اخبار

تمدید مجوز کار در کانادا

در این مقاله به بیان تصمیم مهم وزیر مهاجرت کانادا پرداخته می‌شود. این کشور در حال تمدید مجوز کار برای اعضای خانواده کارگران موقت است. دولت کانادا شرایط کار برای همسران و فرزندان کارگران را  در همه‌ مهارت‌ها، از طریق یک رویکرد چند مرحله‌ای گسترش می‌دهد. این اقدام از ژانویه 2023  در یک زمان موقت دوساله  برای این افراد با سن قانونی کار، صورت می‌گیرد.

 این قانون شامل خانواده‌های کارگران در مراقبت‌های بهداشتی، توریسم و هتلداری نیز می‌شود. با توجه به این رویکرد، بصورت تخمینی، اعضای خانواده‌ی بیش از دویست هزار کارگر خارجی شرایط شروع کار در کانادا را دارا هستند.

مراحل اقدام موقت مجوز کار

این اقدام موقت در سه مرحله اجرا می‌شود:

فاز یک: در راستای ورود اعضای خانواده کارگران از طریق جریان دستمزد بالا، برنامه کارگران خارجی موقت یا برنامه تحرک بین‌المللی، به کانادا است. در این فاز خانواده‌ها قادر به درخواست برای مجوز کار مستقل هستند.

فاز دو:  این مرحله به اعضای خانواده کارگران از جریان دستمزد کم برنامه کارگران خارجی موقت، پس از مشورت تخصیص می‌یابد.

فاز سه: شامل مشاوره با شرکای کشاورزی و ذینفعان برای ارزیابی امکان‌ سنجی عملیاتی گسترش اقدامات به اعضای خانواده کارگران کشاورزی خواهد بود.

  از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲، کانادا بیش از ۶۴۵۰۰۰ مجوز کار صادر کرده است. این رقم تقریباً چهار برابر بیشتر از  ۱۶۳۰۰۰ مجوز صادره در مدت مشابه  سال ۲۰۲۱ است.

هدف کانادا از صدور مجوز کار

دولت کانادا به اجرای سیاست‌هایی برای کمک به کارفرمایان برای رفع نیازهای کارکنان در تمام سطوح مهارتی، ادامه می‌دهد. با این اقدام موقت دو ساله، اعضای خانواده بیش از دویست هزار کارگر خارجی در کانادا قادر به شروع کار هستند. این برنامه برای نیروی کار بسیار ضروری و مهم است.

صدور مجوز کار در کانادا
صدور مجوز کار در کانادا

این اقدام با هدف بهبود رفاه عاطفی کارگران، در دو دسامبر توسط شان فریزر، وزیر مهاجرت، و وزیر گردشگری اعلام شد. به گفته وزرا، تعمیم صلاحیت برای مجوز کار به اعضای خانواده در سن قانونی به رفع کمبود نیروی کار کمک می‌کند.

به گفته وزرا، کارفرمایان در سراسر کشور کانادا، کمبود نیروی کار را بزرگترین مانع خود می‌دانند. اطلاعیه امروز راجع‌به صدور موقت مجوز کار به کارفرمایان کمک زیادی می‌کند. آن‌ها با اجازه‌ی کار به اعضای خانواده با هر سطح مهارت، کارگران مورد نیاز خود را برای کار پیدا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *