اخبار

دانشجویان بین المللی منابع کشور کانادا

دولت کانادا به صورت گسترده  به دانشجویان بین المللی به عنوان منابع اصلی کشور نگاه می‌کند. بسیاری از آن‌ دانشجویان، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، IRCC به طور قابل توجهی به فارغ التحصیلان بین‌المللی متکی بود. برای این‌که به هدف خود برای پذیرش بیش از ۴۰۵,۰۰۰ مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ دست یابد.

همچنین با این کار، رکورد کانادا برای مهاجران تازه وارد در یک سال را بشکند. IRCC این کار را با دعوت و اعزام تعداد زیادی از داوطلبان کلاس تجربه کانادا انجام داد. علاوه بر این، یک برنامه اقامت موقت تا اقامت دائم (TR2PR) را در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. در راستای این برنامه حدود ۹۰,۰۰۰ ساکن موقت قادر به درخواست برای مهاجرت شدند.

شان فریزر مأموریت شناسایی راه‌هایی برای دانشجویان و کارگران موقت خارجی برای کسب اقامت دائم، از طریق اکسپرس اینتری را دارد. علاوه بر این، فریزر در ماه سپتامبر یک استراتژی ارائه کرد. در آن چگونگی هدف دولت برای کمک به ساکنان موقت را تشریح و بیشتر به موضوع کسب اقامت دائم پرداخت.

این استراتژی شامل پنج ستون، مانند نوسازی سیستم مهاجرت برای بهبود زمان پردازش درخواست، می‌باشد. موقع ارائه طرح سطوح مهاجرتی ۲۰۲۳ الی ۲۰۲۵ دولت کانادا، اطلاعات بیشتری درمورد استراتژی تازه‌واردان دولت کانادا به دست می‌آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *