آشنایی با کشورها, بیشتر بدانیم

آشنایی با کشور استرالیا

استرالیا

استرالیا کشوری است پیشرفته در نیمکره جنوبی با مساحت ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع ، ششمین کشور بزرگ دنیا است. استرالیا  در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است.

جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر و زبان ملی کشور انگلیسی است در قانون کشور برای آن رسمیتی در نظر گرفته نشده‌است. بیشتر جمعیت استرالیا در حاشیه ساحل جنوبی تمرکز دارد.

در استرالیا دین رسمی وجود ندارد و قانون اساسی آن، دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد منع می‌کند. در سرشماری سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۵٫۸ درصد از استرالیایی‌ها خود را مسیحی، ۳۱٫۳ درصد بی‌دین و ۷٫۳ درصد نیز پیرو سایر ادیان معرفی کردند.

بر اساس سرشماری که در سال ۲۰۱۱ انجام شد حدود ۳۶ درصد مردم استرالیا اصلیت خود را انگلیسی معرفی کردند. ایرلندی‌ها ۱۰٫۴٪، اسکاتلندی ۸٫۹٪، ایتالیایی ۴٫۶٪، آلمانی ۴٫۵٪، چینی ۴٫۳٪، هندی ۲٪، یونانی ۱٫۹٪ و هلندی ۱٫۷٪ در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

زبان رسمی کشور زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است. اختلافات بسیار نامحسوسی در لهجه مناطق گوناگون وجود دارد. زبان‌های دیگر مانند ایتالیایی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است.

اقتصاد
اقتصاد استرالیا بر مبنای کشاورزی و بازرگانی است و محصولات اصلی آن ها نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است.به گزارش اکونومیست در سال ۲۰۰۸ بر اساس رتبه بندی قابل زندگی ترین شهر های جهان ملبورن دوم، پرت چهارم، آدلید هفتم و سیدنی نهم بود.
شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین ، ایالات متحده آمریکا،ژاپن و کره ی جنوبی هستند هستند. بنا بر گزارش بانک جهانی، این کشور در سال ۲۰۰۵، از نظر تولید ناخالص داخلی یا GDP در رده پانزدهم جهان قرار داشته‌است و همچنین ، استرالیا از نظر شاخص توسعه انسانی بر اساس گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد در سال  ۲۰۰۶ سومین کشور توسعه یافته دنیا به حساب می‌آید.

سیاست و حکومت
استرالیا از مجموعه کشورهای مشترک‌المنافع که دارای حکومت پادشاهی مشروطه است.و ملکه الیزابت دوم ملکه این کشور نیز به حساب می‌آید. جانشین ملکه در این کشور فرماندار کل استرالیا است که وی نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت‌های این کشور را تعیین می‌کند. شخص اجرایی اول در استرالیا نخست‌وزیر است که طی یک فرایند دموکراتیک انتخاب می‌شود و دولت را تشکیل می‌دهد.

کی از مزیت های استرالیا، اقتصاد قوی آن است که حتی در دوره رکود جهانی نیز آسیب چندانی ندید. استرالیا از نرخ بیکاری پایینی دارد  و  به دلیل رقابت اقتصادی و علمی با سایر کشورهای پیشرفته، نیاز زیادی به بسیاری از مشاغلی دارد.
درآمد متوسط در استرالیا حدود ۴۸۷۵۰ دلار استرالیا در ماه و حداقل حقوق پرداختی برای کار تمام وقت در استرالیا، حدود ۳۵۰۰ دلار استرالیا در ماه میباشد.
با توجه به مخارج متوسط زندگی در این کشور (حدود ۱۵۰۰ دلار استرالیا در ماه برای هر نفر) و همچنین توجه به متوسط و حداقل درآمد که ذکر شد، میتوان گفت که مردم این کشور از سطح رفاه بسیار بالایی برخوردار هستند.
موسسه Better Life نشان می دهد که مردم این کشور، خوشحالترین مردم جهان در میان سایر کشورها هستندو به طور متوسط حدود ۸۲.۵ سال عمر می کنند.
با توجه به ماهیت مهاجرپذیر و چند فرهنگی بودن استرالیا ، باعث به وجود آمدن آداب و رسوم مختلف از بسیاری از کشورها و به خصوص کشورهای آسیایی شده است و این موضوع مانع رفتار های نژاد پرستانه می شود.
مردم استرالیا اکثرا به گذراندن مدت زمان طولانی در خارج از خانه (برای استفاده از آب و هوای مناسب)، ورزش مکرر ( همین موضوع سبب این شده که استرالیا جزو ۱۰ کشور برتر المپیک باشد) و استفاده از غذای سالم و تازه می پردازند.

امنیت بالا
 با توجه به نرخ پایین ارتکاب جرم در استرالیا برخلاف کشورهایی چون آمریکا باعث شده هر ساله متقاضیان  زیادی برای مهاجرت استرالیا اقدام کنند.

تسهیلات دریافتی افراد دارای اقامت دائم استرالیا
بیمه درمانی استرالیا 
بیمه درمانی استرالیا که به صورت رایگان در دسترس افرادی که دارای اقامت دایم و یا تابعیت استرالیا هستند قرار میگیرد و می توانند از مزایای مربوط به آن بهره مند شوند.
بیمه بیکاری
 مزایای بیمه بیکاری تنها به افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا هستند(به غیر از افرادی که دارای ویزای پناهندگی) تعلق میگیرد که میتوانند از مزایای مربوط به آن بهره مند شوند.
پایین بودن هزینه های تحصیل
افرادی که دارای اقامت دایم استرالیا هستند از دانشجویان خارجی به مراتب هزینه کمتری را بابت تحصیل پرداخت میکنند.
چرا سرمایه گذاری در استرالیا ؟
بنا به آمار معتبر توسط مراکز آماری استرالیا کشوری با امنیت اقتصادی و اقتصاد قوی یکی از ۵ اقتصاد رو به رشد دنیا می باشد. رشد اقتصاد استرالیا با داشتن ارتباط تجاری و اقتصادی با اروپا و امریکا، تضمین شده است. همچنین استرالیا در زمینه صادرات انرژی جزو سومین اقتصاد بزرگ دنیا در می باشد.اقتصاد استرالیا بیشتر وابسته به خدمات است و مابقی وابسته به منابع طبیعی و غیره می باشد. از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۲ رشد اقتصادی استرالیا برخلاف سایر کشور های توسعه یافته متوقف نشده است.
یکی از موارد بسیار مهم در ویزای سرمایه گذاری، مطالعه میزان مالیات بر درآمد در این کشور می باشد، که به خصوص برای ویزای سرمایه گذاری متقاضیان خارجی دارای اهمیت است.نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در کشور استرالیا از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ به طور ثابت ۳۰ درصد بوده است.
 یکی دیگر از شاخص های مهم اندازه گیری در اقتصاد کلان کشورها تولید ناخالص داخلی می باشد. این شاخه شامل درصد رشد مجموعه ارزش کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک دوره معین (عموما یکساله) در یک کشور می باشد تولید ناخالص داخلی در استرالیا برابر با ۱.۷ درصد می باشد.
مزایای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری:
۱. امکان رفت و آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت
۲. امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا
۳. امکان افتتاح انواع حساب های بانکی
۴. بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای سرمایه گذاری
۵. محدوده پایین سرمایه گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه گذاری مشابه در سایر کشورها(ویزای سرمایه گذاری آمریکا نیاز به سرمایه ی ۵۰۰ هرار الی ۱ ملیون دلاری دارد)
۶. عدم الزام نمره زبان انگلیسی
۷. امکان اقامت ۴ساله در این ویزا(قابل تمدید به ۶ سال ).

شرایط اخذ این ویزا
 این ویزا شامل مدیران و صاحبان مشاغل می باشد.
 سن متقاضی کمتر از ۵۵ سال باشد.
 داشتن اموال نقدی و غیر نقدی معادل ۸۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا،( که فرد متقاضی برای اثبات دارایی هایش می تواند دارایی های همسرش را نیز اعلام کند).
 مالکیت ۳۰% در تجارتی در ایران و داشتن گردش مالی برابر با ۵۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا.
 مسیر کسب و نوآوری برای متقاضیانی است که قصد دارند صاحب و مدیر کسب و کار خودشان باشند.

شرایط تبدیل این ویزا به ویزای دائم:
۱- از شروع بیزنس شما باید۲ سال از آن گذشته باشد.
۲-حد اقل نیمی از ۲ سال اخر قبل از اقدام برای این ویزا در استرالیا زندگی‌ کرده باشید.
۳-گردش مالی بیزینس شما در طی ۱۲ ماه قبل از اقدام، حد اقل ۳۰۰ هزار دلار باشد (در برخی ایالت های کم جمعیت این شرط را به خاطر داشتن بیزینس در این مناطق حذف کرده اند)
۴- حد اقل ۲ تا از ۳ شرط زیر را براورده کنید:
الف- ارزش خالص تجارت شما در طی‌ ۱۲ ماه قبل از اقدام ۲۰۰ هزار دلار باشد،
ب- حد اقل ارزش اموال شخصی‌ و تجارتی شما در استرالیا ۶۰۰ هزار دلار باشد،
ج- حد اقل ۲ کارمند استرالیایی استخدام کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *