اخبار

تصمیم جدی‌ برای اخراج پناهجویان از آلمان

تصمیم جدی‌ برای اخراج پناهجویان از آلمان

اخیرا نماینده آلمان در کارهای مهاجرت، درباره اقدام جدی‌تر جهت اخراج مهاجران مجرم و غیرقانونی در این کشور خبر داد. شتامپ، سیاستمدار حزب لیبرال دموکرات آلمان در یک برنامه تلوزیونی اعلام کرد: به‌دلیل اخذ این تصمیم، با کشورهای مبدا همکاری نزدیک‌تری خواهد داشت. چون تعداد زیادی از آن‌ها از پذیرش دوباره‌ی مهاجران اخراجی، امتناع می‌کنند.

درواقع یکی از دلایل امتناع آن‌ها، ارسال پول پناهجویان برای بستگانش‌شان در این کشورها است. این پول‌ها برای نزدیکان آن‌ها یک حمایت مالی مهم محسوب می‌شود. طبق گفته این سیاستمدار آلمانی، این کشورها منافع اقتصادی معینی دارند. در نتیجه اخراج پناهجویان به ضرر آن‌ها می‌شود. او ادامه افزود: پذیرفتن دوباره پناهجویان توسط کشور‌های مبدا برای دولت آلمان یک وظیفه طولانی مدت و مهم به‌شمار می‌رود.

تقویت مهاجرت قانونی به آلمان

 شتامپ، مسئولیت خود را از روز چهارشنبه به‌عنوان نماینده دارای صلاحیت در آلمان آغاز کرد. او افزایش ایجاد نظم در مهاجرت به آلمان را در الویت کار خود قرار داد. همچنین شتامپ خواستار تلاش مضاعف و تاثیرگذار در پروسه‌ی اخراج پناهجویان است. شتامپ تا ماه ژوئن سال 2022 در ایالت نورد راین وستفلن، مسئولیت پناهجویان را به عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *