اخبار

افزایش حداقل حقوق افراد در کبک

افزایش حداقل حقوق افراد در کبک

گاهی افزایش حداقلی درآمد، برای صاحبان شغل‌ها  اثر منفی دارد. زیرا با مشکلات دیگری مثل تورم و کمبود نیروی کار روبه‌رو هستند. ژان بوله، وزیر کار کبک افزایش حداقل حقوق در کبک به رقم ۱۵٫۲۵ دلار را اعلام کرد.

طبق گفته رسانه هدهد کانادا، این افزایش حقوق یک دلاری به معنی افزایش ۷٫۰۲ درصدی حداقل حقوق افراد در این منطقه است. طبق همین موضوع، یک کارگر با حداقل 40 ساعت کار در هفته، سالانه حدود ۲۰۰۰ دلار به درآمدش اضافه می‌شود. این مقدار از سال ۱۹۹۵ تا حالا بیشترین میزان افزایش حقوق ساعتی در کبک است.

با توجه به این موضوع، از ابتدای می سال ۲۰۲۳، شاغلین کبکی بر اساس نرخ مصوب جدید دستمزد می‌گیرند. همچنین دستمزد کارکنان با اخذ پاداش به ۱۲٫۲۰ دلار به‌علاوه ۸۰ سنت افزایش می‌یابد. ماه می سال قبل هم، حداقل دستمزد در کبک از ۱۳٫۵۰ دلار به ۱۴٫۲۵ دلار بیشتر شد.

بوله از افزایش دستمزد ساعتی برای ۲۹۸۹۰۰ کارمند در سراسر کبک از جمله ۱۶۴۱۰۰ زن شاغل خبر داد. همچنین اعلام کرد: این حداقل حقوق برابر ۵۰ درصد متوسط حقوق تمام کارکنان کبکی اثر دارد.

گابریل نادو-دوبوآ رهبر حزب کبک در ماه دسامبر ۲۰۲۲، از دولت درخواست افزایش دستمزد از 14.25 به 18 دلار را داد. همچنین فرانسوا لوگو، نخست‌وزیر کبک، با وجود عدم موافقت با این پیشنهاد گفت: گذران امور زندگی به‌ویژه برای افراد دارای فرزند حتی با ۱۸ دلار در ساعت نیز مشکل است.

مشکلات برای افزایش حقوق

ژان بوله، وزیر کار کبک درباره‌ی پیشنهاد ساعتی ۱۸ دلار گفت: تأیید این رقم برای حداقل حقوق در کبک امکان‌پذیر نیست. همچنین به مشاغل کوچک و متوسط آسیب می‌زند.

همچنین او اضافه کرد: این هجده دلار باعث تعدیل نیرو و اخراج کارکنان در بعضی از شرکت‌ها می‌شود. بنابراین این 18 دلار در شرایط اقتصادی کنونی نیز برای کارفرمایان خیلی سخت می‌باشد. بنجامین روسه، تحلیلگر سیاسی  کانادایی مشاغل مستقل نیز دراین‌رابطه عنوان کرد:

افزایش ۷٫۰۲ درصدی حداقل دستمزد، آثار منفی بزرگی بر صاحبان مشاغل کوچک و کم‌درآمد‌تر دارد. زیرا اکنون کارفرمایان با مشکلات دیگری مثل تورم و کمبود نیروی کار روبه‌رو هستند.

او نیز اضافه کرد: بهترین روش برای افزایش دستمزدها و حفظ مشاغل کوچک، کاهش مالیات توسط دولت است. زیرا در صورت کاهش نرخ مالیات، افزایش حقوق کارگران اتفاق می‌افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *