اخبار

جذب مهاجر در کانادا تا سال 2025

جذب مهاجر در کانادا تا سال 2025

دولت لیبرال کانادا در راستای نیاز بسیار به نیروی کار، برای افزایش ورود مهاجران به این کشور اقداماتی انجام می‌دهد. با توجه به پیش‌بینی‌ها کانادا تا سال 2025 تقریبا 500,000 مهاجر می‌پذیرد. یک گزارش، روند سطوح مهاجرت به کانادا را از سال 2023 تا 2024 را نشان می‌دهد. این طرح تعداد مهاجرین را در سال 2023 حدود 465,000 نفر  و در 2024،  485,000 اعلام می‌کند.

طبق گزارش‌های اخیر، نیم میلیون مهاجر پدیرفته می‌شوند. این موضوع امیدها و شرایط تازه‌ای را برای مهاجران و کارفرمایان در کانادا به‌وجود می‌آورد. با وجود حمایت‌های نهادهای صنعتی و بقیه بخش‌ها در راستای حمایت از طرح مهاجران تا 2025، دغدغه‌هایی وجود دارد.

بررسی تقاضاها در سال 2020 به‌خاطر انسداد مرزها و بقیه محدودیت‌های سفر برای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) بسیار مشکل بود. اما با این حال، کشور کانادا بیش از هدف خود یعنی 405 هزار نفر در سال 2021 مهاجر پذیرفت.

اهداف مهاجرتی کانادا

برنامه سطوح مهاجرت، تعداد مهاجران و رسیدگی به برنامه‌ آن‌ها را تعیین می‌کند. توسعه اقتصاد، اتحاد دوباره‌ی خانواده‌ها از جمله مهم‌ترین اهداف مهاجرت کانادا تعیین شده‌اند. وزیر مهاجرت کانادا، روز سه شنبه، از رویکرد جدید این کشور برای سیستم پذیرش مهاجر کانادا در سال 2025 رونمایی کرد. طبق صحبت‌های او،کانادا علاوه‌بر اهداف معتدل‌تر مثل اتحاد اعضای خانواده، تمرکز زیادی بر افزایش پذیرش ساکنان بیشتر با تجربه‌های شغلی لازم دارد.

شان فریز در ادامه صحبت‌های خود افزود: هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. افزایش پذیرش مهاجران در زمینه رشد  اقتصادی کانادا صورت می‌گیرد. همچنین این قاطعیت و تمرکز  در  طرح افزایش برای سطوح مهاجرت را، تا به حال در هیچ مهاجرت اقتصادی نداشته‌ایم.

تکمیل نیرو برای یک میلیون شغل

در این طرح مهاجرتی بیشتر تازه‌واردان به اسم (مهاجران اقتصادی) دسته‌بندی می‌شوند. طبق پیش‌بینی‌ها حدود یک میلیون موقعیت شغلی خالی در آینده پر می‌شود. درواقع، رده مهارت‌های عالی فدرال 114,000 و نامزدی استانی  117,000 نفر در هدف برنامه 2025 قرار می‌گیرند. این ارقام نشان از تعهد سیاست‌گذاران در راستای تکمیل یک میلیون شغل حاضر در کانادا  توسط مهاجرین است.

شان فریز درباره این موضوع گفت: یک میلیون شغل در اقتصاد کانادا وجود دارد. بنابراین با عدم استقبال از بحث مهاجرت قادر به افزایش پتانسیل اقتصادی خود نیستیم. او بر مشکلات طولانی مدت عدم پذیرش مهاجران نیز تاکید کرد. زیرا جمعیت کارگری در کانادا همچنان رو به پیری است. در نتیجه نیروهای کمتری را برای حمایت از سالمندان، خدمات عمومی مهم مانند بیمارستان ها و حتی مدارس باقی می‌گذارد.

همچنین در این طرح جدید، افزایش حدودی در تعداد اعضای خانواده متقاضی در کانادا را خواستار شده‌اند. رویکردها و اهداف جدید مهاجرت علاوه‌بر ایجاد محیطی خوشایند برای مهاجران، به کارفرمایان کانادایی نیز در تکمیل مشاغل کانادا در آینده اطمینان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *