دانستنی های مهاجرت

اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا

اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا

اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ از گذشته تا به حال مردم زیادی برای زندگی بهتر مهاجرت را انتخاب می‌کنند. بنابراین آن‌ها همیشه به‌دنبال ناحیه‌ی مناسبی جهت زندگی هستند. قاره سرسبز و زیبای اروپا یکی از پرطرفدار‌ترین مکان‌ها برای جذب مهاجران است. سالانه تعداد زیادی برای مهاجرت به اروپا اقدام می‌کنند.

در این قاره کشورهای پیشرفته زیادی وجود دارند. درنتیجه هر کدام اولویت‌هایی را برای مهاجران و برای زندگی آن‌‌ها قرار می‌دهند. سه کشور سوئد، نروژ و دانمارک جز کشورهای پرطرفدار بین  مهاجران از تمام دنیا است.

افراد متقاضی به دلایل گوناگونی مثل کیفیت بالای زندگی، نرخ پایین جرم، سطح آموزش پیشرفته و… این کشورها را انتخاب می‌کنند. یکی از مهم‌ترین موارد قابل توجه برای افراد مهاجر موضوع کار در کشور مورد نظراست.

آنچه در ادامه به آن میپردازیم:

  کشورهای سوئد، نروژ و دانمارک از نرخ بیکاری بسیار پایینی برخوردار هستند. به همین خاطر بیشتر افراد جامعه در این کشورمطابق با تخصص خود کار پیدا می‌کنند. در مقایسه کار در این کشورها نرخ بیکاری در نروژ کم‌تر و نرخ اشتغال بیشتر است. احتمالا این امر ناشی از وجود نفت و گاز و صنعت کشور نروژ است. جهت اطلاع از اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگرید.

هزینه زندگی در سوئد، نروژ و دانمارک

به‌طور کلی هزینه زندگی در کشورهای ناحیه اسکاندیناوی مقداری بالا است. کشورهایی مثل سوئد  نروژ  و دانمارک نسبتا گران هستند. اما خوشبختانه درآمد افراد نیز عالی می‌باشد.

 بنابراین شما با انجام  کار بعد از مهاجرت با هر شیوه‌ای، درآمد خوبی به‌دست می‌آورید. هزینه زندگی و اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا به سبک زندگی شما هم بستگی دارد.  یعنی با سکونت در پایتخت این کشورها مثل شهر استکهلم در سوئد، باید هزینه بیشتری صرف کنید. حداقل  مبلغ اجاره یک آپارتمان معمولی در استکهلم، حدود 4000 کرون سوئد است. این هزینه در شهرهای کوچک‌تر این کشور مقدار قابل توجهی کم‌تر هستند.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ هزینه زندگی
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ هزینه زندگی

مقایسه‌ی هزینه شهرها

همچنین شهر کپنهاگن واقع در دانمارک یکی از 15 شهر گران اروپا شناخته می‌شود. مقایسه‌ی هزینه در شهرها از نظر کرایه وسایل نقلیه، اجاره بها و… به انتخاب دقیق‌تر شما برای مهاجرت،  کمک می‌کند. شرایط اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا بسیار نزدیک به‌هم هستند. فقط امکان تفاوت از لحاظ هزینه‌ها وجود دارد.

برخی از هزینه‌های زندگی دانشجویی شما  از راه بورسیه‌های تحصیلی دانمارک و یا کار دانشجویی در این کشور تامین می‌شود. مهاجرت کاری پزشکان به دانمارک بهترین روش در راستای اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا می‌باشد. چرا که شرایط کار برای پزشکان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مربوط به پزشکی بسیار خوب است.

اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ شهر کپنهاگن دانمارک
اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ شهر کپنهاگن دانمارک

اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت پزشکان

با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و شرایط ویژه کادر درمان در مناطق جهان، نیاز به نیروهای کادر درمان  بیشتر احساس می‌شود.

کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد جزو کشورهای پیشرو در زمینه بیمه و خدمات درمانی شناخته می‌شوند. همچنین استانداردهای بالایی در زمینه پزشکی و درمانی در این سه کشور وجود دارد.

این مناطق برای پیشرفت و تداوم مسائل درمانی خود و با توجه به کمبود نیرو، به پزشکان و پرستاران ماهر نیاز دارد. به‌همین خاطر پرستاران، پزشکان و افراد با مهارت در خدمات درمانی  با اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور‌ها به رشد و توسعه بخش درمان کمک می‌کنند.

اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت کادر درمان
اقامت سوئد،نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت کادر درمان

پزشکی در دانمارک

 پزشکان با وجود تاییده‌ها و شرایط لازم، قادر به مهاجرت به دانمارک هستند. به‌صورت کلی شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک شبیه به پرستاران است. البته در چند موارد تفاوت‌هایی نیز هست. پزشکان ایرانی برای اشتغال در دانمارک اول باید تاییده EPIC را اخذ کنند. بعد باید این تاییدیه با همه مدارک عمومی و اختصاصی به وزارت بهداشت کشور دانمارک فرستاده شود.

پزشکان بعد از مهاجرت باید در آزمون زبان، آزمون‌های تخصصی پزشکی و کلاس‌های آموزشی قوانین پزشکی شرکت کنند. سپس مجوز و اجازه اشتغال در دانمارک در راستای اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا، برای پزشک صادر می‌شود. اقامت دانمارک برای پزشکان به‌مدت سه سال و تحت شرایطی دو  سال دیگر هم تمدید شود. همه پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران با استفاده از اپلیکیشن مهاجرتی Authorisation قادر به زندگی و مهاجرت در دانمارک هستند.

اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت پزشکان به دانمارک
اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت پزشکان به دانمارک

پزشکی در سوئد

پزشکان برای مهاجرت کاری به سوئد باید مدارک تحصیلی خود را در این کشور معادل‌سازی  و بعد مشغول به کار شوند. اما این تصمیم نیاز به دو مرحله مهم دارد. اولین مرحله در موضوع ماجرت پزشکان و پرستاران به سوئد ترجمه سوابق کاری و تحصیلی متقاضی است.

سپس این مدارک باید به اداره نظام پزشکی فرستاده شود. مدارک مذکور توسط اداره نظام پزشکی سوئد، حدود چهار ماه بعد مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورت تایید مدارک متقاضی توسط این اداره، سازمان مورد تأییدیه مدارک را برای شخص ارسال می‌کند. پس از این تأییدیه شما  به‌عنوان متقاضی برای مهاجرت در زمینه پزشکی و پرستاری به سوئد مرحله دوم را انجام می‌دهید.

مرحله بعد، ارائه تأییدیه سازمان نظام پزشکی و مدارک به اداره مهاجرت سوئد است. اداره مهاجرت سوئد پس از بررسی و تأیید مدارک،برای فرد، ویزای یک ساله برای اقامت اولیه صادر می‌کند. در این مرحله شخص با خانواده خود به کشور سوئد می‌آید.

اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ ویزای یک ساله برای اقامت سوئد
اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ ویزای یک ساله برای اقامت سوئد

یادگیری زبان سوئدی

یکی از مشخصه‌های مهم و حساسیت‌برانگیز اداره مهاجرت سوئد، یادگیری زبان سوئدی، به‌صورت تمام وقت توسط شخص متقاضی است. دوره‌های زبان سوئدی دارای سطوح A1 ، A2 ، B1 ، B2 ، C1 ، C2 هستند.

متقاضی در طول یک سال اول اقامت خود در سوئد با تلاش و پشتکار به سطح زبان سوئدی C1 می‌رسد. با این اخذ این سطح مورد صلاحیت برای تمدید ویزای یک ساله جهت شرکت در دوره معادل‌سازی قرار می‌گیرد.

بنابراین متقاضی در ابتدای کار بعد از ورود به سوئد باید در دوره‌های آموزش این زبان جهت دستیابی به سطح C1‌  شرکت نماید. این دوره‌ها حدودا شامل 540 ساعت در راستای اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا است. متقاضی باید دست کم چهار ساعت در روز  در این کلاس‌ها شرکت نماید. همچنین  خارج از برنامه کلاسی خود در زمینه یادگیری این زبان نیز مطالعه کند.

اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ یادگیری زبان سوئدی
اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ یادگیری زبان سوئدی

پزشکی در نروژ

مهم‌ترین مورد برای مهاجرت پزشکان به نروژ، تسلط کافی بر زبان این کشور است. همچنین دانش زبان انگلیسی هم یک مزیت محسوب و در زمان‌های حساس  به کمک شما می‌آید. حدودا سه سال، برای تسلط کامل به زبان نروژی زمان لازم است.

 پزشکان متقاضی مهاجرت به نروژ با تسلط به این زبان، کارهای خود را منظم و بهتر انجام می‌دهند. همچنین در زمان استخدام و اشتغال خود، همدردی و هم‌نشینی بهتری با بیمار نیز دارند.

اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت پزشکان به نروژ
اقامت سوئد، نروژ و دانماک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت پزشکان به نروژ

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا با سرمایه‌گذاری

 حقوق شهروندی و رفاه اجتماعی دو ویژگی مهم برای جذب ملت‌ها از تمام نقاط جهان به سوئد، نروژ و دانمارک است. شیوه‌های گوناگونی برای اخذ ویزا و اقامت این کشورها وجود دارد. یکی از این روش‌ها مهاجرت متقاضیان از طریق سرمایه‌گذاری جهت اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا است.

فعالیت تجاری در این کشورها، شروع یک تجارت عالی و مطمئن است. سرمایه‌گذاری در این سه منطقه از راه‌های مختلفی انجام می‌شود. خرید سهام، کارآفرینی، خرید ملک و غیره شامل انواع سرمایه‌گذاری می‌باشد.

 برای اشخاص مهاجر هیچ محدودیتی در  حیطه‌ی خرید ملک وجود ندارد. همچنین شما از این  راه، موفق به اخذ اقامت این کشورها هستید. سوئد، نروژ و دانمارک ناحیه‌ای پیشرفته و عضو اتحادیه اروپا است.

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ خرید ملک و سرمایه‌گذاری
اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ خرید ملک و سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در نروژ

نروژ یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای  شمال اروپا، با جمعیت بالا و اقتصاد سالم است. این ناحیه جزء منطقه شنگن  ولی عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا نیست. از سوی کشور نروژ ویزای طلایی و ویزا از طریق سرمایه‌گذاری اعطا می‌شود. هزینه سرمایه‌گذاری جهت اخذ ویزا از این طریق حدود 100 هزار یورو است. درواقع سرمایه‌گذاری برای مهاجران فقط در شرکت‌های نفت و گاز و یا شرکت‌های IT امکان‌پذیر می‌باشد.

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های مربوطه بهترین راه برای  مهاجرت به نروژ است. البته این موضوع بستگی به توانایی مالی شما نیز دارد. نروژ یک کشور پیشرفته و زندگی در آن جا بسیار ایده‌آل است. تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار درباره‌ی اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، سوالات شما را برطرف می‌کند.

یک‌سری اطلاعات درباره‌ی سرمایه‌گذاری مالی فراهم و مسئله مهاجرت به نروژ را ساده کرده‌اند، از جمله:

 • حداقل میزان سرمایه گذاری: 100 هزار یورو(تقریبا 112 هزار دلار)
 • مدت زمان اجرا : 1 ماه
 • مجوز اقامت : بعد از 3 سال زندگی مداوم
 • شهروندی نروژ : بعد از 7 سال زندگی

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ نفت و گاز در نروژ
اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ نفت و گاز در نروژ

سرمایه‌گذاری در دانمارک

 دانمارک از افراد سرمایه‌گذار و کارآفرینان خارجی برای تاسیس کسب و کار خود در این کشور حمایت می‌کند. حوزه‌های فناوری و اطلاعات، علوم زیستی، پاک سازی، انرژی، داروسازی و تجارت دریایی در راستای این امر مناسب هستند. علاوه بر این، موقعیت مکانی دانمارک و زیر ساخت‌های آن، حمایت‌های دولت و امکانات پیشرفته، نکاتی مثبت برای کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی می‌باشد.

دست کم 100 هزار یورو برای سرمایه‌گذاری در دانمارک لازم است. البته این مبلغ بستگی به نوع شرکت و طرح ابتدایی آن نیز دارد. درواقع سه تا چهار ماه برای تایید مدارک متقاضی از طرف سفارت زمان لازم است. شخص برای این کار باید طرح تجاری ارائه و با ثبت شرکت دست کم دو نفر نیروی کار استخدام نماید.

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ داروسازی در دانمارک
اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ داروسازی در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

با ثبت شرکت در دانمارک به مهاجر اقامت سه ساله می‌دهند.  در صورت سود خوب و رعایت قوانین، اقامت و اخذ اقامت دائم تمدید می‌شود. در کل سرمایه‌گذاری در دانمارک بین یک تا شش ماه زمان می‌برد. همچنین با انجام سرمایه‌گذاری با رعایت شرایط و قوانین امکان اخذ اقامت دائم بعد از پنج سال به متقاضی اعطا می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

علاوه‌بر موارد بالا، در اینجا چند نمونه از مزایای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در دانمارک را شرح می‌دهیم:

 • شخص با اخذ اقامت و تابعیت کشور دانمارک، قادر به سفر به 145 کشور دنیا بدون ویزا است.
 • اقامت به‌صورت سرمایه گذاری در این کشور محدودیت سنی ندارد.
 • زبان انگلیسی برای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در دانمارک، ضروری نیست.
 • فرد مهاجر و خانواده او با اقامت و تابعیت دانمارک، از تحصیلات رایگان بهره می‌برند.
 • فرد متقاضی و خانواده او در راستای اقامت دانمارک از همه مزایای رفاهی، درمانی و بهداشتی رایگان استفاده می‌کنند.
 • بازارهای جهانی بزرگ و متنوعی در این کشور وجود دارد.
 • هزینه مالیات نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کم‌تر و حدود 24 درصد است.
 • قدرت خرید مردم در دانمارک بالا می‌باشد.

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ سرمایه گذاری در دانمارک
اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه‌گذاری در سوئد

به افرادی با قصد سرمایه‌گذاری و زندگی در سوئد، ویزا تعلق می‌گیرد. البته شخص متقاضی باید حداقل مدت پنج سال در سوئد زندگی و سایر شرایط را برای ویزای سرمایه‌گذاری دارا باشد. در صورت عدم وجود این شرایط، تضمینی برای کسب مجوز اقامت دائم، با اخذ ویزای سرمایه گذاری نیست.

چند معیار‌ ضروری برای سرمایه‌گذاری

 • شخص تجربه بسیاری در موضوع تخصص خود و سابقه ی کارآفرینی و اداره و مدیریت کار خود را دارا باشد.
 • یادگیری زبان سوئدی و یا زبان انگلیسی امتیاز مثبتی برای متقاضی محسوب می‌شود.
 • متقاضی باید توانا در توضیح نحوه ی فروش خدمات و کالاهای تجاری شرکت بازرگانی خود در سوئد باشد. همچنین فروش موارد مذکور را در سوئد به اثبات برساند.
 • شخص باید استطاعت مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و اعضای خانواده را در دو سال اول اقامت در کشور سوئد دارا باشد.

اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ؛ یادگیری انگلیسی برای مهاجرت به سوئد
اقامت سوئد،نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ؛ یادگیری انگلیسی برای مهاجرت به سوئد

اقامت سوئد نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ازدواج

 افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به کشورهای پیشرفته با امکانات رفاهی بالا دارند. همچنین هزینه‌های کم در این کشورها و سطح آموزشی بالا، دیگر دلایل مهاجرت به این نواحی است. ازدواج در کشورهای مختلف قوانین متفاوتی نیز دارد. یکی از روش‌های اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، ازدواج با تبعه این کشور و در نتیجه اخذ تابعیت است.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت از طریق ازدواج
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

سوئد یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا و ایرانیان زیادی ساکن آن‌جا هستند. در همین راستا تعداد زیادی از زوج‌های ایرانی به سوئد مهاجرت می‌کنند. بعضی از ایرانیان در سوئد با همدیگر آشنا و سپس ازدواج می‌کنند. در برخی موارد هم ایرانیان جهت اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، با اتباع سوئدی آشنا می‌شوند.

درآمد کافی و تمکن مالی لازم برای اخذ تابعیت سوئد از راه ازدواج، ضروری است. همچنین محل اقامت فرد متقاضی باید مورد تأیید کارشناسان رسمی اداره مهاجرت سوئد و طبق قوانین این کشور باشد. البته درصورت  اقامت 48 ماهه شما در سوئد یا تبعیت‌ در اتحادیه اروپا شامل حال‌تان نمی‌شود.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت به سوئد
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت به سوئد

شرایط مهاجرت به سوئد

 فرد توسط ازدواج با یکی از شهروندان سوئدی طبق قوانین، قادر به زندگی با همسرش در خاک این کشور واخذ اقامت است. از شرایط مهاجرت به سوئد از راه ازدواج و اخذ مجوز اقامت از سوی دولت سوئد، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • ارائه برگه درخواست صدور ویزای سوئد از راه ازدواج
 • اثبات استطاعت مالی شخص سوئدی برای تأمین هزینه‌های همسرش
 • ارائه مدارک جهت اثبات محل سکونت برای زندگی
 • ثبت رسمی ازدواج در کتاب رکود خانواده و استانداری
 • سن قانونی بالای ۱۸ سال برای زوجین
 • تسلط متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج به زبان سوئدی

  فرد مورد نظر پس از ازدواج با فردی از تبعه سوئد، امکان دریافت اقامت و تابعیت سوئد از طریق ازدواج را دارد. البته فرد متقاضی ازدواج در سوئد، باید زمان معینی در این کشور زندگی و کشور را ترک کند.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ارائه مدارک در راستای مهاجرت
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ارائه مدارک در راستای مهاجرت

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج همانند دیگر روش‌های مهاجرتی نیاز ارائه مدارک هویتی و دیگر اسناد موردنیاز برای تحقق این امر است که در زیر به آنها اشاره شده است.

 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه پاسپورت
 • اثبات مدرک جهت تجرد طرفین ازدواج
 • مدارک مربوط به اثبات استطاعت مالی تبعه سوئدی برای پرداخت هزینه‎های همسرش
 • ارائه مدارک واقعی مبنی بر اثبات صداقت در ازدواج
 • ارائه مدارک اثبات طلاق هر یک از طرفین و یا فوت همسر قبلی

در نتیجه شما باید مسئول پرونده را برای  هدف واقعی خود از مهاجرت به سوئد و ازدواج با یکی تبعه‌های این کشور، قانع کنید. در هر مرحله در صورت اثبات خلاف ادعاها و نقض صحبت‌های شما، پرونده‌تان رد می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، با مشاوران در موسسه مهاجرتی توعه کار در تماس باشید.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ارائه مدارک جهت استطاعت مالی
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ارائه مدارک جهت استطاعت مالی

اخذ ویزای سوئد از طریق ازدواج

بعد از مصاحبه در سفارت، از متقاضیان ازدواج و ثبات رابطه بین آن‌ها، ویزایی به اعتبار دو سال، به آن‌ها اعطا می‌شود. طبق این ویزا، به تبعه خارجی، حق کار و اقامت داده می‌دهند. همچنین شخص قادر به سفر و رفت و آمد به کشور‌های عضو شینگن می‌باشد.

البته، با وجود شرایط موجود، این ویزا قابل تبدیل به اقامت دائم است. در این شرایط وضعیت و شرایط زندگی تبعه خارجی با تبعه سوئدی مورد پیگری ادامه مهاجرت این کشور قرار می‌گیرد. تبعه خارجی باید شهروند قابل قبولی باشد. همچنین فرد باید در مدت زندگی با تبعه سوئدی، پیشینه هیچ‌ محکومیت کیفری را دارا نباشد.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ اخذ ویزای سوئد
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ اخذ ویزای سوئد

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

برای ازدواج با یک شهروند نروژی نیاز به اقامت این کشور ندارید. اما باید مجوز قانونی اقامت، ویزای توریستی و… را دارا باشید. به‌وسیله ازدواج با یک شهروند نروژی، پس از هفت سال مقیم نروژی می‌شوید. تابعیت حاصل از ازدواج، شامل فرزند زیر ۱۸ سال شخص نیز می‌شود. پس از ازدواج در نروژ، برای اقامت دائم و زندگی، باید از مقامات رسمی درخواست کنید.

قوانین ازدواج در نروژ

طبق قانون مهاجرت، ازدواج فرد با شهروند این کشور باعث اخذ اقامت نروژ می‌شود. افراد با مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج باید شرایط و قوانین ازدواج در این کشور را رعایت کنند. این شرایط شامل موارد زیر می‌باشد:

 • شخص باید از شیوه‌های قانونی برای مهاجرت به نروژ استفاده بهره ببرد.
 • یک پاسپورت دارای اعتبار برای شناسایی شخص ارائه شود.
 • افراد باید صداقت ازدواجشان را ثابت کنند.
 • ازدواج نباید به‌صورت اجباری باشد.
 • ورود به نروژ و منطقه شنگن نباید برای شخص ممنوع شود.
 • متقاضیان نباید با یکدیگر ازدواج کنند.
 • ازدواج برای اشخاص بالای ۱۸ سال مجاز است.

برای اطلاعات درباره‌ی اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا با همکاران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ اخذ اقامت نروژ
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ اخذ اقامت نروژ

مهلت مجوز اقامت برای ازدواج

 اجازه‌ی اقامت در مهاجرت به نروژ از راه ازدواج، حدود شش ماه معتبر است. شما باید دست کم یک ماه پیش از اتمام مهلت مجوز اقامت برای ازدواج، درخواست را به همسر خود تحویل دهید. به این منظور که، کمتر از پنج ماه فرصت برای ازدواج دارید.

در وب سایت خارجی سازمان امور مالیاتی، یک‌سری اطلاعات کلی از کارهای لازم  برای ازدواج به‌دست می‌آورید. در طول این پنج ماه کارهای زیادی را در راستای اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا باید انجام دهید. بنابراین باید مرحله‌های رسمی مربوط به ازدواج را هر چه زودتر شروع کنید.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت به نروژ از راه ازدواج
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ مهاجرت به نروژ از راه ازدواج

اقدام برای اجازه اقامت با همسر

با ازدواج و زندگی با شهروند نروژی به طور خودکار اجازه اقامت در نروژ را دریافت نمی‌کنید. برای زندگی در نروژ باید از راه مهاجرت خانوادگی به همراه همسرتان برای مجوز اقامت تلاش کنید.

تعهدات لازم هنگام اخذ اقامت

در مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج، قبل از درخواست باید باید شرایطی را برآورده کنید. برخی قوانین و تعهدات در صورت اخذ مجوز اقامت برای زندگی با همسر خود در نروژ شامل موارد زیر است:

 • شما حتما باید در نروژ مشغول به کار باشید.
 • امکان تحصیل رایگان در نروژی و مطالعات اجتماعی را نیز دارید.
 • شما و همسرتان هردو باید در نروژ با هم زندگی کنید.
 • شما باید تا زمان اعتبار اجازه‌ی اقامت، به داخل و خارج نروژ سفر کنید.
 • اجازه اقامت دارای تاریخ انقضا است. شما نیز باید برای تمدید آن در مسیر اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا اقدام کنید.
 • در مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج، با تحویل درخواست تمدید اجازه اقامت، همچنان حق اشتغال تا زمان اخذ جواب خود دارید.
 • با این نوع مجوز اقامت، اعضای خانواده شما قادر به درخواست برای مهاجرت به نروژ با شرایط لازم، هستند.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ تحصیل رایگان در نروژ
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ تحصیل رایگان در نروژ

تاییدیه اقامت قانونی برای ازدواج

برای ازدواج در نروژ  اجازه اقامت یا شهروندی در این کشور ملاک نیست. اما باید اقامت قانونی را در همین راستا دارا باشید. برای ارائه تاییدیه به مقامات مالیاتی در مهاجرت به نروژ، موارد زیر را انجام دهید:

 • باید کارت اقامت خود را در صورت وجود آن‌ها ارائه دهید.
 • در صورت وجود ویزای توریستی باید پاسپورت خود را با برچسب ویزا نشان دهید.
 • درصورت شهروندی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا / EEA، باید پاسپورت خود را ارائه کنید.
 • شهروند بدون ویزا در اقامت نروژ از راه ازدواج، باید پاسپورت و مدارکی را ارائه کنید. این مدارک برای اثبات حضور شما در نروژ، کمتر از ۹۰ روز پیش است.

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

تشکیل خانواده در دانمارک و مهاجرت به این کشور، شروع یک زندگی مرفه با کم‌ترین هزینه‌ها است. اما این راه مهاجرت آثار حقوقی و شیوه‌های قانونی مختلفی را در پیش دارد. ازدواج با تبعه دانمارکی در بیشتر موارد به اخذ تابعیت این کشور منجر می‌شود.

 اخذ تابعیت دانمارک از راه تشکیل خانواده  مراحل مختلفی دارد. امروزه این روش جهت اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا خیلی هم آسان نیست. تحویل مدارک معتبر ازدواج و  برخی شرایط اخذ تابعیت  برای ثبت درخواست ضروری است.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ازدواج با تبعه دانمارکی
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ازدواج با تبعه دانمارکی

جایگاه دانمارک در سطح جهانی

بر اساس آمار جهانی، کشور دانمارک بعد از فنلاند جایگاه دوم شادترین مردم را به خود اختصاص می‌دهد. سطح پیشرفته‌ی سیستم رفاهی، آموزش و بهداشت عمومی رایگان، طبیعت زیبا و امنیت جذابیت این کشور را دو چندان می‌کند. طبق تغییرات قوانین،  دولت فقط سه راه قانونی برای اخذ ویزا و مهاجرت را در اختيار متقاضیان قرار داد:

 • مهاجرت از راه ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ویزای کار
 • مهاجرت از طریق ویزای ازدواج

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ طبیعت زیبای دانمارک
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ طبیعت زیبای دانمارک

مدارک لازم برای ازدواج در دانمارک

 باید دو هفته قبل از ازدواج به شهرداری یا مرکز خدمات شهروندی بروید. همچنین با تکمیل فرم ازدواج در اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، مدارک لازم را نشان بدهید. برخی از مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در دانمارک به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • مجوز اقامت در صورت عدم وجود ویزا
 • رضایت سرپرست
 • برگه اثبات وضعیت تأهل از کشور محل تولد و همچنین از محل اقامت فعلی
 • این گواهی باید مربوط به ‌چهار ماه گذشته باشد. همچنین به یکی از زبان‌های دانمارکی، انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شود. این برگه باید دارای اسم، تاریخ و محل تولد، آدرس فعلی، تابعیت اولیه و وضعیت تأهل باشد.
 • گواهی فوت همسر قبلی پیش از اثبات تاریخ ازدواج، باید توسط دفتر ثبت تأیید شود. این گواهی باید به زبان اصلی و ترجمه به زبان دانمارکی، انگلیسی یا آلمانی ارائه شود.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ازدواج در دانمارک
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ ازدواج در دانمارک

شرایط لازم برای مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

اخذ اقامت دانمارک از راه  ازدواج کار ساده‌ای پس از ثبت آن ‌نمی‌باشد. بعد از پایان مراحل ثبت ازدواج، ابتدا مجوز اقامت با اعتبار دو و سپس اقامت چهار ساله برای همسر صادر می‌شود. در آخر با پیگیری پروسه قانونی از راه صحیح، تابعیت دانمارک را اخذ می‌کنید.

شرایط برای تابعیت از راه ازدواج در دانمارک:

تمکن مالی: همسر شما  باید استطاعت مالی و توانایی حمایت شما از لحاظ مالی را ثابت کند. حمایت مالی برای اخذ اقامت دانمارک در راستای اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا، مسئله با اهمیتی است. در واقع همسر آینده و تبعه کشور دانمارک باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار و قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی شما باشد.

سن: به‌طور کلی سن قانونی ازدواج در دانمارک، ۱۸سال به بالا است. اما جهت کاهش آمار  ازدواج‌های اجباری در راستای مهاجرت هر دو طرف باید به سن ۲۴ سالگی برسند.

 تابعیت با پناهندگی: همسر شما نباید از طریق پناهندگی، تابعیت بدست آورد. چون در این‌صورت شما نیز با این ازدواج موفق به اخذ تابعیت نمی‌شوید.

اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ تمکن مالی
اقامت سوئد، نروژ و دانمارک با مدرک لیسانس به بالا؛ تمکن مالی

طلاق در دانمارک

کشور دانمارک در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۱۵ هزار  طلاق، رکورد جدیدی برای خود ثبت کرد. در دانمارک دفاع از حقوق زن و خانواده همیشه در الویت است. همچنین مرخصی زایمان به‌مدت یک سال برای زنان شاغل در نظر گرفته‌اند.

 اما شمار بالای طلاق در سال‌های گذشته، حاکمیت این کشور را مجبور به تعیین قوانین جدید کرد. به همین دلیل مراحل طلاق برای جلوگیری از نابودی سریع زندگی‌های زناشویی، سخت‌تر شد.

قبل از تعیین قانون‌های جدید همسران دانمارکی طلاق را فقط با تکمل یک فرم به شکل آنلاین ثبت می‌کردند. اما با قوانین جدید، زوج‌های مصمم به طلاق، باید یک دوره سه ماهه را سپری کنند.

مردم دانمارک، این قانون جدید را با وجود منتقدانی در بعضی کشورها، پذیرفته‌اند. علاوه‌بر جلوگیری از فروپاشی خانواده‌ها، این قوانین راه را برای ازدواج‌های دروغین نیز در جهت اخذ اقامت در دانمارک مشکل‌تر کرده‌اند. آمار طلاق، دولت را مجبور به تغییراتی از جمله کاهش راه‌های مهاجراتی و ایجاد سه راه قانونی برای اخذ ویزا  کرد.

طلاق در کشور دانمارک
طلاق در کشور دانمارک

لغو اقامت بعد از طلاق

در زمان پایان زندگی مشترک، مجوز اقامت شما از طریق ازدواج  لغو می‌شود. به‌جز در مواردی که شرایط خاصی باشد. برای ایجاد این شرایط استثنایی و ادامه‌ی اقامت خود در دانمارک باید با توجه به روش‌های موجود، درخواست مجوز جدیدی ثبت کنید. اما این‌دفعه روش مهاجرت و اخذ اقامت باید کاری یا تحصیلی باشد.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *