اخبار

اجاره خانه در کانادا

اجاره خانه در کانادا

با توجه به اخبار کانادا و گزارش سی تی وی، اجاره ملی توسط Rentals.ca و Bullpen Research & Consulting،  به بالاترین نرخ خود رسید. این افزایش سالانه در میانگین اجاره‌ بها از آوریل ۲۰۱۹ رخ داد. هزینه اجاره در ماه سپتامبر نیز در تمام کانادا ۴٫۳ درصد بیش از ماه قبل بود. این مقدار بالاترین رشد ماه به ماه از زمان انتشار گزارش‌های Rentals.ca در سال ۲۰۱۸ می‌باشد.

این هزینه‌ها مربوط به تکمیل آپارتمان‌های اجاره‌ای جدید با  واحدهای بزرگ‌تر و گران‌  و همچنین افزایش قابل توجه تقاضای اجاره می‌باشد. طبق گزارش کارشناسان درخواست اجاره با افزایش میزان آن و دگرگونی اولویت‌ها بعد از اپیدمی، به میزان قابل توجهی بیشتر شده است.

همه استان‌ها و مناطق مستقل به‌جز یوکان و نوناووت، افزایش متوسط اجاره بها در سپتامبر ۲۰۲۲ تجربه کرده‌اند. بیشترین افزایش در نوا اسکوشیا با متوسط اجاره حدود ۳۵٫۵ درصد افزایش، به ۲,۴۵۳ دلار در همه  املاک رسیده است.

میانگین اجاره در ایالت بریتیش کلمبیا ۲۶۸۲ دلار با افزایش ۳۱٫۲ درصدی است. در صورتی که متوسط اجاره در انتاریو با ۱۸٫۴ افزایش به ۲۴۵۱ دلار رسید. ساسکاچوان یکی از شهرها با ارزان‌ترین اجاره‌ها در حدود 1069 دلار است. شهرهای کبک و منیتوبا نیز کمترین افزایش سالانه را در  میزان اجاره با حدود ۴٫۷ افزایش تجربه کرده‌اند.

گران‌ترین شهرهای کانادا

 شهر ونکوور جزو گران‌ترین مناطق در موضوع اجاره است. برای مثال آپارتمان یک خوابه تقریبا ۲۵۹۰ دلار در ماه سپتامبر بوده است. بعد از ونکوور شهر  تورنتو با  اجاره واحد تک خوابه به نرخ ۲۴۷۲ دلار در این رتبه‌بندی قرار گرفت. همچنین لندن و انتاریو  بیشترین افزایش را در متوسط اجاره داشتند. میانگین اجاره در یک آپارتمان کوچک در این منطقه حدود ۳۸٫۸ درصد افزایش داشته است.

شهر کلگری نیز با افزایش ۲۹٫۰ درصدی  به دومین شهر گران از لحاظ اجاره منزل تبدیل شد. البته برعکس افزایش قیمت اجاره خانه، کلگری، دوازدهمین شهر ارزان  برای اجاره در همه شهرهای کانادا گزارش شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *