اخبار

دانشجویان بین المللی منابع کشور کانادا

دولت کانادا به صورت گسترده  به دانشجویان بین المللی به عنوان منابع اصلی کشور نگاه می‌کند. بسیاری از آن‌ دانشجویان، اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، IRCC به طور قابل توجهی به فارغ التحصیلان بین‌المللی متکی بود. برای این‌که به هدف خود برای پذیرش بیش از 405,000 مهاجر جدید در سال 2021 دست یابد.

همچنین با این کار، رکورد کانادا برای مهاجران تازه وارد در یک سال را بشکند. IRCC این کار را با دعوت و اعزام تعداد زیادی از داوطلبان کلاس تجربه کانادا انجام داد. علاوه بر این، یک برنامه اقامت موقت تا اقامت دائم (TR2PR) را در سال 2021 معرفی کرد. در راستای این برنامه حدود 90,000 ساکن موقت قادر به درخواست برای مهاجرت شدند.

شان فریزر مأموریت شناسایی راه‌هایی برای دانشجویان و کارگران موقت خارجی برای کسب اقامت دائم، از طریق اکسپرس اینتری را دارد. علاوه بر این، فریزر در ماه سپتامبر یک استراتژی ارائه کرد. در آن چگونگی هدف دولت برای کمک به ساکنان موقت را تشریح و بیشتر به موضوع کسب اقامت دائم پرداخت.

این استراتژی شامل پنج ستون، مانند نوسازی سیستم مهاجرت برای بهبود زمان پردازش درخواست، می‌باشد. موقع ارائه طرح سطوح مهاجرتی 2023 الی 2025 دولت کانادا، اطلاعات بیشتری درمورد استراتژی تازه‌واردان دولت کانادا به دست می‌آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *