دانستنی های مهاجرت

کاریابی در عمان

کاریابی در عمان

کاریابی در عمان؛ بهترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به عمان، اقدام از طریق کار است. ارزش بسیار پول این کشور، ثبات و پیشرفت سیاسی و اقتصادی، مناسبات خوب با ایران، باعث انتخاب عمان به‌عنوان بهترین مقصد مهاجرت می‌باشد.

یکی از شیوه‌های کاریابی و اقامت عمان برای متقاضیان مراجعه به موسسه‌های کاریابی است. البته بعضی از موسسه‌های کاریابی عمان تنها مدعی ایجاد فرصت شغلی رای افراد هستند. اما موفق به ارائه این کار نمی‌شوند.

بنابراین قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت  باید موسسه‌های معتبر کاریابی در عمان را شناسایی کنید. گاهی این موسسه‌ها پیشنهادهای شغلی کارفرمایان عمانی را به‌شکل آگهی استخدام منتشر می‌کنند.

اکثر این موسسه‌ها در راستای کاریابی کشور عمان دارای وب‌سایت نیستند. آن‌ها اطلاعات و شروط مورد نیاز جهت اتخاذ هر موقعیت شغلی را در آن‌جا قرار داده‌اند. ویزای کار عمان نیز فقط با پشتیبانی و پیگیری کارفرمای عمانی به فرد اعطا می‌شود.

تا به حال آگهی مربوط به ویزای جستجوی کار در عمان توسط موسسات کاریابی انتشار نداده‌اند. یعنی شما قادر به جستجوی کار پس از سفر به عمان نیستید. برای کار در این کشور باید از قبل پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما اخذ کنید.

برای کسب جدیدترین و جامع ترین اطلاعات درباره اقامت و ثبت شرکت در کشور عمان کلیک بفرمایید.

کاریابی بین المللی عمان

در موسسه کاریابی عمان،  افراد به‌دنبال فرصت‌های شغلی در این کشور می‌گردند. این کشور خلیجی با توجه به توسعه‌ی پایدار اقتصادی و صنعتی خود، جذابیت‌های زیادی برای کارآفرینان و کارجویان بین‌المللی ایجاد می‌کند.

یکی از مهم‌ترین روش‌های کاریابی بین‌المللی در کشور عمان، استفاده از اینترنت و پلتفرم‌های آنلاین است. شرکت‌ها و سازمان‌های عمانی از وبسایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف برای انتشار فرصت‌های شغلی خود استفاده می‌کنند. همچنین، رزومه‌ها و اطلاعات کارجویان نیز از طریق اینترنت ارسال و بررسی می‌شوند.

در این فرآیند، ترجمه و تفسیر مهارت‌ها و تجربیات کارجویان بسیار مهم است. زبان‌های انگلیسی و عربی به عنوان زبان‌های رسمی در عمان تأثیرگذار هستند. این مهارت‌ها به کارجویان امکان ارتقاء جایگاه شغلی و کار در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را می‌دهند.

درنهایت، تسهیلات و فرآیند اخذ ویزا و مجوزهای کاری نیز نقش مهمی در کاریابی بین‌المللی عمان دارد. با این تسهیلات کارجویان به‌طور قانونی در کشور فعالیت  و به اقتصاد محلی سهمی اضافه می‌کنند. کاریابی بین‌المللی عمان به‌عنوان  پل ارتباطی میان کارجویان و بازار  عمان، فرصت‌های مناسبی را ایجاد  و به توسعه اقتصادی  کمک می‌کند.

کاریابی در عمان؛ کاریابی بین المللی
کاریابی در عمان؛ کاریابی بین المللی

کاریابی در عمان؛ اقامت دائم در عمان

امروزه کشور عمان مقصدی عالی برای مهاجرت افراد از تمام نقاط جهان است. با توجه به پیشرفت روزافزون و کاریابی در عمان، در سال‌های آینده، جزء اصلی‌ترین گزینه‌های مهاجرت هر شخصی خواهد شد. در ادامه به چند مورد از مزیت‌های مهاجرت و اقامت دائم در عمان می‌‌پردازیم.

کاریابی در عمان؛ پیشرفت و توسعه عمان
کاریابی در عمان؛ پیشرفت و توسعه عمان

پیشرفت و امنیت اقتصادی

کشور عمان اقتصاد روبه‌ پیشرفت و ارتباطات سیاسی بسیار خوبی با تمام جهان دارد. به‌همین علت، نیاز به نیروی کار و شهروندانی برای قبول مسئولیت‌ها و مشاغل گوناگون در آن وجود دارد. اقتصاد عمان به‌خاطر عدم تنش‌های سیاسی، بسیار امن است. همچنین احتمال وجود مشکلات بزرگ یا بی‌ثباتی در آن  پایین می‌باشد.

کاهش نرخ تولد

 جمعیت بومی و میزان تولد در کشور عمان بسیار پایین است. همچنین تکمیل مشاغل رو به پیشرفت نیاز به نیروی کار مضاعف دارد. در نتیجه عمان، چاره‌ای جز جذب نیروی انسانی خارجی از بقیه کشورها ندارد. البته این موضوع به نفع متقاضیان شغل با درآمد مناسب جهت کاریابی در عمان نیز می‌باشد.

کاریابی کشور عمان؛ کاهش نرخ تولد در عمان
کاریابی کشور عمان؛ کاهش نرخ تولد در عمان

مناسبات خوب ایران و عمان

 رابطه بین ایران و عمان، در شرایط بسیار خوبی وجود دارد. این روابط خوب، یکی از مهم‌ترین دلایل جهت مهاجرت ایرانیان کشور عمان است.

کاریابی در عمان؛ دستمزد بالا

متوسط حقوق و درآمد در عمان بسیار بالا و حدود 25 میلیون تومان در ماه می‌باشد. البته این میانگین برای شغل‌های تخصصی، خیلی بیشتر است.

کاریابی در عمان؛ حقوق و دستمزد عالی
کاریابی در عمان؛ حقوق و دستمزد عالی

مهاجرت از طریق کاریابی در عمان

کشور عمان یکی از کشورهای ثروتمند منطقه خلیج‌فارس محسوب می‌شود. به دلیل پیشرفت و توسعه این کشور، فرصت‌های شغلی زیادی در راستای کاریابی در عمان وجود دارد. در ادامه به شرایط کار و مشاغل مورد نیاز کشور عمان با توجه به آخرین اطلاعات مربوطه در سال 2023 پرداخته می‌شود.

با توجه به نرخ  پایین بیکاری در کشور عمان تقریبا همه افراد قادر به انجام کار هستند. اولین نکته‌ قابل توجه درباره شرایط اشتغال در عمان، ساعت‌های کاری در این کشور است. هفته کاری در عمان بین 40 تا 48 ساعت است.

روزهای کاری هفته در عمان از یکشنبه تا پنج‌شنبه است. در نتیجه شاغلان بین 8 تا 10 ساعت روزانه کار می‌کنند. در برخی مشاغل عمان ساعت‌های کاری در ماه رمضان به شش ساعت کاهش پیدا می‌کند. اما در بقیه ماه‌های سال افراد باید از حدود نه صبح تا شش عصر در محل کار مشغول شوند. مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار، اطلاعات دقیقی راجع به شرایط کاریابی در عمان در اختیار شما قرار می‌دهند.

کاریابی در عمان؛ ساعت کاری در عمان
کاریابی در عمان؛ ساعت کاری در عمان

کاریابی در عمان؛ ویزای کار

شما جهت اخذ ویزای کار عمان باید یک دعوت‌نامه از سوی کارفرما دریافت کنید. همچنین یکی از موارد مهم برای اشتغال و اخذ ویزای کار در عمان، تسلط به زبان عربی یا انگلیسی است. با اخذ ویزای کار شما به‌عنوان اسپانسر خودتان، قادر به شروع مراحل برای مهاجرت به عمان هستید. به‌وسیله‌ی ویزای کار در عمان، اجازه‌ی همراهی همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز دارید. اما این افراد اجازه کار در  کشور عمان را ندارند.

پس از دریافت ویزای کاری، اکثر کارفرمایان در عمان،  برای شما بیمه درمانی خصوصی مشخص می‌کنند. اما این بیمه‌ها همه خدمات پزشکی را شامل نمی‌شوند.گاهی با اخذ ویزای کار، کمک‌هزینه‌ای برای تحصیل فرزندتان در مدارس بین‌المللی دریافت می‌کنید.  به‌علاوه شما برای کار در عمان نیازی به ارائه مدرک زبان بین‌المللی ندارید.

 برای انجام کار موردعلاقه خود در عمان، پیش از اقدامی، با یک ویزای توریستی به این کشور بروید. با این کار فرصت‌های مختلف شغلی در عمان را بهتر و از نزدیک می‌شناسید. همچنین برای اطلاعات بیشتر مقاله ثبت شرکت در عمان را مطالعه بفرمایید.

کاریابی در عمان؛ ویزای کاری
کاریابی در عمان؛ ویزای کاری

کاریابی در عمان و مشاغل مورد نیاز

برای کاریابی در عمان، باید لیست مشاغل مورد نیاز را چک کنید. این فهرست شما را برای اخذ جاب آفر از سوی کارفرمایان عمانی کمک می‌کند. این مشاغل توسط دولت عمان منتشر و با شروع سال جدید به‌روزرسانی می‌شود.

مشاغل  این فهرست در چند دسته اصلی قرار گرفته‌اند. همچنین مدرک دانشگاهی در این موضوع یا مدرک فنی حرفه‌ای، شما را برای اخذ ویزا کاری عمان کمک زیادی می‌کند. در ادامه این مطلب به مهم‌ترین مشاغل نیازمند نیرو در در حوزه‌های مختلف کاریابی کشور عمان می‌پردازیم:

 • مهندسی ساخت و ساز
 • فناوری اطلاعات
 • گردشگری و مهمانداری
 • پزشکی و درمانی
 • حوزه تدارکاتی

بیشتر تخصص و مهارت‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز عمان با درآمدهای بالا موجود هستند. با انجام این کارها  دستمزد و حقوق بسیار خوب در انتظار شما است. اسامی کامل مشاغل مورد نیاز عمان را در مطلب زیر توضیح داده‌ایم.

کاریابی در عمان؛ تخصص‌های مورد نیاز در عمان
کاریابی در عمان؛ تخصص‌های مورد نیاز در عمان
مهارت‌های فنی و کاریابی در عمان

شما برای اخذ جاب آفر و کاریابی بین المللی عمان از طریق مهارت‌های فنی، باید مدرک معتبری در این زمینه دارا باشید. همچنین به‌وسیله مدرک معتبر در شغل‌های نقاشی ساختمان و امور مربوط به برق و الکترونیک، توانایی اقدام جهت اخذ ویزای کار عمان را دارید.

با توسعه حمل و نقل هواپیمایی عمان، نیاز به استخدام مهماندار رو به افزایش است. این موضوع فرصتی عالی برای ایرانیان جهت کسب درآمد بیشتر است.

کاریابی در عمان؛ کارهای مربوط به برق و الکترونیک
کاریابی در عمان؛ کارهای مربوط به برق و الکترونیک
رشته‌های پزشکی

با ارائه مدرک از حوزه‌های مربوط به درمان، شانس زیادی برای کاریابی در عمان دارید. در لیست شغل‌های موردنیاز عمان در موضوع درمان،رسته‌های شغلی پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، مامایی، اورژانس، رادیولوژی و فیزیوتراپی وجود دارند.

برای اشتغال در حوزه‌های پزشکی در عمان باید دست کم سه سال سابقه کار با رشته مربوطه را دارا  باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به کشور عمان با مشاورین ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

کاریابی در عمان؛ رشته‌های پزشکی در عمان
کاریابی در عمان؛ رشته‌های پزشکی در عمان

برای کار در رشته‌های پزشکی، شرکت در آزمون‌های پرومتریک Prometric برای افراد متقاضی ضروری است.  بعد از قبولی در آزمون پرومتریک، امتحان عملی هم از شما می‌گیرند. در این امتحان عملی، شما در مقابل یکی از اساتید پزشکی در عمان باید به پرسش‌هایی درباره بیماران  پاسخ دهید. بعد از پایان این مراحل ویزای کار عمان برای شما صادر و قادر به اشتغال در این کشور هستید.

رشته‌های مالی

یکی دیگر از رشته‌های مهم برای کار در عمان مسائل مربوط به امور مالی است. بنابراین با تجربه در رشته حسابداری و مدیریت در مشاغل فروشندگی یا صندوقداری قادر به اقدام ویزا جهت کاریابی کشور عمان هستید.

کاریابی در عمان؛ رشته‌های مربوط به امور مالی در عمان
کاریابی در عمان؛ رشته‌های مربوط به امور مالی در عمان

کاریابی در عمان؛ استخدام مهمان‌دار هواپیما

شما با انتخاب شغل به‌عنوان مهماندار هواپیما یک شغل متفاوت را تجربه می‌کنید. علاوه‌بر آن  به یکی از زیباترین و بهترین کشورهای حوزه خلیج فارس مهاجرت می‌کنید. در این مطلب به شیوه‌ی مهاجرت و شغل مهماندار هواپیمایی در عمان می‌پردازیم.

در رشته‌ی هوانوردی، خطوط هوایی عمان  در 10 سال گذشته تا کنون همواره جزو ده شرکت برتر هوایی قرار دارد. عمان ایر را در سال 2011 به‌عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان نام‌گذاری کرده‌اند .

حالا با توسعه این شرکت در عمان، نیاز  به جذب نیروهای مهماندار هواپیما بیشتر از قبل احساس می‌شود. عمان برنامه‌های پیشرفته‌ای نیز جهت کسب درآمد از صنعت گردشگری دارد. در نتیجه در آینده باز هم نیاز به نیروی مهماندار هواپیما در راستای کاریابی در عمان دارد.

کاریابی در عمان؛ استخدم مهماندار هواپیما
کاریابی در عمان؛ استخدم مهماندار هواپیما

شرایط استخدام مهماندار هواپیما

با وجود معرفی مزیت‌های بسیار  شغل مهمانداری هواپیما، باید با شرایط استخدام آن نیز آشنا شویم. مهم‌ترین شرایط را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • سن: باید بین 21 تا 32 سال باشد.
 • جنسیت: زن و مرد هر دو قادر به استخدام در این رسته شغلی هستند.
 • مدرک زبان: ارائه مدرک ضروری نیست. اما باید زبان بلد باشید.
 • مدرک تحصیلی: حداقل دیپلم کافی است.
 • قد: زنان بالای 160 سانتی‌متر (باید بتوانید ارتفاع 212 سانتی‌متر را با دست، لمس کنید)
 • سابقه کار: لازم نیست.

کاریابی در عمان؛ شرایط استخدام مهماندار هواپیما
کاریابی در عمان؛ شرایط استخدام مهماندار هواپیما

کاریابی در عمان؛ درآمد مهماندار هواپیما

یکی از دغدغه‌های مهم برای انتخاب کار مهمانداری، حقوق و مزایای آن است. مقدار دقیق حقوق شما بعد از انجام همه مراحل تعیین می‌شود. اما حدودا حقوق شما بین 700 تا 850 ریال عمان، یعنی چیزی بیش از 50 میلیون تومان در ماه است.

با افزایش ساعت‌های پرواز شما، حقوقتان نیز بیشتر می‌شود. هزینه زندگی در کشور عمان کمی بیشتر از ایران است. اما درآمد بسیار عالی شما نه تنها هزینه‌ها را پوشش، بلکه اجازه پس‌انداز را نیز به شما می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی کاریابی در عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید. سایت رسمی دولت عمان evisa.rop.gov.om نیز در زمینه مهاجرت راهنمای بسیار خوبی برای شما عزیزان است.

مزایای مهمانداری هواپیما در عمان

علاوه‌بر مزایای انتخاب شغل مهمانداری هواپیما در عمان، موارد دیگری نیز در اینجا بیان می‌کنیم:

 • حقوق شما به‌صورت کامل و بدون کسر مالیات پرداخت می‌شود.
 • پس از استخدام به سرعت، ویزای کشور عمان را دریافت می‌کنید.
 • در خطوط هوایی سلام ایر عمان، علاوه‌بر حقوق، حق مسکن هم دریافت می‌کنید. حتی امکان پانسیون مستقل برای شما نیز وجود دارد.
 • خدمات رفاهی و درمانی به‌طور کامل مجانی است.
 • هزینه‌ رفت و آمد به محل کار توسط خود شرکت تامین و نیازی به پرداخت شما نیست.

کاریابی در عمان؛ خطوط هوایی سلام ایر عمان
کاریابی در عمان؛ خطوط هوایی سلام ایر عمان

حقوق و درآمد در عمان

میزان حقوق ماهیانه بستگی به شغل مورد نظرتان دارد. اما به‌دلیل ارزش بالای پول عمان نسبت به ایران، درآمد شما مدار زیادی افزایش می‌یابد. اکنون میانگین حقوق  افراد در این کشور، حدود 1780 ریال عمان است.

دست کم شاغلان در این کشور 450  و حداکثر 7900 ریال عمان درآمد دارند. بیشترین مقدار حقوق به افراد متخصص  در کاریابی در عمان تعلق می‌گیرد. شغل‌های پزشکی نیز در این کشور از حقوق و مزایای خوبی بهره‌مند هستند. غیر از موضوع تخصص، سابقه کار نیز بر روی حقوق و درآمد در عمان تاثیرگذار است.

با این میزان حقوق، زندگی در عمان  بسیار آسان و لذت‌بخش می‌شود. حقوقی افراد با 2 تا 5 سال سابقه کار مرتبط در حوزه کاری درخواستی، حدود 32 درصد از افراد بی‌تجربه بیشتر است. این افزایش درآمد معین برای تجربه کاری بیشتر از پنج سال، حدود 70 درصد بیشتر می‌باشد.

اما این سابقه کار باید در زمان اشتغال شما در عمان به‌دست بیاید. همچنین افراد با ارائه مدرک کارشناسی ارشد حدود 29 درصد بیشتر از افراد در سطح تحصیلات پایین‌تر حقوق می‌گیرند.

سایت‌های کاریابی در عمان

 برای ورود به کشور عمان و انتخاب شغل، قادر به اقدام از طریق موسسه کاریابی عمان به صورت غیر حضوری هستید. در ادامه نام بعضی از موسسه‌های کاریابی در عمان را قرار داده‌ایم:

STAR AGENCY

 

Oxygen Oman

 

Randstad Middle East

 

MENA HR Solutions LLC

 

Competence HR

 

Work Circle Oman

 

 

کاریابی در عمان؛ سایت‌های کاریابی
کاریابی در عمان؛ سایت‌های کاریابی

رزومه حرفه‌ای در سایت کاریابی

جهت ایجاد یک رزومه قوی و جالب برای سایت کاریابی در عمان، به نکات زیر توجه کنید:

اطلاعات شخصی

اطلاعات اساسی شما مثل نام، اطلاعات تماس و آدرس ایمیل را در ابتدای رزومه قرار دهید.

هدف شغلی

در قسمتی کوتاه، هدف شغلی خود را بیان و بر چگونگی کمک به توسعه شرکت موردنظر تاکید کنید.

تحصیلات

سابقه‌ی تحصیلی خود را به ترتیب زمانی بنویسید. عنوان مدرک، نام دانشگاه، تاریخ فارغ‌التحصیلی و میانگین نمرات را ارائه دهید.

تجربه کاری

تجربیات شغلی خود را با توجه به جدیدترین کارها شروع کنید. هر تجربه را با عنوان شغلی، نام شرکت، تاریخ‌ها و خلاصه وظایف و دستاوردها توضیح دهید.

کاریابی در عمان؛ ایجاد رزومه جذاب
کاریابی در عمان؛ ایجاد رزومه جذاب

مشکلات سایت‌های کاریابی عمان

شرکت‌ها و سایت‌های کاریابی در عمان عیب‌هایی نیز دارند. از جمله این مشکلات، آگهی‌های غلط، عدم دسترسی برای پیگیری تقاضا‌ها و عدم ارائه اطلاعات کامل و صحیح می‌باشد. بسیاری از متقاضیان کار در عمان با زبان عربی و فرهنگ این کشور آشنا نیستندو در نتیجه به‌ آسانی  با کارفرماها ارتباط نمی‌گیرند.

وجود کاریابی‌ها  این مراحل را مشکل‌تر می‌کند. به‌خاطر همین، یک شرکت ایرانی و رابط بین متقاضیان  و کارفرماها راه را بسیار آسان می‌کند. معمولا موسسه‌های مهاجرتی در ایران آمار درست‌تری  از شرکت‌های کاریابی در عمان دارند.  مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار شما را در زمینه کاریابی در عمان راهنمایی می‌کنند.

منابع
مطالب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

2 نظر در “کاریابی در عمان

 1. kianoosh گفت:

  کار در عمان مهندس برق قدرت ۳۷سال سابقه در پالایشگاه نفت در لاوان با ۵۸سال سن برای درآمد بیشتر

  1. ادمین سایت گفت:

   سلام و احترام وقت بخیر
   در حوزه کشور عمان در حال حاضر ثبت شرکت و خرید ملک را انجام می دهیم و برای کاریابی و ویزای کار کشور های کانادا و حوزه اسکاندیناوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *