دانستنی های مهاجرت

مهاجرت از طریق کار به استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای حضور در این کشور است. استرالیا یکی از کشور‌های پیشرفته و پرجمعیت دنیا و دارای اقتصادی قوی می‌باشد. بنابراین، فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد در جستجوی مهاجرت به این کشور، وجود دارد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار، ابتدا باید در یک شغل مورد نیاز این کشور اشتغال پیدا کرد. برخی از حرفه‌های محبوب شامل پزشکی، مهندسی، آی تی و بازرگانی هستند. برای شروع این روند، متقاضیان باید مدارک و سوابق شغلی خود را به یک اداره مهاجرت در استرالیا ارائه دهند. در آخر آن‌ها پس از بررسی صلاحیت، درخواست ویزای کاری را می‌دهند.

بعد از دریافت ویزای کاری، متقاضیان باید به استرالیا سفر  و شروع به کار کنند. در حین اقامت در استرالیا، مهاجران به حقوق بالا، سطح زندگی خوب، فرصت‌های تحصیلی و سایر مزایایی دست می‌یابند. علاوه‌بر این، پس از مدتی کاری، مهاجران قادر به درخواست دریافت اقامت دائم در استرالیا، هستند.

درکل، مهاجرت از طریق کار به استرالیا، یک فرصت بزرگ برای زندگی بهتر و پیشرفت حرفه‌ای است. با این حال، برای موفقیت در این روند، باید تلاش و همت بالایی را به خرج داد. در این مقاله مطالبی را برای اطلاعات بیشتر شما در این زمینه تهیه می‌کنیم.

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ ویزای کار اقامت موقت

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و اخذ اقامت موقت، مجوز ورود و کار در این کشور برای مدت معینی  است. این ویزا به‌عنوان ” 457″ نیز شناخته و برای اخذ آن، انجام مراحل زیر الزامی است:

پیدا کردن ارباب کار

برای ویزای کار اقامت موقت، باید یک رئیس استرالیایی یا یک کارفرمای کار خارجی با واحد شغلی معتبر پیدا کنید.

انطباق با شرایط شغلی

شما باید به شرایط و مهارت‌های موردنیاز برای شغل خود از جمله تجربه کاری و تحصیلات مطابق باشید.

اخذ پذیرش از کارفرما

رئیس شما باید برای شما یک پیشنهاد شغلی صادر و درخواست ویزای کار اقامت موقت را نیز انجام دهد.

پرداخت هزینه‌های مربوطه

شما باید هزینه‌های مربوط به ویزای کار را پرداخت کنید.

آزمون تائید مهارت (اگر باشد)

بسته به‌نوع شغل، احتمالا نیاز به گذراندن آزمون تائید مهارت دارید.

درخواست ویزا

پس از دریافت پذیرش از ارباب کار، باید درخواست ویزای شغل اقامت موقت را از سفارت یا کنسولگری استرالیا درخواست کنید.

با ویزای کار اقامت موقت به‌مدت معینی در استرالیا کار و پس از اتمام زمان مشخصی، اجازه بازگشت یا تمدید مجدد دارید. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا به سایت رسمی این کشور homeaffairs.gov.au مراجعه نمائید.

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ اقامت موقت
مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ اقامت موقت

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ ویزای کار اقامت دائم

ویزای کار و اقامت دائم استرالیا یکی از مسیرهای محبوب برای افراد جستجوی کار و زندگی جدید است. افراد خارجی با این ویزا به‌صورت دائمی در استرالیا ساکن و در آنجا اجازه کار دارند. در ادامه به برخی اطلاعات کلی درمورد ویزای کار اقامت دائم استرالیا اشاره می‌کنیم.

دسته‌های ویزای کار: ویزای کار اقامت دائم استرالیا از دسته‌های مختلف شغلی برای مهاجران ارائه می‌شود. از جمله مهندسی، پزشکی، اطلاعات فناوری، ساخت و ساز، و غیره.

نمره‌گیری: برای اعتبارسنجی درخواست ویزای کار، مهاجران باید نمره‌های معینی را در زمینه‌هایی مانند تجربه کاری، سن، تحصیلات و زبان انگلیسی کسب کنند. این نمره‌ها معمولاً از طریق سیستم برنامه ریزی مهاجرت استرالیا (SkillSelect) تعیین می‌شوند.

انتخاب ویزای مناسب: افراد باید ویزایی متناسب با شغل و مهارت‌هایشان را انتخاب کنند. انتخاب نادرست احتمالا منجر به عدم تایید درخواست یا مشکلات در آینده می‌شود.

پروسه درخواست: پس از انتخاب ویزا و انجام مراحل نمره‌گیری، افراد اجازه‌ی ارسال درخواست خود را دارند. پروسه درخواست شامل تکمیل فرم‌ها، ارائه اسناد موردنیاز و پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌شود.

انتقال به استرالیا: پس از تایید ویزا، افراد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را به سرانجام و شفل خود را آغاز می‌کنند. پس از مدتی، افراد مهاجر توانایی ارسال درخواست شهروندی استرالیا را دارند.

مهاجرت ازطریق کار به استرالیا؛ اقامت دائم
مهاجرت ازطریق کار به استرالیا؛ اقامت دائم

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ مشاغل موردنیاز

مهاجرت از طریق کار به استرالیا با مدرک پرستاری

مهاجرت علوم آزمایشگاهی به استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ مهاجرت کارشناس اتاق عمل به استرالیا

مهاجرت کارشناس رادیولوژی به استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ ویزای جاب سیکر استرالیا

مهاجرت از طریق کار به استرالیا؛ هزینه ویزای کار

مطالب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *