اخبار, کانادا

جذب نیروی کار در شهرهای کوچک و جوامع روستایی

طرح اداره مهاجرت کانادا برای سال های آینده

در این مقاله به بررسی موضوع؛ طرح اداره مهاجرت کانادا برای سال های آینده می‌پردازیم. شان فریز، وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا، برنامه سطوح مهاجرت از سال 2023تا 2025 کانادا را برای رشد اقتصاد منتشر کرد.

یک نوامبر ۲۰۲۲ – تورنتو

 اقتصاد کانادا یکی از سریع‌ترین بهبودهای ناشی از کووید-۱۹ را در میان اقتصادهای پیشرفته تجربه کرده است. اما اکنون با کمبود‌های بحرانی  بازار کار، باعث عدم اطمینان مشاغل و کارگران کانادایی شده است.

شان فریزر، وزیر مهاجرت و شهروندی در طرح سطوح مهاجرت ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ کانادا مطالبی را عنوان کرد. این طرح، مهاجرت را به عنوان یک استراتژی برای کمک به کسب‌وکارها در نظر می‌گیرد. در همین راستا باعث جذب کارگران و مهارت‌های مورد نیاز در بخش‌های کلیدی می‌شود.

 مراقبت‌های بهداشتی، مشاغل ماهر، تولید و فناوری از جمله بخش‌های کلیدی در کانادا به حساب می‌آیند. این‌ها برای مدیریت چالش‌های اجتماعی و اقتصادی که کانادا در دهه‌های آینده با آن مواجه خواهد شد، در نظر گرفته ‌می‌شوند.

در سال گذشته کشور کانادا با استقبال بیش از ۴۰۵۰۰۰ تازه وارد، بیشترین آمار در یک سال را رقم زد. دولت در این طرح، ۴۶۵۰۰۰ مقیم دائم در سال ۲۰۲۳، ۴۸۵۰۰۰ در۲۰۲۴ و ۵۰۰۰۰۰ در سال ۲۰۲۵ را تعیین کرده است. این طرح تمرکز بیشتری برای جذب افراد تازه وارد به مناطق مختلف کشور، از جمله شهرهای کوچک و جوامع روستایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *