اخبار

تسهیل اقامت دائم برای پزشکان

تسهیل اقامت دائم برای پزشکان

اداره مهاجرت و شهروندی به پزشکان درکانادا اجازه اخذ اقامت دائم به‌وسیله درخواست برنامه اکسپرس انتری را می‌دهد. بخاطر رویارویی کانادا با کمبود پزشک در سراسر کشور، اداره مهاجرت، و شهروندی کانادا تغییراتی اعمال کرده است.  در همین راستا پزشکان با اقامت موقت در کانادا، از برخی کارهای فعلی جهت درخواست اقامت دائم از طریق برنامه های اکسپرس انتری معاف می‌شوند.

اکنون بیشتر پزشکان در کانادا با اجازه اقامت موقت مشغول شغل خود در کانادا  هستند. بیشتر اوقات آن‌ها قادر به عضویت ر  اکسپرس انتری نیستند. بخاطر این‌که بعضی پزشکان خودشان از بیماران هزینه خدمات دریافت می‌کنند. درواقع رابطه بین کارفرما و کارمند برای آنان وجود ندارد. یکی از شرط‌های تقاضا از راه برنامه اکسپرس انتری خویش فرما نبودن است.

پزشکان خویش فرما واجد شرایط تقاضا جهت بیشتر برنامه‌های مهاجرت اقتصادی مانند سیستم ارزیابی اکسپرس انتری نیستند. یک متقاضی فقط با خوداشتغالی واجد شرایط نمی‌شود. افراد در کانادا، حداقل با یکسال تجربه کاری در داخل و یا خارج از کانادا به‌شکل استخدامی واجد شرایط  اکسپرس انتری می‌شوند.

شان فریز وزیر مهاجرت در همین راستا گفت: با حذف این مانع، پزشکان بسیاری علاقه به درخواست اقامت دائم از طریق برنامه اکسپرس انتری خواهند داشت. وزیر مهاجرت اضافه کرد: مخصوصا در استان نواسگوشیا (زادگاه شان فریز)، پزشکان مهاجر به سلامت خانواده‌ها و مراقبت از جمعیت سالخورده بسیار  کمک می کنند.

تخصص و مهارت پزشکان منبع مهمی در جامعه کانادا محسوب می‌شود. آن‌ها در آینده‌ای نزدیک به‌عنوان  همسایگان، دوستان و رهبران جامعه شناخته می‌شوند. اهدای اقامت و سکونت دائم  پزشکان در نواسگوشیایا در سایر نقاط کانادا یک موقعیت عالی برای هردو طرف است.

تلاش اداره‌ی مهاجرت برای جذب پزشکان

آسان‌سازی مراحل دریافت اقامت دائم به معنی علاقه کانادا برای اهدای اقامت به متقاضیان می‌باشد. بنابراین انتخاب کانادا  به عنوان سکونت دائمی برای افراد آسان‌ترمی شود. این کار تلاش دیگری از طرف اداره‌ی مهاجرت کانادا برای جذب پزشکان و سایر کارکنان در حوزه‌ی مراقبت‌های بهداشتی است. از ژوئن ۲۰۲۲، حدود  ۴۳۰۰ نفر در مراقبت‌های بهداشتی با برنامه اقامت موقت تا اقامت دائم، اقامت دائم را اخذ کرده‌اند.

اکنون کانادا به حدود شش درصد نیروی کار در بخش مراقبت های بهداشتی نیازمند است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، حدود۱۳۶۰۰۰ موقعیت شعلی خالی در زمینه مراقبت‌های بهداشتی در کانادا وجود داشته است. منطقه منیتوبا با ۶/۷ درصد، بیشترین فرصت‌های  شغلی در حوزه مراقبت های بهداشتی را دارا است.

از  سال ۲۰۲۲ تا حالا، اداره‌ی مهاجرت کانادا، حدود ۸۶۰۰ درخواست اقامت موقت و دائم برای متقاضیان کار در بخش بهداشت صادر کرده است. به‌همین خاطر، متقاضیان اقامت دائم کانادا با وجود سابقه کار در حوزه مراقبت‌های بهداشتی، قادر به اقدام و ارسال درخواست خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *