خدمات ویزا و اقامت

ویزای مولتی کانادا ( Canada multiple visa ) یا ویزای ۵ ساله کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا ( Canada multiple visa ) یا ویزای ۵ ساله کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا چیست و چه تفاوتی با ویزای توریستی عادی دارد؟
از سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج دو طیف عمده از متقاضیان ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داده‌است.
در واقع ویزای مولتی یا ۵ ساله همان ویزای توریستی کانادا است با همان ویژگی‌ها و کارکردها، اما با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که به دارنده ویزای مولتی کانادا این امکان را می‌دهد که تا زمان اعتبار پاسپورت خود، بدون محدودیت و بدون نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کند و با هر بار ورود می‌تواند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته‌باشد.

مزایای ویزای مولتی کانادا ( Canada multiple visa ) چیست؟
√ دفعات متعدد ورود به کانادا بدون محدودیت
√ ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف
√ امکان اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به خاک کانادا
√ پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد و در بازگشت مجدد به این کشور، اقامت وی به مدت ۶ ماه دیگر را بلامانع خواهد بود.

ویزای مولتی کانادا تضمینی ( Canada multiple visa )
اگرچه برخی موسسات به ظاهر حرفه‌ای با هدف کشاندن مشتری و درآمد‌زایی از خدمات ویزای مولتی کانادا به عنوان خدماتی تضمینی یاد می‌کنند، اما واقعیت اساسی این است که هیچ تضمینی در روند اخذ هیچ نوع ویزایی وجود ندارد، آن هم برای کشوری همچون کانادا. نکته اینجاست که فرد متقاضی با انتخاب موسسه‌ای معتبر با کارنامه و رزومه‌ای مشخص در امور مهاجرتی، می‌تواند شانس خود را برای موفقیت در دریافت ویزای مولتی کانادا تضمینی به حداکثر برساند.
شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات کاملتر به خدمات ویزای تضمینی کانادا با مشاوران موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس حاصل نمایید.
دو عامل بسیار مهم در موفقیت درخواست ویزای مولتی کانادا تضمینی:
√ تکمیل درست، دقیق و شفاف فرم درخواست ویزا
√ افسر مهاجرت

بنابراین با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در تهران و همچنین امکان تعیین وقت سفارت آنلاین از یک سو و حیاتی بودن لزوم تکمیل دقیق فرم ویزای کانادا از سوی دیگر، توصیه کلی به متقاضیان ویزای مولتی کانادا این است که حتما از طریق موسسه‌ای معتبر و شناخته شده برای این مهم اقدام نمایند تا هم ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها، شانس خود برای موفقیت را به حداکثر برسانند.

√ موسسه مهاجرتی توسعه کار خدمات گسترده‌ای در زمینه‌های مهاجرت و اقامت، اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت، پیکاپ ویزا را در اختیار متقاضیان قرار می دهد، یکی از معدود موسساتی است که با فراهم آوردن سازوکاری اجرایی و امتحان شده و همچنین اشراف کامل بر جدیدترین قوانین و نیازهای هر پرونده مهاجرتی، آماده ارائه خدمات به متقاضیان انواع ویزای کانادا و همچنین ویزای مولتیپل کانادا است.

هزینه ویزای مولتی کانادا چقدر است؟ ( Canada multiple visa )
از آنجایی که طی چند سال گذشته و بر اساس قوانین جدید مهاجرتی کانادا به اتباع ایرانی متقاضی ویزای کانادا، تنها ویزای مولتی یا ۵ ساله تعلق می‌گیرد، تخمین هزینه های این روند به شرح ذیل میباشد:

√ ویزای مولتی کانادا ۱۵۰۰ دلار

ویزای مولتی کانادا ( Canada multiple visa ) یا ویزای ۵ ساله کانادا چیست؟

اگر تا به حال به دنبال اخذ ویزای کانادا بوده باشید حتما با اصطلاح ویزای مولتی کانادا ( Canada multiple visa ) یا ویزای ۵ ساله کانادا برخورد داشته‌اید. اما اینکه این نوع ویزا دقیقا چیست و هزینه‌های آن چقدر است موضوعی است که در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.
برای ورود به کشور کانادا، نخستین گام عملی اقدام برای اخذ ویزا است. خواه انگیزه از سفر صرفا توریستی و همراهی با یک تور گردشگری باشد، خواه دیدار اقوام و آشنایان، خواه ادامه تحصیل و خواه اهداف کاری و سرمایه گذاری، آنچه ورود شما به این کشور را جواز می دهد، ویزای کانادا است.
در حال حاضر و بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، تمامی ویزاهای توریستی این کشور برای اتباع ایرانی به شکل ویزای مولتیپل ( Multiple-entry ) است.

ویزایی که با نام‌هایی همچون ویزای ۵ ساله کانادا و یا ویزای چند بار ورود نیز شناخته‌ می‌شود.

دو طیف عمده‌ای که اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج آنها ارائه می‌شود عبارتند از:
√ افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند
√ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند.

اما در حال حاضر برای افرادی خارج از این دو تقسیم‌بندی این امکان وجود دارد تا برای دریافت ویزای مولتپل کانادا اقدام نمایند. اگرچه ویزای مولتی کانادا در ایران با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته می‌شود اما واقعیت این است که اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت فرد، معتبر است! و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ ساله است، این ویزا را با عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز می‌شناسند. حال آنکه اگر فردی برای مثال پاسپورت دومینیکا را در اختیار داشته‌باشد، بدلیل اعتبار ۱۰ ساله این پاسپورت، ویزای مولتی کانادا نیز برای این فرد ۱۰ ساله خواهد بود.
√ مهمترین مزیت ویزای مولتی کانادا، رفت و آمد بدون محدودیت به این کشور و عدم نیاز به تمدید هر ساله این ویزا است.

ویزای معمولی مسیری برای دریافت ویزای multiple کانادا محسوب می‌شود که فرد متقاضی دارای دعوتنامه است اما در ویزای تضمینی کانادا، موسسه مهاجرتی توسعه کار تامین‌کننده دعوتنامه خواهد ‌بود.

توضیح این مهم نیز ضروری است که لفظ تضمینی به معنی تضمین ویزا شدن درخواست متقاضی نیست بلکه صرفا به معنی استرداد تمامی هزینه‌ها درصورت مخالفت سفارت کانادا با درخواست ویزا خواهد بود. زیرا هماهنگونه که پیشتر تاکید کردیم، در نهایت این افسر مهاجرت خواهد ‌بود که با بررسی فرم درخواست، تصمیم نهایی را خواهد‌گرفت. درست در همین جا است که ارزش و اهمیت موسسه معتبر و باسابقه در فراهم آوردن تمامی الزامات و در نهایت قانع کننده برای افسر مهاجرت، بیش از پیش نمایان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *