بیشتر بدانیم, کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا
انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VAC های VFS نسبت به انجام آن اقدام نماید.به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد.

نکات مهم در مورد انگشت نگاری برای ویزای کانادا
متقاضی تنها ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا اقدام نماید و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.

تمام افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) می‌بایست همزمان برای انگشت نگاری اقدام نمایند.
اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید.
برای انگششت نگاری نیاز نیست مدارک پرونده را به همراه داشته باشید و نامه انگشت نگاری به تنهایی کفایت می‌کند.
برای انگشت نگاری سفارت کانادا نیاز به وقت قبلی نیست و متقاضی در هر زمان (یک بازه ۳۰ روزه) می‌تواند برای بیومتریک کانادا اقدام نماید.
تمامی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا برای ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می‌شود و می‌بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.

موارد خاص که نیاز به بیومتریک ندارند عبارتند از:
افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال
افرادی که ویزای مهاجرتی دارند
افراد مقیم کانادا
افراد با پاسپورت کانادایی
دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می‌کنند
افرادی که حین درخواست ویزا در کانادا هستند
در تمامی موارد دیگر و برای به جریان افتادن درخواست ویزای کانادا، فرد متقاضی به شرحی که در بالا اشاره شد، می‌بایست با حضور در یکی از سفارت های کانادا نسبت به انگشت نگاری خود اقدام نماید.

بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هموطنان عزیز به ناچار می‌بایست به یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه سفر کنند.

الزامات و نکات مهم در انگشت نگاری برای ویزای کانادا
انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای شما قلمداد کرد. مرحله‌ای مهم که با حضور هر فرد در یکی از  VACهایVFS نسبت به انجام آن اقدام می نماید.

روش صحیح انگشت نگاری
انگشتان دست راست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند.
انگشتان دست چپ به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند.
انگشت شست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرد.

روش غلط انگشت نگاری
زاویه نامناسب انگشتان
زاویه نامناسب انگشت شست
خم بودن انگشتان
نزدیک بودن بیش از اندازه انگشتان به یکدیگر
تمامی ۴ انگشت بر روی اسکنر قرار نگرفته باشند
آرایش دست
برخی از صدمات و شرایط پزشکی ممکن است مانع ارائه ۱۰ اثر انگشت و یا تصویر شما گردند. اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی موقتی در صورت و دست های خود می باشید، باید صبر کنید تا پیش از انجام بیومتریکتان این آسیب های ترمیم شوند. اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی دائمی در صورت و دست های خود می باشید، تصویر شما همچنان گرفته خواهد شد و از شما درخواست می گردد که تا حد امکان اثر انگشت بدهید.

در زمان ورود به کانادا یک مسئول خدمات مرزی تصویر گذرنامه و یا مدارک مسافرتی شما را با تصویر گرفته شده در زمان انجام بیومتریک مقایسه می‌کند. ممکن است جهت تایید مجدد هویتتان از شما اثر انگشت گرفته شود.

دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا
دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس – گرجستان
دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی
هر یک از این دفاتر برای ثبت انگشت نگاری معایب و محاسنی دارند که اطلاع از آنها می‌تواند به میزان موفقیت شما در اخذ ویزای کانادا بیافزاید. برای مثال بسیاری از متقاضیان ایرانی بعضا بدلیل اطلاعات غیر کارشناسی ارائه شده توسط برخی موسسات بر این باورند دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس بهترین گزینه برای ثبت انگشت نگاری است. دلایلی همچون جاذبه‌های توریستی کشور گرجستان و خلوت‌تر بودن دفتر VAC  در تفلیس بر این باور دامن زده است اما واقعیت چیز دیگری است.

چند نکته را در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا کانادا
در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای کانادا می‌بایست محل مورد نظر برای انگشت نگاری مشخص شود.
تا جای ممکن از انگشت نگاری در دفتر دبی و یا ابوظبی (بدلیل برخی ملاحضات) خودداری کنید تا بروز مشکل در مسیر رسیدگی به پرونده شما به حداقل برسد.
برخی دفاتر بیومتریک همچون دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در گرجستان، بدلیل کافی نبودن اشراف کارکنان سفارت به شرایط متقاضیان ایرانی، شانس قبولی درخواست ویزا را کاهش می‌دهند.
انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و یا آنکارا، تقریبا بیشترین میزان مراجع ایرانی را دارند و این موضوع بویژه در های ‌فصول توریستی موجب بوجود آمدن صف‌های طولانی در این دفاتر می‌شود.
هزینه بیومتریک کانادا در استانبول و آنکارا از تمامی دفاتر دیگر VFS پایین‌تر است. (حدود ۶۵ لیر)
اما یکی از خدماتی مهمی که متقاضیان محترم به راحتی می‌توانند در مسیر درخواست ویزای کانادا ازآن بهره‌مند شوند، خدمات پیکاپ ویزا است.

همانگونه که اشاره شد برای انگشت نگاری هر فرد باید در دست داشتن نامه انگشت نگاری به یکی از سفارت‌های این کشور در خارج از ایران سفر کند. این در حالی است که پس از بررسی نهایی می‌بایست برای دریافت جواب بیومتریک کانادا و یا نتیجه نهایی بار دیگر به ترکیه سفر کند.
با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا‌ نیاز شما برای سفر مجدد به ترکیه را مرتفع می‌شود. این موسسه با برخورداری از مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، از طریق نماینده‌ای قانونی و پروازهای اختصاصی هفتگی (دو پرواز رفت و برگشت تهران-آنکارا در هفته) پاسخ درخواست ویزا به همراه پاسپورت شما را در تهران تحویل خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *