دانستنی های مهاجرت

مهاجرت به عمان، کامل ترین مرجع و آخرین قوانین 2024

مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان، گزینه‌ای محبوب به‌ویژه برای ایرانیان متقاضی کار است. عمان با شهرت به صلح و دوستی در خاورمیانه، یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. کشور عمان یکی از کشورهای ثروتمند در حال توسعه، در حوزه خلیج‌فارس است.

در این کشورفرصت‌های شغلی زیادی در راستای مهاجرت به عمان بوجود آمده است. به‌دلیل نزدیک بودن عمان، ارزش پول، روابط خوب با ایران و شرایط سهولت ویزا، عمان یکی از بهترین کشورها برای کار ایرانیان است. بنابراین اگر به‌دنبال اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری هستید، حتماً عمان را هم جزو گزینه‌هایتان قرار دهید. مطلب اقامت عمان شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند.

برای کسب جدیدترین و جامع ترین اطلاعات درباره اقامت و ثبت شرکت در کشور عمان کلیک بفرمایید.

روش‌های مهاجرت به عمان

آنچه در ادامه به آن میپردازیم:

بعضی از ایرانیان به‌خاطر روابط دوستانه سیاسی تهران و مسقط در سال‌های گذشته، علاقه‌مند مهاجرت به عمان هستند. بنابراین دولت این کشور روش‌های زیادی را برای مهاجرت تعیین کرده‌اند. همچنین سختگیری‌های زیادی در این روش‌ها برای متقاضیان وجود ندارد.

در پایین روش‌های مهاجرت به عمان را به‌صورت معرفی و بعضی را به‌صورت مختصر توضیح می‌دهیم:

 • مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت کاری به عمان
 • مهاجرت تحصیلی به عمان
 • مهاجرت از راه ازدواج
 • مهاجرت هنرمندان به عمان
 • مهاجرت و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به‌عنوان همراه
 • مهاجرت توریستی به عمان

مهاجرت به عمان؛ انواع روش‌های مهاجرتی
مهاجرت به عمان؛ انواع روش‌های مهاجرتی

مهاجرت به عمان؛ قیمت ویزا عمان

عمان کشوری زیبا در حاشیه جنوب شرقی خلیج فارس، سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. ایرانیان نیز از جمله گردشگران علاقه‌مند به سفر عمان هستند. درحال حاضر، ایرانیان تا 14 روز بدون ویزا توانایی سفر به عمان را دارند. افراد برای اقامت بیشتر از 14 روز به عمان، باید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند.

ویزای عمان در انواع مختلفی با شرایط و مدارک خاص خود صادر می‌شوند. مهم‌ترین انواع ویزای عمان برای ایرانیان عبارت‌اند از:

 • ویزای توریستی عمان: این ویزا برای گردشگرانی جهت اقامت 30 روزه صادر می‌شود. هزینه ویزای توریستی عمان برای ایرانیان 21 ریال عمان (معادل 200 هزار تومان) است.
 • ویزای کاری عمان: این ویزا برای افرادجهت کار و مهاجرت به عمان صادر می‌شود. هزینه ویزای کاری عمان برای ایرانیان به مدت زمان اقامت، نوع شغل و سایر عوامل بستگی دارد.
 • ویزای تحصیلی عمان: این ویزا برای افرادی علاقه‌مند به تحصیل در عمان صادر می‌شود. هزینه ویزای تحصیلی عمان برای ایرانیان به مدت زمان تحصیل، نوع رشته و سایر عوامل بستگی دارد.

علاوه‌بر هزینه ویزای عمان، احتمالا مبالغ دیگری نیز برای اخذ ویزا لازم باشد. این هزینه‌ها شامل خدمات کارگزاری ویزا، بیمه مسافرتی و سایر هزینه‌ ها می‌شود. اکنون، برخی از آژانس‌های مسافرتی ایرانی خدمات ویزای عمان را  آنلاین و بدون نیاز به مراجعه به سفارت این کشور ارائه می‌دهند. این آژانس‌ها هزینه‌ای اضافی بابت خدمات خود دریافت می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ قیمت ویزا
مهاجرت به عمان؛ قیمت ویزا

انواع سرمایه گذاری در عمان

عمان، یکی از کشورهای شرق میانه با اقتصاد پیشرفته امکانات سرمایه‌گذاری متعددی را برای مهاجرین در این کشور فراهم کرد. در این بخش، به سه نوع سرمایه‌گذاری درراستای مهاجرت به عمان می‌پردازیم: سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات، خرید اوراق قرضه دولتی، و ثبت شرکت.

ثبت شرکت: ثبت شرکت در عمان به عنوان یک نقطه شروع برای سرمایه‌گذاری در این کشور مهم است. دولت عمان امکانات مناسبی برای تأسیس شرکت‌های داخلی و خارجی فراهم نمود. سیاست‌های حمایتی و قوانین مشخص در زمینه تأسیس شرکت‌ها و مالکیت خارجی، جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی را تسهیل می‌کند.

سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات: عمان به‌عنوان یک مقصد سرمایه‌گذاری در زمینه املاک و مستغلات شناخته می‌شود. با رشد سریع شهرنشینی و توسعه صنعت‌های مختلف، بازار املاک در عمان مزیت‌های بسیاری دارد. افزایش تقاضا برای خرید و اجاره مسکن و ملک‌ها، مزیت‌های قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده‌اند. علاوه‌بر این، دولت عمان قوانین سرمایه‌گذاری مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه و مشکلاتی چون اختلاف در مالکیت و قوانین ارثیه را تسهیل نمود.

خرید اوراق قرضه دولتی: دولت عمان به منظور تأمین منابع مالی برای پروژه‌های توسعه و سیاست‌های اقتصادی، اوراق قرضه دولتی (Government Bonds) را به بازار عرضه می‌کند. این اوراق سرمایه‌گذاری معتبری برای متقاضیان  در عمان هستند.

مهاجرت به عمان؛ انواع سرمایه‌گذاری
مهاجرت به عمان؛ انواع سرمایه‌گذاری

مهاجرت به عمان از طریق ثبت شرکت

در مرحله اول برای ثبت شرکت در عمان باید مهمترین بنادر عمان از جمله بندر قابوس، دوقم و صلاله را به خوبی بشناسید. منبع اصلی درآمد کشور عمان از نفت به‌دست می‌آید. این قضیه تا اواخر قرن بیستم در زمان سقوط ارزش نفت تاثیر بدی بر روی اقتصاد عمان گزاشت.

اما بعد از این رویداد، نظام اقتصادی عمان بسیار تغییر و تصمیم بر دگرگونی زیر ساخت‌های خود گرفت. صادرات محصولات کشاورزی، شیلات، فلزات و حتی پارچه تحول بزرگی بر اقتصاد این کشور ایجاد کرد. این موفقیت‌ها علاوه‌بر رشد اقتصادی، باعث افزایش مهاجرت به عمان طی چند سال اخیر شد.

مهاجرت به عمان؛ شناخت بنادر مهم عمان
مهاجرت به عمان؛ شناخت بنادر مهم عمان

مزایای ثبت شرکت در عمان

شما با ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در عمان  تابعیت این کشور را کسب می‌کنید. اما با توجه به قوانین این کشور، اجازه ی تابعیت مضاعف را ندارید. شما با ثبت شرکت در عمان، امکان صادرات و واردات به سرتاسر جهان را بدون محدودیت‌های بین المللی دارید. درواقع به همه‌ی نقاط استراتژیک خلیج فارس، خلیج عدن، دریای عرب، دریای سرخ، از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی عمان دسترسی دارید.

 اصلی‌ترین مزیت ثبت شرکت، امنیت بسیار بالا به‌دلیل وجود مالکیت یک ایرانی به‌عنوان سرمایه‌گذار در این کشور است. در آخر، شما با اخذ تابعیت این کشور  عضوی از سازمان تجارت جهانی حساب و از بهترین موقعیت‌های اقتصادی بهره‌مند می‌شوید. همه‌ی این مزیت‌ها باعث مهاجرت به عمان وسرمایه‌گذاری افراد از سرتاسر جهان در این کشور کوچک اما پیشرفته است.

مهاجرت به عمان؛ مزایای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری
مهاجرت به عمان؛ مزایای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری

مهاجرت به عمان؛ شرایط تاسیس شرکت در عمان

تاسیس یک شرکت در سلطنت عمان، به‌دلیل محدودیت‌ها و قوانین محلی مختلف موجود، متفاوت از سایر کشورها است. در اینجا، به برخی اصول و مراحل کلی تاسیس شرکت در عمان اشاره می‌کنیم:

انتخاب نوع شرکت: درراستای مهاجرت به عمان، اجازه‌ی تاسیس شرکت‌های مختلفی را دارید. از جمله شرکت‌های مسئولیت محدود (LLC)، سهامی (SAOC) و خصوصی. نوع شرکتی انتخابی شما، تاثیر زیادی بر روی نحوه مالیات‌گذاری و مسئولیت‌ها دارد.

نام شرکت: نام شرکت باید منحصر به‌فرد و منطبق با قوانین محلی باشد. برای اطمینان از انتخاب نام مناسب، باید با مراجع مربوطه در عمان مشورت کنید.

ثبت شرکت: برای تاسیس شرکت، باید مراحل ثبت رسمی را دنبال کنید. این شامل تهیه و ارائه اسناد موردنیاز، مانند وضعیت شرکت و تعهد مالی، به اداره تجارت محلی است.

مکان فیزیکی: باید دارای آدرس محلی برای شرکت خود باشید.

مالیات: عمان دارای یک سیستم مالیات متعادل و جذابیت‌های مالی زیادی برای کسب‌و کارها دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر دمورد مالیات‌ها و الزامات مالی، به مشاوران مالی محلی مراجعه کنید.

مجوزهای لازم: احتمالا شما  نیاز به مجوزهای اضافی برای برخی از فعالیت‌ها را دارا باشید. این مجوزها بستگی به نوع فعالیت شرکت و قوانین محلی دارند.

اشتغال محلی: برخی از کسب و کارها به اشتغال محلی نیاز دارندیعنی شهروندان عمانی را باید به‌عنوان کارمندان استخدام کنند.

مهاجرت به عمان؛ شرایط ثبت شرکت در عمان
مهاجرت به عمان؛ شرایط ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به عمان؛ مدارک جهت ثبت شرکت در عمان

چند تا از ضروری‌ترین مدارک برای ثبت شرکت و مهاجرت به عمان، موارد زیر هستند:

 • اسناد شخصی مثل گذرنامه (دست کم با هفت ماه اعتبار)، عکس، کارت شناسایی و پایان خدمت یا معافیت از سربازی
 • عدم سوء پیشینه (به زبان عربی ترجمه شود.)
 • گزارش معتبر گردش مالی شرکت مادر در پنج سال گذشته اگر وجود دارد.
 • مدارک مربوط به تلفیق شرکت، پروانه تجارت، گواهی تاسیس و… (مخصوص سهام‌داران شرکت‌ها)
 • برنامه تجاری
 • افتتاح حساب در یک بانک عمانی انجام و مدارک آن ارائه شود.

 مدارک بالا در راستای مهاجرت به عمان، باید معتبر، محضری و در صورت نیاز ترجمه شوند.

مهاجرت به عمان؛ مدارک برای ثبت شرکت
مهاجرت به عمان؛ مدارک برای ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در کشور عمان

بااهمیت‌ترین مراحل ایجاد کسب و کار در کشور عمان را در پایین عنوان می‌کنیم:

یک: رسیدگی به پرونده و مدارک

دو: فرستادن مدارک لازم، بررسی و ثبت آن‌ها به‌وسیله‌ی اتاق صنعت و بازرگانی و وزارت تجارت و صنعت عمان.

سه: یک دفتر، کارگاه یا کارخانه اجاره یا خریداری شود. سپس  اخذ مجوزهای شهرداری جهت مهاجرت به عمان و ثبت شرکت صورت گیرد.

چهار: دریافت ویزا و ایجاد حساب بانکی در عمان

مهاجرت به عمان؛ مراحل ثبت شرکت در عمان
مهاجرت به عمان؛ مراحل ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به عمان؛ شغل‌های پیشنهادی برای ثبت شرکت

یک‌سری از مشاغل در عمان مخصوص خود عمانی‌ها است. افراد مهاجر قادر به انجام فعالیت در آن کارها نیستند. البته بسیاری از شغل‌ها در عمان برای افراد خارجی و مخصوصا ایرانی‌ها نیز وجود دارد. در مطلب پایین کارهای پیشنهادی ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان را نام می‌بریم. این مشاغل با توجه به رونق در بازار کار و آینده اقتصادی عمان معرفی می‌شوند:

 • سفر و گردشگری
 • تجارت در زمینه عطر
 • تعمیر و نگهداری تاسیسات
 • استفاده از برند تجاری

مهاجرت به عمان؛ فعالیت مهاجران در مشاغل عمان
مهاجرت به عمان؛ فعالیت مهاجران در مشاغل عمان

ثبت شرکت خدماتی در عمان

بخش خدمات در کشورهای عربی جزو پول‌سازترین کسب و کارها است. کارهای مختلفی در این قسمت از مشاغل و شرکت‌های عمان قرار دارند. درادامه به برخی از این شغل‌ها می‌پردازیم:

 • شرکت خدمات تعمیر کولرگازی، چیلر و تهویه در کشور عمان
 • انجام تعمیرات عمومی ساختمان مثل بخش تاسیسات، لوله‌کشی، جوشکاری، لوازم خانگی و غیره.
 • بخش خدمات نگهداری و مدیریت ساختمان و مرکزهای اداری و بیمارستانی.
 • خدمات تعمیرات و نصب مانند نجاری، در و پنجره، رنگ ساختمان، آسانسور، ایمنی.
 • خدمات عمومی مانند نظافت، انجام کارهای مربوط به فضای سبز و غیره.

متقاضیان ایرانی برای ثبت شرکت خدماتی در عمان با انتخاب مسیر درست و برنامه‌ریزی بلند مدت، موفقیت بسیاری کسب می‌کنند. درواقع با ورود به بخش خدمات عمومی کشور عمان، مواد اولیه، تجهیزات و ابزار این بخش را تامین می‌کنند. با توجه به اهمیت موارد فنی؛ درصورت افزایش تخصص فنی شما، گستره بیشتری از خدمات را در عمان به‌صورت حرفه ای انجام می‌دهید. در این‌صورت شما موفق‌تر و حقوق بیشتری دریافت می‌کنید.

مهاجرت به عمان؛ انجام کارهای خدماتی در عمان
مهاجرت به عمان؛ انجام کارهای خدماتی در عمان

مهاجرت به عمان؛ متقاضیان اصلی ثبت شرکت

ابتدا برای مهاجرت به عمان و تاسیس شرکت به متقاضیان ویزای یک ساله می‌دهند. سپس بعد از گذشت سال، این ویزا برای یک سال دیگر  و بعد هم به‌صورت دو ساله  برای سرمایه‌گذاران اصلی تمدید می‌شود.

افراد خانواده سرمایه‌گذار

بعد از دریافت مجوزها و آغاز به کار، افراد خانواده درجه یک سرمایه‌گذار اصلی قادر به اخذ ویزای دو ساله عمان و مهاجرت به این کشور هستند. همچنین این اقامت دو ساله در صورت وجود  شرایطی به‌طور مداوم به‌صورت دو ساله تمدید می‌شود. فرزند دختر مجرد بدون هیچ محدودیت سنی و  فرزند پسر مجرد تا سن 21 سالگی توانایی اخذ ویزای عمان را دارد.

مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای عمان
مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای عمان

مهاجرت به عمان؛ سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذاری در ملک کشور عمان به‌‌عنوان یک گزینه جذاب برای افراد به‌خاطر توسعه سریع اقتصادی و مزایای بسیار، مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه به برخی از نکات مهم و اطلاعات کلیدی مرتبط با سرمایه‌گذاری در خرید ملک و مهاجرت به عمان اشاره می‌کنیم.

قوانین و مقررات

عمان با  قوانین سرمایه‌گذاری خارجی دوستانه است به افراد غیرمحلی امکان خرید ملک در این کشور را می‌دهد.

مزایای مالی

با رشد اقتصادی پایدار عمان، سرمایه‌گذاران اجازه‌ی استفاده از افزایش ارزش ملک‌ها و اجاره‌های ثابت برای درآمدزایی دارند.

مناطق آزاد

عمان با مناطق آزاد و مجتمع‌های تجاری خصوصی امکانات و تسهیلات ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند.

مکان جغرافیایی

عمان به‌دلیل نزدیکی به دریای عرب، به‌عنوان یک مرکز تجاری و حمل‌و نقل بین‌المللی جذاب شناخته می‌شود.

مراکز تجاری

پایتخت مسقط و دیگر شهرهای عمان دارای مراکز تجاری و بازارهای معتبری با فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند.

مهاجرت به عمان؛ سرمایه‌گذاری با خرید ملک
مهاجرت به عمان؛ سرمایه‌گذاری با خرید ملک
مدارک لازم برای سرمایه گذاری در ملک

سرمایه‌گذاری با خرید ملک در کشور عمان نیاز به مدارک و روندهای خاصی دارد. مدارک زیر برای سرمایه‌گذاری در خرید ملک و مهاجرت به عمان موردنیاز هستند:

پاسپورت: شما نیاز به یک پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار دارید.

ویزا: برای ورود به عمان و انجام معاملات ملکی، شما نیاز به ویزا دارید. ویزاهای توریستی و سرمایه‌گذاری احتمالا متفاوت باشند.

اثبات هویت: معمولاً مدارکی برای اثبات هویت شما، مثل کارت ملی یا شناسنامه‌تان موردنیاز است.

مدارک مالی: شما باید دارای اسناد مالی معتبر، مثل تایید مالی یا حساب بانکی باشید.

معاملات ملکی: مدارک مرتبط با معامله ملک، از جمله سند مالکیت و قرارداد فروش ملک.

مدارک مالیاتی: گاهی شما برای معرفی به‌عنوان سرمایه‌گذار نیاز به ارائه اطلاعات مالیاتی دارید

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی، اهمیت دقت در تمام مراحل و اطلاعات موردنیاز است. بهترین راهنمایی، تماس  با مشاوران ملکی یا وکلای متخصص موسسه مهاجرتی توسعه کار در امور سرمایه‌گذاری عمان است. با این کار اطلاعات و مدارک دقیق‌تری برای موفقیت در فرآیند سرمایه‌گذاری خود در این کشور به دست می‌آورید.

مهاجرت به عمان؛ مدارک موردنیاز در خرید ملک
مهاجرت به عمان؛ مدارک موردنیاز در خرید ملک
مهاجرت به عمان؛ قیمت آپارتمان در عمان

 کشور عمان به‌دلیل رشد اقتصادی پایدار، ثبات سیاسی و موقعیت استراتژیک خود در منطقه، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار دارد. بازار املاک و مستغلات عمان نیز در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. قیمت آپارتمان در عمان نیز در این سال‌ها رو به افزایش است.

درحال حاضر، میانگین قیمت یک آپارتمان 3 خوابه در مسقط، پایتخت عمان، حدود 200000 ریال عمان است. این قیمت معادل دو میلیار ریال ایران است. در صلاله، شهر دوم بزرگ عمان، میانگین قیمت یک آپارتمان سه خوابه حدود 150000 ریال این کشور است.

عوامل مختلفی بر قیمت آپارتمان در عمان تأثیر می‌گذارند، از جمله:

 • موقعیت مکانی: آپارتمان‌های واقع در مناطق مرکزی و پرجمعیت درراستای مهاجرت به عمان، قیمت بالاتری دارند.
 • نوع آپارتمان: آپارتمان‌های لوکس و مدرن، قیمت بالاتری نسبت به آپارتمان های قدیمی و ساده دارند.
 • امکانات رفاهی: وجود امکانات رفاهی مانند مراکز خرید، مدارس، بیمارستان‌ها و پارک ها، بر ارزش آپارتمان تأثیر می‌گذارد.

قیمت آپارتمان در عمان در سال‌های آینده نیز به احتمال زیاد افزایش می‌یابد. این امر به‌دلیل عوامل مختلفی از جمله رشد اقتصادی عمان، افزایش تقاضا برای مسکن و کاهش عرضه است.

مهاجرت به عمان؛ قیمت آپارتمان
مهاجرت به عمان؛ قیمت آپارتمان
قیمت خانه ویلایی در عمان

کشور عمان به‌دلیل جاذبه‌های گردشگری، آب و هوای معتدل و امنیت بالا، یکی از مقاصد محبوب مهاجرت و سرمایه گذاری است. قیمت خانه ویلایی و حیاط‌دار در عمان بسته به عوامل مختلفی از جمله محله، متراژ، امکانات و شرایط ملک متفاوت است. به‌طور کلی، قیمت خانه‌های ویلایی در عمان نسبت به آپارتمان‌ها بیشتر است.

عوامل مختلفی بر قیمت خانه ویلایی در عمان تاثیر می‌گذارند. از جمله این عوامل به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

محلهمحله یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت خانه ویلایی در عمان است. محله‌های لاکچری و نزدیک به مراکز تجاری و تفریحی، قیمت بالاتری دارند.
متراژمتراژ خانه نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت آن است. خانه‌های ویلایی با متراژ بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
امکاناتامکانات خانه نیز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. خانه‌هایی با امکانات بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
شرایط ملکشرایط ملک نیز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. خانه‌هایی با شرایط بهتر، قیمت بالاتری دارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار مشورت کنید.

مهاجرت به عمان؛ قیمت خانه
مهاجرت به عمان؛ قیمت خانه

مهاجرت به عمان؛ سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

اوراق قرضه دولتی یکی از ابزارهای مالی پرطرفدار برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف هستند. عمان نیز از این نوع سرمایه‌گذاری برای افراد علاقه‌مند برخوردار است. اوراق قرضه دولتی عمان به‌عنوان اسناد مالی توسط دولت این کشور صادر می‌شوند. برای سرمایه‌گذاران درراستای مهاجرت به عمان، این نوع اوراق مالی دارای مزایا و مخاطرات خاصی است. درآمد مضمونی و معین از اوراق قرضه دولتی عمان به‌نام بهره معین ارائه می‌شود. این بهره معین معمولاً به‌طور دوره‌ای پرداخت و معمولاً ایمن است.

مهاجرت به عمان؛ سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه
مهاجرت به عمان؛ سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه
نکات مهم برای سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

برای افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی عمان، آگاهی از این نکات مهم اهمیت دارد:

بررسی ریسک

مانند هر سرمایه گذاری دیگر، باید ریسک‌های مرتبط با اوراق قرضه دولتی عمان را مورد بررسی دقیق قرار دهید. عواملی نظیر تغییرات نرخ بهره، تورم و شرایط اقتصادی عمومی  تأثیر‌گذار هستند.

 

تنوع در سرمایه‌گذاری

تنوع در سرمایه‌گذاری باعث کاهش ریسک‌ها در این زمینه می‌شود.

مشاوره

باید با مشاور مالی متخصص مشورت و تصمیمات مناسبی برای سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه دولتی عمان بگیرید. موسسه مهاجرتی توسعه کار درزمینه مهاجرت به عمان و انتخاب بهترین روش سرمایه‌گذاری در کنار شما خواهد بود.

 

دنبال کردن خبرها

با پیگیری اخبار و تحلیل‌های مالی از منابع قابل اعتماد، قادر به اخذ بهترین تصمیم‌های سرمایه‌گذاری هستید.

 

مهاجرت به عمان؛ انجام مشاوره برای سرمایه‌گذاری
مهاجرت به عمان؛ انجام مشاوره برای سرمایه‌گذاری

مهاجرت به عمان؛ تجارت در عمان

عمان، کشوری در شرق شبه‌جزیره عربی با تاریخچه تجارت غنی و متنوع است. تجارت در عمان یکی از عوامل مهم اقتصادی کشور محسوب  و نقش کلانی در توسعه و رشد اقتصادی این کشور ایفا می‌کند. عمان به‌عنوان یکی از اعضای منطقه تعاونی خلیج فارس (GCC)، دسترسی به بازارهای دیگر کشورهای اعضا دارد. همچنین از این مزیت به نفع تجارت خود در جهان بهره می‌برد.

عمان به‌عنوان یک پایگاه لجستیک برای واردات و صادرات به وسعت جهانی شناخته می‌شود. بنادر عمان نقش کلانی درراستای حمل‌و نقل بین‌المللی دارند. از طریق این بنادر نیز، کالاهایی چون نفت خام، گاز طبیعی، معدنی‌ها و کالاهای دیگر به نقاط مختلف جهان صادر می‌شوند. دولت عمان اقداماتی را برای تسهیل تجارت و جلب سرمایه‌گذاری خارجی انجام و مناطق ویژه اقتصادی را تاسیس کرده است.

این مناطق به شرکت‌ها امکانات مالی و مالیاتی مقرون به‌صرفه‌ای ارائه می‌دهند. به‌طور کلی، تجارت در عمان به‌دلیل مکان جغرافیایی مناسب، زیرساخت‌های بنیادی، و سیاست‌های حاکمیت پیش‌رو و منعطف، از رشد پایداری برخوردار است. تجارت خارجی، نفت و گاز، حمل و نقل، گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی از زمینه‌های اصلی تجارت و اقتصاد عمان به‌شمار می‌روند. این موارد درراستای مهاجرت به عمان تاثیر مهمی در اقتصاد و اشتغال کشور دارند.

مهاجرت به عمان، تجارت در کشور عمان
مهاجرت به عمان، تجارت در کشور عمان

مهاجرت به عمان؛ کشورهای سرمایه گذار در عمان

عمان، یکی از کشورهای خلیج فارس با موقعیت جغرافیایی استراتژیک و منابع طبیعی، جلب سرمایه‌گذاران خارجی را تسهیل می‌کند. این کشور با پایداری سیاسی و اقتصادی، زیرساخت‌های مناسب و تنوع در صنایع اقتصادی جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاران دارد. یکی از بخش‌های مهم جذب سرمایه در عمان، صنعت نفت و گاز است.

این کشور با دارایی منابع نفتی  و همکاری‌های بین‌المللی با شرکت‌های بزرگ جهان، فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت ایجاد می‌کند. علاوه‌بر نفت و گاز، بخش‌های دیگری از اقتصاد عمان نیز جذابیت دارند. بخش حمل‌و نقل،  ارتباطات، گردشگری، بنادر و اقتصاد دریایی، صنعت پتروشیمی و غیره را به‌عنوان حوزه‌های پرسود سرمایه‌گذاری درنظر می‌گیرند. دولت عمان برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تسهیلات مالی، مزایای مالیاتی و استقرار سیاست‌های دوستانه‌ای فراهم می‌کند.

 همچنین، قوانین مدرن حقوقی، محیط کار پایدار و قابلیت دسترسی به بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی نیز از مزایای سرمایه‌گذاری در عمان هستند. به‌طور کلی، عمان به‌عنوان یک مقصد سرمایه‌گذاری جذاب در منطقه خلیج فارس شناخته می‌شود. این کشور از طریق همکاری با دولت و نهادهای محلی فرصت‌های بی‌پایانی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کند. موسسه مهاجرتی توسعه کار با کمک وکلای مجرب خود، شما را درزمینه مهاجرت به عمان و مسائل مربوطه راهنمایی می‌کند.

مهاجرت به عمان؛ کشورهای سرمایه گذار در عمان
مهاجرت به عمان؛ کشورهای سرمایه گذار در عمان

ویزای عمان برای افغان ها

اخذ ویزای عمان برای افغان‌ها یکی از موارد مهم برای سفر به این کشور حوزه‌ی خلیج فارس است. عمان، کشوری با فرهنگ متنوع و مناظر طبیعی جذاب، یک مقصد محبوب برای گردشگران و مسافران است. درصورت علاقه برای مهاجرت به عمان، باید ویزای معتبر برای ورود به این کشور را در اختیار بگیرید. در این مطلب، مراحل اخذ ویزای عمان برای افغان‌ها در ایران را توضیح می‌دهیم.

نوع ویزا

در ابتدا، باید نوع ویزای مناسب خودتان را تعیین کنید. ویزای توریستی و کاری دو نوع رایج برای مهاجرت به عمان هستند. انتخاب نوع ویزا بستگی به هدف سفر شما دارد.

 

تجهیز مدارک

برای اخذ ویزا به‌عنوان یک افغان در ایران، شما نیاز به مدارک زیر دارید:

·       یک پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار.

·       تمام مدارک موردنیاز برای نوع ویزا که انتخاب کرده‌اید.

·       تصاویر رنگی از خودتان با پس‌زمینه سفید.

·       بلیت هواپیما به عمان.

·       برگه اعلام مسئولیت مالی.

 

 

مراحل اخذ ویزا

تکمیل فرم درخواست ویزا به‌صورت آنلاین یا از سفارت عمان در ایران.

·       پرداخت هزینه ویزا.

·       تحویل مدارک و فرم درخواست به سفارت عمان.

·       انتظار برای تایید ویزا، که احتمالا چند هفته طول بکشد.

 

مراقبت‌های مهم

·       از تکمیل درست تمام مدارک خود  اطمینان حال کنید.

·       از هزینه‌های ویزا مطلع و از مسیرهای معتبر برای پرداخت استفاده کنید.

 

مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای عمان برای افغان‌ها
مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای عمان برای افغان‌ها

فرم ارزیابی مهاجرت به عمان

مهاجرت به کشورهای خارجی برای تحصیل، کار یا تجارت، یکی از انتخاب‌های مهم در زندگی افراد است. عمان، یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرت به‌عنوان یک مقصد کاری یا تحصیلی است. برای ایجاد این فرصت برای مهاجران، دولت عمان فرم ارزیابی مهاجرت را ارائه می‌دهد. با این فرم افراد شرایط و آمادگی خود را برای مهاجرت به این کشور ارزیابی می‌کنند.

فرم ارزیابی مهاجرت به عمان، به متقاضیان امکان ارائه اطلاعات مهمی نیز می‌دهد. این فرم معمولاً شامل مواردی نظیر تحصیلات، تجربه کاری، زبان‌ها، وضعیت اجتماعی، خانوادگی و دیگر جنبه‌های ارتباطی است. این اطلاعات پتانسیل افراد مهاجر در ایجاد ارزش در این کشور را ارزیابی می‌کند.

بعد از تکمیل فرم ارزیابی، افراد باید به دقت نیازمندی‌ها و شرایط مهاجرت به عمان را بررسی کنند. این شامل مواردی نظیر مهارت‌های موردنیاز در بازار کار عمان، اجازه کار، و مسائل مالی می‌شود. درکل، فرم ارزیابی مهاجرت به کشورعمان ابزاری مهم برای افراد به‌دنبال شروع یک زندگی جدید و فرصت‌های جذاب در کشور عمان است. این فرم از اهمیت بسیاری برخوردار و افراد باید به دقت آن را پر کنند.

مهاجرت به عمان؛ تکمیل فرم ارزیابی
مهاجرت به عمان؛ تکمیل فرم ارزیابی

مهاجرت به عمان؛ پرواز بین ایران و عمان

روز و ساعت‌ حرکت پروازهای مستقیم عمان و تهران (ایرلاین عمان ایر Oman Air Airlines)  به شرح زیر است:

پروازهای رفت: هر هفته هفت پرواز از تهران به شهر مسقط عمان وجود دارد. این پروازها در همه روزهای هفته در ساعت 05:05 AM از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه مسقط انجام می شود. مدت این پروازها حدود دو ساعت و 35 است. کیفیت این پروازها خاطرات خوبی را در مسیر سفر یا مهاجرت به عمان برای شما رقم می‌زند.

پروازهای برگشت: هفته‌ای هفت پرواز از مسقط به تهران وجود دارد. در همه روزهای هفته در ساعت 01:50 AM از فرودگاه مسقط به فرودگاه امام خمینی پروازها انجام می‌شوند. برخی اوقات به دلیل تعداد کم یا زیاد مسافران، هواپیمایی عمان ایر، برنامه پروازی در مطلب بالا را عوض می‌کند. اما در بیشتر ماه‌های سال برنامه پروازی بالا برای مسافران ایران و عمان وجود دارد.

قیمت بلیط پروازهای شهر مسقط در تاریخ و روزهای مختلف، فرق می‌کند. بنابراین شما برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما در تاریخ‌های مختلف در قسمت جستجوی آنلاین سایت gharepeyma اقدام به خرید و رزرو بلیط کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی شرایط  مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ پروازهای مستقیم بین ایران و عمان
مهاجرت به عمان؛ پروازهای مستقیم بین ایران و عمان

موقعیت جغرافیایی عمان

کشور عمان در قسمت شرقی جزیره عربستان (مرز بین دریای عرب و دریای عمان) قرار دارد. این کشور از طرف شمال با تنگه ی هرمز و خلیج فارس همسایه است. عمان یک مرز مشترک دریایی با ایران و پاکستان دارد.

سلطنت نشین عمان یکی از با قدمت‌ترین کشورهای مستقل در جهان عرب محسوب می‌شود. با توجه به تعاریف و وقایع تاریخی، عمان در قرن نوزده قدرت‌مند‌ترین کشور در منطقه‌ی اعراب بود. همچنین از اواخر قرن نوزدهم، ارتباط قوی سیاسی با انگلیس برقرار کرد.

در کشور عمان دره‌هایی زیبا با باغ‌های فراوان وجود دارد. در این باغ‌ها میوه‌هایی مثل انار، زردآلو و گل رز به عمل می‌آیند. نواحی وسیعی از دشت‌ها با بیابان‌های شنی و استخرهای بزرگ آب در بین آن‌ها بر زیبایی آن‌جا افزوده است. همچنین شهرهای اصلی کشور عمان در امتداد خط ساحل گسترش یافته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ جغرافیای کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ جغرافیای کشور عمان

مساحت کل و جمعیت عمان

در سال‌های اخیر درباره‌ی کار در کشور عمان صحبت‌های بسیاری به گوش می‌رسد. کار در این کشور دارای شرایط مطلوب و اکثر افراد به فکر مهاجرت به عمان از طریق کار  هستند. افراد متقاضی کار در ابتدا باید، شرایط کاردر کشورهای دیگر را با شرایط مهاجرت به عمان از طریق کار بررسی کنند.

در نتیجه با اطلاعات کامل و دقیق اقدام به مهاجرت کاری به این کشور نمایند. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار، شما عزیزان را جهت مهاجرت به عمان و رسیدن به هدف مورد نظر کمک می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ مساحت کل کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ مساحت کل کشور عمان

مهاجرت به عمان؛ اطلاعات کلی کشور عمان

پرچم کشور عمان دارای سه رنگ سبز، سفید و قرمز است. در قسمت بالای سمت چپ پرچم، نشان ملی این کشور با رنگ سفید می‌باشد. واحد پول رسمی عمان، ریال و بیست و دومین کشور در جهان  از نظر میزان ذخایر نفت محسوب می‌شود. این اطلاعات جهت مهاجرت به عمان برای متقاضیان کار و تحصیل جالب است.

مهاجرت به عمان؛ پرچم کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ پرچم کشور عمان
اقتصاد در عمان

طبق گزارش‌ها تولید ناخالص داخلی در کشور عمان حدود ۸۱٫۶۸۲ ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار  است. وضعیت بیکاری در عمان حدود ۱۶ درصد و تورم در این کشور، صفر می‌باشد. کشور عمان مثل بقیه همسایگان خود ذخایر نفتی زیادی دارد. در مجموع این کشور حدود ۸۹۰٬۰۰۰ بشکه نفت در روز تولید می‌کند. منبع‌های گاز هم در این کشور موجود هستند. این موارد علاقه‌ و انگیزه‌ی افراد را برای مهاجرت به عمان دو چندان می‌کند.

نفت و کالاهای ترانزیتی جزو محصولاتی صادراتی کشور عمان هستند. هم‌چنین آهن‌آلات و منسوجات نیز به کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن صادر می‌شود. صادرات برخی موارد از کشور عمان به آفریقای جنوبی و تایوان نیز وجود دارد.

کشور عمان در زمینه واردات نیز فعالیت‌های خوبی دارد. اکثر واردات به کشور عمان در زمینه کالاهای تولید کارخانه‌ای و تجهیزات مربوط به حمل و نقل است. عمان در این سال‌ها در زمینه دام‌داری زنده نیز بسیار خوب پیش می‌رود. بیشتر واردات به عمان از طرف آمریکا، آلمان و هند انجام می‌گیرد.

مهاجرت به عمان؛ ذخایر نفت و گاز در عمان
مهاجرت به عمان؛ ذخایر نفت و گاز در عمان

مهاجرت به عمان؛ کاهش وابستگی اقتصادی به نفت

طرح اقتصادی جدید کشور عمان از سال 2020  متفاوت از قبل است. دولت در این طرح جدید سعی به کاهش وابستگی اقتصادی خود به نفت دارد. اقتصاد کشور عمان بیشتر در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری های خارجی است. دولت عمان به سرمایه گذاران خارجی مالکیت تام می‌دهد. افراد قادر به استفاده از وام‌های بزرگ با سود کم هستند.  همچنین شرایط اعطای وام به سرمایه گذاران در راستای مهاجرت به عمان روز به روز افزایش می‌یابد.

در عمان معافیت‌های گمرکی برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد. در مجموع واردات تجهیزات صنعتی بسیار با اهمیت است. معافیت‌های گمرکی برای ورود مواد اولیه کارخانه‌ای نیز هستند. ارائه بیمه اعتبار صادراتی از راه ضمانت نامه‌های صادراتی هم مشاهده می‌شود.

آژانس‌های مالی در عمان گسترش بیشتری نسبت به گذشته داشته‌اند. وجود کشور عمان در سازمان تجارت جهانی و توافق نامه‌ها، باعث توسعه اقتصاد کشور عمان است. همچنین عمان به دلیل پایداری اقتصادی یکی از  کشورهای GCC شناخته می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ توسعه اقتصاد در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ توسعه اقتصاد در کشور عمان

شهرت کشور عمان

طبیعت کشور عمان  به اسب های عربی، لاک پشت‌های سبز، آنتی پلپ اوریکس (حیوان ملی)، درختان کندر و نخل شناخته می‌شود. عمان باغ های ممتد، قلعه‌های خشتی، وادی‌ها، و دهکده‌های زیبایی دارد. همچنین مساجد با عظمت و مشهور، شهاب سنگ‌ها و آل سعید (سومین شهر بزرگ قایق بادبانی جهان) سبب معروفیت عمان شده‌اند.

مهاجرت به عمان؛ طبیعت زیبای عمان
مهاجرت به عمان؛ طبیعت زیبای عمان

مهاجرت به عمان؛ چگونگی پوشش مردم عمان

نوع پوشش مردم عمان به‌دلیل وجود این منطقه در حاشیه خلیج فارس مثل سایر کشورهای عربی است. آب و هوا و مذهب مردم نوع پوشش آن‌ها را در این در این کشورها  مشخص می‌کند. همچنین مردم در عمان به‌خاطر گرمای هوا و دین اسلام معمولا از لباس‌های بلند و در بیشتر مواقع سفید استفاده می‌کنند.

مردان این کشور عربی، لباس‌های سفید بلند به‌نام (دشداشه) می‌پوشند. زنان هم از لباس‌های بلند منجق‌دوزی با طراحی‌های بسیار چشم‌نواز استفاده می‌کنند. طراحی‌های روی لباس بر افزایش ارزش مادی آن نیز تاثیر می‌گذارد. البته امروزه با توسعه کشور عمان، مردم به پوشش‌های جدید روی آورده‌اند. بنابراین در آینده لباس‌های امروزی و مطابق مد، جای پوشش سنتی را می‌گیرد.

مهاجرت به عمان؛ پوشش مردم در عمان
مهاجرت به عمان؛ پوشش مردم در عمان
نوع پوشش زنان در عمان

زنان مسلمان در  عمان باید پوشش اسلامی را رعایت کنند. البته امروزه زنان، کمتر از پوشش‌های سنتی عمان مثل روبنده و دستکش استفاده می‌کنند. اما باز هم در نوع پوشش خود، رعایت حجاب را در نظر دارند. اکثرا زنان مسن در خیابان‌های عمان با توجه به عقایدشان چادر مشکی سر و از روبنده و دستکش استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ پوشش زنان در عمان
مهاجرت به عمان؛ پوشش زنان در عمان

آزادی در کشورعمان

با وجود عقاید اسلامی در عمان، مردم از آزادی‌های نسبتا خوبی برخوردار هستند. هیچ اجباری برای پوشش زنان وجود ندارد. همچنین زنان قادر به انجام  فعالیت‌های اجتماعی در کنار مردان هستند. دختران نیز توانایی ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی را دارند. علاوه‌بر این موارد ممنوعیت حق مالکیت زمین و ملک از سال ۲۰۰۸ توسط دولت لغو شد. اکنون زنان جایگاه ویژه‌ای در اجتماع عمان دارند. آزادی و شرایط مطلوب در این کشور باعث ترغیب ایرانیان و مهاجرت به عمان می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ جایگاه ویژه زنان در اجتماع
مهاجرت به عمان؛ جایگاه ویژه زنان در اجتماع

مهاجرت به عمان؛ پوشش توریست ها در عمان

با توجه به مطالب قبل، رعایت حجاب اسلامی برای زنان مسلمان عمان اجباری است. از طرفی کشور عمان به‌خاطر پیشرفت و توسعه از دوران سنتی خود خارج و  با معیارهای روز مطابقت بیشتری دارد. نشانه‌های توسعه در این کشور به روشنی دیده می‌شود. با توجه به پیش‌بینی‌ها، عمان در سال‌های آینده به یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا تبدیل می‌شود. به‌همین دلیل موضوع حجاب در عمان برای توریست‌ها اجباری نیست. بنابرین گردشگر‌ها نیازی به استفاده از روسری، روبنده و موارد دیگر ندارند.

اما با توجه به وجود اسلام و عقاید مردم عمان، برای سفر به این کشور از انتخاب لباس‌های باز صرف نظر کنید. زنان توریست برای تفریح در خیابان‌های عمان، بلوز و شلوار به تن می‌کنند. بنابراین افراد برای سفر و مهاجرت به عمان خیالشان از این بابت آسوده است.

مهاجرت به عمان؛ پوشش توریست‌ها
مهاجرت به عمان؛ پوشش توریست‌ها

غذاهای عمان

غذاهای اصلی کشور عمان شامل مرغ، ماهی و گوشت بره می‌باشد. نوشیدنی معروف این کشور قهوه و سوغاتی‌هایی مانند خنجر، کلاه عمانی، وسایل دست ساز نقره، کندر و … را دارا هستند. در ادامه به برخی از غذا‌های محلی و مختص کشور عمان می‌پردازیم.

مهاجرت به عمان؛ سوغاتی‌های عمان
مهاجرت به عمان؛ سوغاتی‌های عمان

شوا

این غذا به‌صورت گوشت گریل و برای مناسبت‌های مخصوص طبخ می‌شود. برای پخت شوا زمان زیادی می‌گذارند . مردم کشور عمان روز اول عید گوشت را تهیه  و روز  سوم آن را سرو می‌کنند.

برای پخت شوا، ادویه‌های مخصوصی لازم است. به این‌صورت که گوشت گریل را در برگ درخت موز و نخل پیچیده و داخل تنوری سنگی می‌گذارند. آگاهی از این غذا‌های لذیذ سنتی برای افراد متقاضی مهاجرت به عمان و زندگی در این کشور جالب است.

نان عمانی

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه در این سرزمین، نان عمانی است. این نان به‌شکل ضخیم و گرد  تهیه و بعضی وقت‌ها ترد و نازک نیز پخته می‌شود. همچنین در نانوایی‌های عمان هم درست می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ نان عمانی
مهاجرت به عمان؛ نان عمانی

مشکاک

این غذا دقیقا مثل کباب در ایران از گوشت گوسفند تهیه می‌شود. اما آن را در ادویه های خاصی طعم‌دار می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ مشکاک
مهاجرت به عمان؛ مشکاک

مجبوس

 بعضی افراد این غذا را مکبوس تلفظ می‌کنند. به هرحال مجبوس غذایی بسیار خوش طعم از ترکیب برنج و گوشت تهیه می‌شود. این غذا با زعفران و سبزیجات مخصوص گوشت و مرغ مزه‌دار و از ادویه‌های جالبی برای پخت آن استفاده می‌شود. همچنین برای تهیه این غذا از پیاز و سیر نیز جهت عطر و طعم خوب آن استفاده می‌کنند. بعد از مهاجرت به عمان حتما این غذای دلچسب را امتحان و از سرو آن لذت ببرید.

مهاجرت به عمان؛ غذاهای معروف عمان
مهاجرت به عمان؛ غذاهای معروف عمان

حلوا

مردم عمان علاقه زیادی به پخت حلوای مخصوص این کشور دارند. این خوراکی  به‌صورت سفت و ضخیم تهیه و به‌عنوان دسر استفاده می‌شود. مواد مورد استفاده برای پخت این حلوا  تخم مرغ، عسل و شکر است. از گلاب برای طعم بهتر این حلوای خوشمزه استفاده می‌شود. مغزیجات در داخل حلوا بیشتر برای مراسم ختم استفاده می‌شود. حلوای پرطرفدار عمان برای مهمان‌ها و یک عصرانه خوشمزه بسیار ایده‌آل می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ حلوا مخصوص عمان
مهاجرت به عمان؛ حلوا مخصوص عمان

مهاجرت به عمان؛ هزینه‌ها

قبل از مهاجرت به عمان برای تصمیم‌گیری بهتر باید از قیمت اجناس و هزینه‌ها در این کشور اطلاعات کسب کنید. بعضی از این هزینه‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. البته در یک من کوتاه قادر به توضیح تمام قیمت‌ها نیستیم. اما موارد پایین ذهنیتی کلی راجع‌به هزینه‌ها  برای شما ایجاد می‌کند.

مهاجرت به عمان؛ هزینه‌ها در عمان
مهاجرت به عمان؛ هزینه‌ها در عمان

هزینه های تقریبی خوراک و خواروبار

 • قیمت نوشابه و سیگار در این یک‌سال تقریبا دوبرابر شده است.
 • هزینه چای کرک (چای هندی) از 100 پیسه تا 1 ریال هزینه آن بسته به محل نوشیدن آن متفاوت است.
 • چهار عدد شیر یک لیتری با شش ماه تاریخ انقضا در کارفور عمان از یک تا یک ریال و پونصد ارزش دارد.
 • حلوای عمانی از کیلویی چهار تومن شروع و نوع عسل‌دار آن تا 10 ریال به‌فروش می‌رسد.
 • خرید انواع میوه مثل موز در مغازه یک ریال به ازای هر کیلو است. اما در بازار مرکزی به‌دلیل فراوانی هر پنج کیلو تا دو ریال هزینه دارد.

مهاجرت به عمان؛ هزینه میوه و خوراکی
مهاجرت به عمان؛ هزینه میوه و خوراکی

هزینه های خدماتی، تفریحی در عمان

 • نرخ اصلاح سر در آرایشگاه‌ها از 1.5 تا 5 ریال مصوب است.
 • هزینه یک ماساژ معمولی نیم ساعته از 10 تا 50 ریال متفاوت است.
 • ویزیت دکتر به‌طور میانگین از پنج تا 30 ریال متغیر است.
 • قیمت گل و گلدان در عمان بالا و یک دسته گل حداقل 10 ریال قیمت دارد. برای اطلاع دقیق راجع‌به هزینه‌ها در راستای اقامت عمان، با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس یگیرید.

مهاجرت به عمان؛ هزینه‌های خدماتی در عمان
مهاجرت به عمان؛ هزینه‌های خدماتی در عمان

هزینه‌ حمل و نقل و جریمه‌ ماشین

 • کرایه یک تاکسی از فرودگاه حدود 15 ریال است. البته با صحبت و چانه‌زنی تا چهار ریال آن کم می‌شود.
 • در فرودگاه‌های عمان ایستگاه اتوبوس نیز وجود دارد . کرایه آن‌ها از 200 تا 500 پیسه بسته به مسیر متفاوت است.
 • هزینه کارواش ماشین از 1.5 تا 3 ریال متفاوت است. برای مثال ماشین های شاسی بلند باید پنج ریال هزینه پرداخت کنند.
 • پارک ممنوع در خیابان، خلاف‌های جزئی با ماشین و سرعت بیشتر از 120کیلومتر در ساعت نیز 10 ریال جریمه دارند.
 • عبور از چراغ قرمز شامل 50 ریال جریمه و راننده باید تعهد عدم تکرار این اتفاق را بدهد.

هزینه های مربوط به خانه و شارژ در عمان

 • هزینه برق یک خانه دو خوابه از ماهی 10 تا 15 ریال متغیر است.
 • هزینه آب هم شبیه به برق در این کشور می‌باشد.

هزینه های متفرقه در عمان

 • قیمت دخانیات کمی بالا است. برای نمونه هزینه یک بسته سیگار وینستون یک ریال و 600 پیسه است.
 • کپی سیاه و سفید یک کاغذ 100 پیسه برابر با 4000 تومان و بقیه خدمات کامپیوتری از پنج ریال انجام می‌شود.
 • ارزان‌ترین لامپ کم مصرف در عمان از سیصد پیسه شروع و تا یک یا دو ریال متغیر است. البته این قیمت‌ها بستگی به شرکت سازنده آن‌ هم دارد.
 • کمدهای دونفره کوچک با یک در چوب لباسی و کشو 40 ریال شروع می‌شود.
 • تخت دو نفره چوبی به‌علاوه تشک و 70 ریال به‌فروش می‌رسد. قیمت‌های پایین‌تر نیز بسته به مارک آن متفاوت است. همچنین قبل از سال نو وسایل دست دوم خیلی خوب با قیمت مناسب‌تر  مثل فرش و یخچال پیدا می‌شوند.

مهاجرت به عمان؛ اماکن دیدنی

 سفر و مهاجرت به عمان در شبه جزیره‌ عربی کار مشکلی نیست. عمان با جاذبه‌های گردشگری حیرت‌انگیز، شهرهای زیبا و مردم خون‌گرم و مهمان‌نواز خود تعطیلات خوبی برای علاقه‎مندان رقم می‌زند. حتما شما سفر خود به عمان را از مسقط پایتخت آن آغاز می‌کنید.

 اما بقیه قسمت‌های این کشور کوچک اما ثروتمند، به اندازه‌ی مسقط جاهای تفریحی و دیدنی دارند. در ادامه به معرفی برخی از این اماکن زیبا برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان می‌پردازیم.

مهاجرت به عمان؛ اماکن تفریحی و دیدنی
مهاجرت به عمان؛ اماکن تفریحی و دیدنی

مسجد جامع سلطان قابوس (Sultan Qaboos Grand Mosque)

مسجد جامع سلطان قابوس را دقیقا در وسط شهر مسقط نزدیک رودخانه‌ی وادی ساخته‌اند. این مسجد به‌خاطر گلدسته‌ها و مناره‌های بلند و زیبایش، از کیلومترها آن طرف‌تر هم قابل رویت است. این مکان به‌دلیل زیبایی و کاشی‌های پرنقش سنتی و در عین حال مدرن خود هر گردشگر ایرانی را جذب خود می‌کند.

 از همه مهم‌تر فرش بزرگ ایرانی در این مسجد وجود دارد.  تا همین چند سال پیش بزرگ‌ترین و بهترین فرش ایرانی دستبافت در جهان بود. اما اکنون دوبی با اختلافی کم این عنوان را از آن خود کرد.

 همچنین یک کتابخانه‌ی بزرگ و محوطه‌ی با صفایی برای گشت و گذار در این مسجد وجود دارد. البته روزهای جمعه به خاطر برگزاری نماز جمعه امکان بازدید از مسجد جامع وجود ندارد. همچنین برای بازدید، رعایت حجاب کامل و استفاده از لباس‌های بلند و گشاد برای ورود به مسجد ضروری است. کسب اطلاعات درباره‌ی اماکن زیبا و دیدنی این کشور، برای افراد علاقه‌مند مهاجرت به عمان بسیار جالب و هیجان‌انگیز می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ مسجد جامع سلطان قابوس
مهاجرت به عمان؛ مسجد جامع سلطان قابوس

خانه‌ اپرای رویال مسقط (Royal opera House Muscat)

کشور عمان از فرهنگی بسیار غنی برخوردار است. شما برای درک بهتر فرهنگ و هنر عمان باید از خانه‌ اپرای رویال دیدن کنید. این مرکز فرهنگی یکی از جاذبه‌های دیدنی‌ کشور عمان ورود و بازدید از آن برای همه رایگان می‌باشد.

ساختمان خانه اپرای رویال ترکیب زیبایی از معماری سنتی، تجملی و در عین حال مدرن چند سال اخیر کشور عمان است. سنگ‌های مرمر ایرانی، الوارهای چوبی و لوسترهای کریستال اتریشی  زیبایی این ساختمان را دوچندان کرده‌اند.

برای بازدید از ساختمان لوکس و شگفت‌انگیز اپرا نیازی به تهیه بلیط کنسرت تئاتر یا فیلم نیست. اما برای مشاهده‌ی نمایش هنرمندان معروف جهان، باید بلیط‌ بخرید. قیمت این بلیط‌ها از بقیه کشورهای هنردوست بسیار گران‌تر است. همچنین برای بازدید از این نمایش‌ها باید حتما کت شلوار و لباس رسمی بپوشید. در ضمن محل مخصوصی در این ساختمان برای امانت کت به شما گردشگران و مهاجران وجود دارد.

ساحل السیفه (Al Sifah Beach)

شما در صورت تمایل قادر به اسکان در چادرهای مسافرتی کنار سواحل هستید. درواقع استفاده از چادرهای مسافرتی در کنار فروشگاه‌های خصوصی یا ساختمان‌های دولتی ممنوع است. ساحل السیفه تنها ۴۵ دقیقه با مرکز شهر مسقط فاصله دارد. همچنین و وسایل حمل و نقل به شهر هم به‌آسانی در آنجا پیدا می‌شود. بنابراین نگرانی درباره‌ی بازدید از مناظر جالب ودیدنی شهر وجود ندارد.

مهاجرت به عمان؛ ساحل السیفه
مهاجرت به عمان؛ ساحل السیفه

سیاست در عمان

کشور عمان همیشه در زمینه سیاست خارجی به دور از تنش‌ها و جهت‌گیری‌های بین‌المللی است. عدم دخالت عمان از زمان آزادسازی خرمشهر تا به‌حال و ارتباط خود تهران و مسقط این قضیه را اثبات می‌کند. وجود روابط نزدیک مسقط با تهران امکان استقلال عمان و مانور دربرابر عربستان سعودی را تا حدی حفظ می‌کند. این موارد روند مهاجرت به عمان و انتخاب این کشور برای کار و تحصیل ایرانیان را بسیار سهولت می‌بخشد.

روابط عمان با ایران

سلطان قابوس کمی بعد از شروع پادشاهی‌اش، با شورش گروهی چپ گرا در استان ظفار مواجه شد. اما با همراهی محمدرضا شاه پهلوی و ارتش ایران، آن‌ها را شکست داد. به‌همین دلیل، سلطان قابوس ماندگاری تاج و تخت خود را تا حد زیادی مدیون ایران می‌دانست.

با توجه به مدارک ویکی‌لیکس، درزمان اختلافات درباره‌ی برنامه هسته‌ای، بیشتر کشورهای عربی از آمریکا تقاضای حمله به ایران را داشتند. اما عمان تلاش برای ایجاد صلح بین ایران و آمریکا را حتی پیش از ریاست جمهوری باراک اوباما داشت.

علاوه بر سابقه خوب بین دو کشور، ایران و عمان بر دو طرف تنگه هرمز تسلط دارند. این مورد هم دلیلی مهم در ارتباط مثبت آن‌ها به‌شمار می‌رود. آرامش تنگه هرمز به‌خاطر امنیت عمان و  اهمیت آن برای تدوام صادرات نفت از منطقه خلیج فارس اهمیت زیادی دارد.

 همه این‌ موارد باعث تداوم مناسبات عالی و به دور از تنش مسقط با تهران است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان و اشتغال در این کشور، با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ روابط خوب ایران با عمان
مهاجرت به عمان؛ روابط خوب ایران با عمان

امنیت در عمان

کشور عمان یکی از کشورهای امن در دنیا شناخته می‌شود. اما با این وجود هنوز سرقت‌های کوچک در این کشور به‌چشم می‌خورد. به‌طور کلی افراد باید حواس خود را بیشتر جمع  و از وسایل با ارزش خود به‌خوبی نگه‌داری کنند. امنیت جاده‌ها در این کشور یکی دیگر از نکات مثبت در این زمینه است. محورهای برون شهری در عمان به‌خوبی نگه‌داری و همچنین مسیرهای شهری اصلی و بزرگراه‌ها هم از روشنایی خوبی برخوردار هستند.

روشنایی در جاده‌های فرعی کشور عمان نیز رشد خوبی داشته‌اند. هرچند  مسافرت‌ در شب در کشور عمان سختی‌های زیادی در پی دارد. افراد در کشور عمان برای رانندگی و بهره‌مندی از امنیت باید نکاتی را مورد توجه قرار دهند. در راستای مهاجرت به عمان، باید قوانین ترافیکی این کشور را بشناسید.

یکی از دلایل ناامنی جاده‌ها در عمان، وجود طوفان‌های گرمسیری و سیل است. طوفان‌های ساحلی در نزدیکی مرزهای ساحلی و همچنین سطح رودخانه‌ها نیز مشاهده می‌شوند.

مهاجرت به عمان، امنیت در عمان
مهاجرت به عمان، امنیت در عمان

اجاره خانه در عمان

هزینه‌ی اجاره خانه در  عمان بستگی به انتخاب محل زندگی، نوع منزل، متراژ، امکانات خانه و غیره دارد. در بعضی از مناطق کشور عمان اجاره‌ها از شرایط با ثباتی برخوردار هستند. درواقع اجاره‌ی آپارتمان یک خوابه در مناطق مرکزی شهر، حدود ۲۴۱٫۹۲ ریال عمان هزینه دارد. اما هزینه اجاره‌ی خانه‌ با همین امکانات در خارج از مرکز شهر، ۱۶۶٫۳۱ ریال می‌باشد.

شما برای اجاره‌ی یک خانه سه خوابه در مرکز شهر عمان، باید تقریبا ۴۱۵٫۲۵ ریال هزینه پرداخت کنید. برای اجاره‌ی همین خانه در خارج از مرکز شهر، باید پولی حدود ۲۷۹٫۷۵ ریال بپردازید. مبلغ اجاره برای خانه‌های ویلایی با سه تخت خواب در کشور عمان از ۳۵۰ شروع و تا ۱٬۷۵۰ ریال این کشور ادامه دارد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره‌ی مبلغ اجاره‌خانه در مسیر مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ اجاره خانه
مهاجرت به عمان؛ اجاره خانه

خرید ملک در عمان

برای خرید ملک در عمان باید مصادیق مختلفی بررسی شود. در این کشور وام مسکن برای تسهیل کار شهروندان وجود دارد. همچنین میزان سود و وام مسکن در کشور عمان دارای رتبه‌های مشخصی است. بانک مرکزی در این کشور میزان سود وام هر فرد را را تقریبا شش درصد اعلام می‌کند. هزینه‌ی اجاره مسکن در شهر مسقط در سال 2018 حدود پنج تا هفت درصد کم شده‌اند.

صاحب‌خانه‌ها در عمان هر سه سال یک‌بار اجازه افزایش اجاره را دارند. بانک‌های بین‌المللی عمان، وام‌های خرید خانه را ارائه می‌دهند. البته هر بانک در این موضوع سیاست‌های مخصوص به خود را دارد. مهاجران قادر به دریافت۸۰ درصد از مبلغ خرید خانه خود به‌صورت وام هستند. این وام حدود 25 سال طول و مقدار سود آن از هفت درصد شروع می‌شود.

خرید یک خانه لوکس و مدرن در عمان امکان‌پذیر و وام 70 درصدی برای آن می‌دهند. البته قیمت‌ها برای خرید خیلی بالا هستند. در مجموع باید از نظر هزینه‌ای در راستای مهاجرت به عمان دقت کنید.

مهاجرت به عمان؛ خرید ملک
مهاجرت به عمان؛ خرید ملک

خرید ماشین در عمان

خرید خودرو صفر در عمان به‌دلیل کاهش شدید قیمت به‌محض استفاده، به‌نفع شما نیست. برعکس ایران، خرید خودرو، سرمایه‌گذاری حساب نمی‌شود. همچنین عمانی‌ها در چانه زنی حرف اول را می‌زنند. بنابراین خودرو درست دوم شما را با کمترین قیمت خریداری می‌کنند. با توجه به فرهنگ عمان، خرید خودرو گران قیمت، نشانه تمکن مالی شخص است. مرکز ملی آمار عمان کاهش 40 درصدی خرید خودرو را اعلام کرد.

برای عدم تجربه این افت قیمت، باید به سراغ خودروهای با استهلاک کمتر و دست دوم مثل تویوتا بروید. برای مثال قیمت تویوتا کرولا اتوماتیک صفر فول ۲۰۱۸ به‌همراه پلاک تقریبا ۶،۳۰۰ ریال عمان (۱۶،۴۰۰ دلار) است. همچین قیمت تویوتا لندکروز صفر ۸ سیلندر ۲۰۱۸ حدود ۲۱،۷۰۰ ریال عمان می‌باشد.

ماشین‌های تویوتا، نیسان، لکسوس، بنز و هیوندای، از لحاظ تعداد، به‌ترتیب، بیشترین  خودرو‌ها در کشور عمان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ خرید ماشین در عمان
مهاجرت به عمان؛ خرید ماشین در عمان

مهاجرت به عمان؛ درآمد و حقوق

حقوق بالا در عمان یکی از اصلی‌ترین علت‌های رونق اشتغال و جذب نیروی ماهر از ایران و دیگر نقاط جهان است. واحد پول عمان ریال و ارزش بسیار بالایی در جهان دارد. اکنون، هر یک ریال عمان برابر با ۲/۵۹ دلار امریکا است. بنابراین حداقل درآمد ماهیانه در عمان (300 ریال) حدود ۹۰۰ دلار آمریکا می‌باشد.

هزینه‌های زندگی و خوراک مقداری در عمان بالا هستند. اما مقدار حقوق بالای شما علاوه‌بر پوشش این هزینه‌ها باعث جمع پس‌انداز نیز می‌شود. البته، نوع زندگی فرد هم در راستای مهاجرت به عمان تاثیر می‌گذارد. در ادامه مطالب، به دستمزد تقریبی در مشاغل مختلف و به‌طور کل درآمد در عمان اشاره می‌کنیم.

مهاجرت به عمان؛ درآمد و حقوق بالا
مهاجرت به عمان؛ درآمد و حقوق بالا

درآمد مهندسان در عمان

تعداد زیادی از مهندسان ایرانی به‌ جستجوی کار در پالایشگاه‌ها و شرکت نفت در راستای مهاجرت به عمان هستند. اما، اکنون به‌خاطر افزایش نیروی کار خارجی در شغل‌های مهندسی و فنی، اولویت پذیرش کشور عمان، این رشته‌ها نیست. البته در صورت ارائه‌ی رزومه بسیار قوی و نیاز کارفرما به شما، پذیرش و استخدام صورت می‌گیرد.

این کشور به‌خاطر برنامه عمانیزیشن (Omanization)، در سال های اخیر برای مشاغل مهندسی تنها از نیروهای بومی بهره می‌گیرد. در ادامه حقوق برخی از رشته‌های مهندسی در عمان را به تفکیک تعریف می‌کنیم:

 • درآمد مهندس عمران: 400 تا 800 ریال عمان.
 • درآمد مهندس مکانیک (سیالات) در عمان:۸۰۰-۴۰۰. البته در صورت اشتغال در صنعت‌های نفت و گاز تا ۱۲۰۰ ریال نیز حقوق می‌گیرند.
 • درآمد مهندس نفت یا مکانیک سیالات در عمان (با سابقه کار):۲۵۰۰-۶0۰ ریال عمان .در این زمینه تجربه، سمت کاری متقاضی و سطح زبان بسیار تأثیرگذار هستند. زیرا افراد بسیار ماهری از سرتاسر جهان رقابت می‌کنند.
 • حقوق و درآمد مهندس کامپیوتر در عمان: ۱۵۰۰-۴۰۰ ریال. هرچند در زمینه کامپیوتر معمولا شرکت‌ها از هند و از نیروهای همان کشور بهره می‌برند.

مهاجرت به عمان؛ اشتغال در رشته‌های مهندسی
مهاجرت به عمان؛ اشتغال در رشته‌های مهندسی

حقوق کارگر ساده در عمان

حقوق کارگران در سال ۲۰۲۲ به‌طور میانگین بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ ریال عمان است. اما اکنون درآمد در عمان برای برخی از رشته‌ها و تخصص‌ها مناسب است. درآمد کارگران در عمان به‌دلیل هزینه‌های زندگی، بالا نیست. بنابراین با حقوق کارگری در این کشور معمولاً پس‌انداز امکان‌پذیر نیست.

برخی از متقاضیان مهاجرت به عمان و اشتغال در نیروهای کارگری اطلاعات کافی از شرایط کاری خارج از ایران ندارند. درواقع در هر بخش با مدت کوتاهی کار، خود را متخصص می‌دانند. مثلا در قسمت رزومه‌، خود را هم برق‌کار، هم متخصص تأسیسات و هم نجار معرفی می‌کنند.

شاید شخصی در یک‌سری شغل‌ها، مثل تأسیسات ساختمان، تخصص‌های دیگر مثل برق و جوشکاری تا حدودی مهارت کسب کند. اما هیچ‌وقت  این فرد متخصص برق یا جوشکار حساب نمی‌شود. همچنین تنها به‌عنوان متخصص تأسیسات قادر به انجام کار است. کارفرماها با برخورد با این افراد از استخدام‌شان منصرف می‌شوند. همچنین هیچ‌وقت افراد زیر دیپلم در عمان استخدام نمی‌شوند.

کشور عمان بسیار در موضوع اشتغال با برنامه بلندمدت به دنبال استخدام افراد و آموزش نیروی بومی خود است. با گذشت زمان به‌دنبال جایگزینی نیروی داخلی به‌جای مهاجران است. با این برنامه، مشاغل مدیریتی به جوانان عمانی و در کنار آن کارهای سطح پایین را به کارگران خارجی می‌سپارند.

مهاجرت به عمان؛ درآمد کارگر ساده
مهاجرت به عمان؛ درآمد کارگر ساده

درخواست نیروی کار در عمان

گاهی تقاضای نیرو برای عمان در شغل‌های فنی مثل جوشکاری، نجاری، نقاش، سنگ‌کار اعلام می‌شود. یادگیری زبان انگلیسی برای افراد متقاضی و  نمره ۴ آیلتس نیز ضروری است. همچنین، ارائه مدارک فنی و حرفه‌ای، کارت مهارت، جواز کسب، سابقه بیمه و در کل مدارک اثبات تخصص اشتغال فرد در گذشته  اهمیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان و اشتغال خود، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به عمان؛ تقاضای نیروی کار در عمان
مهاجرت به عمان؛ تقاضای نیروی کار در عمان

درآمد پرستاران در عمان

رشته پرستاری جزو مشاغل مورد نیاز در عمان است. درآمد پرستاران، نسبت به بقیه مشاغل، بالاتر می‌باشد. در ادامه به میزان حقوق پرستاران در عمان می پردازیم.

حقوق ماهیانه پرستاران در عمان بین 450 تا 550 ریال عمان است. البته با سابقه کار قابل قبول در مهارت کاشت مو، تا ۱۰۰۰ ریال عمان دریافت می‌کنند. اکنون درخواست برای جذب رشته‌هایی مانند داروسازی، کارشناس آزمایشگاه، فیزیوتراپ‌ها و … در عمان تقریبا کم است. اخذ ویزای کار نیز برای این‌‌‌طور شغل‌ها جهت مهاجرت به عمان زمان‌ بیشتری می‌برد.

مهاجرت به عمان؛ درآمد پرستاران
مهاجرت به عمان؛ درآمد پرستاران

مراحل جذب پزشکان در عمان

اکنون تقاضای پزشکان ایرانی برای کار در عمان بسیار بالا است. دولت عمان به‌خاطر ایجاد مراکز درمانی‌ و کمبود نیروی متخصص پزشکی در این کشور، اقدام به جذب کار در عمان می‌کند.  یکی دیگر از علل درخواست بالای پزشکان برای کار در عمان، درآمد بالای آن‌ها است. مهاجرت به عمان از طریق کار فرصت بسیار عالی برای پزشکان، پرستاران، ماماها، دندان‌پزشکان و…  می‌باشد. آن‌ها با استخدام در عمان قادر به اخذ ویزای کار این کشور هستند.

مهم‌ترین مرحله و شرط جذب پزشکان در عمان، معادل‌سازی مدارک تحصیلی و کاری‌ آن‌ها است. پزشکان با انجام آزمون (پرومتریک)  و (دیتا فلو) عمان در این معادل‌سازی شرکت می‌کنند. در نتیجه بعد از قبولی این امتحان و بررسی مدارک مدارک  مرحله مصاحبه آغاز می‌شود. سپس متقاضیان ویزای کار عمان را دریافت و کار خود را شروع می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ جذب پزشکان در عمان
مهاجرت به عمان؛ جذب پزشکان در عمان

درآمد پزشکان در عمان

تقریبا میزان حقوق ماهیانه پزشکان در راستای مهاجرت به عمان به شرح زیر است:

 • حقوق ماهیانه پزشکان در عمان: حدود ۱۴۰۰ ریال عمان.
 • درآمد پزشک عمومی : 900 تا 1100ریال.
 • حقوق پزشک متخصص در رشته‌ی اطفال، بیهوشی:۲۵۰۰ تا 1800.
 • حقوق پزشک متخصص در زمینه‌ی ارتوپدی، چشم، قلب، گوارش در عمان:۲۵۰۰ تا 2100.
 • حقوق متخصص زنان و زایمان در عمان:۳۰۰۰-۲۲۰۰. البته در موارد نادر این درآمد در مقطع فوق تخصص یا با ارائه‌ی رزومه کاری قوی تا حدود ۴۰۰۰ نیز می‌رسد.
 • حقوق پزشک متخصص پوست در عمان:۳۰۰۰-۲۲۰۰. اما درصورت مهارت و تجربه کاشت مو این حقوق  تا ۴۰۰۰ هم می‌رسد.
 • حقوق و درآمد دندانپزشکی در عمان: بین 800 تا 1000 است.
 • حقوق ماما در عمان: بین 500 تا 600 ریال عمان می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ حقوق ماهیانه پزشکان
مهاجرت به عمان؛ حقوق ماهیانه پزشکان

تعطیلی در عمان

در عمان به غیر از جمعه‌ها یک روز دیگر نیز تعطیل و مدت کاری این کشور ۵ روز در هفته است. معمولا در این دو روز تعطیلی بیشتر افراد شاغل در عمان از جمله کارگران، کارمندان و … تعطیل هستند.

شرکت‌های بین‌المللی در این کشور روز دوم تعطیل را معمولاً شنبه یا یکشنبه تعیین می‌کنند. البته تعدادی از کارفرماها تعطیلی در روز پنجشنبه را انتخاب می‌نمایند. اما همه‌ی مدرسه‌ها در  استان‌های کشور عمان روز شنبه  تعطیلی است.  همچنین 13 روز تعطیلی رسمی در سال شامل میلاد پیامبر، معراج، تاج‌گذاری و شروع سال هجری، عید فطر، قربان و روز ملی می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ تعطیلات در عمان
مهاجرت به عمان؛ تعطیلات در عمان

سفر کاری به عمان

مسافرت‌های کاری به عمان از جذاب‌ترین تجربیات زندگی در منطقه خلیج فارس محسوب می‌شوند. عمان، یک کشور آرام و پویا در شبه‌جزیره عربستان است و به‌عنوان یک مقصد کاری و تفریحی برجسته شناخته می‌شود. شهر مسقط، پایتخت عمان، با ترکیبی از تاریخ و مدرنیته، مسافران را به خود جذب می‌کند.

 از بازدید قصر العلم و بازار مسقط تا گشت‌و گذار در سواحل، شهر امکانات زیادی برای اوقات فراغت ارائه می‌دهد. همچنین، کشور عمان معروف به مناظر طبیعی خیره‌کننده‌اش است. کوه‌های الحجر و ساحل‌های زیبا در عمان شاهکارهای طبیعی این کشور را نمایان می‌کنند.

همچنین، به‌دلیل رشد و تسعه اقتصاد عمان، این کشور به‌عنوان یک مرکز تجاری مهم در منطقه شناخته می‌شود. با وجود فرهنگ و معماری غنی عربی، عمان میزبان بسیاری از کنفرانس‌ها و رویدادهای بین‌المللی است. همچنین، مردم دوستانه و مهمان‌نواز عمان تجربه فرهنگ محلی جذابی ارائه می‌دهند. مسافران با استفاده از غذاهای محلی مانند شوا در رستوران‌های محلی لذت بسیاری تجربه می‌کنند. درمجموع، مسافرت کاری به عمان ارتباطات تجاری را تقویت  و امکان آشنایی با فرهنگ و زندگی در خلیج فارس را فراهم می‌کند.

مهاجرت به عمان؛ مسافرت کاری به کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ مسافرت کاری به کشور عمان

تحصیل در عمان

دولت عمان در جهت پیشرفت و ارتقا نظام آموزشی فعالیت‌هایی می‌کند. از جمله آن‌ها اخذ نمایندگی از دانشگاههای معروف کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا است. این موارد باعث آشنایی دانشجویان و جوانان با متد جدید و پیشرفته مسائل علمی می‌شود.

کشور عمان دارای 41 مرکز آموزشی و تحصیل در مقاطع مختلف آن امکان‌پذیر است. هر کدام از این مراکز برای مقاطع گوناگون شرایط پذیرش جداگانه‌ای دارند. مثلا مدارک شما برای تحصیل در مقطع دکترا متفاوت از کارشناسی ارشد است. البته در بعضی موارد، مدارک مشترکی نیز وجود دارد. در ادامه این مقاله از شرایط تحصیل و اعزام دانش آموز و دانشجو در زمینه‌ی مهاجرت به عمان بیشتر توضیح می‌دهیم.

مهاجرت به عمان؛ پیشرفت نظام آموزشی در عمان
مهاجرت به عمان؛ پیشرفت نظام آموزشی در عمان

مهاجرت به عمان؛ مزایای تحصیل در عمان

تحصیل در عمان به‌دلیل توسعه یافتگی سیستم تعلیم و تربیت و نقش بزرگ این کشور در اقتصاد منطقه‌ای، بسیار جذاب است. در ادامه به مزایای تحصیل در عمان برای آگاهی شما عزیزان می‌پردازیم:

کیفیت آموزش عالی

دانشگاه‌های عمان در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی معتبر حضور و دوره‌های تحصیلی با کیفیت عالی ارائه می‌شوند.

 

تنوع در رشته‌های تحصیلی

عمان از تنوع بسیاری از رشته‌های تحصیلی بهره‌مند است. این رشته‌ها از علوم تکنولوژیکی تا علوم انسانی و اجتماعی را شامل می‌شوند.

 

محیط دوستانه

مردم عمان دانشجویان خارجی را با مهربانی و صمیمیت می‌پذیرند. این مورد درراستای تجربه تحصیلی بسیار ارزشمند  است.

 

مناظر طبیعی زیبا

عمان دارای مناظر طبیعی استثنایی و جاذبه‌های گردشگری زیادی است. دانشجویان از این طبیعت زیبا و فرهنگ محلی لذت می‌برند.

منابع مالی

دولت عمان برنامه‌های تحصیلی بین‌المللی بسیاری را حمایت مالی می‌کند.

امنیت

عمان یک کشور امن و پایدار و این امر از نظر امنیتی برای دانشجویان بسیار مهم است.

 

فرهنگ متنوع

تنوع فرهنگی در عمان به دانشجوان فرصتی برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف ارائه می‌دهد.

 

فرصت‌های شغلی

عمان با اقتصاد قوی و رو به رشد خود فرصت‌های شغلی بسیاری را پس از تحصیل در کشور دارد.

تحصیل در عمان با مزایای متعددی شامل کیفیت آموزش برتر، محیط دوستانه، مناظر طبیعی زیبا و فرصت‌های شغلی همراه است. این کشور یک مقصد جذاب برای دانشجویان بین‌المللی و به‌دنبال تحصیل در یک محیط متنوع و پایدار است.

مهاجرت به عمان؛ مزایای تحصیل در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ مزایای تحصیل در کشور عمان

تحصیل در مدارس عمان

کودکان در کشور عمان از شش سالگی وارد مدرسه و در سه مقطع دبستان، متوسطه و دبیرستان تحصیلات خود را انجام می‌دهند. مدرسه در عمان برای شهروندان و بومیان این کشور مجانی و تحصیل در این مقطع به زبان عربی است. همچنین در کنار زبان عربی به دانش آموزان، انگلیسی را نیز نیز آموزش می‌دهند.

دانش‌آموزان متقاضی در مدارس بین‌المللی کشور عمان قادر به تحصیل هستند. اما تحصیل در این مدارس تنها به زبان انگلیسی می‌باشد. تحصیل برای شهروندان عمانی به صورت رایگان اما برای دانش‌آموزان بین‌المللی حدود سه تا ده هزار دلار در سال هزینه دارد.

مهاجرت به عمان؛ مدارس بین‌المللی
مهاجرت به عمان؛ مدارس بین‌المللی

مدرسه‌های بین‌المللی مثل الباطنه، ABA، TAISM، KGIS و MIS دارای سطح آموزشی خیلی بالایی هستند. در ادامه نام بعضی از مدارس بین‌المللی کشور عمان به‌همراه هزینه‌های تحصیل در آن‌ها و برخی اطلاعات را به‌صورت سالانه مشاهده می‌کنید. این اطلاعات در راستای مهاجرت به عمان برای متقاضیان بسیار مفید است.

 • مدرسه بین‌المللی ال باطنه: چهار تا شش ریال عمان برای افراد سه الی 18 سال
 • ABA آکادمی آمریکن-بریتیش قبلی: سه تا هفت هزار ریال برای افراد پنج تا 18سال
 • مدرسه بین‌المللی آمریکایی مسقط: پنج تا 10 هزار ریال عمان برای افراد سه تا 18 سال
 • مدرسه بین المللی دانش: شش  تا10 هزار ریال عمان برای افراد سه الی 19 سال
 • مدرسه بین المللی مسقط: حداکثر 5500 ریال عمان برای افراد سه تا 18 سال

مهاجرت به عمان؛ تحصیل در مقطع دبستان
مهاجرت به عمان؛ تحصیل در مقطع دبستان

تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی

 تحصیل افراد در مقطع کارشناسی با توجه به دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی بیشتر از چهار سال به طول می‌انجامد. زیرا اکنون در بیشتر دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی به آن‌ها تدریس می‌شود. در صورت عدم تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی برای آن‌ها دوره آموزش زبان می‌گذارند.

علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های رایگان، شهروندان این کشور و دانشجویان بین‌المللی باید در آزمون های ورودی شرکت کنند. بیشتر این آزمون‌ها در زمینه‌های IT، ریاضی و انگلیسی هستند. برای تحصیل در دانشگاه‌های عمان باید مدرک دیپلم 12 ساله را ارائه دهید. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل و مهاجرت به عمان در مقطع لیسانس باید مدرک زبان با نمره 5.5 آیلتس را ارائه کنید.

دانشگاه‌های معتبر بسیاری دارای رشته‌های مهندسی، علوم پایه، علوم اجتماعی و همچنین رشته های مختلف پزشکی هستند. هزینه شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های عمان متفاوت است. اما در کل میانگین تقریبی شهریه در دانشگاه‌ها برای لیسانس دانشجویان بین‌المللی بین 1000 تا 2500 دلار می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ تحصیل در مقطع لیسانس
مهاجرت به عمان؛ تحصیل در مقطع لیسانس

تحصیل در عمان در مقطع کارشناسی ارشد

 مقطع کارشناسی ارشد حدودا دو سال زمان می‌برد. دانشجویان در مقطع فوق‌لیسانس، به شکل تمام وقت، نیمه وقت و به صورت آنلاین اجازه‌ی تحصیل دارند. افرادی متمایل به تحصیل در دانشگاه سلطان قابوس عمان در مقطع فوق لیسانس، باید در آزمون CGPA نمره 2.75 تا چهار را کسب کنند.

دانشجویان برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید مدرک زبان با نمره 6.5 آیلتس را بدست آورند. از جمله مدارک مورد نیاز جهت تحصیل، ارائه ترجمه مدرک لیسانس است. ترجیحا متقاضیان در مقطع فوق لیسانس باید رشته‌ای مربوط با موضوع تحصیلی در مقطع لیسانس را انتخاب کنند.

رشته‌های متفاوتی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های عمان ارائه می‌شوند. این رشته‌ها عبارت‌اند از: رشته‌های مدیریتی، اقتصاد، امور مالی، ارتباطات، بازاریابی، تجارت و … . هزینه تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی جهت مهاجرت به عمان در مقطع کارشناسی ارشد، حدودا چهار تا شش هزار دلار است.

مهاجرت به عمان؛ دانشگاه سلطان قابوس عمان
مهاجرت به عمان؛ دانشگاه سلطان قابوس عمان

تحصیل در عمان در مقطع دکترا

لازمه‌ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های کشور عمان یک رزومه علمی بی‌نظیر می‌باشد. دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا باید مدارک تحصیلی پیشین خود را ارائه دهند. همچنین باید جهت تحصیل در مقطع دکترا، معدل بالایی کسب کنید. در کنار معدل خوب به مدرک زبان با نمره آیلتس هفت و مقاله‌های معتبر در ISI ضروری است.

در ضمن شما به یک راهنما جهت کار در پروژه علمی او نیاز دارید. دانشگاه‌های عمان در مقطع دکترا رشته‌های خوبی دارد. از جمله: رشته‌های مدیریتی، حسابداری، رشته‌های مهندسی، تکنولوژی و اطلاعات. معمولا تحصیل در این رشته‌ها به زبان انگلیسی است. تحصیل  در سطح دکترا، تقریبا دو تا چهار سال در راستی مهاجرت به عمان زمان می‌برد. دانشجویان دکترا در این حین باید در پروژه‌ها و همچنین در سمینارهای علمی زیادی شرکت کنند.

مهاجرت به عمان؛ رشته‌های مدیریتی در مقطع دکترا
مهاجرت به عمان؛ رشته‌های مدیریتی در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی در عمان

 برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در عمان، بورسیه‌هیی وجود دارد. البته بورسیه‌های تحصیلی در عمان اکثرا به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیرد. متقاضیان متمایل به اخذ بورسیه تحصیلی از کشور عمان به دو گروه تقسیم می‌شوند.

در گروه اول، همه هزینه‌ تحصیل و بخشی از هزینه‌های زندگی در عمان را به افراد می‌دهند. آن‌ها باید  در امتحان‌های ورودی دانشگاه‌های مختص اخذ بورسیه، نمره قبولی را به‌دست آورند. در این‌صورت تحصیل آن‌ها در عمان رایگان است. هرچند ارائه مدرک زبان با نمره بالا در راستای تحصیل و مهاجرت به عمان، بسیار مهم است.

گروه دوم باید رزومه‌های علمی قوی و معتبری را به دانشگاه‌ها، ارائه دهند. در این‌صورت موفق به اخذ بورسیه و بخشی از شهریه دانشگاه به‌صورت وام می‌شوند. همچنین این دسته از افراد  باید مدرک زبان با نمره بالایی ارائه کنند. بنابراین این گروه از دانشجویان در موضوع بورسیه کشور عمان، شامل تحصیل کاملا رایگان نمی‌شوند.

مهاجرت به عمان؛ اخذ بورسیه تحصیلی
مهاجرت به عمان؛ اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در عمان و کار دانشجویی

دانشجویان هنگام تحصیل در کشور عمان قادر به انجام کار به‌صورت پاره وقت هستند. افراد در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا مثل دیگر کشورها مجاز به کار، 20 ساعت در هفته هستند. همچنین دانشجویان مقطع دکترا هم به مدت 20 ساعت در هفته اجازه دارند به کار ضمن تحصیل مشغول گردند.

یک نکته مثبت درباره‌ی کار هنگام تحصیل، یادگیری زبان عربی و ارتباط بهتر با مردم و جامعه عمان است. با توجه به علاقه و دید مثبت مردم عمان نسبت به ایرانیان، کار به آسانی پیدا می‌شود. با کار حین تحصیل، بخش زیادی از هزینه‌های زندگی شما در مهاجرت به عمان تامین می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ کار هنگام تحصیل در عمان
مهاجرت به عمان؛ کار هنگام تحصیل در عمان

میزان حقوق در عمان

مسئله مهم دیگر درباره کار و مهاجرت به عمان حقوق دریافتی یک کارمند می‌باشد. واحد پول کشور عمان، ریال و بعد از دینار کویت، با ارزش‌ترین پول دنیا حساب می‌شود. این نکته باعث شده که کشور عمان برای کار مورد توجه مخصوص قرار گیرد.

هر ریال عمان معادل حدود 35 الی 38 هزار تومان دو و نیم برابر دلار آمریکا است. برای مثال درآمد و حقوق یک کارمند معمولی حدود 300 الی 350 ریال در ماه می‌باشد. اما در مقابل ارزش بالای واحد پول این کشور، هزینه‌های زندگی  بسیار بالا هستند. بنابراین زندگی برای افراد غیر عمانی جهت مهاجرت به عمان اصلا ساده و ارزان نخواهد بود. همچنین این کشور اقامت را به افراد غیر عمانی به راحتی اعطا نمی‌کند.

مهاجرت به عمان؛ میزان حقوق در عمان
مهاجرت به عمان؛ میزان حقوق در عمان

مشاغل مهم در مهاجرت به عمان

نکته مهم در خصوص کار در عمان، لیست مشاغل مورد نیاز اعلام شده بصورت سالانه، از طرف دولت است. همیشه تعداد موقعیت‌های شغلی موجود در هر کشور با اقتصاد آن کشور ارتباط مستقیم دارد. کشور عمان با دارا بودن صنعت نفت و گاز، درآمد و بودجه مورد نیاز را را از طریق نفت و گاز تامین می‌کند.

در راستای مهاجرت به عمان مشاغل دیگری نیز در این کشور به نیروی کار احتیاج دارند. در ماه ژانویه سال 2017 دولت عمان برای حدود 90 شغل، جهت استخدام افراد ماهر غیر عمانی ممنوعیت اعلام نمود. دلیل این سیاست تکمیل ظرفیت متخصصان عمانی در این دسته از مشاغل موردنیاز بود. اما به دلیل حقوق پایین در این دسته از مشاغل، خیلی مورد تقاضای افراد قرار نمی‌گیرد.

مهاجرت به عمان؛ جذب پزشکان در عمان
مهاجرت به عمان؛ جذب پزشکان در عمان

شغل‌هایی مثل پزشکی، جوشکاری، نجاری و غیره جزو بهترین کار‌ها در عمان از طرف وزارت کار و بازرگانی اعلام شده است. برای اطلاعات بیشتر راجع‌به مهاجرت به عمان، با همکاران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

زندگی و کار در عمان

عمان، با وجود مساحت کم و جمعیت پایین به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کشورها برای زندگی در حوزه خلیج فارس است. شاید شما عمان را یک کشور بیابانی دورافتاده و نه‌چندان جذاب عربی بدانید. اما با دیدن این کشور در حوزه خلیج فارس، به اشتباه خود در راستای مهاجرت به عمان پی می‌برید. دلایل زیادی برای اثبات این ادعا وجود دارد. مشاغل فراوان، درآمد سرانه عالی نسبت به کشورهای دیگر، شرایط مناسب برای مهاجرت و سطح رفاه جزو این موارد هستند.

مهاجرت به عمان؛ پیشرفت کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ پیشرفت کشور عمان

بومی‌های کشور عمان عرب، و زبان رسمی نیز در این کشور عربی است. در دهه‌های اخیر تعدادی از بلوچ‌ها از کشورهای ایران و پاکستان به عمان مهاجرت کرده‌اند. همچنین بخشی از جمعیت این کشور را در راستای مهاجرت به عمان تشکیل می‌دهند. تعدادی از هندو‌ها هم با وجود رسمی بودن دین اسلام در عمان، به این کشور مهاجرت کرده‌اند. با وجود آزادی دین در قانون اساسی، هرکسی برای انجام مراسم‌های مذهبی خود در عمان آزاد است.

مهاجرت به عمان؛ برگزاری آزاد مراسم‌ مذهبی در عمان
مهاجرت به عمان؛ برگزاری آزاد مراسم‌ مذهبی در عمان

مزایای مهاجرت به عمان

افراد با مهاجرت به عمان از مزایای بسیار این کشور برای زندگی، بهره‌مند می‌شوند. امنیت مناسب، ارتباط خوب مردم جامعه، خودروی شخصی ارزان و در دسترس و مدارس و موسسات آموزشی بین‌المللی، جزو این مزایا هستند. در این بخش از مقاله به تعریف برخی از این شرایط می‌پردازیم.

امنیت مناسب

کشور عمان یکی از امن‌ترین کشور‌ها برای زندگی است. مردم این کشور برای احترام به عقاید هم و رعایت قوانین حساسیت ویژه‎‌ای دارند. به همین دلیل میزان جرم در کشور عمان آمار بسیار پایینی دارد. بنابراین یکی از بهترین کشورها برای تشکیل خانواده و بزرگ کردن فرزندان، محسوب می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به عمان؛ امنیت کودکان در جامعه عمان
مهاجرت به عمان؛ امنیت کودکان در جامعه عمان

شرایط مناسب روابط مردم جامعه

باوجود کم بودن صمیمیت مردم در عمان، ارتباط برقرار کردن با آن‌ها کار چندان دشواری نیست. مردم این کشور به شناخت خارجی‌ها در راستای مهاجرت به عمان علاقه زیادی نشان می‌دهند. به‌علاوه شهرهای کشور عمان نیز مساحت نسبتا کمی دارند. به همین دلیل می‌توان با شرایط نسبتا ساده‌ای در این کشور اقدام به شبکه‌سازی کرد.

مهاجرت به عمان؛ صمیمیت مردم عمان با مهاجران
مهاجرت به عمان؛ صمیمیت مردم عمان با مهاجران

وجود مدارس بین المللی

علاوه بر مزایای قبلی، کشور عمان دارای مدارس بین‌المللی نیز هست. این مدارس از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند. به‌همین دلیل کشور عمان برای زندگی خانواده‌های دارای فرزند بسیار مناسب است. تعداد زیادی از این مدارس بین‌المللی در شهر مسقط قرار دارند. این مدارس علاوه بر کیفیت آموزشی بالا، از معلمان باتجربه نیز برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره مهاجرت به عمان با مشاوران ما موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ مدارس بین‌المللی در شهر مسقط
مهاجرت به عمان؛ مدارس بین‌المللی در شهر مسقط

معایب مهاجرت به عمان

مهاجرت به عمان برای بسیاری از افراد فرصتی برای پیشرفت می‌باشد. اما همچنین معایب و چالش‌های خاص خود را در این زمینه نیز دارد. یکی از اصلی‌ترین معایب مهاجرت به کشور عمان، تفکیک نسلی است. به‌عنوان مثال، کارگران مهاجر، اجازه اقامت تنها در این کشور را بدون خانواده‌شان دارند.

همچنین، برخی از مهاجران با مشکلات مالی در این کشور مواجه می‌شوند. علی‌رغم وجود فرصت‌های شغلی، هزینه‌های زندگی در عمان نسبتاً بالا است. برخی محدودیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز برای برخی مهاجران چالش‌برانگیز می‌باشند. در نهایت، مهاجرت به هر کشوری مزایا و معایب خود را دارد. عمان به‌دلیل ایجاد شرایط بسیار مطلوب زندگی برای مهاجران این مشکلات را برای آن‌ها کمرنگ می‌کند.

مهاجرت به عمان؛ معایب مهاجرت
مهاجرت به عمان؛ معایب مهاجرت

مهاجرت به عمان؛ اخذ تابعیت عمان

راه‌های متفاوتی برای اقامت و اخذ تابعیت کشور عمان وجود دارد. نقطه ی قابل توجه و مهم در بحث اقامت، حاکم بودن سیستم خون در عمان است. حکمی که طبق آن به نوزاد متولد، در خاک عمان تابعیت نمی‌دهند. همچنین پدر و مادر غیر عمانی او نیز تابعیت این کشور را در راستای مهاجرت به عمان دریافت نمی‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ حاکم بودن سیستم خون در عمان
مهاجرت به عمان؛ حاکم بودن سیستم خون در عمان

همچنین تحصیل در کشور عمان بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجو و شروع به جستجوی کار در این کشور منجر به اخذ تابعیت می‌شود. دانشجو در صورت جستجوی کار، مجوز تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری را بدست می آورد. در نتیجه فرد، بعد از سال‌ها کار در عمان و شرایط لازم برای اقامت دائم، اجازه درخواست تابعیت کشور عمان را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به عمان با همکاران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به عمان؛ تحصیل در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ تحصیل در کشور عمان
قوانین شهروندی؛ تابعیت عمان

بر اساس قوانین، مهاجران با بیش از ۲۰ سال زندگی در عمان و رعایت قوانین، قادر به اخذ پاسپورت این کشور هستند. بنابراین افراد باید با ارائه مجموعه مدارک مورد نیاز به ادارات مربوطه و وزارت امور داخلی، تصمیم لازم رو اخذ کنند. بعد از اعطای تابعیت، فرد متقاضی باید در محضر رئیس دادگاه بدوی، سوگند به رعایت قوانین کشور را یاد کند.

مهاجرت به عمان؛ سوگند مهاجران به رعایت قوانین در عمان
مهاجرت به عمان؛ سوگند مهاجران به رعایت قوانین در عمان

طبق این قوانین فرد در راستای مهاجرت به عمان، باید به آداب و روسوم و عرف این کشور احترام بگذارد. همچنین متقاضی تا ۱۰ سال بعد، اجازه خروج بیشتر از شش ماه در خارج از کشور عمان را ندارد. مگر این‌‌که این اجازه را از وزارت کشور اخذ یا دلایلی موجه مبنی بر غیبت فرد برای وزارت کشور وجود داشته باشد.

افتتاح حساب بانکی در عمان

برای مهاجرت به عمان، باید یک حساب بانکی برای انجام کارهای روزمره خود ایجاد کنید. در ادامه به بررسی شرایط افتتاح حساب و انواع حساب‌ها در بانک کشور عمان می‌پردازیم. با خواندن این مطلب ابهام‌های شما نیز در این زمینه برطرف می‌شود.

 کشور عمان 17 بانک ملی، بین‌المللی و تخصصی وجود دارند. همه‌ی این بانک‌ها تحت نظر بانک مرکزی این کشور هستند. بررسی اوراق قرضه، سود و بعضی مسائل عمومی،  بر عهده بانک مرکزی عمان است.

 ضروری‌ترین موضوع برای ایجاد حساب در بانک های عمان برای شهروندان مهاجر، اخذ اقامت این کشور است. اشخاص وابسته به فرد اصلی (همسر و فرزندان)، توانایی افدام برای افتتاح حساب را دارند.

مهاجرت به عمان؛ افتتاح حساب بانکی در عمان
مهاجرت به عمان؛ افتتاح حساب بانکی در عمان

انواع حساب بانکی در عمان

حساب‌های بانکی مختلفی در کشور عمان وجود دارد. در ادامه این مطلب انواع حساب‌های بانکی در این کشور را را برای شناخت بیشتر شما عزیزان در مسیر مهاجرت به عمان توضیح می‌دهیم. حساب‌های بانکی در این کشور به دو دسته جاری و پس انداز تقسیم می‌شوند.

حساب های جاری

حساب‌های جاری امکان واریز یا برداشت در هرزمانی را به شخص می‌دهد. همچنین شهروندان خارجی با مهاجرت به عمان و ایجاد حساب جاری توانایی اخذ یک کارت بانکی و چک را نیز دارند. در کشور عمان بیشتر کاسب‌ها علاقه‌ای به دریافت چک ندارند. اکثرا آن‌ها مبلغ  را به‌صورت نقد از طرف مقابل می‌گیرند. اما شهروندان خارجی دارای اقامت برای پرداخت هزینه‌های خدماتی مثل فیش‌های برق، آب و… قادر به استفاده از چک هستند.

مهاجرت به عمان؛ ایجاد حساب جاری در بانک‌های عمان
مهاجرت به عمان؛ ایجاد حساب جاری در بانک‌های عمان
حساب های پس انداز

حساب‌های پس انداز برای نگه‌داری پول افراد به‌صورت بلند مدت در بانک مناسب هستند. این حساب‌ها در عمان با توجه به نوع بانک و حساب، مقداری سود به شخص می‌پردازند.در کشور عمان بانک‌های زیادی برای افتتاح حساب شهروندان خارجی با توجه به نیازشان وجود دارد. در مطلب پایین نام بهترین بانک‌های عمان را می‌خوانیم.

مهاجرت به عمان؛ معرفی برترین بانک‌های عمان

شهروندان با مهاجرت به عمان و اخذ اقامت تحصیلی، کاری یا سرمایه‌گذاری، قادر به افتتاح حساب در بانک‌های این کشور هستند.

 • بانک مسقط
 • بانک ملی عمان
 • بانک عربی عمان
 • بانک ظفار
 • بانک HSBC
 • بانک اسلامی علیز
 • بانک بیروت عمان
 • بانک Ahli

مهاجرت به عمان؛ بانک‌های معروف عمان
مهاجرت به عمان؛ بانک‌های معروف عمان

راه‌های اخذ حساب

در این مطلب مرحله‌های ایجاد حساب در بانک‌های عمان را می‌خوانیم. قدم اول برای افتتاح حساب بانکی در راستای مهاجرت به عمان گردآوری مدارک مورد نیاز  است. کمک یک وکیل یا مشاور تجاری در عمان،  برای افتتاح حساب متقاضیان بسیار به کار می‌آید. برای افتتاح حساب در بانک های عمان باید به صورت حضوری به یکی از شعب‌ها مراجعه کنید. مدارک لازم جهت افتتاح حساب در بانک‌های عمان شامل موارد پایین است:

 • پاسپورت درخواست کننده
 • عکس استاندارد متقاضی
 • اجازه اقامت در عمان
 • مدارک مربوط به محل زندگی مانند اجاره نامه ملک
 • گواهی از بانک مهاجرین در کشور عمان

مهاجرت به عمان؛ مدارک برای افتتاح حساب در عمان
مهاجرت به عمان؛ مدارک برای افتتاح حساب در عمان

فرد بعد از تهیه مدارک بالا، با مراجعه به بانک خود قادر به درخواست افتتاح حساب است. متقاضیان با توجه به نیاز خود توانایی ایجاد حساب جاری یا پس‌انداز را دارند. حساب‌های جاری به‌همراه کارت‌های اعتباری درصورت نیاز فرد به یک حساب با امکان واریز و برداشت روزانه مناسب می‌باشد.

اما برای سرمایه‌گذاری یک مبلغ  به‌صورت بلند مدت در کشور عمان باید از حساب‌های پس‌انداز استفاده کنید. همچنین برای افتتاح حساب به قصد دریافت وام باید ابتدا اقامت آن کشور را اخذ  و سپس برای این امور بانکی اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ اخذ کارت اعتباری
مهاجرت به عمان؛ اخذ کارت اعتباری

انواع ویزای عمان

مهاجرت به عمان گزینه‌ی خوبی برای افراد در جسجوی کشوری با فرهنگ بیرونی، منابع طبیعی غنی و شرایط اقتصادی مساعد است. با این حال، قبل از ورود به عمان، برای انتخاب بهترین گزینه باید از انواع ویزاهای موجود آگاه شوید.

 • ویزای کاری
 • ویزای سرمایه‌گذاری
 • ویزای محدوده ویژه
 • ویزای معاملات بانکی
 • ویزای خانواده
 • ویزای تحصیلی

مهاجرت به عمان؛ انواع ویزای عمان
مهاجرت به عمان؛ انواع ویزای عمان

مهاجرت به عمان از طریق ویزای توریستی

کشور عمان در خاورمیانه برای مسافران بسیاری از سراسر جهان جذابیت دارد. این کشور دارای طبیعتی متنوع و خیره کننده، فرهنگی بسیار پویا و جاذبه‌های تاریخی متعددی است. همین سبب مسافرت توریست‌ها از همه جای جهان به عمان برای بازدید و تجربه فرهنگ و طبیعت آنجا است.

 ویزای توریستی برای افراد در جستجوی مهاجرت به عمان مناسب است. شما با ویزای توریستی در یک مدت محدود در عمان اقامت، و از جاذبه‌های آن استفاده‌ می‌کنید. با این حال، برای انتخاب زندگی دائمی در این کشور، باید مسیرهای دیگر مهاجرتی را انتخاب کنید.

برای دریافت ویزای توریستی به عمان، ابتدا باید به سایت سفارت عمان در کشور شما مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل کنید. در این فرم باید جزئیات شخصی خود را وارد  و هزینه‌ی ویزای توریستی را پرداخت کنید. پس از بررسی فرم‌تان توسط مقامات مربوطه، ویزای شما صادر می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای توریستی عمان
مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای توریستی عمان

مدت زمان ویزای توریستی

در صورت قصد سفر و اقامت در عمان به‌عنوان توریست، باید برای مدت حداکثر ۳۰ روز این نوع ویزا را دریافت کنید. با این ویزا قادر به استفاده از تمام جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی‌ در طول مدت اقامت خود در عمان هستید. اما برای اقامت بیش از 30 روز باید ویزاهای دیگری درخواست کنید.

با دریافت ویزای توریستی، شما از جاذبه‌های آن کشور لذت می‌برید. انواع مختلف جاذبه‌های گردشگری از جمله برج بین‌المللی سلطنتی، قلعه‌ی جبل، مسجد سلطان قابوس و وادی شبح در این کشور وجود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به عمان با کارشناسان موسسه مهاجرتی توسعه کار در قسمت “ارتباط با ما” در تماس باشید.

مهاجرت به عمان؛ جاذبه‌های توریستی عمان
مهاجرت به عمان؛ جاذبه‌های توریستی عمان

ویزای فرودگاهی عمان

ویزای فرودگاهی عمان یک گزینه مناسب برای ورود سریع و آسان مسافران به این کشور است. این ویزا به‌صورت الکترونیکی در فرودگاه‌های بین‌المللی عمان صادر می‌شود. مسافران از طریق سایت رسمی دولت عمان توانایی اقدام به درخواست آن را دارند.

با ویزای فرودگاهی عمان، مسافران برای مدت حداکثر 30 روز در کشور اقامت دارند. این ویزا به‌طور خاص برای گردشگران و تاجران مناسب و تمدید آن امکان‌پذیر نیست. مزایای این ویزا شامل سرعت صدور، کاهش نیاز به مدارک پیچیده و اجازه ورود فوری به عمان بدون انتظار در فرودگاه است. برای درخواست ویزای فرودگاهی، مسافران باید اطلاعات پایه خود را در سامانه آنلاین وارد و هزینه مربوطه را پرداخت کنند.

در هنگام ورود به فرودگاه عمان، مسافران باید اطلاعات ویزا را دارا باشند. برای این‌که به سرعت و بدون مشکل به کشور وارد شوند. این سیستم ویزای فرودگاهی یکی از تلاش‌های عمان برای تسهیل و سرعت بخشیدن به فرآیند ورود مسافران به این کشور است. همچنین نشانه‌ی پذیرایی و صمیمیت این کشور نسبت به گردشگران و مسافران درراستای مهاجرت به عمان است.

مهاجرت به عمان؛ ویزای فرودگاهی
مهاجرت به عمان؛ ویزای فرودگاهی

اقامت کار در عمان

مهاجرت به عمان از طریق کار برای افراد علاقه‌مند به زندگی در این کشور و جستجوی فرصت‌های شغلی، یک راه معتبر است. عمان، یکی از کشورهای خلیج فارس با اقتصاد پویا و ثروت طبیعی بسیار، فرصت‌های شغلی و اقتصادی زیادی برای مهاجران فراهم می‌کند. برای اقامت کار در عمان، اولین قدم انتخاب یک شغل در این کشور است.  اغلب افراد به‌صورت مستقیم با کارفرمایان عمانی تماس یا از وکلا و مشاوران مهاجرت به این کشور برای جستجوی شغل کمک می‌گیرند.

پس از پذیرش شغل، باید اقدام به درخواست ویزای کاری ارائه شود. ویزای کاری در عمان به مدت یک سال صادر و برای چندین بار تمدید می‌شود. برای درخواست ویزای کاری، اغلب نیاز به مدارک مشخصی از جمله قرارداد کاری، مدرک تحصیلی و گذرنامه دارید. برای دستیابی به برخی از کارها باید مهارت‌های لازم و مربوط به آن را دارا باشید.

بعد از ورود به عمان با ویزای کاری، شما اجازه‌ی ارائه‌ی تقاضا برای اقامت دائمی در این کشور را دارید. این مرحله نیاز به تعهد به زندگی و کار به مدت معین در عمان دارد. مهاجرت به عمان از طریق کار فرصتی مناسب برای افرادی با مهارت‌های خاص برای زندگی در یک کشور با اقتصاد پویا می‌باشد.

مهاجرت به عمان؛ اقامت کاری
مهاجرت به عمان؛ اقامت کاری

مهاجرت به عمان؛ شرایط اخذ ویزای کاری عمان

ویزای کاری عمان یک مجوز مهم برای اشتغال در این کشور است. برای دریافت ویزای کاری عمان، باید از مجموعه‌ای شرایط و مراحل پیروی کنید:

پیدا کردن کارفرما

اولین گام برای اخذ ویزای کاری عمان این انتخاب یک شغل در این کشور است. شما باید دارای یک قرارداد کاری از یک کارفرما در عمان باشید.

تقدیم درخواست

پس از انعقاد قرارداد کاری، شما و کارفرما باید به وزارت کار عمان درخواست ویزای کاری را تقدیم کنید. این درخواست باید توسط کارفرما نیز تایید شود.

 

مدارک موردنیاز

برای اخذ ویزای کاری، باید مدارکی مانند پاسپورت با اعتبار، عکس‌های شناسایی و مدارک تحصیلی و تجربیات شغلی خود را تحویل دهید.

 

پرداخت هزینهبرای پرداخت هزینه‌های مرتبط با ویزا، شما باید از بانک‌های معتبر عمانی یا سایر روش‌های قانونی استفاده کنید.

 

مصاحبه و تست‌ها

درراستای مهاجرت به عمان، وزارت کار احتمالا شما را به مصاحبه دعوت و یا تست‌های مرتبط با شغل‌تان را اجرا کند.

 

انتخاب ویزا

پس از تایید درخواست و اجرای تست‌ها، وزارت کار درباره‌ی صدور  ویزای کاری شما تصمیم می‌گیرد.

 

ورود به عمان

پس از اخذ ویزای کاری، شما اجازه‌ی ورود به عمان و اشتغال را دارید.

ویزای کاری عمان معمولاً برای مدت یک سال صادر و امکان تمدید نیز دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر و تغییرات قوانین و مقررات جاری، با مشاوران مجرب موسسه کاریابی توسعه کار درتماس باشید.

مهاجرت به عمان؛ انجام مصاحبه برای اخذ ویزا
مهاجرت به عمان؛ انجام مصاحبه برای اخذ ویزا

عوامل جذب نیروی کار در عمان

عمان یک کشور در حوزه خلیج‌فارس با اقتصاد متنوع و پویا است. موارد جذب نیروی کار در این کشور به‌عنوان عواملی در تقویت کارآمدی و توسعه اقتصادی، مطرح می‌شوند. در ادامه این مطلب به عوامل تاثیرگذار در جذب نیروی کار می‌پردازیم:

حقوق و مزایا

حقوق مناسب و مزایای جذاب برای کارگران از جمله اتباع خارجی از موارد جذب نیروی کار در عمان است. این شامل تخفیفات مالی، بیمه‌های پزشکی، و پس‌اندازهای باورنکردنی می‌شود.

 

رشد اقتصادی

اقتصاد پایدار و رشد اقتصادی مداوم عمان افراد را به خود جلب می‌کند. ایجاد فرصت‌های شغلی در صنایع مختلف از جمله نفت‌و گاز، بنادر، گردشگری و خدمات به جذب نیروی کار کمک می‌کند.

 

محیط زیست آرام

امنیت و استقرار اجتماعی در عمان باعث زندگی راحت افراد در این کشور می‌شود. این امر علاوه‌بر جذب نیروی کارهای ماهر و بین‌المللی، خانواده‌ها را نیز برای مهاجرت به عمان جلب می‌کند.

 

تنوع فرهنگی

در جامعه چند فرهنگی عمان، اتباع از کشورهای مختلف کنار هم زندگی می‌کنند. این تنوع فرهنگی باعث احساس راحتی و پذیرش افراد در جامعه می‌شود.

 

فرصت‌های تعلیمی

دولت عمان به توسعه تعلیم و تربیت توجه زیادی دارد. این فرصت‌های تحصیلی به نیروی کار جوان در بهبود مهارت‌ها و دانش خود کمک می‌کند.

 

مهاجرت به عمان؛ محیط زیست آرام کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ محیط زیست آرام کشور عمان
فرصت‌های شغلی در عمان

عمان، یک کشور در شبه‌جزیره عربی با بافت اقتصادی متنوع و دارای ثبات، افراد را با فرصت‌ها شغلی گسترده‌ای روبه‌رو می‌کند. این کشور با اقتصاد متنوعی شامل نفت‌و گاز، گردشگری، صنعت نفت‌ و بنادر دارای پیشرفت‌های چشم‌گیری است.

صنعت نفت‌و گاز

عمان یک تولیدکننده معتبر نفت و گاز در منطقه شناخته می‌شود. این صنعت به شغل‌های متعددی از جمله مهندسان نفت، کارشناسان محیط زیست، و متخصصان تجهیزات نفتی فرصت‌های فراوان ایجاد می‌کند.

 

گردشگری

عمان با جذابیت‌های طبیعی و تاریخی زیادی همچون کوهستان‌های آل حجر، سواحل زیبا و مکان‌ها تاریخی، یک مقصد گردشگری محبوب است. این صنعت برای موارد مرتبط با هتل‌داری، راهنمایی گردشگری و صنایع دستی فرصت‌های شغلی فراهم می‌کند.

 

تعلیم و تربیت

عمان به تدریج سیاست‌ها و برنامه‌هایی برای توسعه آموزش و پرورش ارائه می‌دهد. این توسعه به ایجاد فرصت‌های شغلی برای معلمان، اداری‌ها و متخصصان آموزشی درراستای مهاجرت به عمان منجر می‌شود.

 

بنادر حمل‌و نقل

مکان جغرافیایی عمان و پورت‌های بزرگ آن، این کشور را به یک مرکز حمل‌و نقل مهم در منطقه تبدیل می‌کند. این صنعت از اختصاص برخی از مهم‌ترین فرصت‌های شغلی این کشور به شمار می‌آید.

 

صنایع غذایی

صنایع مانند کشاورزی و پرورش دام نیز اهمیت زیادی در اقتصاد عمان دارند. درواقع به کشاورزان و کارکنان مرتبط با این صنایع فرصت‌های شغلی ارائه می‌کنند.

 

مهاجرت به عمان؛ فرصت‌های شغلی و پرورش دام
مهاجرت به عمان؛ فرصت‌های شغلی و پرورش دام

چالش‌ها و مزایای مهاجرت کاری

مهاجرت به عمان برای افرادی درجستجوی فرصت‌های شغلی در یک کشور خلیجی، مسیری جذاب است. اما این مهاجرت نیاز به بررسی دقیق و درک عوامل مثبت و منفی آن دارد.

مزایا

فرصت‌های شغلی

عمان به‌عنوان یک کشور پیشرفته در منطقه فرصت‌های شغلی زیادی به‌ویژه در صنایع نفت‌و گاز، ساخت‌و ساز، توریسم و خدمات ارائه می‌دهد.

 

درآمد خوب

حقوق و دستمزد در عمان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بالا و مهاجران درآمد خوبی کسب می‌کنند.

 

امنیت

عمان یکی از کشورهای پایدار منطقه و دارای امنیت عمومی به‌دلیل سیاست‌های مؤثر دولت است.

 

تنوع فرهنگی

افراد در مهاجرت به عمان و زندگی در این کشور از تنوع فرهنگی لذت می‌برند.

چالش‌ها

محدودیت‌های قانونی

برخی از افراد مهاجر شاید با محدودیت‌های قانونی مواجه شوند. به‌همین دلیل آن‌ها باید مجوزهای مختلف را دریافت کنند.

 

انتقال فرهنگی

عادات و فرهنگ عمانی شاید برای مهاجران جدید غیرمعمول باشد. بنابراین تطابق با آن قوانین نیاز به تلاش دارد.

 

هزینه‌های زندگی

هزینه‌های زندگی در برخی مناطق عمان بالا و نیاز به بودجه‌بندی دقیق دارد.

 

انتقال خانواده

برای انتقال خانواده به عمان نیاز به مدارک و مجوزهای خاصی دارید.

درنهایت، مهاجرت به عمان از راه کار با مزایا و چالش‌های خود همراه است. قبل از تصمیم‌گیری باید با دقت مزایا و چالش‌ها را ارزیابی و از منابع مناسبی برای تسهیل این فرآیند بهره‌بری کنید.

مهاجرت به عمان؛ مزایای مهاجرت کاری
مهاجرت به عمان؛ مزایای مهاجرت کاری
تاثیر مهاجرت کاری بر اقتصاد عمان

مهاجرت کاری در سال‌های اخیر تأثیر مهمی بر اقتصاد عمان داشته است. عمان، با جمعیت کم و نیروی کار محدود، به‌دنبال توسعه اقتصادی و پیشرفت در صنعت‌های مختلف می‌باشد. بنابراین مهاجرت کاری علاقه‌مندان دراین راستا نقش کلیدی ایفا می‌کند.

یکی از تأثیرات مثبت مهاجرت کاری در عمان افزایش نیروی کار ماهر و متخصص است. مهاجران با تجربه در حوزه‌های مختلف به افزایش تولید و بهبود کیفیت محصولات و خدمات کمک کرده‌اند. این امر به توسعه بخش‌های صنعتی، ساختمانی، حمل‌و نقل، و خدمات مالی و فناوری اطلاعات منجر شده‌اند.

همچنین، افزایش جمعیت اقتصادی عمان به رشد بازار مصرف کمک و تجارت داخلی و بین‌المللی را تقویت می‌نماید. این موضوع تأثیر اقتصادی مثبت در فروش کالاها و خدمات و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید در کشور را به‌دنبال دارد. البته مسئله مهاجرت به عمان از طریق کار نیز چالش‌های خود را دارد.

مسائلی مانند تنش‌ها در بازار کار، نیاز به مدیریت مهاجران و مسائل اجتماعی و فرهنگی مسائلی جدی می‌باشند. به‌علاوه، وابستگی زیاد به نیروی کار مهاجر به‌طور غیرمتعادل شاید به عدم توازن در بازار کار و اختلالات اقتصادی منجر شود .با این وجود، مهاجرت کاری به‌عنوان یک عامل کلیدی در توسعه اقتصادی و بهبود شرایط زندگی مردم این کشور نقش مهمی دارد.

مهاجرت به عمان؛ تاثیر مهاجرت کاری بر اقتصاد
مهاجرت به عمان؛ تاثیر مهاجرت کاری بر اقتصاد

کاریابی در عمان

کشور عمان در حاشیه‌ی خلیج فارس در حوزه کاریابی یک مکان مناسب برای افراد درجستجوی فرصت‌های شغلی جدید است. کاریابی و مهاجرت به عمان یک فرآیند مهم برای ایجاد یک زندگی جدید و موفق در این کشور است. در ادامه به برخی اطلاعات کلی درمورد کاریابی در عمان می‌پردازیم.

پیش‌نیازها: قبل از آغاز کاریابی در عمان، باید شما وضعیت قانونی خود را بررسی و مجوز‌های لازم را در این کشور تهیه کنید.

منابع اصلی: این کشور بسیار وابسته به نیروی انسانی خارجی برای توسعه صنعتی و اقتصادی خود است. بسیاری از مشاغل در مواردی مانند نفت‌و گاز، ساخت‌و ساز، خدمات بهداشتی، انرژی و گردشگری موجود است.

اجرای جستجوی کار: شما باید از وب‌سایت‌ها و منابع مختلف آنلاین کاریابی در عمان استفاده کنید. همچنین، شبکه‌سازی و ارتباط با شرکت‌ها و آژانس‌های کاریابی نیز به شما کمک می‌کنند.

مصاحبه: مصاحبه با کارفرمایان مرحله مهمی از فرآیند کاریابی است. شما باید برای معرفی درست مهارت‌ها و تجربیات خود آماده باشید.

مزایای کاریابی در عمان: این کشور مزایایی نظیر حقوق خوب، ایجاد ارتباطات جدید، فرصت‌های ترقی و زندگی فرهنگی متنوع را برای کارجویان ارائه می‌دهد.

کاریابی در عمان یک فرصت جذاب برای افرادی درجستجوی فرصت شغلی جدید و تجربیات متنوع می‌باشد. اما برای موفقیت در این حوزه، باید با دقت و مطالعه به تمام مراحل و فرآیند کاریابی توجه کنید.

مهاجرت به عمان؛ کاریابی در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ کاریابی در کشور عمان

کار در عمان با جای خواب

کار در عمان برای افراد درجستجوی فرصت‌های شغلی در این کشور یک تجربه ممتاز می‌باشد. عمان یکی از کشورهای خلیج فارس در خاورمیانه و به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. به‌عنوان یک کشور با اقتصاد پایدار و منابع غنی نفتی، عمان به افراد بسیاری از نقاط جهان فرصت‌های شغلی متنوعی ارائه می‌دهد.

 این فرصت‌ها شامل حوزه‌های مختلف از جمله روابط عمومی، مالی، مهندسی، بهداشت‌و درمان، آموزش و غیره هستند.درزمینه محل اقامت در عمان، افراد قادر به استفاده از چندین گزینه هستند. اغلب کمپ‌های مسکونی برای کارگران در دسترس و برخی از کارفرمایان حتی مسکن را تأمین می‌کنند.

همچنین، افراد درراستای مهاجرت به عمان از طریق کار اجازه‌ی اجاره‌ خانه‌هایی در شهرهای بزرگ مانند مسقط را دارند. این کشور با فرهنگ غنی و مردم مهمان‌نواز تجربه‌ای بی‌نظیر برای مهاجران رقم می‌زند. همچنین، عمان یک کشور با طبیعت زیبا و معماری تاریخی است. بنابراین عمان به‌عنوان یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت کاری، برای افراد علاقه‌مند یک گزینه‌ی جذاب است.

مهاجرت به عمان؛ سکونت مهاجران شاغل در عمان
مهاجرت به عمان؛ سکونت مهاجران شاغل در عمان

ویزای سرمایه گذاری

برای افراد علاقه‌مند به کسب درآمد در کشورهای خارجی، ویزای سرمایه‌گذاری عمان یک گزینه جذاب است. برای سرمایه‌گذاری مستقیم در اقتصاد عمان و اخذ مجوز برای کار و زندگی در این کشور، این نوع ویزا کاربرد دارد. این ویزا شامل یک سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلاری در یکی از طرح‌های اقتصادی عمان است. با دریافت این ویزا، شما  به عنوان یک سرمایه‌گذار قادر به فعالیت در بسیاری از صنایع عمان هستید. با این کار در راستای مهاجرت به عمان از مزایای اقامت و کار در این کشور بهره‌مند می‌شوید.

مهاجرت به عمان؛ ویزای سرمایه گذاری عمان
مهاجرت به عمان؛ ویزای سرمایه گذاری عمان

ویزای محدود ویژه

ویزای محدود ویژه عمان به‌صورت محدود و خاص برای بعضی افراد صادر می‌شود. این ویزا برای ورود افراد به‌دلایل امنیتی، سیاسی یا دیگر موارد خاص برای  به ورود به عمان، به‌صورت ویژه ارائه می‌شود. برای دریافت این ویزا، افراد باید شرایط و الزامات خاص برای این ویزا را برآورده کنند. اخذ ویزای محدود ویژه عمان به دلیل شرایط سخت موجود، معمولاً بسیار دشوار و زمان‌بر است. لذا باید قبل از درخواست ویزا، با سفارت یا کنسولگری عمان در کشور خود تماس بگیرید. با این کار اطلاعات دقیق‌تری درباره‌ی مهاجرت به عمان از این طریق کسب می‌کنید.

مهاجرت به عمان؛ درخواست ویزای محدود ویژه
مهاجرت به عمان؛ درخواست ویزای محدود ویژه

ویزای معاملات بانکی

برخی از افراد به‌دلایل تجاری و بازرگانی نیاز به انجام معاملات بانکی در عمان دارند. بنابراین ویزای معاملات بانکی در عمان برای افراد به قصد انجام معاملات در این کشور، صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا، افراد باید شرایط معین و مورد نیاز را فراهم کنند. همچنین باید مدارک و مستندات لازم را ارائه و شرایط مشخصی را درباره‌ی معاملات بانکی خود در عمان، ملاک قرار دهند.

مهاجرت به عمان؛ انجام معاملات بانکی در عمان
مهاجرت به عمان؛ انجام معاملات بانکی در عمان

ویزای خانواده

مهاجرت به عمان برای خانواده‌های متقاضی یک گزینه جذاب و کاربردی است. ویزای خانوادگی در عمان برای افراد مشغول کار یا تحصیل در این کشور ارائه می‌شود. برای این منظور، باید به همراه درخواست‌کننده ویزا، مدارک لازم و سایر مدارک مربوطه داده شود. برای درخواست ویزای خانوادگی، ابتدا باید متقاضی، ویزای کاری یا تحصیلی در عمان را دریافت کند. پس از این، اعضای خانواده با قصد مهاجرت به عمان قادر به ارائه درخواست خود  برای دریافت ویزای خانوادگی هستند. افراد به‌وسیله این ویزا با مهاجرت به عمان در کنار یکدیگر به‌صورت خانوادگی زندگی می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ مهاجرت خانوادگی به عمان
مهاجرت به عمان؛ مهاجرت خانوادگی به عمان

ویزای تحصیلی

مهاجرت به عمان برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر نیز یکی از راه‌های پرطرفدار برای راهیابی به این کشور است. برای دریافت این نوع ویزا، دانشجویان باید برنامه تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور تایید کنند با دریافت این ویزا، دانشجویان به عنوان افراد خارجی در دانشگاه‌های عمان قادر به تحصیل هستند. همچنین آن‌ها از تجربه یادگیری در یکی از کشورهای پیشرفته جهان بهره‌مند می‌شوند. اخذ این ویزا به دانشجویان اجازه کار در کشور عمان به صورت پاره‌وقت می‌دهد. این موضوع به کسب درآمد بیشتر برای دانشجویان در زمینه‌ی مهاجرت به عمان منجر می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای تحصیلی
مهاجرت به عمان؛ اخذ ویزای تحصیلی

مهاجرت هنرمندان

مهاجرت هنرمندان به عمان با هدف کار در صنعت هنر و فرهنگ، یکی از موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. علاوه‌بر پذیرش  هنرمندان خارجی در عمان، این کشور از نظر فرهنگی و هنری دارای مزیت‌های بسیاری نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه است. افراد در جستجوی کار در صنعت هنر به عنوان هنرمندان خارجی در این کشور قادر به کار هستند. همچنین در کنار پیشرفت حرفه‌ای خود، به توسعه و گسترش هنرهای مختلف در عمان کمک می‌کنند.

افراد برای مهاجرت به عمان از این طریق، باید مهارت‌های خاص و تجربه کاری در زمینه هنری را دارا باشند. در واقع، شناخت از نظر هنری، محصولات فرهنگی و تخصص در زمینه فرهنگ و هنر، مهمترین مواردی مورد توجه است. در این راستا، برخی از شاخص‌ها در بررسی مزیت‌های مهاجرت به عمان برای هنرمندان وجود دارند. این‌ها شامل وجود امکانات و تجهیزات مدرن در ساختمان‌های فرهنگی، تنوع و گستردگی فعالیت‌های هنری هستند. علاوه‌بر این‌ها حمایت مالی و دولتی، سازماندهی فعالیت‌های هنری، و میزان اشتغال، جزو این موارد درزمینه مهاجرت به عمان هستند.

مهاجرت به عمان؛ مهاجرت هنرمندان به عمان
مهاجرت به عمان؛ مهاجرت هنرمندان به عمان

فرصت‌های کاری برای هنرمندان در عمان

با توجه به این موارد، عمان به عنوان یک کشور پیشرو در صنعت هنر و فرهنگ در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود. درواقع، عمان با ارائه خدمات متنوع در زمینه فرهنگی، به هنرمندان خارجی امکانات بسیاری را برای کار در صنعت هنری ارائه می‌دهد. به‌عنوان مثال، عمان در زمینه نمایش‌های تئاتری، سینما، ، هنرهای تجسمی، موسیقی، موزه‌ها و غیره دارای فعالیت‌های فراوانی است.

این کشور با ارائه امکانات و خدمات بسیاری در این موضوع‌‌ها، برای هنرمندان خارجی، به عنوان یک قطب هنری شناخته می‌شود.در ضمن، مهاجرت هنرمندان به عمان برای دولت این کشور نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا با ورود هنرمندان خارجی، این کشور قادر به توسعه فرهنگی و هنری خود و امکان دسترسی به متخصصین بین‌المللی را دارد.

بنابراین، دولت با ارائه امکاناتی برای مهاجرت هنرمندان به عمان، به هدف خود در جهت توسعه فرهنگی و هنری نزدیک‌تر می‌شود. در نهایت، این موضوع به دلیل پیشرفت‌های فرهنگی و هنری در این کشور،  برای هنرمندان خارجی فرصت‌های شغلی جذابی را به‌همراه دارد.

عمان با ارائه خدمات لازم برای مهاجرت هنرمندان، به‌عنوان یک قطب فرهنگی در خاورمیانه، به توسعه هنر این کشور کمک بسیاری می‌کنند. همچنین، با مهاجرت به عمان، هنرمندان با فرهنگ این کشور آشنا و در کنار آن‌ها فعالیت‌های هنری خود را ارائه می‌دهند.

مهاجرت به عمان؛ نمایش‌های تئاتری در عمان
مهاجرت به عمان؛ نمایش‌های تئاتری در عمان
مزایای مهاجرت هنرمندان به عمان

در حال حاضر، دولت عمان با ارائه ویزا های خاص برای هنرمندان و هنرپیشگان، به آن‌ها امکان مهاجرت به این کشور را می‌دهد. همچنین، در این کشور امکاناتی برای رونق فعالیت‌های هنری مثل سالن‌های تئاتر، استودیوهای ضبط صدا، آزمایشگاه‌های هنری و غیره وجود دارند.

 از دیگر مزایای مهاجرت هنرمندان به عمان، بازار فروش محصولات هنری و فرهنگی است. در کشور کوچک عمان به‌دلیل جمعیت ثابت و توریست‌های بین‌المللی، بازار خرید محصولات هنری و فرهنگی، بسیار پررونق می‌باشد. بنابراین، هنرمندان خارجی با فعالیت‌های خود در این بازار، قادر به کسب درآمد بسیار خوبی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به عمان با همکاران ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار مشورت کنید.

مهاجرت به عمان؛ وجود امکانات هنری در عمان
مهاجرت به عمان؛ وجود امکانات هنری در عمان

شرایط مهاجرت هنرمندان

هنرمندان و هنرپیشگان باید با شرایط و الزامات مهاجرت کشور عمان آشنا باشند. برای مهاجرت به عمان به عنوان هنرمند، ابتدا باید یک ویزای کار دریافت کرد. برای این منظور، باید به یک شرکت، سازمان یا فرد در عمان پیوست. آن‌ها باید به شما پیشنهاد کار ارائه یا شما را به یکی از مراجع مربوطه در این کشور معرفی کنند. درصورت پذیرش، شما باید برای دریافت ویزای کار به سفارت عمان در کشور خود مراجعه کنید.

همچنین، برای مهاجرت به عمان به عنوان هنرمند، باید دارای مدارک مرتبط با حوزه هنری خود باشید. هچنین باید مهارت و تجربه‌ کافی در حوزه‌ هنری‌ خود را  به دولت عمان ثابت کنید. همچنین، شما باید برای ورود به این کشور، برای اطمینان از سلامت خود دربرابر بیماری‌هایی مانند سل، ایدز و هپاتیت آزمایش بدهید.

از دیگر موضوع‌های مورد توجه برای مهاجرت به‌عنوان هنرمند ، اجاره مسکن است. هزینه اجاره مسکن در عمان بسیار بالا و معمولاً برای  یک آپارتمان مناسب، باید هزینه‌های بالایی را پرداخت کنید. در کل، با مهاجرت به این کشور به‌عنوان هنرمند، فرصت بسیار خوبی برای توسعه فرهنگی و هنری خود به‌دست می‌آورید. با این حال، باید با شرایط مهاجرت به عنوان هنرمند آشنا و توانایی انطباق با فرهنگ آن‌جا را نیز دارا باشید.

مهاجرت به عمان؛ دریافت ویزای کار توسط هنرمندان
مهاجرت به عمان؛ دریافت ویزای کار توسط هنرمندان

مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت به عمان از طریق ازدواج یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است. این روش برای بسیاری از افراد فرصتی جذاب برای به کسب شغل مناسب و زندگی بهتر می‌باشد. عمان یکی از کشورهای ثروتمند در خاورمیانه با فرصت‌های شغلی زیادی است. در این مقاله به بررسی مهم‌ترین نکات در مورد مهاجرت به عمان از طریق ازدواج می‌پردازیم.

مهاجرت به عمان؛ نحوه ازدواج در عمان

در عمان، ازدواج باید با رضایت قانونی هر دو طرف انجام و با مراجعه به دفتر خدمات مدنی به ثبت برسد. این فرایند در عمان نسبتاً ساده و برای ازدواج با یک شهروند عمانی، شما باید برخی از مدارک شخصی خود را ارائه کنید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • تأیید رسمی ازدواج قبلی (در صورت وجود)
 • شهادت‌نامه تحصیلی
 • گواهی ازدواج واجدین شرایط (مثل تأییدیه سلامتی، شواهد قانونی و مشخصات شناسنامه‌ای)
 • اقامت کاری در صورتی که شما به دنبال مهاجرت به عمان برای کار هستید.

مهاجرت به عمان؛ مهاجرت از طریق ازدواج
مهاجرت به عمان؛ مهاجرت از طریق ازدواج

ویزای اقامت از طریق ازدواج

پس از ازدواج با یک شهروند عمانی، شما بایددرخواست ویزای اقامت ازدواجی را به مقامات مربوطه در عمان ارسال کنید. با این ویزا قادر به زندگی با شریک زندگی‌تان به مدت سه سال در عمان هستید. همچنین در صورت تمایل، پس از پایان این دوره توانایی ارسال درخواست تمدید ویزای اقامت از طریق ازدواج را دارید.

برای دریافت این ویزا، شما نیاز به مدارکی همچون پاسپورت معتبر، شناسنامه، گواهی ازدواج واجدین شرایط، مدرک سلامتی و عکس پرسنلی دارید. همچنین با درخواست پس از ازدواج به عنوان اقوام خارجی، قادر به دریافت یک کارت اقامت موقت نیز هستید. انجام این کار برای مدتی زندگی در عمان و جستجوی کار و محل سکونت دائمی مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی توسعه کار در قسمت “ارتباط با ما” تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ دریافت ویزای اقامت از راه ازدواج
مهاجرت به عمان؛ دریافت ویزای اقامت از راه ازدواج

رفتار مردم عمان با ایرانیان

مردم عمان به‌عنوان یک کشور خلیجی در خاورمیانه، از نظر فرهنگی و اجتماعی با ایرانیان دارای ارتباطات متعددی هستند. این ارتباطات درطول تاریخ به‌ویژه از طریق تبادل تجاری و فرهنگی تقویت شده‌اند. در حوزه تجارت، عمان و ایران دارای روابط تجاری نزدیکی هستند.

 بندرهای عمان در خلیج این کشور به عنوان مقصد و مأمن برای کشتی‌ها و کاروان‌های تجاری ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. علاوه‌بر این، تجارت نفت و گاز نیز نقش مهمی در روابط اقتصادی میان دو کشور دارد. از نظر فرهنگی، مردم عمان با ایرانیان تاریخچه مشترکی دارند. فرهنگ عمان تحت تأثیر مذهب اسلام شیعی اثناعشری است. این تشابه فرهنگی به تبادل فرهنگی و انتقال موسیقی، هنرها، و سنت‌های مذهبی منجر می‌شود.

در حوزه اجتماعی و درراستای مهاجرت به عمان، مردم این کشور میهمان‌نواز و دوستانه شناخته می‌شوند. آن‌ها به‌طور کلی با احترام به افراد خارجی رفتار و با ایرانیان نیز این برخورد دوستانه را حفظ کرده‌اند. افراد عمانی معمولاً با اشتیاق از مهمان‌های خارجی استقبال و در تلاش برای معرفی جامعه و فرهنگ خود هستند.

مهاجرت به عمان؛ کشتی‌های ایرانی در عمان
مهاجرت به عمان؛ کشتی‌های ایرانی در عمان
مهاجرت به عمان؛ رعایت پاکیزگی در عمان

احترام به پاکیزگی و تمیزی یکی از اصلی‌ترین ارزش‌های فرهنگی در اجتماع عمان است. درراستای مهاجرت به عمان و زندگی در این کشور، رعایت این ارزش بسیار مهم است. در جامعه‌ی عمان، پاکیزگی به معنای تمیزی و نظافت در محیط‌های گوناگون است. این موضوع شامل محیط‌های خانه، محل کار، مساجد، پارک‌ها، خیابان‌ها می‌شود.

 مهم‌ترین روش برای رعایت پاکیزگی در عمان، آگاهی از اهمیت آن و تربیت کودکان به احترام و عمل به این موضوع است. شما به‌عنوان مهاجر در این کشور، باید این ارزش‌ها را رعایت و در محل‌های عمومی مانند مراکز خرید، حتماً از سطل‌های زباله استفاده کنید. همچنین، در مساجد و مکان‌های مقدس نیز باید از پاکیزگی و تمیزی برخوردار باشید.

 علاوه‌بر این، رعایت نظافت شخصی نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است. فرهنگ عمان به حمام روزانه و تمیزی لباس‌ها تاکید دارد. دولت عمان نیز اقداماتی مانند تدابیر بهداشتی عمومی، توسعه زیرساخت‌های بهداشتی، و برگزاری آموزش‌ها و کمپین‌های آگاهی به‌منظور ترویج پاکیزگی انجام می‌دهد.

مهاجرت به عمان؛ پاکیزگی در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ پاکیزگی در کشور عمان
رسم و رسوم در مهمانی‌های عمان

رسم و رسوم در مهمانی‌های عمان، از جمله فرهنگ و سنت‌های این کشور محسوب می‌شود. در ادامه به برخی از رسوم مهمانی‌های عمان می‌پردازیم. یکی از رسوم مهمانی‌های عمان، قرائت قرآن و دعا در ابتدای مراسم است. همچنین میزبان معمولاً با خوش‌آمدگویی و احترام به مهمانانش پذیرایی می‌کند. یکی از غذاهای محبوب در مهمانی‌های عمان، کباب با گوشت گوسفند، در کنار نان و سالاداست. همچنین، آبمیوه، چای عربی و قهوه نیز در مهمانی‌های عمان معمولاً مصرف می‌شود.

در مهمانی‌های این کشور، برای اثبات احترام به مهمانان، سفره غذا بسیار پر است. درواقع بیشترین تلاش برای رفع گرسنگی و تشریفات بیشتر دیده می‌شود. همچنین، بسیاری از مهمانان به منظور تشکر خود، هدایایی مثل شیرینی، گل و … برای میزبان خود به همراه دارند.

آیین نشستن و خوردن غذا در مهمانی‌های عمان نیز به صورت مشترک و در کنار هم برگزار می‌شود. همچنین، پس از اتمام غذا، مهمانان یکدیگر را تحسین و از میزبانان به دلیل برگزاری مهمانی تشکر می‌کنند. همچنین، یکی از رسوم مهم در مهمانی‌های عمان، استفاده از بوسیدن دست میزبان و مهمانان است. این موارد برای افراد جهت مهاجرت به عمان با قصد شناخت بهتر این کشور جالب است.

مهاجرت به عمان؛ رسم و رسوم مهمانی در عمان
مهاجرت به عمان؛ رسم و رسوم مهمانی در عمان
حفظ سنت‌های قدیمی در مهمانی‌ها

علاوه بر موارد قبلی، در مهمانی‌های عمان، بسیاری از سنت‌های قدیمی نیز حفظ شده‌اند. به عنوان مثال، در برخی مناطق، از اجرای رقص‌های محلی به عنوان بخشی از مراسم استفاده می‌شود. همچنین، در بعضی مهمانی‌ها، نوازندگانی با سازهای سنتی نیز حضور و موسیقی را برای مهمانان اجرا می‌کنند.

در مجموع، مهمانی‌های عمان با رسوم و سنت‌های زیادی به‌تدریج به نمایندگی از هویت و فرهنگ این کشور شده‌اند. این رسوم و تقالید نشانه‌ی احترام و تقدیر به مهمانان و اثبات محبت و توجه به آن‌ها است. در نتیجه، مهمانی‌های عمان برای گردشگران و افراد مهاجر تجربه جالبی است.

علاوه بر رسوم مذکور، در مهمانی‌های عمان غذا و نوشیدنی‌های محلی نیز سرو می‌شوند. غذاهای محلی عمان معمولاً شامل مرغ، گوشت گوسفند، برنج، لوبیا، ادویه‌های محلی و نان‌های سنتی می‌شوند. همچنین، در برخی مهمانی‌ها، غذاهای دریایی نیز سرو می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت به عمان با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی توسعه کار در قسمت ارتباط با ما تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ اجرای رقص‌های محلی در مهمانی‌ها
مهاجرت به عمان؛ اجرای رقص‌های محلی در مهمانی‌ها

نوشیدنی‌های محلی عمان

شیره‌ی عربی، قهوه، چای و نوشابه‌های محلی جزو نوشیدنی‌های محلی کشور عمان هستند. شیره‌ی عربی در طول مهمانی به عنوان نوشیدنی سرو  و معمولاً با خرماهای محلی تزیین می‌شود. قهوه در عمان بسیار مهم  و میزبان‌ها در هر مهمانی، به مهمانان‌شان قهوه تعارف می‌کنند. این قهوه به شکل ترش مصرف  و بسیار در مهمانی‌ها پرطرفدار است. چای نیز در عمان بسیار پر مصرف و معمولاً در طول مهمانی به صورت گروهی سرو می‌شود.

مهمانی‌های عمان با رعایت رسوم و سنت‌های محلی خود، به افراد یک تجربه‌ی بی‌نظیر از هویت این کشور را ارائه می‌دهند. به‌همین دلیل، این مهمانی‌ها به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری عمان محسوب می‌شوند. همچنین، شرکت در این مهمانی‌ها یک راه خوب برای کسب رفاه و روابط اجتماعی با مردم در راستای مهاجرت به عمان است.

مهاجرت به عمان؛ نوشیدنی‌های معروف عمان
مهاجرت به عمان؛ نوشیدنی‌های معروف عمان

ورزش برای مهاجران در عمان

ورزش برای مهاجران در عمان، فرصتی برای شناخت فرهنگ و جوامع محلی این کشور است. فعالیت در رشته‌های ورزشی، علاوه‌بر کمک به افراد در بهبود تناسب اندام و سلامتی خود، به‌عنوان یک عامل ارتباطی نیز عمل می‌کند. شهرداری‌های عمان نیز برای ایجاد بهترین فضاهای ورزشی در اختیار مردم بسیار تلاش می‌کنند. درواقع در عمان ، انواع باشگاه‌های ورزشی وجود دارد. این باشگاه‌ها شامل باشگاه‌های تنیس، باشگاه‌های بدن‌سازی، باشگاه‌های شنا و باشگاه‌های فوتبال و بسکتبال هستند. آگاهی از این موارد برای متقاضیان در زمینه‌ی مهاجرت به عمان کاربردی و در تصمیم‌گیری بهتر آن‌ها موثر است.

مهاجرت به عمان؛ انواع باشگاه‌های ورزشی در عمان
مهاجرت به عمان؛ انواع باشگاه‌های ورزشی در عمان

بازارهای عمان

عمان بازارهای پررونق و جذابی با نام‌های مطرح ماترح، بازار مسقط، بازار مسقط الجديدة و نزوى دارد. این بازارها مکان‌هایی برای معاملات تجاری و خرید و فروش برای مردم محلی و بازدیدکنندگان هستند. مغازه‌ها شامل انواع محصولات از جمله پوشاک، لوازم الکترونیکی، غذا، محصولات دست ساز، عطر و ادکلن، اجناس سنتی و موارد بسیار دیگری هستند.

مهاجرت به عمان؛ بازارهای جذاب عمان
مهاجرت به عمان؛ بازارهای جذاب عمان
بازدید از بازار و آشنایی با فرهنگ عمان

برای افراد خارجی در راستای مهاجرت به عمان، بازدید از این بازارها فرصتی برای آشنایی با فرهنگ و سنت‌های محلی است. همچنین این بازارها به مهاجران فرصتی برای مشاهده و خرید اجناس خاص را می‌دهد. مهاجران درصورت علاقه قادر به یادگیری مهارت‌هایی مانند دوخت لباس سنتی یا کیف دست ساز هستند.

به عنوان یک مهاجر به عمان، بازدید از بازارهای محلی، تجربه‌ی بی‌نظیری است. این کار به شما به شما در شناخت و درک بهتر فرهنگ محلی و سنت‌های این کشور کمک می‌کند. بنابراین، بازدید از بازارهای محلی و این تجربه فوق‌العاده را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید.

مهاجرت به عمان؛ دوخت لباس سنتی در عمان
مهاجرت به عمان؛ دوخت لباس سنتی در عمان

حمل‌و نقل پیشرفته در عمان

عمان، کشوری با تاریخچه طولانی و پیشرفته در حوزه حمل‌و نقل است. با توجه به مکان جغرافیایی و نیازهای اقتصادی خود، عمان به توسعه و بهبود شبکه حمل‌و نقل پیشرفته اختصاص زیادی می‌دهد. در این مطلب، به برخی از جنبه‌های حمل‌و نقل پیشرفته در عمان اشاره می‌کنیم.

بنادر

عمان با  بنادر مدرن و بزرگ خود باعث تسهیل تجارت و حمل‌و نقل در منطقه است. بندرهای موسکات و صحار از مهم‌ترین مراکز حمل و نقل در کشور هستند.

 

جاده‌ها و شبکه حمل‌و نقل

عمان از یک شبکه جاده‌ای پیشرفته برای تسهیل ارتباط بین شهرها و مناطق مختلف کشور برخوردار است. همچنین، شبکه راه‌آهن نیز درحال توسعه است.

 

باندهای هوایی

فرودگاه‌های مدرن و بین‌المللی عمان مسیرهای هوایی مستقیم به بسیاری از شهرها در جهان فراهم کرده‌اند. این امر به تسهیل حرکت مسافران و حمل‌و نقل بار کمک می‌کند.

 

حمل‌و نقل عام

سیستم حمل‌و نقل عام در عمان نیز پیشرفته است. اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و سیستم قطار شهری در شهرهای بزرگ عمان وجود دارند.

 

حمل‌و نقل دریایی

عمان دارای با نیروی دریایی پیشرفته در حفاظت از سواحل و تسهیل حمل‌و نقل دریایی نقش مهمی ایفا می‌کند.

 

برای مهاجرت به عمان و تسهیل فرآیند و مراحل آن با وکلای رسمی موسسه مهاجری توسعه کار تماس بگیرید.

مهاجرت به عمان؛ حمل‌و نقل در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ حمل‌و نقل در کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ فرودگاه‌های عمان

عمان، به‌عنوان یکی از مقاصد توریستی محبوب در خلیج فارس، فرودگاه‌هایی پیشرفته و مدرن دارد.  مثل فرودگاه بین المللی مسقط که تجربه سفر شما را به یک سطح جدید از راحتی و رفاه می‌برد. در این مقاله، به بررسی امکانات اصلی این فرودگاه‌ها برای شما عزیزان می‌پردازیم.

 وای فای رایگان: فرودگاه‌های عمان برخوردار از اینترنت و وای فای رایگان هستند. مسافران به این وسیله از ارتباط با دوستان و خانواده و همچنین بررسی ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

مکان‌های استراحت: فرودگاه‌های عمان دارای مکان‌های استراحتی فوق‌العاده اند. این مکان‌ها با صندلی‌های راحت و تجهیزات مدرن درراستای مهاجرت به عمان ارائه می‌شوند.

رستوران‌ها: فرودگاه‌های عمان انواعی از رستوران‌ها با منوی متنوع از غذاهای محلی و جهانی دارند. از طعم‌های لذیذ عمانی تا غذاهای معتبر بین‌المللی را در این فرودگاه‌ها تجربه می‌کنید.

 فروشگاه‌ها: فرودگاه‌های عمان دارای فروشگاه‌های مجهزی با محصولات محلی و بین‌المللی هستند. اینجا قادر به خرید هدایای خاص عمانی تا محصولات لوکس جهانی می‌باشید.

 قسمت اورژانس: همچنین، فرودگاه‌های عمان به مسافران امکان دسترسی به خدمات اورژانس ارائه می‌دهند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا ضرورت پزشکی، خدمات موردنیاز به آن‌ها فراهم می‌شود.

مهاجرت به عمان؛ فرودگاه‌های پیشرفته عمان
مهاجرت به عمان؛ فرودگاه‌های پیشرفته عمان

بهترین شهر عمان برای زندگی

عمان کشوری زیبا و با شهرهای متعددی به تنوع زیستی، فرهنگی و اقتصادی مشهور است. انتخاب بهترین شهر برای زندگی در عمان وابسته به معیارهای شخصی شما می‌باشد. اما به‌عنوان مثال شهر مسقط انتخابی پرطرفدار برای مهاجرت و زندگی به‌شمار می‌رود.

 شهر مسقط، پایتخت عمان، یک شهر زیبا با ساحل‌های جذاب، تاریخ باستانی غنی و اقتصاد متنوع است. این شهر دارای زیرساخت‌های عالی، خدمات بهداشتی و آموزشی با کیفیت و امکانات تفریحی متنوع است. مسقط همچنین محلی امن و آرام برای زندگی افراد درراستای مهاجرت به عمان است.

همچنین، مزایای مشترک در تمام شهرهای عمان شامل کیفیت زندگی بالا، امنیت، خدمات بهداشتی و آموزشی می‌شود. با توجه به این مزایا برای زندگی در عمان، معیارها و اولویت‌های شخصی شما باید در تصمیم‌گیری نهایی موثر باشد. برای انتخاب بهترین شهر برای زندگی در عمان، با کارشناسان مجرب موسسه کهارتی توسعه کار مشورت نمائید.

مهاجرت به عمان؛ سواحل جذاب کشور عمان
مهاجرت به عمان؛ سواحل جذاب کشور عمان

قیمت خانه در عمان مسقط

مسقط، پایتخت عمان، به‌عنوان یکی از مناطق پر جاذبه در خلیج فارس و حتی جهان شناخته می‌شود. مسقط یکی از شهرهای زیبا و پیشرفته عمان در ساحل دریای عمان و دارای مناظر طبیعی زیبا و امکانات شهری متنوعی می‌باشد. قیمت خانه‌ها در مسقط متنوع و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موقعیت مکانی، اندازه و نوع ملک، ویژگی‌ها و امکانات ملک وضعیت بازار مسکن می‌شوند.

مناطق مختلف مسقط از نظر قیمت متفاوت هستند. مثلاً مناطق ساحلی معمولاً گران‌تر نسبت به قسمت‌های داخلی شهر هستند. درضمن، نوع ملک نیز تأثیر مهمی در هزینه ها برای مهاجرت به عمان دارد. مثلا ویلایی‌ها و آپارتمان‌های لوکس گران‌تر از آپارتمان‌های معمولی هستند.

با توجه به اطلاعات منطقه و بازار مسکن در مسقط، قیمت‌ها  از حداقل چند صد هزار ریال عمانی (OMR) برای آپارتمان‌های کوچک در مناطق حومه شروع می‌شوند. در حالی که ویلایی‌ها و ملک‌های لوکس به میلیون‌ها OMR می‌رسند. به‌طور مثال متوسط قیمت ویلا سه خوابه در مسقط حدودا 200000 ریال عمان است. بنابراین، قیمت خانه‌ها در مسقط عمان متنوع و بستگی به عوامل مختلفی دارد.

مهاجرت به عمان؛ قیمت خانه در شهر مسقط
مهاجرت به عمان؛ قیمت خانه در شهر مسقط
مشاوره مهاجرت به عمان

مهاجرت به کشورهای خارجی یک تصمیم چالش‌برانگیز و پراهمیت می‌باشد. یکی از مقصدهای پرطرفدار برای افراد درجستجوی فرصت‌ شغلی و زندگی بهتر، کشور عمان است. عمان یک کشور در شبه‌جزیره عربی با فرهنگ بسیار غنی و اقتصاد پایدار است. شما نیز برای مهاجرت به عمان باید از مشاوره متخصصانه درراستای موفقیت خود استفاده کنید.

یک مشاور مهاجرت به کشور عمان به‌عنوان راهنمای شما در این مسیر عمل می‌کند. این مشاوران با دانش عمیق درمورد قوانین، نظام حقوقی و فرهنگ عمان آشنا و شما را در تمامی مراحل مهاجرت هدایت می‌کنند. اولین گام این مشاوره معمولاً تجزیه و تحلیل شرایط شما و بررسی امکانات و مشکلات مرتبط با مهاجرت به این کشور است.

مشاوران مهاجرت با توجه به تحصیلات، تجربیات کاری، و مهارت‌های‌تان، به شما پیشنهاداتی می‌دهند. همچنین، آن‌ها شما را در تهیه مدارک موردنیاز و تدارک اطلاعات مهم یاری می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نکات موردتوجه مشاوران مهاجرت به کشور عمان، آشنایی با زبان انگلیسی است.

برقراری ارتباط و درک صحیح اطلاعات از اهمیت زبان مناسب برخوردار می‌باشد.  بنابراین، آموزش زبان انگلیسی نیز یکی از مراحل مشاوره باشد. درنهایت این مشاوره نقش مهمی در موفقیت و سرعت پروسه مهاجرت شما دارد. وکلای مجرب موسسه مهاجرتی توسعه کار به‌دلیل تجربه و آشنایی به قوانین این کشور شما را درراستای اقامت عمان راهنمایی می‌کنند.

مهاجرت به عمان؛ مشاوره مهاجرتی
مهاجرت به عمان؛ مشاوره مهاجرتی
منابع
مطالب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *