دانستنی های مهاجرت

قوانین جدید اقامت در سوئد

قوانین جدید اقامت در سوئد

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ یک‌سری تغییرهای جدید در راستای قوانین اقامت در سوئد اعمال شد. برای مهاجرین با قصد اقامت در این کشور، چند مورد بسیار مهم و قابل توجه وجود دارد. از جمله این موارد، تغییر در نحوه اعطای کارت اقامت پایدار و تشدید شرایط اقامت است. از این پس، برای اخذ کارت اقامت پایدار، افراد باید حداقل پنج سال در سوئد زندگی کنند. همچنین باید به مدت حداقل ۱۰ ماه در سال مشغول به کار با یک درآمد مناسب باشند.

همچنین برای افراد در جستجوی اخذ کارت اقامت موقت، شرایط نیز فرق دارد. آن‌ها باید برای ادامه زندگی در سوئد، مواردی را به اثبات برسانند. در کل، با توجه به تغییرات جدید، برای اقامت پایدار در سوئد، شرایط بسیار سخت‌تر از قبل است. به‌همین دلیل باید از اول برنامه‌ریزی مناسبی را برای زندگی و کار در این کشور انجام دهید.

در ضمن، برای اخذ کارت اقامت پایدار در این کشور، باید زبان سوئدی را در حد مورد نیاز یاد بگیرید. برای این منظور، افراد قادر به شرکت در دوره‌های آموزش زبان هستند. یا حتی توانایی انجام آزمون زبان سوئدی قبل از اقدام به درخواست کارت اقامت پایدار را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قوانین جدید اقامت در سوئد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط اقامت در کشور سوئد

کشور سوئد، یکی از مقاصد پرطرفدار برای مهاجران از سراسر جهان به دلیل سیستم بهداشت عالی، تحصیلات برتر و طبیعت زیبا است. برای درخواست اقامت در سوئد، واجدان باید شرایط مشخصی را رعایت کنند:

مقاصد مختلف: اقامت در سوئد برای تحصیل، کار، خانواده و غیره ممکن است. هر کدام از این اهداف شرایط و مدارک مخصوص خود را دارند.

ویزای اقامت: برای ورود به سوئد، باید ویزای اقامت معتبر را دارا باشید. این ویزا بر اساس مقصد و نوع اقامت شما  در راستای قوانین جدید اقامت در سوئد صادر می‌شود.

مدارک و دستاوردها: برای تحصیل در سوئد، باید پذیرش از دانشگاه این کشور را دریافت و برای کار، باید پیشنهاد شغلی بگیرید. همچنین، برای اقامت خانواده، باید نسبت به اثبات ارتباط خویشاوندی اقدام کنید.

مالی: باید وضعیت مالی مناسب خود را برای تامین هزینه‌های‌تان در سوئد اثبات کنید.

 بیمه بهداشت: برای درخواست اقامت در سوئد، باید بیمه بهداشت معتبری را دارا باشید. برای این‌که درصورت نیاز به خدمات پزشکی، تحت پوشش بیمه قرار بگیرید.

زبان: برای برخی از اهداف اقامت این کشور، شاید نیاز به مهارت‌های زبان سوئدی باشد.

اقامت موقت و دائم: در ابتدا، احتمالا یک اقامت موقت دریافت و پس از مدتی، دائم را اخذ کنید.

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط اقامت
قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط اقامت

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط کار در سوئد

سوئد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه شرایط کاری مناسب و حقوق کارگران است. در جدول پایین، به برخی از ویژگی‌های شرایط کار در سوئد اشاره می‌کنیم:

ساعات کار

ساعات کار در سوئد معمولاً هشت ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. این مقادیر کار معمولی و احتمالا در برخی صنوف و شغل‌ها تغییر کند.

 

حقوق و مزایا

حقوق کارگران در سوئد بسیار مناسب و عادلانه است. مزایای مهم آن، تعطیلی‌های سالانه، مرخصی، بیمه‌ی بهداشت و درمان رایگان، و حمایت از والدین کارگر   می‌باشد.

 

محیط کاری

محیط کاری در سوئد بسیار پیشرفته و توجه زیادی به رفاه کارگران و ایمنی در محیط کاری می‌شود.

 

تساوی جنسیتی

با توجه به اهمیت سوئد به تساوری جنسیتی، این موضوع در شغل‌ها و حقوق کارگران نیز قابل رویت است.

 

مهاجرت و کار

برای مهاجران، سوئد دارای یک سیستم مهاجرتی منصفانه است. افراد با مهارت‌های موردنیاز این کشور، به‌راحتی به سوئد مهاجرت و در آنجا کار می‌کنند.

 

درکل، شرایط کار در سوئد بسیار عالی و این کشور به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌های برای کار و زندگی شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات به‌روز درباره قوانین جدید اقامت در سوئد به سایت رسمی و مهاجرتی این کشور government.se مراجعه نمائید.

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط کاری
قوانین جدید اقامت در سوئد؛ شرایط کاری

مشاغل مورد نیاز در سوئد

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ ویزای تحصیلی در سوئد

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد

قوانین جدید اقامت در سوئد؛ روش‌های سرمایه‌گذاری در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق پیوستن به خانواده

مطلب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *