دسته‌بندی نشده

رشد اشتغال در کانادا با کاهش بیکاری

رشد اشتغال در کانادا با کاهش بیکاری

یک نظرسنجی از اداره آمار کانادا درباره‌ی نیروی کار، در روز جمعه منتشر شد. با توجه به گزارش این نظرسنجی، اقتصاد کانادا در ایجاد شغل‌های تازه تا آخر سال جهش بسیاری را تجربه می‌کند. درواقع این کشور در ماه گذشته با ایجاد104,000 شغل، کاهش نرخ بیکاری را به 5.0 درصد در ماه رسانده است. این نسبت از 5.1 درصد در ماه نوامبر کمتر و به سختی بالاتر از رکورد ژوئن یعنی 4.9 درصد است.

توسعه اشتغال در کانادا

افراد بین 15 تا 24 سال بیشترین افزایش اشتغال را دارا بودند. این موضوع زیان کلی گروه را از ژانویه تا سپتامبر جبران کرده است. اما تعداد شاغلان در بخش دولتی ثابت و در قسمت خصوصی افزایش یافت. تعداد زیادی از شغل‌ها، مثل حمل ونقل، انبارداری و همچنین ساخت وساز، توسعه گسترده‌ای در بحث اشتغال داشته‌اند.

در ماه دسامبر 2022، اشتغال در مناطق ساسکاچوان، انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و نیوفاندلند و لابرادور گسترش یافته است. اما، بقیه استان‌ شاهد کمترین تغییرات بوده‌اند. از لحاظ جمعیت، رقم اشتغال مردان جوان در دسامبر به 57.8 درصد رسیده است. این نرخ بالاترین سطح از آوریل  سال 2019 می‌باشد. علاوه‌بر این کاهش میزان بیکاری در کانادا  بین زنان جوان نیز دیده می‌شود.

کار به‌صورت تمام وقت برای سومین ماه متوالی در ماه دسامبر افزایش یافت. همین موضوع هم عامل اصلی توسعه اشتغال می‌باشد. همچنین ساعت‌های کار ماهاینه با وجود افزایش اشتغال کلی، 1.4 درصد سال به سال نیز بیشتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *