کانادا, اخبار

لغو محدودیت ساعت کار حین تحصیل در کانادا

لغو محدودیت ساعت کار حین تحصیل در کانادا

از تاریخ 15 نوامبر 2022 تا 31 دسامبر 2023دانشجویان بین‌المللی دارای مجوز، اجازه‌ی کار خارج از دانشگاه را دارا هستند. البته این مجوز تا زمان برگزاری کلاس‌ها و تنها برای 20 ساعت کار در هفته معتبر است.

تعدادی از اتباع خارجی قبل از این آیین نامه در خواست مجوز تحصیلی را ارسال کرده‌اند. اما خوشبختانه لغو محدودیت زمانی کار حین تحصیل در کانادا برای این افراد هم از امروز اعمال می‌شود. این سیاست در راستای افزایش ساعت کار حین تحصیل در کانادا ایجاد شده است. بنابراین متقاضیان با تایید درخواست‌شان توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، از این قانون بهره‌مند می‌شوند.

شان فریز وزیر مهاجرت کانادا در شهر اتاوا، پایتخت این کشور، لغو محدودیت ساعت کار حین تحصیل را ابلاغ کرد. فریز هدف لغو محدودیت‌های کار حین تحصیل در کانادا را کاهش قابل توجه نیروی کار در سراسر این کشور تشریح کرد.

کانادا با کمبود نیروی کار و نرخ بیکاری پایین، با توجه به استاندارد‌های تاریخی دست وپنجه نرم می‌کند. به گزارش اداره آمار کانادا نرخ بیکاری در ماه سپتامبر به 5.2 درصد کاهش یافته است.  این درصد نسبت به ماه اوت 5.4 درصد در این کشور کمتر شده است.

دانشجویان مهاجر برای تحصیل در یک برنامه آموزشی واجدشرایط، اجازه 20ساعت کار در هفته خارج از دانشگاه را دارند. این محدودیت زمانی کار حین تحصیل، در زمان استراحت‎‌هایی مانند تعطیلات تابستانی و زمستانی برداشته می‌شود. این سیاست به دانشجویان بین‌المللی اجازه حمایت مالی از خود را می‌دهد. همچنین باعث متمرکز شدن دانشجویان بر تکمیل تحصیلات خود به‌جای تمرکز بر کار در کانادا می‌شود.

با این حال، مواجهه با نزدیک به یک میلیون شغل خالی باعث شده دولت کانادا فعلاً زمان مجاز به کار حین تحصیل را کاهش دهد.

البته فریزر گفت این اقدام به بیش از 500,000 دانشجوی بین‌المللی واجد شرایط در کانادا اجازه کار تا ساعات بیشتری را می‌دهد.

کانادا یکی از مقاصد پیشرو دانشجویان بین المللی در جهان است. این کشوردر سال 2021، میزبان بیش از 620,000 دانشجوی بین المللی بود. این رقم در دو دهه گذشته سه برابر شده است. تنها در سال گذشته، کانادا نزدیک به 450,000 مجوز تحصیلی جدید صادر کرد. تقاضا برای تحصیل در کانادا به دلیل ارائه عوامل مختلف همچنان قوی است.کیفیت آموزش، چند فرهنگی بودن، به صرفه بودن دلار کانادا، و فرصت‌های کار و اقامت دائمی کانادا جزو این عوامل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *