اخبار

مهاجرت اکثر مردم دنیا به کانادا

مهاجرت اکثر مردم دنیا به کانادا

طبق نتایج یک نظرسنجی درباره دیدگاه مردم برای انتخاب ناحیه مناسب جهت ادامه زندگی، کانادا بیشترین رای را به خود اختصاص داد. طبق گزارش رسانه هدهد کانادا، موسسه Compare the Market Australia تحقیقاتی انجام داده است. طبق تحقیقات، حجم جستجوی هر ساله درباره عبارت‌هایی مثل انتقال از  کشور و انتقال به کشور پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت انتخاب شده‌اند.

با توجه به این نتیجه، کانادا اولین رتبه را در بین 50 کشور دنیا، در بین محبوب‌ترین کشورها دارد. مثلا افراد ساکن در چین، جامائیکا، هند، اسرائیل، کنیا، لبنان، مراکش، آفریقای جنوبی، اسپانیا و ۴۱ کشور دیگر علاقه به مهاجرت به کانادا دارند.

انتخاب این ملل‌ها همه به‌خاطر ویژگی‌هایی مانند تنوع و چندفرهنگی، شفافیت عملکرد دولت و آزادی‌های مدنی می‌باشد. همچنین طبق این آمار، کانادا به‌عنوان کشوری مهمان‌نواز برای مهاجران خارج از کشور انتخاب می‌شود. به‌دلیل کیفیت سطح زندگی، آزادی اقتصادی و آموزش نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

از سوی دیگر طبق این مطالعات، خود کانادایی‌ها علاقه‌ به مهاجرت به سایر کشورها و حتی ترک  قاره دارند. سه تا از شهرهای کانادا به‌دلیل ایجاد تعادل بین کار و زندگی در جایگاه ۲۰ شهر برتر جهان قرار دارد.

ژاپن نیز بعد از کانادا در این مطالعه میان مردم دنیا علاقه‎‎مندان بسیاری دارد. متقاضیان زیادی از کشورهای آلمان، استرالیا، بلژیک، ایتالیا، سوئد و حتی کانادا علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور هستند. کشور ژاپن در دنیا  به عنوان پیشرو جهانی در تعداد زیادی از صنایع مثل خودروسازی، رباتیک و الکترونیک شناخته می‌شود. علاوه بر این ، ژاپن در موضوع امید به زندگی  یکی از برترین سطوح جهانی را دارد. در نتیجه محل مناسبی برای  دوران بازنشستگی افراد است.

به‌طور کلی در این نظرسنجی کشورهای، اسپانیا، چین، فرانسه، ترکیه، آفریقای جنوبی، هند، استرالیا و یونان بعد از کانادا و ژاپن میان۱۰ کشور برتر برای مهاجرت قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *