دانستنی های مهاجرت

شرایط کاریابی کشور عمان

شرایط کاریابی کشور عمان

کاریابی کشور عمان؛ بهترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به عمان، اقدام از طریق کار است. ارزش بسیار پول این کشور، ثبات و پیشرفت سیاسی و اقتصادی، مناسبات خوب با ایران، باعث انتخاب عمان به‌عنوان بهترین مقصد مهاجرت می‌باشد.

یکی از شیوه‌های کاریابی کشور عمان برای متقاضیان مراجعه به موسسه‌های کاریابی است. البته بعضی از موسسه‌های کاریابی عمان تنها مدعی ایجاد فرصت شغلی رای افراد هستند. اما موفق به ارائه این کار نمی‌شوند.

بنابراین قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت  باید موسسه‌های معتبر کاریابی در عمان را شناسایی کنید. گاهی این موسسه‌ها پیشنهادهای شغلی کارفرمایان عمانی را به‌شکل آگهی استخدام منتشر می‌کنند.

اکثر این موسسه‌ها در راستای کاریابی کشور عمان دارای وب‌سایت نیستند. آن‌ها اطلاعات و شروط مورد نیاز جهت اتخاذ هر موقعیت شغلی را در آن‌جا قرار داده‌اند. ویزای کار عمان نیز فقط با پشتیبانی و پیگیری کارفرمای عمانی به فرد اعطا می‌شود.

تا به حال آگهی مربوط به ویزای جستجوی کار در عمان توسط موسسات کاریابی انتشار نداده‌اند. یعنی شما قادر به جستجوی کار پس از سفر به عمان نیستید. برای کار در این کشور باید از قبل پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما اخذ کنید.

اقامت دائم در عمان؛ کاریابی کشور عمان

امروزه کشور عمان مقصدی عالی برای مهاجرت افراد از تمام نقاط جهان است. با توجه به پیشرفت روزافزون و شرایط کاریابی کشور عمان، در سال‌های آینده، جزء اصلی‌ترین گزینه‌های مهاجرت هر شخصی خواهد شد. در ادامه به چند مورد از مزیت‌های مهاجرت و اقامت دائم در عمان می‌‌پردازیم.

کاریابی کشور عمان؛ پیشرفت و توسعه عمان
کاریابی کشور عمان؛ پیشرفت و توسعه عمان

پیشرفت و امنیت اقتصادی

کشور عمان اقتصاد روبه‌ پیشرفت و ارتباطات سیاسی بسیار خوبی با تمام جهان دارد. به‌همین علت، نیاز به نیروی کار و شهروندانی برای قبول مسئولیت‌ها و مشاغل گوناگون در آن وجود دارد. اقتصاد عمان به‌خاطر عدم تنش‌های سیاسی، بسیار امن است. همچنین احتمال وجود مشکلات بزرگ یا بی‌ثباتی در آن  پایین می‌باشد.

کاهش نرخ تولد

 جمعیت بومی و میزان تولد در کشور عمان بسیار پایین است. همچنین تکمیل مشاغل رو به پیشرفت نیاز به نیروی کار مضاعف دارد. در نتیجه عمان، چاره‌ای جز جذب نیروی انسانی خارجی از بقیه کشورها ندارد. البته این موضوع به نفع متقاضیان شغل با درآمد مناسب جهت کاریابی کشور عمان نیز می‌باشد.

کاریابی کشور عمان؛ کاهش نرخ تولد در عمان
کاریابی کشور عمان؛ کاهش نرخ تولد در عمان

مناسبات خوب ایران و عمان

 رابطه بین ایران و عمان، در شرایط بسیار خوبی وجود دارد. این روابط خوب، یکی از مهم‌ترین دلایل جهت مهاجرت ایرانیان کشور عمان است.

دستمزد بالا

متوسط حقوق و درآمد در عمان بسیار بالا و حدود ۲۵ میلیون تومان در ماه می‌باشد. البته این میانگین برای شغل‌های تخصصی، خیلی بیشتر است.

کاریابی کشور عمان؛ حقوق و دستمزد عالی
کاریابی کشور عمان؛ حقوق و دستمزد عالی

مهاجرت از طریق کاریابی کشور عمان

کشور عمان یکی از کشورهای ثروتمند منطقه خلیج‌فارس محسوب می‌شود. به دلیل پیشرفت و توسعه این کشور، فرصت‌های شغلی زیادی در راستای کاریابی کشور عمان آن وجود دارد. در ادامه به شرایط کار و مشاغل مورد نیاز کشور عمان با توجه به آخرین اطلاعات مربوطه در سال ۲۰۲۳ پرداخته می‌شود.

با توجه به نرخ  پایین بیکاری در کشور عمان تقریبا همه افراد قادر به انجام کار هستند. اولین نکته‌ قابل توجه درباره شرایط اشتغال در عمان، ساعت‌های کاری در این کشور است. هفته کاری در عمان بین ۴۰ تا ۴۸ ساعت است.

روزهای کاری هفته در عمان از یکشنبه تا پنج‌شنبه است. در نتیجه شاغلان بین ۸ تا ۱۰ ساعت روزانه کار می‌کنند. در برخی مشاغل عمان ساعت‌های کاری در ماه رمضان به شش ساعت کاهش پیدا می‌کند. اما در بقیه ماه‌های سال افراد باید از حدود ۹ صبح تا ۶ عصر در محل کار مشغول شوند. مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار، اطلاعات دقیقی راجع به شرایط کاریابی کشور عمان در اختیار شما قرار می‌دهند.

کاریابی کشور عمان؛ ساعت کاری در عمان
کاریابی کشور عمان؛ ساعت کاری در عمان

کاریابی کشور عمان؛ ویزای کار

شما جهت اخذ ویزای کار عمان باید یک دعوت‌نامه از سوی کارفرما دریافت کنید. همچنین یکی از موارد مهم برای اشتغال و اخذ ویزای کار در عمان، تسلط به زبان عربی یا انگلیسی است. با اخذ ویزای کار شما به‌عنوان اسپانسر خودتان، قادر به شروع مراحل برای مهاجرت به عمان هستید. به‌وسیله‌ی ویزای کار در عمان، اجازه‌ی همراهی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را نیز دارید. اما این افراد اجازه کار در  کشور عمان را ندارند.

پس از دریافت ویزای کاری، اکثر کارفرمایان در عمان،  برای شما بیمه درمانی خصوصی مشخص می‌کنند. اما این بیمه‌ها همه خدمات پزشکی را شامل نمی‌شوند.گاهی با اخذ ویزای کار، کمک‌هزینه‌ای برای تحصیل فرزندتان در مدارس بین‌المللی دریافت می‌کنید.  به‌علاوه شما برای کار در عمان نیازی به ارائه مدرک زبان بین‌المللی ندارید.

 برای انجام کار موردعلاقه خود در عمان، پیش از اقدامی، با یک ویزای توریستی به این کشور بروید. با این کار فرصت‌های مختلف شغلی در عمان را بهتر و از نزدیک می‌شناسید.

کاریابی کشور عمان؛ ویزای کاری
کاریابی کشور عمان؛ ویزای کاری

مشاغل مورد نیاز عمان

برای  کاریابی کشور عمان، باید لیست مشاغل مورد نیاز را چک کنید. این فهرست شما را برای اخذ جاب آفر از سوی کارفرمایان عمانی کمک می‌کند. این مشاغل توسط دولت عمان منتشر و با شروع سال جدید به‌روزرسانی می‌شود.

مشاغل  این فهرست در چند دسته اصلی قرار گرفته‌اند. همچنین مدرک دانشگاهی در این موضوع یا مدرک فنی حرفه‌ای، شما را برای اخذ ویزا کاری عمان کمک زیادی می‌کند. در ادامه این مطلب به مهم‌ترین مشاغل نیازمند نیرو در در حوزه‌های مختلف کاریابی کشور عمان می‌پردازیم:

 • مهندسی ساخت و ساز
 • فناوری اطلاعات
 • گردشگری و مهمانداری
 • پزشکی و درمانی
 • حوزه تدارکاتی

بیشتر تخصص و مهارت‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز عمان با درآمدهای بالا موجود هستند. با انجام این کارها  دستمزد و حقوق بسیار خوب در انتظار شما است. اسامی کامل مشاغل مورد نیاز عمان را در مطلب زیر توضیح داده‌ایم.

کاریابی کشور عمان؛ تخصص‌های مورد نیاز در عمان
کاریابی کشور عمان؛ تخصص‌های مورد نیاز در عمان

مهارت‌های فنی

شما برای اخذ جاب آفر و کاریابی کشور عمان از طریق مهارت‌های فنی، باید مدرک معتبری در این زمینه دارا باشید. همچنین به‌وسیله مدرک معتبر در شغل‌های نقاشی ساختمان و امور مربوط به برق و الکترونیک، توانایی اقدام جهت اخذ ویزای کار عمان را دارید.

با توسعه حمل و نقل هواپیمایی عمان، نیاز به استخدام مهماندار رو به افزایش است. این موضوع فرصتی عالی برای ایرانیان جهت کسب درآمد بیشتر است.

کاریابی کشور عمان؛ کارهای مربوط به برق و الکترونیک
کاریابی کشور عمان؛ کارهای مربوط به برق و الکترونیک

رشته‌های پزشکی

با ارائه مدرک از حوزه‌های مربوط به درمان، شانس زیادی برای کار در عمان دارید. در لیست شغل‌های موردنیاز عمان در موضوع درمان،رسته‌های شغلی پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، مامایی، اورژانس، رادیولوژی و فیزیوتراپی وجود دارند.

برای اشتغال در حوزه‌های پزشکی در عمان باید دست کم سه سال سابقه کار با رشته مربوطه را دارا  باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی کاریابی کشور عمان با مشاورین ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

کاریابی کشور عمان؛ رشته‌های پزشکی در عمان
کاریابی کشور عمان؛ رشته‌های پزشکی در عمان

برای کار در رشته‌های پزشکی، شرکت در آزمون‌های پرومتریک Prometric برای افراد متقاضی ضروری است.  بعد از قبولی در آزمون پرومتریک، امتحان عملی هم از شما می‌گیرند. در این امتحان عملی، شما در مقابل یکی از اساتید پزشکی در عمان باید به پرسش‌هایی درباره بیماران  پاسخ دهید. بعد از پایان این مراحل ویزای کار عمان برای شما صادر و قادر به اشتغال در این کشور هستید.

رشته‌های مالی

یکی دیگر از رشته‌های مهم برای کار در عمان مسائل مربوط به امور مالی است. بنابراین با تجربه در رشته حسابداری و مدیریت در مشاغل فروشندگی یا صندوقداری قادر به اقدام ویزا جهت کاریابی کشور عمان هستید.

کاریابی کشور عمان؛ رشته‌های مربوط به امور مالی در عمان
کاریابی کشور عمان؛ رشته‌های مربوط به امور مالی در عمان

استخدام مهماندار هواپیمایی عمان

شما با انتخاب شغل به‌عنوان مهماندار هواپیما یک شغل متفاوت را تجربه می‌کنید. علاوه‌بر آن  به یکی از زیباترین و بهترین کشورهای حوزه خلیج فارس مهاجرت می‌کنید. در این مطلب به شیوه‌ی مهاجرت و شغل مهماندار هواپیمایی در عمان می‌پردازیم.

در رشته‌ی هوانوردی، خطوط هوایی عمان  در ۱۰ سال گذشته تا کنون همواره جزو ده شرکت برتر هوایی قرار دارد. عمان ایر را در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان نام‌گذاری کرده‌اند .

حالا با توسعه این شرکت در عمان، نیاز  به جذب نیروهای مهماندار هواپیما بیشتر از قبل احساس می‌شود. عمان برنامه‌های پیشرفته‌ای نیز جهت کسب درآمد از صنعت گردشگری دارد. در نتیجه در آینده باز هم نیاز به نیروی مهماندار هواپیما در راستای کاریابی کشور عمان دارد.

کاریابی کشور عمان؛ استخدم مهماندار هواپیما
کاریابی کشور عمان؛ استخدم مهماندار هواپیما

شرایط استخدام مهماندار هواپیمایی عمان

با وجود معرفی مزیت‌های بسیار  شغل مهمانداری هواپیما، باید با شرایط استخدام آن نیز آشنا شویم. مهم‌ترین شرایط را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • سن: باید بین ۲۱ تا ۳۲ سال باشد.
 • جنسیت: زن و مرد هر دو قادر به استخدام در این رسته شغلی هستند.
 • مدرک زبان: ارائه مدرک ضروری نیست. اما باید زبان بلد باشید.
 • مدرک تحصیلی: حداقل دیپلم کافی است.
 • قد: زنان بالای ۱۶۰ سانتی‌متر (باید بتوانید ارتفاع ۲۱۲ سانتی‌متر را با دست، لمس کنید)
 • سابقه کار: لازم نیست.

کاریابی کشور عمان؛ شرایط استخدام مهماندار هواپیما
کاریابی کشور عمان؛ شرایط استخدام مهماندار هواپیما

حقوق و درآمد مهماندار هواپیما

یکی از دغدغه‌های مهم برای انتخاب کار مهمانداری، حقوق و مزایای آن است. مقدار دقیق حقوق شما بعد از انجام همه مراحل تعیین می‌شود. اما حدودا حقوق شما بین ۷۰۰ تا ۸۵۰ ریال عمان، یعنی چیزی بیش از ۵۰ میلیون تومان در ماه است.

با افزایش ساعت‌های پرواز شما، حقوقتان نیز بیشتر می‌شود. هزینه زندگی در کشور عمان کمی بیشتر از ایران است. اما درآمد بسیار عالی شما نه تنها هزینه‌ها را پوشش، بلکه اجازه پس‌انداز را نیز به شما می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی کاریابی کشور عمان با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

مزایای مهمانداری هواپیما در عمان

علاوه‌بر مزایای انتخاب شغل مهمانداری هواپیما در عمان، موارد دیگری نیز در اینجا بیان می‌کنیم:

 • حقوق شما به‌صورت کامل و بدون کسر مالیات پرداخت می‌شود.
 • پس از استخدام به سرعت، ویزای کشور عمان را دریافت می‌کنید.
 • در خطوط هوایی سلام ایر عمان، علاوه‌بر حقوق، حق مسکن هم دریافت می‌کنید. حتی امکان پانسیون مستقل برای شما نیز وجود دارد.
 • خدمات رفاهی و درمانی به‌طور کامل مجانی است.
 • هزینه‌ رفت و آمد به محل کار توسط خود شرکت تامین و نیازی به پرداخت شما نیست.

کاریابی کشور عمان؛ خطوط هوایی سلام ایر عمان
کاریابی کشور عمان؛ خطوط هوایی سلام ایر عمان

حقوق و درآمد در عمان

میزان حقوق ماهیانه بستگی به شغل مورد نظرتان دارد. اما به‌دلیل ارزش بالای پول عمان نسبت به ایران، درآمد شما مدار زیادی افزایش می‌یابد. اکنون میانگین حقوق  افراد در این کشور، حدود ۱۷۸۰ ریال عمان است.

دست کم شاغلان در این کشور ۴۵۰  و حداکثر ۷۹۰۰ ریال عمان درآمد دارند. بیشترین مقدار حقوق به افراد متخصص  در کاریابی کشور عمان تعلق می‌گیرد. شغل‌های پزشکی نیز در این کشور از حقوق و مزایای خوبی بهره‌مند هستند. غیر از موضوع تخصص، سابقه کار نیز بر روی حقوق و درآمد در عمان تاثیرگذار است.

با این میزان حقوق، زندگی در عمان  بسیار آسان و لذت‌بخش می‌شود. حقوقی افراد با ۲ تا ۵ سال سابقه کار مرتبط در حوزه کاری درخواستی، حدود ۳۲ درصد از افراد بی‌تجربه بیشتر است. این افزایش درآمد معین برای تجربه کاری بیشتر از پنج سال، حدود ۷۰ درصد بیشتر می‌باشد.

اما این سابقه کار باید در زمان اشتغال شما در عمان به‌دست بیاید. همچنین افراد با ارائه مدرک کارشناسی ارشد حدود ۲۹ درصد بیشتر از افراد در سطح تحصیلات پایین‌تر حقوق می‌گیرند.

کاریابی کشور عمان؛ سایتهای کاریابی در عمان

 برای ورود به کشور عمان و انتخاب شغل، قادر به اقدام از طریق موسسه کاریابی عمان به صورت غیر حضوری هستید. در ادامه نام بعضی از موسسه‌های کاریابی در عمان را قرار داده‌ایم:

 • STAR AGENCY
 • Oxygen Oman
 • Randstad Middle East
 • MENA HR Solutions LLC
 • Competence HR
 • Work Circle Oman

کاریابی کشور عمان؛ سایت‌های کاریابی
کاریابی کشور عمان؛ سایت‌های کاریابی

مشکلات سایت‌های کاریابی عمان

شرکت‌ها و سایت‌های کاریابی در عمان عیب‌هایی نیز دارند. از جمله این مشکلات، آگهی‌های غلط، عدم دسترسی برای پیگیری تقاضا‌ها و عدم ارائه اطلاعات کامل و صحیح می‌باشد. بسیاری از متقاضیان کار در عمان با زبان عربی و فرهنگ این کشور آشنا نیستندو در نتیجه به‌ آسانی  با کارفرماها ارتباط نمی‌گیرند.

وجود کاریابی‌ها  این مراحل را مشکل‌تر می‌کند. به‌خاطر همین، یک شرکت ایرانی و رابط بین متقاضیان  و کارفرماها راه را بسیار آسان می‌کند. معمولا موسسه‌های مهاجرتی در ایران آمار درست‌تری  از شرکت‌های کاریابی در عمان دارند.  مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار شما را در زمینه کاریابی کشور عمان راهنمایی می‌کنند.

جاب آفر عمان

یک دعوت‌نامه‌ به‌صورت رسمی از سمت سازمان یا کارفرمای خارجی به یک متقاضی مهاجرت کاری را پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می‌گویند. در چند سال گذشته مهاجرت کاری به عمان  یکی از بهترین و مهم‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. متقاضیان برای اشتغال در عمان حتما باید جاب آفر این کشور را  از سوی یک کارفرما اخذ کنند.

به‌خاطر نزدیکی عمان به ایران، افراد زیادی علاقه جهت مهاجرت به این کشور دارند. بهترین روش‌های کاریابی کشور عمان برای ایرانیان استفاده از سایت ها و شرکت‌های معتبر کاریابی در است. جاب آفر شامل اسم شرکت، جزئیات استخدام و شرایط و مقررا، حقوق و مزایا، مسئولیت‌ها، نام کافرما و تاریخ انقضای پیشنهاد می‌باشد.

کاریابی کشور عمان؛ اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در عمان
کاریابی کشور عمان؛ اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در عمان
منابع
مطالب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *