دانستنی های مهاجرت

تمکن مالی شینگن

تمکن مالی شینگن

تمکن مالی شینگن برای اخذ ویزا چیست؟ چطور می‌توان این تمکن مالی را اثبات کرد؟ ویزای شینگن جزو ویزاهای معتبر و معروف در دنیا است. شما با اخذ این ویزا قادر به مهاجرت به کشورهای اروپایی هستید. جهت تقاضای این ویزا باید شرایط لازم خود را برای سفر یا مهاجرت به کشور عضو شینگن فراهم کنید. درواقع مدارک قابل ارائه، اصطلاحا تمکن مالی ویزای شینگن نامیده می‌شود.

تمکن مالی این ویزا، نام‌های دیگری مثل اثبات قدرت مالی و دارایی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر نیز دارد. این موضوع باید به سفارت کشور مورد نظر برای مهاجرت اثبات شود.

برای سفر به‌صورت تنهایی به کشور مقصد از این طریق، هزینه‌ها کم است. اما با همراهی خانواده‌تان این مبلغ مقداری افزایش می‌یابد. در این‌صورت شما فقط باید از پس پرداخت هزینه‌های سفر خود و خانواده‌تان بربیایید.

در مقاله پیش‌ رو، میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن و  مبلغ آن درکشورهای مختلف را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار شما را در موضوع تمکن مالی شینگن راهنمایی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، در قسمت “ارتباط با ما” با همکاران ما تماس بگیرید.

تمکن مالی شینگن؛ کشورهای عضو شینگن
تمکن مالی شینگن؛ کشورهای عضو شینگن

تمکن مالی ویزای شینگن

 شینگن یکی از محبوب‌ترین ویزاهای مورد نیاز برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. اما شاید برای بعضی افراد، تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ این ویزا مبهم باشد. تمکن مالی به معنای منابع مالی کافی برای تامین هزینه‌های سفر به کشورهای شینگن است.

شما هنگام درخواست ویزا باید قادر به تامین هزینه‌های اقامت، اطعام و نگهداری خود در طول سفر باشید. برای اثبات تمکن مالی، شما باید اسنادی مانند گواهی حساب بانکی، اظهارنامه مالی، اسناد مالکیت وسایل نقلیه و یا تاییدیه حمایت مالی از نفر دیگری را ارائه کنید.

کشورهای عضو اروپا باید از استطاعت مالی شما در تامین هزینه‌ها اطمینان حاصل کنند. پس، قبل از درخواست ویزای شینگن، از پوشش تمام هزینه‌های سفر خود مطمئن و اسناد موردنیاز را تهیه نمایید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی تمکن مالی شینگن با همکاران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

تمکن مالی شینگن؛ هزینه سفر با ویزای شینگن
تمکن مالی شینگن؛ هزینه سفر با ویزای شینگن

حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن

ویزای شینگن، یک ویزای مشترک بین 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و به شما اجازه اقامت حداکثر 90 روز را می‌دهد. حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن به معنای میزان پول موجود در حساب بانکی شما است. با این پول باید هزینه‌های سفر و اقامت خود را در این کشورها تأمین کنید.

مقدار دقیق حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن در هر کشور عضو متفاوت است. این مقدار شاید تغییر و با توجه به کشور موردنظر و تعداد روزهای اقامت تعیین می‌شود. به‌طور کلی، مبلغی حدوداً بین 30 تا 50 یورو برای هر روز اقامت پیشنهاد می‌شود. بنابراین، برای یک سفر 10 روزه، به حداقل 300 تا 500 یورو نیاز دارید.

درهر صورت، برای اطمینان از دریافت ویزا، مبلغی بیشتر از حداقل تمکن مالی را در حساب بانکی خود قرار دهید. همچنین، درخواست ویزای شینگن شامل اطلاعات دیگری مانند رزرو هتل، بلیت پرواز و بیمه مسافرتی است. بنابراین، قبل از درخواست ویزا، باید با سفارت کشور موردنظر تماس و اطلاعات دقیقی را درباره مقررات  تمکن مالی شینگن اخذ کنید.

تمکن مالی شینگن؛ رزرو بلیط پرواز
تمکن مالی شینگن؛ رزرو بلیط پرواز

نکات مورد توجه در ویزای شینگن

برخی موارد در اخذ ویزای شینگن دارای اهمیت هستند. در ادامه به برخی از این نکات می‌پردازیم:

 مدت اقامت: باید تعداد روزهای اقامت خود را در کشورهای عضو شینگن مشخص کنید. این اطلاعات بر روی فرم درخواست ویزای شینگن وجود دارد.

 منبع درآمد: برای اثبات تمکن مالی، باید توانایی مالی لازم برای پشتیبانی از خودتان در طول اقامت در کشورهای شینگن را اثبات کنید. این شامل حساب بانکی، گواهی حقوق، گواهی مالکیت اموال یا سایر منابع درآمدی است. در صورت حمایت مالی شما توسط دیگران، باید مستندات مربوطه را ارائه دهید.

 بیمه مسافرتی: برای درخواست ویزای شینگن، باید بیمه مسافرتی معتبر را دارا باشید. این بیمه باید همه‌ی خدمات پزشکی اضطراری و همچنین هزینه‌های مربوط به بازگشت شما به کشور مبدأ را پوشش دهد. در نهایت، با  سفارت کشور مورد نظر تماس و اطلاعات به‌روز را درباره مستندات لازم تمکن مالی شینگن، دریافت کنید.

تمکن مالی شینگن؛ ویزای شیگن
تمکن مالی شینگن؛ ویزای شیگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

ویزای شینگن تایپ c

ویزای شینگن تایپ d

ویزای شینگن چقدر طول می کشد

ارزش سند ملکی برای ویزای شینگن

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *