استرالیا, بیشتر بدانیم

درباره استرالیا

استرالیا در یک نگاه

استرالیا کشوری است در نیمکره جنوبی، این کشور با ۷،۶۸۶،۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور وسیع دنیا و بیش از ۶/۴ برابر بزرگ تر از ایران است. استرالیا در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته است.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد.او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد. در عمل نخست وزیر منتخب در کنار در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای مشترک المنافع است. سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است.استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به حساب می آید که کوچکترین قاره دنیاست. بر اساس شواهد به جای مانده، حدود چهل و دو هزار سال قبل گروهی از مردمان شکارچی جنوب آسیا، برای یافتن غذا و شکار حیوانات، اندک اندک شروع به مهاجرت به سرزمین های جنوبی تر نمودند و از راه جزیره ها و کانال هایی که آسیا را به شمال استرالیا وارد می کند و به شمال کوئیزلند وارد شدند و سپس با پراکنده شدن در سراسر استرالیا، قبایل مختلف بومیان استرالیا را پای نهادند. این مردمان، ده ها هزار سال بدون ارتباط با سایر مناطق دنیا در این سرزمین زیسته اند.

استرالیا

استرالیا دارای اقتصاد بسیار باشکوه در سال های اخیر در دنیا بوده است، سرعت رشد اقتصادی بسیار بالا، نرخ بهره پایین از جمله مسائل قابل توجه در این کشور بوده است.

طبیعت تماشایی استرالیا، محیط چند ملیتی، مردمی مهربان و ترکیب آب و هوا و نحوه زندگی آن را به یکی از بهترین مکان های توریستی دنیا تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *