بیشتر بدانیم, کانادا

اسپانسرشیپ کانادا

اسپانسرشیپ کانادا

اگر شما مقیم و یا سیتیزن کانادا بوده و بالای ۱۸ سال داشته باشید می‌توانید افراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به کانادا بیاورید و آنها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. اسپانسرشیپ کانادا در زمینه ویزاهای کلاس فامیلی شامل موارد زیر میشود:

اسپانسر همسر
اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ
اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد)
اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

هر کدام از این افراد که اسپانسر شوند میتوانند در کانادا زندگی کنند و یا تحصیل و کار کنند و فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا همان undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد. در بخشی از این تعهدنامه شما تضمین می‌کنید که فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی نخواهد کرد و اگر این کار را کنند شما ملزم به عودت آن به دولت خواهید بود. اگر در استان های غر از کبک هستید این قرارداد را با IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با MIDI یا همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست. قرارداد agreement مجزایی هم بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمئن شود که طرفین مسولیت های خود را خوب میدانند.

 در حال حاضر معمولا سالیانه ۱۰ هزار پرونده قبول میشود.

اگر در یکی از شرایط زیر باشید ممکن است امکان اسپانسر کردن فرد جدیدی را نداشته باشید:

√ اگر قبلا تعهدی داده اید و آن را انجام نداده باشید قادر به اسپانسر کردن فرد جدید نخواهید بود.
اگر دادگاه رای داده باشد که شما alimony و یا کمک خرجی فرزند را نداده باشید ممکن است قادر به اسپانسر کردن فرد جدیدی نباشید.
مرتکب جرمی شده باشید که مرتبط به اقوام و یا مرتبط با امور جنسی باشد و بسته به نوع جرم میتواند منجر شود شما نتوانید فرد دیگری را اسپانسر نمایید.
اگر شما به دلایلی به غیر از کارافتادگی درخواست کمک هزینه از دولت کرده باشید. (وام و بورس های دولتی مشکلی نخواهند داشت منظور از کمک هزینه زندگی در اینجا همان welfare می‌باشد. یعنی اگر به غیر از welfare کمک هزینه ای از دولت گرفته باشید مشکلی در فایل اسپانسرشیپ ایجاد نخواهد کرد)
همچنین اگر قبلا فردی را اسپانسر کرده اید و او پس از ورود به کانادا از دولت درخواست کمک مالی کرده باشد ممکن است شما امکان اسپانسر کردن فرد دیگری را نداشته باشید. همچنین در این حالت دولت تمام کمک هزینه های داده شده به فرد اسپانسر شده را از فرد اسپانسر کننده (متعهد) طلب خواهد کرد.

√ همسر یا شریک زندگی

هدف این طرح این است که اعضای خانواده ها را در کانادا متحد نماید. این برنامه به افراد مقیم و یا سیتیزن کانادا اجازه میدهد که همسر یا شریک زندگی (کسی که یک سال و بیشتر با او زندگی کرده باشید) را به کانادا بیاورند. اداره مهاجرت باید شرایط فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده را تایید کند تا این ویزا به وی تعلق بگیرد. برای اخذ ویزا در این روش باید فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده اثبات کنند که در یکی از این شرایط هستند: Spouse Common-law Partner Conjugal Partner همچنین کشور کانادا هر یک از سه حالت ذکر شده را برای هم جنس ها هم می‌پذیرد.

√ اسپانسر والدین
شرایط اسپانسر کننده:
باید فرزند و یا نوه فرد اسپانسر شونده باشید.
بالای ۱۸ سال داشته باشید.
به صورت مکتوب تعهد ساپورت مالی آنها را به مدت ۲۰ سال بدهید. (در صورت نیاز داشتن آنها به کمک هزینه، شما مسئول خواهید بود.)
حداقل درآمد را داشته باشید.

√ شرایط اسپانسر شونده :

پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ فرد اسپانسر کننده باشید.
حق ورود به کانادا را به عنوان بازدید کننده داشته باشید.
سند مبنی بر خرید بیمه درمانی به مدت یک سال در کانادا را ارایه دهید.
تست پزشکی اداره مهاجرت را بدهید.
لطفا دقت کنید که تعهدی که شما امضا میکنید بدون قید و شرط بوده و در صورت وجود هر گونه مشکلی شما مسول خواهید بود. اگر زوج با هم تعهد نامه را امضا کرده اند و پس از آمدن والدین از هم جدا شوند هم چنان هر دو آنها نسبت به بندهای تعهد نامه متعهد هستند. اگر هر کدام از افراد اسپانسر کننده قصد دارند که پرونده اسپانسرشیپی را بازپس بگیرند باید پیش از صدور اقامت دائم یا همان کارت پی آر اقدام کنند.

√ چه افرادی امکان اسپانسر کردن والدین را ندارند:

افرادی که به دولت بدهی دارند افرادی که از دولت کمک هزینه ( ولفر)‌ میگیرند و ناتوان جسمی نمیباشند. افرادی که بر علیه یکی از اقوام درجه بک خود جرم جدی را مرتکب شده باشند. در زندان باشند تا حکم تعقیب علیه آنها صادر شده باشد. حداقل درآمد لازم ( LICO + ۳۰%) را در سه سال منتهی به اسپانسرشیپ نداشته باشند.

فرزندان وابسته
شرایط اسپانسر کننده:
حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
باید مقیم ساکن در کانادا و یا سیتیزن باشد و در زمان اسپانسرشیپ در کانادا زندگی کند.
در زندان نبوده و ورشکسته نباشد و نامه خروج از کانادا دریافت نکرد باشد.
برای فرزندان تعهد مالی لازم است به مدت ۱۰ سال پس از اخذ اقامت دائم فرد اسپانسر شونده و یا اینکه تا وقتی آنها ۲۵ ساله شوند.(هر کدام زودتر)

شرایط اسپانسر شونده:

۱۹ سال و کمتر داشته باشد و مجرد باشد (یا)
قبل از سن ۱۹ سالگی دانشجوی تمام وقت بوده و از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده (یا)
۱۹ سال به بالا بوده (و) – قبل از ۱۹ سالگی ازدواج کرده باشد (و) قبل از ۱۹ سالگی دانشجوی تمام وقت بوده (و) از زمان ازدواج از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده
۱۹ سال به بالا بوده (و) قبل از ۱۹ سالگی از نظر مالی کاملا وابسته به والدین بوده (و) به جهت شرایط جسمی یا روحی توانایی تامین استقلال مالی خود را ندارد.

√ شرایط مورد نیاز برای رابطه بین افراد فرد

اسپانسر شونده باید اگر فرزند توسط فردی به غیر از همسر به فرزندی خوانده شده است فرزند بیولوژیکی والدین باشد (یا) فرزند خوانده والدین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *