دانستنی های مهاجرت

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ امروزه بسیاری از افراد در راستای مهاجرت به یک کشور، مهاجرت کاری را در اولویت قرار می‌دهند. زیرا با کمترین هزینه و تنها به دلیل مدرک تحصیلی و مهارت و تخصص مجاز به انتخاب کشور مورد علاقه‌ی خود برای مهاجرت هستند. متقاضیان پس از ورودشان مشغول به کار و خیالشان از درآمد و تامین هزینه‌های زندگی‌شان راحت می‌باشد.

یکی از کشورهای مورد توجه برای کار، کشور زیبای اسپانیا است. اسپانیا کشوری  عضو اتحادیه‌ی اروپا و عضو حوزه‌ی شنگن می‌باشد. همین موضوع مزیت‌های زیادی را برای این کشور به دنبال دارد. شخص متقاضی باید در راستای شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا  ابتدا با داشتن پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزا کند.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به کشورهای خارجی بخصوص مهاجرت به کشورهای اروپایی مزایای بسیاری دارد. تبدیل فرد به شهروند اروپایی و برخورداری از یک زندگی ایده‌آل و باکیفیت، آرزو و رویای علاقه‌مندان به مهاجرت است.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ زندگی ایده‌آل در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ زندگی ایده‌آل در اسپانیا

با وجود کشورهای گوناگون و شرایط مختلف مهاجرت، انتخاب اسپانیا جهت مهاجرت گزینه مناسبی برای زندگی در یک کشور ایده‌آل می‌باشد. بنابراین در ادامه به مزایای زندگی و شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا می‌پردازیم.

اسپانیا یکی از کشورهای قاره‌ی سرسبز اروپا با مساحتی بیش از 498 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 46 میلیون نفر است. هزینه‌های زندگی در کشور زیبای اسپانیا مقرون به‌صرفه و شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه‌های این کشور، برای همه فراهم می‌باشد.

افزایش میزان تقاضای مهاجرت به اسپانیا از روش‌های مختلف،  نتیجه پیشرفت و ثبات اقتصادی دراین کشور است. سرمایه‌گذاری نیز با توجه به تنوع موجود در این زمینه و شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ سرمایه‌گذاران خارجی در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ سرمایه‌گذاران خارجی در اسپانیا

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مزایای کار

فرصت‌های زیادی برای کار در اسپانیا به عنوان یک خارجی وجود دارد. به‌عنوان یک شهروند غیر اروپایی، اولین جا برای انتخاب شغل، لیست مشاغل موردنیاز در اسپانیا است. زیرا این مشاغل  برای خارجی‌ها در مسیر مهاجرت در دسترس‌ هستند.

آمار چند سال اخیر علاقه‌ی مهاجران برای فعالیت در بخش گردشگری را نشان می‌دهد.تسلط به زبان انگلیسی یک پوئن مثبت در اسپانیا بشمار می‌رود. بنابراین آموزش زبان انگلیسی نیز یکی از موقعیت‌های بسیار خوب برای خارجی‌ها است.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ تسلط به زبان انگلیسی برای کار در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ تسلط به زبان انگلیسی برای کار در اسپانیا

میزان حقوق در اسپانیا

 بعد از اطلاع از شرایط ویزای کاری اسپانیا و بررسی شرایط شغلی متقاضیان، سوالی درباره‌ی حقوق و مخارج این کشور بوجود می‌آید. میزان حقوق در کشور اسپانیا بستگی به نوع شغل، پست شغلی و شهر زندگی افراد دارد. به طور کلی میانگین دستمزد و حقوق در این کشور حدود1,344 یورو می‌باشد. اطلاع درباره‌ی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا، شما را در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند.

 در بعضی از مشاغل این رقم بالاتر و در بعضی دیگر از مشاغل این رقم پایین‌تر است. به عنوان مثال یک مهندس مکانیک حدود  2,830 یورو و یک پزشک حدود 11.900یورو درآمد دارد. همچنین میزان درآمد در اسپانیا با مخارج زندگی در اسپانیا کاملا سازگار است.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ میزان حقوق و مخارج در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ میزان حقوق و مخارج در اسپانیا

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ ساعت کاری

مهم‏ترین نکته‏ درمورد کار در اسپانیا  تفاوت ساعات کاری اسپانیایی‏‌ها با کشور شما می‌باشد. یک روز عادی کاری در اسپانیا معمولا از حدود ۹:۳۰-۹:۰۰ شروع و تا ساعت ۲۰:۰۰ ادامه دارد. دو ساعت وقت ناهار  بین ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ برای افراد وجود دارد. البته در بسیاری از شرکت‌های بزرگ‌تر و چند ملیتی، ساعت کاری  مقداری متفاوت است. یعنی احتمالا، تنها یک ساعت برای زمان ناهار و استراحت، برای کارمندان مشخص می‌شود.

شاید در مقایسه با کشور شما این ساعت‌های کاری به نظر کمی زیاد بیاید. گرچه این ساعت ناهار تنها بهانه‏ای برای غذا خوردن نیست؛ بلکه فرصتی برای بحث درباره‌ی کسب‌وکار نیز هست.

اما با شروع کار شما در اسپانیا متوجه این فکر اشتباه می‌شوید. درواقع یک هفته کاری ۴۰ ساعته با بیشتر از ۳۰ روز مرخصی سالانه با حقوق، کاملا عادی است. ماه‏های جولای و مخصوصا آگوست با ساعات کاری کمتر برای کسب‌وکار نسبتا آرام هستند.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ ساعت کاری در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ ساعت کاری در اسپانیا

سیستم تامین اجتماعی برای کارکنان

اسپانیا به همه کارکنان کشور خود خدمات پزشکی عمومی ارائه می‌دهد. استفاده از سیستم تامین اجتماعی یکی از بهترین مزایای کار در این کشور است.  سیستم تامین اجتماعی بیمه ملی اسپانیا شامل موارد زیر می‌شود:

 • حوادث غیر متقربه
 • حوادث احتمالی
 • مواردی مثل بیکاری، آموزش، صندوق ضمانت دستمزد و…

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ ارائه خدمات پزشکی اسپانیا به کارکنان
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ ارائه خدمات پزشکی اسپانیا به کارکنان

بهره‌مندی از مرخصی با دستمزد

با توجه به قوانین کار در اسپانیا، هر فردی حق استفاده از 30 روز مرخصی با حقوق در سال را دارد. همچنین طبق شرایطی، کارمندان از مرخصی ازدواج، زایمان، بیماری و… نیز  اجازه‌ی استفاده دارند.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مرخصی زایمان با دستمزد در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مرخصی زایمان با دستمزد در اسپانیا

حقوق بازنشستگی

بازنشتسگی به طور معمول در اسپانیا ارائه و حقوق افراد در این دوران اجباری است. با شرایط زیر، شما قادر به دریافت حقوق بازنشستگی در اسپانیا هستید:

 • داشتن حداقل 65 سال سن
 • پرداخت حق بیمه ملی برای حداقل 15 سال

مهاجرت به اسپانیا بدون سرمایه ‌گذاری

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری وانتقال پول به این کشور را ندارد. جهت دریافت اقامت کشور اسپانیا برای تمام اعضای خانواده، تنها باید وضعیت مالی و شغلی مناسب خود در ایران را ثابت کنید. زمان دریافت این اقامت در راستای شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا، بسیار کوتاه است. درواقع با وجود مدارک شغلی ومالی مورد قبول در مدت پنج ماه، کارت اقامت اسپانیا را برای تمام اعضا خانواده‌تان بدست می‌آورید.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مهاجرت به اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مهاجرت به اسپانیا

اقامت اسپانیا بدون سرمایه‌گذاری

برای اخذ اقامت اسپانیا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین نکته توانایی و تجربه وکیل برای دریافت اقامت می‌باشد. در ابتدا باید، شرایط شغلی و مالی سرپرست خانواده توسط وکیل مجرب در راستای شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا بررسی گردد. در ادامه به مهم‌ترین مدارک برای بررسی شرایط متقاضی برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می‌پردازیم.

 • مدرک‌های شغلی
 • اسناد ملکی
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی
 • سپرده بانکی (در صورت داشتن)
 • درآمد‌های ثابت مالی
 • پاسپورت تمام افراد خانواده

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مدارک برای اقامت اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مدارک برای اقامت اسپانیا

مزایای اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری

خدمات دولت اسپانیا به دارندگان کارت اقامت این کشور، بسیار گسترده است. شما بعد از گذشت چند سال قادر به دریافت پاسپورت اسپانیا هستید. اما لازمه آن رعایت قوانین وشرایط مربوطه می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ اقامت اسپانیا بدون سرمایه‌گذاری
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ اقامت اسپانیا بدون سرمایه‌گذاری

برخی از خدمات دولت اسپانیا برای دارندگان کارت اقامت این کشور عبارت‌اند از:

 • تحصیل رایگان افراد در مدارس ودانشگاه‌های اسپانیا
 • آموزش رایگان زبان اسپانیایی به همه اعضای خانواده
 • بیمه ودرمان رایگان برای تمام افراد خانواده
 • با دریافت کارت اقامت اسپانیا، دیگر به ویزا برای سفر به اروپا نیازی ندارید. آزادانه و در هر زمانی اجازه سفر به تمام اروپا را دارید.
 • نیازی به سرمایه‌گذاری وانتقال پول به اسپانیا وجود ندارد.
 • با توجه به علاقه و شرایط خود در هر زمانی قادر به زندگی در اروپا هستید.
 • اقامت دائم اروپا را بعد از گذشت پنج سال کسب می‌کنید.
 • امکان اخذ پاسپورت اسپانیا را به شما می‌دهند.

شرایط مهاجرت کاری ب اسپانیا؛ تحصیل رایگان افراد مقیم اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری ب اسپانیا؛ تحصیل رایگان افراد مقیم اسپانیا

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا

با توجه به شرایط، برخی از بخش‌های اقتصاد اسپانیا با کمبود نیروی متخصص کار روبرو هستند. این کمبود فرصتی مناسب برای متقاضیان دریافت ویزای کار در اسپانیا محسوب می‌شود. در این مطلب شما را با شرایط کار در این کشور، مدارک و مشاغل مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اسپانیا آشنا می‌کنیم

اقامت و تابعیت در اسپانیا از طریق ویزای کار اسپانیا

بعد از مراحل اخذ ویزای کاری اسپانیا و دریافت پیشنهاد شغلی، متقاضیان قادر به درخواست اخذ ویزای کاری به کشور اسپانیا هستند. این ویزا در مرحله اول بصورت یک ساله صادر می‌شود. درصورت تمدید قرارداد‌های کاری تا پنج سال، اجازه‎‌ی درخواست اقامت دائم به اداره‌ی مهاجرت اسپانیا در پایان سال پنجم وجود دارد.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ دریافت ویزای کار اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ دریافت ویزای کار اسپانیا

اخذ تابعیت از  دیگر مزایای اقامت‌ در زمینه‌ی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا می باشد. طبق قانون این کشور، افراد با 10 سال اقامت در این کشور، واجد شرایط برای اخذ تابعیت اسپانیا می‌شوند. البته افراد برای اخذ تابعیت اسپانیا باید با فرهنگ این کشور به طور کامل تطابق پیدا کنند. همچنین به زبان اسپانیا نیز تا حد قابل توجهی مسلط باشند.

 در راستای شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا دولت این کشور افراد دو تابعیتی را نمی‌پذیرد.یعنی  فردی ایرانی به محض اخذ تابعت اسپانیا باید تابعیت ایرانی خود را لغو نماید. بنابراین اقامت و تابعیت در اسپانیا از طریق ویزای کاری این کشور از نکات حائز اهمیت است.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ اخذ تابعیت اسپانیا از طریق ویزای کار
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ اخذ تابعیت اسپانیا از طریق ویزای کار

مدارک برای دریافت ویزای کار اسپانیا

شاید شما طبق شرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا، از سوی شرکت‌های این کشور دعوت به کار شده اید. در این‌صورت همراه مدارک خود به سفارت این کشور، درخواست وقت مصاحبه‌ی آنلاین دهید. بعد از ارائه تایم، در زمان مقرر به‌صورت حضوری در سفارت‌خانه این کشور حاضر شوید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا در شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا به صورت زیر می باشد:

 • ارائه مدارک شناسایی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • دادن نامه پیشنهاد شغلی
 • عکس برای ویزا
 • داشتن مدرک زبان اسپانیایی
 • نامه عدم سو پیشینه
 • بیمه نامه
 • نامه تمکن مالی

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مدرک زبان اسپانیایی برای مهاجرت
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ مدرک زبان اسپانیایی برای مهاجرت

 متضاضی بعد از مهاجرت و امضای قراداد، قادر به درخواست افراد همراه مثل همسر و فرزندان زیر 18 سال خود است. همراه اجازه کار تمام وقت و تحصیل رایگان در کشور اسپانیا را دارا می‌باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا 2022

شاید شما بعد از آگاهی از شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا به دنبال اخذ ویزای کاری این کشور هستید. در اینصورت باید با شغل‌های پر درآمد و مشاغل مورد نیاز اسپانیا آشنا شوید. اسپانیا کشوری خوش آب و هوا و توریستی می‌باشد. جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی، بنادر و سواحل زیبای این کشور باعث پیشرفت شغل در مسئله گردشگری و جذب توریست است.

شرایط مهاجرت کاری اسپانیا؛ پیشرفت شغل در موضوع گردشگری اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری اسپانیا؛ پیشرفت شغل در موضوع گردشگری اسپانیا

همچنین به‌دلیل بنادر این کشور، فرصت‌های کاری در مشاغل کشتیرانی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی نیروی دریایی و مهندسی کشتی فراهم است. در کشور اسپانیا پروژه‌های ساخت و ساز و خرید ملک (Golden VISA) مهیا است.

بنابراین رشته‌هایی مانند مهندسی ساخت و ساز را نیز به افراد متقاضی پیشنهاد می‌دهند. در دسته‌ای دیگر از مشاغل مورد نیاز اسپانیا، کادر درمان این کشور شامل پزشکان و پرستاران   مورد توجه قرار می‌گیرد. برای اطلاع از شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ رشته‌های مهندسی در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ رشته‌های مهندسی در اسپانیا

 برخی از مشاغل مورد نیاز اسپانیا را در زیر معرفی می‌کنیم:

 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی برق
 • مدیریت گردشگری
 • مدیر فروش
 • مهندسی کشتی
 • مدیر منابع انسانی
 • مهندسی نیرو دریایی
 • مهندسی ساخت و ساز
 • پزشکی و پرستاری

زنان در کسب‌وکار اسپانیا

 جامعه پدرسالار اسپانیا طی تغییرهای زیاد در دهه‏های گذشته در حال تحول و تغییر است. اما انجام کار به‌عنوان یک زن در اسپانیا بسته به تجربه قبلی شما در فرهنگ‌های دیگر، نیازمند عادت به شرایط جدید است.

شرایط مهاجرت کاری اسپانیا؛ زنان در کسب و کار اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری اسپانیا؛ زنان در کسب و کار اسپانیا

در گذشته مشاهده‌ی زنان در موقعیت‏های بسیار بالا معمولا امکان‌پذیر نبود. اگرچه حالا با تغییر شرایط، تعدادی از زن‌هادر حال کار  در قالب رئیس شرکت هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

درصد بالایی از زنان موفق اسپانیایی در مادرید و بارسلونا هستند. طبق اعلام سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، ۵۱ درصد زنان اسپانیایی در مقایسه با ۶۰ درصد مردان این کشور شاغل هستند. درواقع زنان در اسپانیا نه درصد کمتر از مردان شاغل هستند. اما این شکاف جنسیتی به‌طور خاص بهتر از متوسط OECD که بیانگر ۱۵ درصد است.

شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ زنان شاغل و موفق در اسپانیا
شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا؛ زنان شاغل و موفق در اسپانیا

نکته دیگر در مورد کار کردن زنان اسپانیایی مرخصی زایمان است. پس از بچه‏دار شدن، کارمندان زن طی چهار ماه حقوق کامل می‌گیرند.  زنان شاغل  باید در این دوره، کارهای مراقبت از کودک را انجام و تا جای ممکن خیلی زود به‌کار خود برگردند. این مزایا برای افراد خارجی مقیم در زمینه‌ی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا نیز به همین شکل است.

منابع
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *