اخبار

جاذبه‌های گردشگری کانادا

جاذبه‌های گردشگری کانادا

شهر ویکتوریا زیبا‌ترین رقیب کبک، فاصله کمی با همسایه آمریکایی خود دارد. اما یکی از بریتانیایی‌ترین شهرهای کانادا به‌شمار می‌رود.  هانری بوراسا، نویسنده و سیاستمدار فرانسوی، کانادایی، به دو نژاد بنیانگذار اشاره می‌کند. او برای درک دوگانگی فرهنگی کانادا افراد را دعوت به دیدن از نئوفرانسوی‌ترین شهرها، مثل کبک و  بریتانیایی‌ترین آن‌ها، یعنی ویکتوریا، می‌کند.

شهر ویکتوریا در مرزهای غربی کانادا و مرکز بریتیش کلمبیا، بدون شک به‌شکل بریتانیایی کبک وجود دارد. کبک، این سرمایه ملی، بر خاستگاه خود و  تعلقاتش به فرانسه قدیم تأکید دارد. در بریتیش کلمبیا علاقه به  نمایش پرچم بریتانیا وجود دارد. از برخی جهات این منطقه بیشتر از شهرهای واقعی انگلیس، احساس زندگی در این کشور را القا می‌کند.

 برای سفر از شهر ونکوور تا ویکتوریا  با یک کشتی بزرگ حدود یک ساعت ونیم طول می‌کشد. در این سفر از درون جزایر مختلف، با توجه به خطوط مرزی از کنار جزایر آمریکایی یا کانادایی رد می‌شوید. در نتیجه به این شهر بسیار ثروتمند با جمعیتی حدود 100 هزار نفر می‌رسید.

سفر به شهر ویکتوریا
سفر به شهر ویکتوریا

آشنایی با شهر زیبای ویکتوریا

شهر ویکتوریا فقط چند کیلومتر با همسایه آمریکایی خود فاصله دارد. اما ویژگی‌های این دو شهر متفاوت از هم است. با این وجود جوانان اینجا هم مثل هر جای دیگر دارای خصوصیات آمریکایی هستند.

ویکتوریا از لحاظ فرهنگی به‌شکل سلطنت طلبانه به تقلید از بریتانیا، خودنمایی می‌کند. در مقابل پارلمان مجسمه ملکه ویکتوریا را گذاشته‌اند. در آمریکا و بعضی کشورها نظیر آن اشرافی‌گری وجود ندارد. بنابراین انتخاب ویکتوریا در این زمینه برای آن‌ها غیرقابل تصور است.

 همچنین یک شخص محقق در شرکت خلیج هادسون، شباهت‌هایی را بین این این سرزمین و تصاویر ارتفاعات اسکاتلند دیده است. افراد در شهر ویکتوریاتقریبا مسن هستند. به‌دلیل هوای معتدل‌تر نسبت به نقاط دیگر کانادا نیز، مقصد مورد علاقه‌ی بازنشستگان  است.

ویکتوریا هیچ رابطه‌ای با شهر‌‌های بندری شرقی ندارد. اما با این وجود، در خیابان‌های این شهر بوی خوب غذاهای دریایی عابران را مجذوب خود می‌کند.  در خیابان‌های این شهر تمیزی خاصی وجود دارد. مشابه این موضوع در سنگاپور قابل مشاهده است.

در زمستان امسال در خودرو‌های خود  از این نه مکان زیبا و آماده برای مهمانان، در تورنتو دیدن کنید:

  • هتل یخی کبک
  • نگارخانه ملی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *