دانستنی های مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی یکی از روش‌های محبوب برای افراد در جستجوی اقامت دائم در این کشور است. امتیاز بندی کانادا براساس عوامل مختلفی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار، زبان و سایر عوامل ارزیابی می‌شود. با این روش، امتیازهایی برای هر عامل تعیین  و متقاضیان باید حداقل امتیاز مورد نیاز را برای ارسال درخواست خود کسب کنند.

سیستم امتیاز بندی کانادا  برای ارزیابی متقاضیان از طریق دو فاز اصلی، یعنی بخش همسانی و برنامه‌پذیری، استفاده می‌کند. در هر فاز، امتیازهایی بر اساس عواملی مانند سن، سوابق تحصیلی، تجربه کاری، زبان، وضعیت شغلی و سایر موارد تعیین می‌شوند. متقاضیانی با عدم  نمره کافی، قادر به ثبت درخواست خود در برنامه امتیاز بندی کانادا (Express Entry) هستند. سپس بر اساس این امتیاز ، رتبه بندی  و متقاضیان با رتبه بالاتر احتمال دریافت دعوت به اقامت دائم را دارند.

مزیت مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی، سرعت بالای پردازش درخواست‌ها است. علاوه‌بر این، کانادا به دنبال جذب افراد توانمند و دارای مهارت است. به‌همین دلیل، متقاضیان با تحصیلات بالا، تجربه کاری گسترده، زبان برتری و دیگر عوامل مثبت، امتیاز بیشتری دریافت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی توسعه کار در تماس باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ امتیاز بندی مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق مهاجرت کاری، امتیازبندی یکی از موارد مهم برای انتخاب افراد براساس مهارت‌ها و توانایی‌های آن‌ها است. امتیازبندی به افراد با توجه به معیارهای مختلف، امکان کسب نمره‌های گوناگونی را می‌دهد. یکی از ابزارهای اصلی امتیازبندی برنامه مهاجرت کاری به کانادا، سیستم نمره‌دهی کانادایی است.

این سیستم امتیازی بر اساس معیارهایی مانند سن، تجربه کاری، سطح تحصیلات، زبان‌آموزی، و اشتغال در کانادا نمره‌ها را تخصیص می‌دهد. هر کاندیدای مهاجر باید حداقل 67 امتیاز از 100  را کسب و برای اقدام به مهاجرت در نظر گرفته شود. علاوه‌بر امتیازهای اصلی، برنامه‌های خاصی برای افراد با توانایی‌هایی، مانند تجربه کاری در مهندسی، پزشکی، یا کارهای مرتبط با کامپیوتر، وجود دارد. این برنامه‌ها نمره‌های اضافی به این افراد درراستای مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی ارائه می‌دهند.

با کسب امتیازهای مورد نیاز و گذر از مراحل موردنظر، افراد توانایی دریافت ویزای کاری یا مهاجرت دائمی به کانادا را دارند. امتیازبندی مهاجرت کاری به کانادا امکان اشتغال مهاجران ماهر و درنهایت توسعه کشور کانادا را می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت رسمی و مهاجرتی دولت کانادا Canada.ca مراجعه نمائید.

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ امتیاز اکسپرس انتری کانادا

امتیاز اکسپرس انتری کانادا، یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا برای افراد دارای توانایی‌های موردنیاز برای مشاغل در این کشور است. این سیستم در سال 2015 تأسیس و به‌منظور تسهیل مهاجرت افراد با توانایی‌های مطلوب به کانادا به کار می‌رود. در جدول زیر به برخی از نکات کلیدی درباره امتیاز اکسپرس انتری کانادا اشاره می‌شود.

امتیاز بر اساس عوامل

امتیازات براساس معیارهای مختلفی نظیر سن، تحصیلات، تجربه کاری، زبان ارائه می‌شود. هر کدام از این عوامل امتیازات مختلفی دارند.

 

سیستم انتخابی

دولت کانادا هر دو هفته یک بار براساس امتیازات درخواست‌های ورود به اکسپرس انتری را انتخاب و دعوت‌نامه‌ها به افراد صادر می‌کند.

 

دعوت‌نامه و درخواست ویزا

پس از دریافت دعوت‌نامه، افراد باید درخواست ویزای مهاجرت به کانادا را ارائه و مراحل خود را آغاز کنند.

 

اهمیت زبان

زبان انگلیسی یا فرانسه اهمیت بسیاری در امتیاز اکسپرس انتری دارند. افراد باید مهارت‌های زبانی خود را با آزمون‌های معتبری نظیر IELTS یا CELPIP (برای انگلیسی) یا TEF (برای فرانسه) اثبات کنند.

 

تحصیلات و تجربه کاری

تحصیلات بالاتر و تجربه کاری مرتبط با شغل امتیازات بالاتری را به افراد می‌دهد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ اکسپرس انتری کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ اکسپرس انتری کانادا

امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ امتیاز مهاجرت کبک

مهاجرت به کانادا از طریق امتیاز بندی؛ جدول امتیاز ساسکاچوان
مطالب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *