اخبار

آستانه مهاجرت به کبک

آستانه مهاجرت به کبک

وزیر مهاجرت استان کبک، در واکنش به صحبت‌های ترودو راجع‌به انجام پذیرش سالیانه ۱۱۲ هزار متقاضی در کبک، گفت: تعیین آستانه مهاجرت کبک بر عهده دولت کبک می‌باشد. عمده این 112 هزار متقاضی فرانسوی زبان هستند.

با توجه به رسانه هدهد کانادا، فرشت با انتشار  یک اعلامیه درباره این اظهارات ترودو عنوان کرد:  وزیر ترودو دربرابر نیازهای مهاجرتی خاص کبک و موقعیت ویژه آن در کانادا بی‌خیال می‌باشد.

طبق این سخن، وزیر مهاجرت استان کبک در مورد مسائلی سهل انگاری می‌کند. این مشکلات شامل کاهش کمبود نیروی کار و حفظ زبان فرانسه می‌شود. با توجه به شرایط آقای ترودو نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت است. همچنین او عنوان کرد: حدودا از ۳۰ سال پیش تا کنون  کبک و اتاوا در  بحث مهاجرت بر سر ترتیباتی به توافق رسیده‌اند. این‌ها اختیارات ویژه‌ای را به دولت کبک می‌دهند.

با توجه به سخنان وزیر، دولت استانی کبک، پذیرش مهاجران در سال ۲۰۲۳ افزایش نمی‌دهد. طبق صحبت‌های ترودو پذیرش حداکثر ۵۰ هزار مهاجر دائمی یعنی کمتر از نیمی از ۱۱۲ هزار صورت می‌گیرد.

فرشت در ادامه سخنان خود بیان کرد: آقای ترودو باد به‌جای دخالت در کار‌های مربوط به تعداد پذیرش مهاجران به کبک، چالش‌های مهم  کشور را بررسی کنند. نخست وزیر کبک (فرانسوا لوگو) اخیراً درباره استقبال از مهاجرت 100 درصدی فرانسوی زبانان تا سال 2026 خبر داد. اکنون مقدار این نسبت تقریبا 60 درصد می‌باشد. با توجه به توافق با اتاوا، کبک قادر به انتخاب مهاجرانی را در طبقه اقتصادی و حدود ۶۵ درصد از کل مهاجران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *