آشنایی با کشورها, بیشتر بدانیم

آشنایی با کشور کانادا

کانادا

کانادا  کشوری با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت است که در شمال قاره آمریکای شمالی است و از ده استان تشکیل شده‌است بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است .هرچند کانادا بعد از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها، حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است. جمعیت کانادا بر طبق آخرین برآوردها حدود ۳۷ میلیون نفر است. حدود چهار پنجم مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.بر پایه آمار رسمی ارائه شده از سوی مرکز آمار کانادا در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۲۱۰ هزار ایرانی یا ایرانی‌تبار ساکن کانادا بوده‌اند .این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است که مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی ترین مرز زمینی در جهان است. نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.
پایتخت کانادا اتاوا است و پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکوور هستند.

حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر الیزابت دوم ملکه ی بریتانیا، ملکه ی کشور کانادا نیز هست و قانون به امضاء و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکه ی بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ی ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد.
در سال ۲۰۱۵  کانادا با تولید ناخالص داخلی  در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان قرار گرفت.کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات )و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون)  است.
این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته‌است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطه ی اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور داشته باشد.

ویزای کانادا

اعتبار ویزای کانادا ۱۰ ساله است اما با توجه به اعتبار ۵ ساله ی گذرنامه‌های ایرانی این ویزا با توجه به اعتبار پاسپورت صادر می‌گردد، بدین معنی که اگر از گذرنامه ی شخص متقاضی تنها ۲ سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادا نیز برای وی ۲ ساله صادر خواهد شد.
پس با توجه به اینکه مدت اعتبار گذرنامه ایران ۵ ساله است، ایرانیان در صورت اخذ این ویزا می‌توانند حداکثر به مدت ۵ سال و در هربار ورود به مدت حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

روش های اخذ اقامت کانادا

۱-روش سرمایه گذاری:
یکی از روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده اند.
چرا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری؟
برای سرمایه گذای در اروپا در کشورهای اروپای شرقی مانند بلغارستان و مجارستان نیاز  به سرمایه ۳۰۰ هزار یورویی دارید، در حالیکه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با ۱۴۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار کانادایی امکانپذیر است.
مهاجرت به استرالیا با روش سرمایه گذاری نیز به ۴۰۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارد.
اگر بخواهید از طریق سرمایه گذاری به آمریکا مهاجرت کنید به سرمایه ۵۰۰ هزار الی یک میلیون دلار نیازمند هستید.

مزایای روش سرمایه گذاری در کانادا:

کانادا سیستم بانکداری قوی دارد (به گزارش انجمن اقتصاد جهانی)
کانادا نیروگاه منابع طبیعی و صادرکننده ی ویژه ی انرژی است. نسبت به ایالات متحده، بودجه ی سالمی دارد که نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی آن تقریباً ۸۵ درصد است
دستیابی به بازار جهانی چرا که کشور کانادا با توجه به توافق نامه هایی که با جامعه بین المللی دارد می تواند برای تمام سرمایه گذاران در این کشور سودمند باشد.
کم بودن دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا
هزینه‌های مالیاتی در کانادا کم است. در واقع مجموع هزینه های که بخاطر کسب و کار در کانادا باید در قالب مالیات بدهید به مراتب کمترین میزان در G۷حتی ۴۶ درصد کمتر از کشوری مثل آمریکا است.
وجود  بهترین و زبده ترین نیرو های کار با توجه بهسیاست های دولت کانادا در جذب مهاجر
بیمه ی خدمات درمانی رایگان برا فرد و خانواده اش

 امکان تحصیل رایگان برای فرزندانتان
بر خلاف آمریکا کانادا کشوری امن است که حق حمل اسلحه ممنوع است.
تعداد زیادی از ایرانیان در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال، ساسکاچوان، کلگری و نیوبرانزویک زندگی می کنند.
جامعه ای چند ملیتی و چند فرهنگی و عدم نژاد پرستی افراد جامعه
دارای پاسپورتی معتبر

  حمایت دولت کاناد از  محیط های کسب و کار مورد استقبال
فوربس گزارش داده که کانادا دومین کشور برتر در  G۲۰است که می تواند مقصد شما برای انجام تجارت باشد
رکورددار بودن رشد قوی اقتصادی این کشور
دارای ثبات اقتصادی

شرایط و فرصت کارآفرینی ۱۴۰ هزار دلاری در استان بریتش کلمبیای کانادا
این برنامه که  برای مناطق و جوامع کم جمعیت(جوامع زیر ۷۵ هزار نفر) طراحی شده است. و در فاصله مشخصی از شهرها و جوامع بزرگ استان بریتیش کلمبیا واقع شده اند.
شما باید نشان دهید بیزینسی که قصد دارید راه اندازی نمایید در یکی از این جوامع خواهد بود و به شکوفایی اقتصادی و رشد آن جامعه (‌منطقه ) کمک شایان توجهی نماید.

شرایط اخذ این ویزا
۱ . میزان سرمایه گذاری
شما باید نشان دهید که حداقل ۱۴۰ هزار دلار کانادا را در بیزنیس و جامعه ی مورد نظر سرمایه گذاری می نمایید.
۲ . میزان دارایی و تمکن مالی
همچنین می بایست اثبات کنید که میزان دارایی شما ۲۰۰ هزار دلار کانادا می باشد که می تواند شامل املاک و مستغلات شما + پولی که در حساب بانکی دارید + سهام یا اوراق قرضه و … باشد.
۳ . سابقه کاری
باید نشان دهید در ۵ سال گذشته به مدت ۳ سال صاحب یک بیزینس یا سمت مدیریتی(سطح بالا) داشته اید آن را مدیریت کرده اید.
۴ . میزان تحصیلات
علاوه بر مدرک دیپلم باید تحصیلات دانشگاهی داشته اید.داشتن مدارک بالا تر شانس شما رو در بین سایرین افزایش می دهد
تبصره:اگر ثابت کنید که در ۵ سال گذشته به مدت ۳ سال صاحب ۱۰۰٪ یک کسب و کار بوده اید و تمامی سهام و مالکیت یک کسب و کار بطور اختصاصی از آن شما بوده است، حتی اگر تحصیلات دانشگاهی نداشته باشید همچنان شانس دارید.
۵ . داشتن مدرک زبان
شما باید نشان دهید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه را در حد CLB ۴ اشراف دارید که معادل آیلتس آن نمره پایینی بوده و بسیاری از افراد می توانند به سادگی موفق به کسب این نمره زبان شوند.
۶ . استخدام یک شهروند کانادایی در بیزینس خود
همچنین باید نشان دهید که در آینده حداقل یک شهروند ( Citizenship ) یا مقیم دائم کانادا Permanent Resident ) )را در کسب و کار خود استخدام خواهید کرد.

روش کارآفرینی از طریق استارت آپ

برنامه استارت آپ کانادا
یکی از  روش های اخذ اقامت تضمینی و دائم در کانادا می باشد. در واقع start up شامل یک کسب و کار و شرکت جوان و نو پایی است تا دارندگان ایده و طرح های نو و کار آفرینان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، بستر مهاجرت به کانادا را برای خود مهیا نمایند.
بیزینس پلان یا طرح تجاری ارائه شده برای  برنامه اقامت کانادا از طریق استارتاپ باید دارای ویژگی های زیر باشد:
خلاقانه باشد.
باعث ایجاد شغل برای کانادایی ها شود.
قابل مطرح شدن در سطح جهانی باشد.
این بیزنس پلن توسط وکیل ما نوشته می شود.

شرایط لازم برای اخذ ویزا از طریق برنامه استارت آپ

هر متقاضی مهاجرت حداقل ۱۰ درصد سهام شرکت را داشته باشد.
سهم متقاضیان اخذ اقامت دائم  از شرکت تأسیس شده در مجموع بیش از ۵۰ درصد باشد (سهامی که حق رای دارد)
متقاضی اخذ اقامت دائم نقشی اساسی در مدیریت این شرکت و کسب و کار در کانادا داشته باشد.
این شرکت و کسب و کار در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت شود.
۲-برنامه ی مهاجرتی PEQ کانادا
دولت کبک برنامه مهاجرتی PEQ كانادا را برای تشویق نیروی کار خارجی و دانشجویان بین المللی بعد از تکمیل برنامه تحصیلات خود راه اندازی کرده است که طبق این برنامه افراد می توانند به طور دائم در کبک بمانند.
دولت کبک کارمندان خارجی را مشتاق می نماید تا در کبک کار کنند و دانشجویان خارجی را دعوت به تحصیل در این استان می نماید تا اقامت آنان در این شهر را تضمین کند. برنامه تجربه ای کبک PEQ روند ساده ایست که اقامت دائم را برای دو دسته از متقاضیان امکان پذیر می سازد. این برنامه دانشجویان بین المللی و کارمندان خارجی موقت را قادر می سازد تا جهت اخذ اقامت دائم کبک پس از تکمیل دوره کار و یا تحصیل خود اقدام فرمایند.
هزینه تحصیل دوره های PEQ کانادا
برای ادامه تحصیل در کبک، مدارک لازم برای پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی مورد نیاز است. هزینه تحصیل در ۲۵۰۰۰-۱۵۰۰۰ دلار در سال تخمین زده می شودکه می توانید آن را طی دو قسط پرداخت کنید. این مقدار بین موسسات و برنامه های تحصیلی متفاوت است. علاوه بر آموزش و پرورش، شما باید منابع کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده ای که همراه شما هستند، داشته باشید.
الزامات برنامه تجربه کبک
تمامی متقاضیان PEQ می بایست جهت تهیه موارد زیر اقدام فرمایند:
مدارکی مبنی بر هدف راه اندازی و یا حفظ کار در کبک
مدارک حاکی از اقامت موقت در کبک با هدف کار و یا تحصیل و پیروی از شرایط اقامت.
تسلط نسبی به زبان فرانسه، تنها متقاضیان اصلی نیازمند ارائه این مدارک هستند و نیازی به تسلط به زبان برای همسر و فرزندان وجود ندارد.
به عهده گرفتن مسئولیت مراقبت از همسر و فرزندان و تهیه تمامی نیاز آنان برای حداقل مدت ۳ ماه.
حداقل سن مجاز ۱۸ سال بوده و فرد ملزم به ارائه گذرنامه معتبر نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *