اخبار

خبر خوب برای ایرانی‌ها در کانادا

خبر خوب برای ایرانی ها در کانادا

ایرانیان با وجود ویزای توریستی از اول ماه مارچ توانایی تقاضا برای ویزای کاری را دارند. همچنین بعضی از هزینه‌های تمدید هم برای ایرانی‌ها حذف می‌شود.

از ابتدای مارس سال 2023، دولت کانادا کارهای جدید مهاجرتی را برای پشتبانی از ایرانیان جهت تمدید اقامت آن‌ها ارائه می‌کند. امروز این اقدامات در ونکوور توسط جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی کانادا و به نمایندگی از وزیر مهاجرت کانادا (شان فریزر) اعلام شد.

دولت کانادا گفت: برای افرادی که در کانادا دارای ویزای کار، تحصیل یا توریستی موقت هستند، تقاضای تمدید از داخل کانادا آسان‌تر می‌شود. همچنین دستور دادند، درخواست‌های ایرانیان مقیم کانادا را با توجه به اولویت‌شان بررسی کنند . برای ایرانیان شاغل در کانادا، مجوز کار آزاد جدید معرفی می‌شود. این مجوزهای کار به اتباع خارجی اجازه فعالیت در هر شغلی و برای کارفرمای مورد نظر را می‌دهد.

معاف از هزینه‌های پردازش

هزینه‌های پردازش برای ایرانیان مایل به تمدید اقامت خود در کانادا، حذف می‌شود. شهروندان کانادایی و افراد مقیم دائم کانادا هنگام خروج از ایران نیازی به پرداخت هزینه‌های گذرنامه و مدارک اقامت دائم را ندارند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا موارد بیشتری را در این زمینه در تاریخ یک مارس در وب‌سایت خود اعلام می‌کند. دولت این کشور در بیانیه‌ای دوباره تاکید کرد: “حتما و با دقت به نیازهای ایرانیان توجه و پاسخ آنها را در صورت ضرورت می‌دهد.”

کشور ایران جزو ده کشور مبدا مهاجران به کانادا است. طبق آخرین اطلاعات IRCC،  ایران هشتمین کشور مبدأ مهاجران تازه‌وارد به کانادا که در سال ۲۰۲۲ است. به‌طور کلی، 111,05 ایرانی در سال پیش اقامت دائم کانادا را به‌دست آورده‌اند.

همچنین ایران ششمین کشور مبدا برای دارندگان مجوز تحصیل در کانادا است. تا 31 دسامبر 2022، 211,15 دانشجوی ایرانی در کانادا مشغول به تحصیل بودند. طبق آمار سال 2021 200,000 نفر در کانادا ایرانی الاصل هستند. تقریبا 68 درصد از جمعیت ایرانیان مقیم کانادا در تورنتو و ونکوور زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *