دانستنی های مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا بخاطر تنوع در زیبایی، یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران و افراد متقاضی برای گرفتن اقامت در این کشور است. برای دریافت نکات مفید در مورد نحوه موفقیت‌آمیز مهاجرت به اسپانیا این مقاله را مطالعه کنید. چرا به عنوان یک مهاجر، اسپانیا را برای زندگی جدید خود انتخاب می‌کنید؟ چند دلیل برای مهاجرت به این کشور وجود دارد:

 • اسپانیا به عنوان یک جامعه بردبار شناخته می­‌شود.
 • دارای یکی از متنوع ترین فرهنگ­‌های جهان است.
 • اسپانیا جامعه مهاجر پذیر قدرتمندی است.
 • این کشور دارای 47 میراث جهانی در یونسکو است.
 • وجود کوه‌ها و دریا‌های بسیار دیدنی.

مهاجرت به اسپانیا؛ اقامت در کشور اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ اقامت در کشور اسپانیا

جغرافیای اسپانیا

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا در جنوب غربی اروپا، با کشورهای فرانسه و پرتغال همسایه است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و از جمله پنج زبان اول دنیا است. اسپانیا با حدود 50 میلیون جمعیت دومین کشور جهان با بیشترین شهرهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است. همچنین سومین کشور از نظر مناطق طبیعی با ذخایر زیست کره‌ای زیادی می‌باشد.

مهاجرت به اسپانیا؛ جغرافیای اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ جغرافیای اسپانیا

اسپانیا به کشوری با  داشتن غذاهای بسیار متنوع و مردم شاد معروف است. در آنجا چیزی بیشتر از هوای آفتابی، سواحل وسیع و غذای خوب وجود دارد. تعادل کار و کیفیت خوب زندگی تنها تعدادی از مزایای مهاجرت به اسپانیا است.

مردم اسپانیا خانواده، دوستان، معاشرت و آرامش حاصل از این موارد را، در اولویت قرار می‌دهند. طبق گزارش سازمان همکاری اقتصادی، مردم اسپانیا 65% از وقت خود را صرف مراقبت­های شخصی و اوقات فراغت می‌کنند.

مهاجرت به اسپانیا؛ هزينه زندگی

هزینه­‌های زندگی و مهاجرت به اسپانیا، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هم‌سطح، ارزان‌تر و مقرون به صرفه­تر است. اما به همان اندازه میزان درآمد و اشتغال نیز نسبت به آن کشورها پایین‌تر است. این کشور شهرت زیادی در زمینه هزینه کم در زندگی دارد.

بنابراین هر ساله صدها هزار دانشجوی بین‌المللی، مهاجران و همچنین میلیون‌ها گردشگر به اسپانیا می­آیند. زندگی در اسپانیا برای مهاجران متفاوت، و سبک زندگی نقش مهمی در بودجه افراد دارد.

مهاجرت به اسپانیا؛ هزینه زندگی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ هزینه زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

تحصیل در اسپانیا یک گزینه عالی برای علاقه‌مندان به مهاجرت و اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا است. چرا که این کشور، فرهنگی نزدیک به ایران، و همواره خون‌گرم‌ترین مردمان قاره اروپا را دارا است.

تحصیل در اسپانیا به خصوص در رشته­های درجه اول مثل پزشکی و پیراپزشکی مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسپانیا با همکاران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به اسپانیا؛ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل
مهاجرت به اسپانیا؛ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

ویزا برای اقامت بیش از 90 روز

این ویزا معمولا برای au pairs و دستیاران آموزشی در راستای مهاجرت به اسپانیا صادر می‌شود. اما افراد در‌صورت تحصیل کمتر از 90 روز در اسپانیا، نیازی به ویزای دانشجویی ندارند.

افراد زیر، اجازه گرفتن ویزا برای همراهی دانشجو را دارند:

 • همسر یا شریک مدنی
 • افراد دارای معلولیت یا کودکانی که زیر سن قانونی هستند.

مهاجرت به اسپانیا؛ ویزای دانشجویی اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ ویزای دانشجویی اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا؛ تحصیل پزشکی

تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های اسپانیا برای دانشجویان بین‌المللی، به‌ویژه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، نیازمند عواملی است. این عوامل شامل زبان و سایر الزامات برای بهتر شدن روند تحصیل مهاجران است. این قسمت، درباره تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین‌المللی مواردی را بیان می‌کنیم.

مهاجرت به اسپانیا؛ تحصیل پزشکی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ تحصیل پزشکی در اسپانیا

پس به‌طور خلاصه، دلایل اصلی برای مهاجرت به اسپانیا و تحصیل پزشکی در این کشور عبارت‌اند از:

 • دانشگاه‌های مشهور بین‌المللی: پنج تا از دانشگاه‌های برتر اسپانیا جزو 200 دانشگاه برتر جهان برای پزشکی قرار دارند.
 • جامعه دانشجویان بین­المللی بزرگ: در سال 2015، 153193 دانشجوی بین­المللی در دانشگاه­­های اسپانیا وجود و با گذشت سه سال 30% افزایش یافت.
 • فرهنگ زیبا: فرهنگ اسپانیایی سرگرم کننده، چشمگیر و استثنایی است. کشور اسپانیا با امکاناتی که در اختیار شهروندان خود قرارداده، بدون شک مکانی مناسب برای مطالعه واستراحت است.
 • هزینه‌های تحصیل مقرون به صرفه: در مقایسه با کشورهای ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا، هزینه تحصیل پزشکی برای دانشجویان در اسپانیا مقرون به صرفه است. بنابراین یکی از بهترین گزینه‌های دانشجویان، مهاجرت به اسپانیا و تحصیل در پزشکی می‌باشد.

مهاجرت به اسپانیا؛ هزینه‌های تحصیل در کانادا
مهاجرت به اسپانیا؛ هزینه‌های تحصیل در کانادا

پزشکی برای دانشجوی بین‌المللی

شما برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید شرایط خاصی را داشته باشید. شرایطی مانند تحصیلات قبلی، ویزای دانشجویی و دانش زبان، جهت تحصیل در این کشوردارای اهمیت هستند. ابتدا شما باید برای تایید مدارک خود، در سفارت اسپانیا در کشور خودتان اقدام کنید.

برای تحصیل پزشکی و مهاجرت به اسپانیا، دانشجویان بین‌المللی معمولاً باید به زبان اسپانیایی صحبت کنند. زیرا اکثر برنامه‌ها در  دانشگاه‌های این کشور به زبان اسپانیایی تدریس می­شوند. دانشگاه‌های اسپانیایی ارائه دهنده مدرک پزشکی، جزو اولین سیستم آموزش عالی اسپانیا بوده‌اند. این دانشگاه‌ها تعداد محدودی از موقعیت‌های آزاد در دسترس را به نام «numerus clausus» معرفی کردند.

در واقع دانشکده‌های پزشکی در اسپانیا با دارا بودن حداکثر تعداد دانشجو، تعدادی مهاجر را هم پذیرش می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسپانیا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به اسپانیا؛ رشته پزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ رشته پزشکی در دانشگاه‌های اسپانیا

هدف اعمال محدودیت­ها در پذیرش، کسب بهتر دانش عملی دانشجویان است. همچنین از شلوغی زیاد بیمارستان‌ها در طول آموزش عملی جلوگیری می‌کند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در اسپانیا، باید ویزای دانشجویی برای ورود و اقامت در این کشور را دریافت کنند. دانشجویان بین­المللی باید برای اخذ ویزای دانشجویی خود، از نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا، در کشور خود درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در راستای مهاجرت به اسپانیا عبارت‌‌اند از:

 • فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • شناسه معتبر
 • دو عکس گذرنامه اخیر
 • نامه پذیرش
 • بیمه سلامت
 • اثبات ثبات مالی

مهاجرت به اسپانیا؛ مدارک برای ویزای دانشجویی

اهمیت زبان در رشته پزشکی

دانشجویان باید برای تحصیل پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی، و تا اندازه‌ای هم به زبان اسپانیایی مسلط باشند. اکثر برنامه‌های پزشکی به زبان اسپانیایی، وتنها چند دانشگاه  هردو زبان انگلیسی و اسپانیایی را ترکیب می‌کنند.

تدریس برنامه‌های پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی بیشتر از دانشگاه‌های دولتی انجام می‌شود. علاقه­مندان به تحصیل در رشته‌های پزشکی باید به یادگیری زبان اسپانیایی توجه داشته باشند. قطعاً شما متقاضیان  برای مهاجرت به اسپانیا باید تخصص آموزش عالی این کشور را در نظر بگیرید.

مهاجرت به اسپانیا؛ اهمیت زبان انگلیسی در رشته پزشکی
مهاجرت به اسپانیا؛ اهمیت زبان انگلیسی در رشته پزشکی

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا

هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا برای دانشجویان بین­المللی، منصفانه است. زیرا دانشگاه­های اسپانیا، کمترین هزینه­های تحصیل در اروپا را تعیین کرده‌اند. به‌طور خلاصه، برنامه­های کارشناسی می­تواند تا 3000 یورو در سال، هزینه داشته باشد. در دانشگاه‌های خصوصی هزینه تحصیل پزشکی تا حدود 20000 یورو در سال بالا می‌رود.

ویزای تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا

شما با اقدام از طریق اسپانیا یا کشور خود موفق به اخذ ویزای دانشجویی می‌شوید.  موسسه مهاجرتی توسعه کار به شما در انجام  فرآیند درخواست ویزا کمک می­کند. زیرا این روند بسیار پیچیده و زمان‌بر می‌باشد. ما سال‌ها تجربه کمک به شهروندان ایرانی و غیر ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی بلند مدت را داریم.

مهاجرت به اسپانیا؛ شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ شرایط مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

با توجه به توضیحات زیر و مدت زمان تحصیل خود، برای درخواست ویزای دانشجویی اسپانیا اقدام کنید:

 • کمتر از 180 روز (ویزای نوع D): اگر قصد تحصیل بین سه تا شش ماه در این کشور و مهاجرت به اسپانیا را دارید.
 • بیش از 180 روز (ویزای نوع D): این نوع ویزا برای بیش از شش ماه تحصیل در اسپانیا مناسب است. این ویزا به شما امکان دریافت کارت اقامت (NIE) را نیز می‌هد.

برای درخواست ویزا در خود اسپانیا، باید با ویزای توریستی به این کشور سفر کنید. همچنین امکان درخواست مجوز دانشجویی به نام “estancia por estudios” نیز وجود دارد. هنگام درخواست ویزای دانشجویی از اسپانیا باید حداقل 35 روز از اقامت قانونی خود باقی مانده باشد.

مهاجرت به اسپانیا؛ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا ؛ مزایا و معایب

مهاجرت به اسپانیا مثل سایر کشور‌های اروپایی دارای نکات مثبت و منفی می‌باشد. درواقع شما برای مهاجرت به هر کشوری باید مزایا و معایب آن منطقه را در نظر بگیرید. شما عزیزان با کمک موسسه مهاجرتی توسعه کار، با برخی ازاین موارد در مسیر مهاجرت آشنا خواهید شد.

مهاجرت به اسپانیا؛ موسسه مهاجرتی توسعه کار
مهاجرت به اسپانیا؛ موسسه مهاجرتی توسعه کار

مزایای زندگی در اسپانیا

 • آب و هوا: آب و هوا مطمئناً بزرگ‌ترین دلیل مردم برای یافتن شغل در اسپانیا است. آب و هوای این اسپانیا، به‌دلیل وسعت این کشور و تاثیر دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، بسیار متنوع است.

مطمئناً هوا در زمستان سرد و بسیاری از مناطق اسپانیا بارش برف و باران زیادی را تجربه می‌کنند. با این حال، اسپانیا آب و هوای معتدلی نیز دارد.

 • سواحل : اکثر مشاغل اسپانیا در بسیاری از استراحتگاه‌های توریستی محبوب در بالا و پایین ساحل قرار دارند. به‌طور معمول این استراحتگاه‌ها دارای سواحل شنی فوق‌العاده و رستوران‌های زیادی با امکانات عالی هستند.

     مردم در این مناطق به‌دلیل روش زندگی بسیار خوب، آرام‌تر و صمیمی‌تر هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسپانیا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به اسپانیا؛ مزایای زندگی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ مزایای زندگی در اسپانیا

 • فرهنگ: مهاجرت به اسپانیا یک تجربه فرهنگی عالی برای گسترش افق دید شما و خانواده‌تان است. فرزندان خانواده به زبان اسپانیایی مسلط می‌شوند. همچنین ملیت‌های زیادی را ملاقات و تفاوت‌های فرهنگی زیادی را تجربه می‌کنند.
 • پروازها: اسپانیا در راستای یافتن شغل، یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. زیرا تنها یک پرواز کوتاه با بریتانیا و کشورهای دیگر مانند آلمان و فرانسه فاصله دارد.

مهاجرت به اسپانیا؛ فرهنگ مردم اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ فرهنگ مردم اسپانیا

معایب زندگی در اسپانیا

 • هزینه زندگی در اسپانیا: دستمزدها در اسپانیا بسیار کمتر از سایر کشورهای توسعه یافته مانند بریتانیا، آلمان و ایالات متحده آمریکا است. علاوه‌بر این، هزینه‌های زندگی نیز در راستای مهاجرت به اسپانیا، تفاوت زیادی با سایر کشور‌های اروپایی ندارد.

مهاجرت به اسپانیا؛ معایب زندگی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ معایب زندگی در اسپانیا

 • سیستم پزشکی: سیستم مراقبت بهداشتی عمومی در اسپانیا به عنوان یک کیفیت خوب شناخته شده است. اما ساختار حمایتی برای افراد مسن وجود ندارد. به عنوان مثال، خانه‌های سالمندان زیادی وجود ندارد . در‌واقع افراد سالمند توسط بستگان خود مراقبت می­شوند.

 بسیاری از مشاغل در اسپانیا با یک قرارداد رسمی همراه نیستند. بنابراین شما حق دریافت خدمات پزشکی رایگان را نخواهید داشت. این شما را به عنوان یک کارگر در یک موقعیت بسیار آسیب پذیر قرار می­دهد. همچنین باید حق بیمه­های گران قیمتی را برای مراقبت­های بهداشتی خصوصی در جهت مهاجرت به اسپانیا بپردازید

مهاجرت به اسپانیا؛ سیستم پزشکی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ سیستم پزشکی در اسپانیا

در نتیجه شما با آب‌و هوا و مردم فوق‌العاده اسپانیا، شگفت‌انگیزترین سبک زندگی را تجربه می‌کنید. اما تنها در صورتی که از نظر مالی مطمئن باشید.  به احتمال زیاد با پیدا کردن شغل مناسب، هرگز حاضر به ترک اسپانیا نمی‌شوید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

دولت اسپانیا اصلاحات گسترده‌ای را برای آسان‌تر شدن کار مهاجران اسپانیا در قوانین مهاجرت خود تصویب کرده‌است. با توجه به سخن وزیر مهاجرت اسپانیا: هدف ترویج مهاجرت قانونی، امن و سازمان یافته است.

اگرچه اسپانیا با 13 درصد نرخ بیکاری یکی از بالاترین نرخ‌ها را در اتحادیه اروپا دارد. اما هدف این کشور پوشش پست‌های شغلی خالی و تنظیم وضعیت کار برای مهاجران فعلی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسپانیا با همکاران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار؛ موسسه کاریابی توسعه کار
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار؛ موسسه کاریابی توسعه کار

طبق گفته وزیر مهاجرت اسپانیا، افراد با زندگی بیش از دو سال در این کشور، اجازه دسترسی به آموزش‌های مرتبط با حرفه‌های مورد تقاضا را خواهند داشت. درواقع این مورد به عنوان «پلی» برای بازار کار قانونی اسپانیا عمل می‌کند.

بخش عمده‌ای از مشاغل پر نشده در زمینه‌ی مهاجرت به اسپانیا، در بخش‌های کشاورزی و خدمات است. این اصلاحات به حدود 50000 دانشجوی خارجی در اسپانیا اجازه کار می‌دهد. همچنین دسترسی آن‌ها به بازار کار پس از پایان تحصیلات‌شان را آسان‌تر می‌کند.

مهاجرت به اسپانیا؛ مهاجرت دانشجویان به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ مهاجرت دانشجویان به اسپانیا

در همین راستا، اصلاحات در مورد کارگران مهاجر فصلی در اسپانیا اعمال خواهد شد. همچنین روند ثبت‌نام مهاجران را را به عنوان کارگران خوداشتغال آسان‌تر می­کند. به گفته اسکریوا، به طور کلی، هدف اسپانیا از این اصلاحات «ترویج مهاجرت قانونی، امن و سازمان‌یافته» است.

در سال 2022، بیش از 15000 نفر از طریق مسیرهای غیر قانونی مهاجرت به اسپانیا به این کشور راه یافتند. بیش از 9300 نفر از آن‌ها از طریق مسیر خطرناک جزایر قناری وارد شدند. متاسفانه تا کنون صدها نفر به‌دلیل انتخاب مسیر اشتباه جان خود را از دست داده‌اند.

مهاجرت به اسپانیا؛ کارگران خوداشتغال در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ کارگران خوداشتغال در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا؛ شغل پزشکی

اولین شرایط مهاجرتی و کاری پزشکان در اسپانیا تسلط به زبان این کشور است. پزشکان، دندانپزشکان و کادر پزشکی برای دریافت ویزای کار اسپانیا باید مدارکی داشته باشند. آن‌ها باید مدرک B2 در زبان اسپانیایی و مدرک زبان اسپانیایی C1 را در فرآیند معادل‌سازی مدرک پزشکی را دریافت کنند. برای این‌که در برقراری ارتباط با بیماران دچار مشکل نشوند.

بنابراین تنها راه دریافت ویزای پزشکی در اسپانیا، تسلط به زبان و گذراندن مراحل معادل‌سازی مدرک پزشکی می­باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اسپانیا با مشاوران ما در موسسه کاریابی وسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به اسپانیا؛ مهاجرت پزشکان به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ مهاجرت پزشکان به اسپانیا

شرایط مهاجرت پزشکان به اسپانیا

کشورهای خارجی با مدارک ارائه شده در کشور ایران آشنایی ندارند. به‌همین دلیل شما برای ارائه میزان تجربه و مهارت‌های خود به دانشگاه یا کارفرما، باید مدرک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنید.

معادل سازی مدرک پزشکی یکی از شرایط اولیه مورد نیاز برای شروع کار پزشکان در راستای مهاجرت به اسپانیا است. شرایط مورد نیاز برای فارغ التحصیلان پزشکی یا دندانپزشکی در خارج از اتحادیه اروپا به شرح زیر است:

 • مدرک پزشکی یا دندانپزشکی
 • اجازه کار و اجازه اقامت در اسپانیا (NIE)
 • گواهی معادل‌سازی از وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش
 • ثبت‌ نام در مرجع صدور مجوز
 • مدارک اقامت در استانی که متقاضی به عنوان پزشک قصد کار دارد.
 • تسلط به زبان اسپانیایی تا حداقل B2

متخصص پزشکی در اسپانیا

دولت اسپانیا شرایطی را برای یک پزشک متخصص در این کشور در نظر گرفته است. در ادامه به بیان این شرایط جهت مهاجرت به اسپانیا می‌پردازیم:

 • باید مدارک پزشکی و دندانپزشکی خود را مطابق قوانین اسپانیا تایید کرده باشند. (معادل از وزارت آموزش اسپانیا)
 • در یک کالج استانی اسپانیا برای پزشکان درخواست دهید.
 • داشتن تخصص شناخته شده در اسپانیا در زمینه تحصیلی متقاضی
 • داشتن اجازه کار و اقامت در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا؛ متخصص پزشکی در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ متخصص پزشکی در اسپانیا

مدارک برای استخدام پزشکان

متقاضیان واجد شرایط مهاجرت و کار به عنوان پزشک باید مجوز سازمان‌های مربوطه را دریافت کنند. همچنین باید شرایط اولیه را  در زمینه مهاجرت به اسپانیا داشته باشند. این فرآیند زمان بر و به ویزای طولانی مدت برای یادگیری زبان و معادل سازی مدرک پزشکی نیاز دارد.

 بنابراین متقاضیان برای داشتن زمان کافی، باید از روش­‌های دیگری مانند تحصیل در رشته­‌های مرتبط استفاده کنند. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

 • اثبات سلامت پزشکی
 • ارائه بیمه درمانی
 • نامه تمکن مالی
 • اقدام برای پذیرش در یکی از دانشگاه­های اسپانیا
 • ارائه مدرک کامل 12 ساله با ریز نمرات برای مقطع کارشناسی و پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد
 • مدارک هویتی با شناسنامه ترجمه و تایید شده برای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا؛ مدارک برای استخدام پزشکان در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ مدارک برای استخدام پزشکان در اسپانیا

متقاضی کار در کلینیک‌های اسپانیا

متقاضیان پس از اخذ ویزای دانشجویی، زمان کافی برای تکمیل فرآیند معادل سازی و اخذ تاییدیه‌های مجوز کار را دارند. همچنین قادر به  شروع به کار به‌عنوان پزشک و تغییر ویزای تحصیلی به ویزای پزشکی اسپانیا هستند.

مدارک مورد نیاز اخذ مجوز کار در بیمارستان­های اسپانیا و ایجاد مطب یا کلینیک به شرح زیر می­باشد:

 • گواهی معادل‌سازی تایید شده برای فارغ‌التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی
 • مدرک پزشکی، اصل مدرک دیپلم و کپی برای مهاجرت به اسپانیا
 • اجازه اقامت و اجازه کار (NIE)
 • پاسپورت (اصل و کپی)
 • دو عکس
 • اجاره در محلی که قصد کار دارند.
 • دریافت هزینه‌های مربوطه
 • گواهی صلاحیت سلامتی

 فرد به‌عنوان متخصص در وزارت بهداشت وخدمات اجتماعی اسپانیا، پس از تکمیل فرآیند معادل‌سازی، قادر به انجام کار در بیمارستان‌ها می‌باشد. متقاضی با راه‌اندازی مطب و کلینیک نیز، مشغول به کار می‌شود. فارغ‌التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی با مهاجرت به اسپانیا، باید در کالج پزشکان محل زندگی خود ثبت نام کنند.

مهاجرت به اسپانیا؛ دندانپزشکان مهاجر در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا؛ دندانپزشکان مهاجر در اسپانیا
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *