اخبار

ممنوعیت خرید ملک در کانادا

ممنوعیت خرید ملک در کانادا

دولت فدرال ممنوعیت خرید ملک در کانادا توسط مهاجران خارجی را به عنوان قسمتی از بودجه ماه آوریل خود قرار داد. این تصمیم به بهبود هزینه خانه در کانادا کمک می‌کند. اما خوشبختانه ممنوعیت خرید مسکن در کانادا توسط خارجیان شامل تعداد زیادی از افراد شاغل و دانشجویان کانادا نمی‌شود.

طبق این تصمیم خارجی‌های غیر مقیم از خرید خانه در کانادا منع شدند. اما دولت فدرال یک‌سری معافیت‌ها را در همین زمینه اعلام کرد. برخی از دانشجویان و کارگران خارجی با قصد زندگی طولانی در کانادا را مشمول این معافیت‌ها می‌شوند.

طبق گزارش رسانه کانادایی، از اول ژانویه، تا  مدت دوسال خرید خانه برای خارجی‌ها در کانادا ممنوع می‌شود. دولت فدرال این تصمیم را برای تامین بخشی از بودجه آوریل خود اعلام کرد. با توجه به تصمیم دولت، این اقدام به بهبود قیمت مسکن برای کانادایی‌ها کمک می‌کند. بر اساس این تصمیم خریداران و  املاک‌های کانادا یازده روز فرصت برای پایان خرید‌های احتمالی و ممنوع شده را دارند.

شرایط معافیت برای خرید ملک در کانادا

معافیت‌های این طرح شامل موارد زیر می‌شود:

  • افراد کانادایی یا مقیم دائم این کشور
  • دانشجویان خارجی که شرایط ویژه‌ای دارند. یا اینکه بخش زیادی از پنج سال گذشته را در کانادا گذرانده باشند. این افراد قادر به خریداری خانه‌ای به قیمت بیش از ۵۰۰ هزار دلار هستند.
  • کارگرانی که دست کم سه سال از چهار سال قبل از خرید ملک در کانادا فعالیت داشتند. همچنین آن‌ها باید اظهارنامه مالیاتی تحویل بدهند.
  • دیپلمات‌ها، کارکنان و افراد عضو بخش‌های بین‌المللی مقیم کانادا.
  • افراد خارجی با شرایط اقامت موقت، از جمله جنگ‌زدگان و پناهندگان.
  • املاک تفریحی مثل کلبه‌ها، کابین‌ها و سایر خانه‌های مخصوص تعطیلات نیز معاف از این ممنوعیت هستند.
  • بخش‌های غیر کانادایی، مثل شرکت‌ها، و نهادهای کانادایی تحت نظر خارجی‌ها، از خرید خانه در کانادا منع شده‌اند.
  • افرادی که قصد اخذ اقامت دائم دارند.

نهاد وام و مسکن کانادا (CMHC) اعلام کرد؛ کارگران  و دانشجویان مهاجر  با زندگی طولانی در کانادا و کار برای اقامت دائم بصورت آشکار مجاز به خرید خانه هستند.  در غیر این صورت امکان مواجهه با مشکلات دشوار‌تری وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *