اخبار

جذب مهاجر در کانادا تا سال ۲۰۲۵

جذب مهاجر در کانادا تا سال 2025

دولت لیبرال کانادا در راستای نیاز بسیار به نیروی کار، برای افزایش ورود مهاجران به این کشور اقداماتی انجام می‌دهد. با توجه به پیش‌بینی‌ها کانادا تا سال ۲۰۲۵ تقریبا ۵۰۰,۰۰۰ مهاجر می‌پذیرد. یک گزارش، روند سطوح مهاجرت به کانادا را از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴ را نشان می‌دهد. این طرح تعداد مهاجرین را در سال ۲۰۲۳ حدود ۴۶۵,۰۰۰ نفر  و در ۲۰۲۴،  ۴۸۵,۰۰۰ اعلام می‌کند.

طبق گزارش‌های اخیر، نیم میلیون مهاجر پدیرفته می‌شوند. این موضوع امیدها و شرایط تازه‌ای را برای مهاجران و کارفرمایان در کانادا به‌وجود می‌آورد. با وجود حمایت‌های نهادهای صنعتی و بقیه بخش‌ها در راستای حمایت از طرح مهاجران تا ۲۰۲۵، دغدغه‌هایی وجود دارد.

بررسی تقاضاها در سال ۲۰۲۰ به‌خاطر انسداد مرزها و بقیه محدودیت‌های سفر برای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) بسیار مشکل بود. اما با این حال، کشور کانادا بیش از هدف خود یعنی ۴۰۵ هزار نفر در سال ۲۰۲۱ مهاجر پذیرفت.

اهداف مهاجرتی کانادا

برنامه سطوح مهاجرت، تعداد مهاجران و رسیدگی به برنامه‌ آن‌ها را تعیین می‌کند. توسعه اقتصاد، اتحاد دوباره‌ی خانواده‌ها از جمله مهم‌ترین اهداف مهاجرت کانادا تعیین شده‌اند. وزیر مهاجرت کانادا، روز سه شنبه، از رویکرد جدید این کشور برای سیستم پذیرش مهاجر کانادا در سال ۲۰۲۵ رونمایی کرد. طبق صحبت‌های او،کانادا علاوه‌بر اهداف معتدل‌تر مثل اتحاد اعضای خانواده، تمرکز زیادی بر افزایش پذیرش ساکنان بیشتر با تجربه‌های شغلی لازم دارد.

شان فریز در ادامه صحبت‌های خود افزود: هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. افزایش پذیرش مهاجران در زمینه رشد  اقتصادی کانادا صورت می‌گیرد. همچنین این قاطعیت و تمرکز  در  طرح افزایش برای سطوح مهاجرت را، تا به حال در هیچ مهاجرت اقتصادی نداشته‌ایم.

تکمیل نیرو برای یک میلیون شغل

در این طرح مهاجرتی بیشتر تازه‌واردان به اسم (مهاجران اقتصادی) دسته‌بندی می‌شوند. طبق پیش‌بینی‌ها حدود یک میلیون موقعیت شغلی خالی در آینده پر می‌شود. درواقع، رده مهارت‌های عالی فدرال ۱۱۴,۰۰۰ و نامزدی استانی  ۱۱۷,۰۰۰ نفر در هدف برنامه ۲۰۲۵ قرار می‌گیرند. این ارقام نشان از تعهد سیاست‌گذاران در راستای تکمیل یک میلیون شغل حاضر در کانادا  توسط مهاجرین است.

شان فریز درباره این موضوع گفت: یک میلیون شغل در اقتصاد کانادا وجود دارد. بنابراین با عدم استقبال از بحث مهاجرت قادر به افزایش پتانسیل اقتصادی خود نیستیم. او بر مشکلات طولانی مدت عدم پذیرش مهاجران نیز تاکید کرد. زیرا جمعیت کارگری در کانادا همچنان رو به پیری است. در نتیجه نیروهای کمتری را برای حمایت از سالمندان، خدمات عمومی مهم مانند بیمارستان ها و حتی مدارس باقی می‌گذارد.

همچنین در این طرح جدید، افزایش حدودی در تعداد اعضای خانواده متقاضی در کانادا را خواستار شده‌اند. رویکردها و اهداف جدید مهاجرت علاوه‌بر ایجاد محیطی خوشایند برای مهاجران، به کارفرمایان کانادایی نیز در تکمیل مشاغل کانادا در آینده اطمینان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *