اخبار

اعتراض مهاجران کانادایی برای اقامت

اعتراض مهاجران کانادایی برای وضعیت اقامت

روز یک‌شنبه چند هزار مهاجر کانادایی و حامیان آن‌ها در تمام شهرهای کانادا اعتراض کردند. آن‌ها خواستار اقامت دائم برای افراد بدون مدرک در اتاوا بودند. همچنین با توجه گزارش اخبار کانادا، تقاضا‌هایی برای اجرای سریع یک برنامه منظم فراگیر برای مهاجران غیرقانونی وجود داشت. با توجه به صحبت مدافعان و اقدامات جدید دولت فدرال، این درخواست‌ها بیشتر از همیشه به واقعیت نزدیک شده‌اند.

اتاوا یک برنامه نظام‌مند و جامع  را در زمان همه‌گیری کرونا برای پناهجویان مشغول در بخش بهداشت به‌وجود آورد. از همان موقع، نخست وزیر کانادا (جاستین ترودو) علاقه خود را به توسعه و انجام این طرح نشان داد.

تقاضای رسیدگی به امور مهاجران غیرقانونی

 در دسامبر ۲۰۲۱ به‌وسیله یک نامه از جاستین ترودو تقاضای رسیدگی به وضعیت کارگران غیرقانونی، اعلام شد. با توجه به این درخواست، این بررسی‌ها بر اساس برنامه‌های آزمایشی موجود انجام می‌شود.

سخنگوی وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در این زمینه اعلام کرد: کارهای لازم برای انجام تعهدات دستوری در مورد سروسامان دادان به  وضعیت کارگران غیرقانونی همچنان ادامه دارد.

با توجه به سخنان مقامات اداره مهاجرت، این سازمان به دنبال راه‌های گوناگونی برای کمک به افراد ساکن کانادا است.

تعیین وضعیت اقامت افراد شاغل غیرقانونی در کانادا باعث بهره‌مندی آن‌ها از شرایط کار، تحصیل و زندگی بهتر می‌شود. همچنین آن‌ها دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی همگانی پیدا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *