اخبار

ادعای وزیر مهاجرت کبک درباره مهاجران

ادعای وزیر مهاجرت کبک درباره مهاجران

وزیر مهاجرت و کار کبک درباره‌ی تازه واردان به این استان ادعا کرد: آن‌ها با وجود سکونت در مونترال مشغول کار و مکالمه به زبان فرانسوی نیستند. البته مدتی بعد  با انتشار توییتی گفت: منظورش را بد بیان کرده است.

با توجه به گزارش خبرکانادا به گفته  سی تی وی، وزیر مهاجرت کبک دو چالش مهاجرت را نام برد. یکی از این مشکلات اقتصاد و دیگری پویایی زبان فرانسه است. طبق این صحبت، مهاجران به ارزش‌های کبک اهمیت نمی‌دهند.

هرچند او پس از مدتی با عذرخواهی بیان کرد: تمرکز روی پذیرش، یادگیری و استفاده از زبان فرانسوی و یکپارچگی مهاجران جدید بسیار اهمیت دارد. همچنین او با نام‌گذاری مهاجران به‌عنوان دارایی‌های کبک بر اهمیت این موضوع افزود.

واکنش شهردار مونترال به سخنان وزیر

والری پلانت، شهردار ناحیه مونترال، با توجه به سخنان وزیر مهاجرت، از او درخواست باز پس‌گیری حرفش را کرد. آقای شهردار با انتشار توییتی درحساب کاربری اش  نوشت: مونترال مقصدی برای مهاجران جهت کمک به نشاط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و پویایی فرانسوی‌ها است.

اما  فرانسوا لوگو هم‌چنان بر عقیده‌ خود استوار است. او پذیرش ۵۰ هزار مهاجر در سال، به‌خصوص غیرفرانسوی زبان را، تهدیدی برای انسجام ملی در کبک می‌داند. باتوجه  به گزارش آخر آمار کانادا در مورد مهاجران کبک، ۲۱۵۱۷۰ مهاجر  از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ پذیرفته شده‌اند. 83 درصد از این مهاجران، مونترال را عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اند. اکثر مهاجران در این به‌مدت به‌ترتیب از فرانسه، هائیتی، الجزایر و مراکش بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *