دانستنی های مهاجرت

موسسه کاریابی خارجی

موسسه کاریابی خارجی

مهاجرت از طریق کار، یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. برای مهاجرت کاری، تمکن مالی زیاد متقاضیان اهمیت زیادی ندارد. افراد با دارا بودن سابقه کار مرتبط و آشنایی با زبان کشور مقصد، شانس بالایی در گرفتن ویزای کاری آن کشور دارند.

شما برای مهاجرت از طریق کار باید سایت‌ و موسسه‌های کاریابی خارجی در کشورهای مختلف را بررسی و از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. کاریابی‌های معتبر خارج از کشور باید دارای مجوز از ایران باشند.  این موسسه‌ها زمان کمتر و سرعت بیشتری در روند اخذ ویزای کاری شما اعمال می‌کند. بنابراین شما و خانواده‌تان بهترین راه برای موقعیت کاری و مهاجرت به کشور مورد نظر را انتخاب خواهید کرد.

موسسه کاریابی خارجی؛ کاریابی اسپانیا

برای کار کردن در اسپانیا باید به زبان انگلیسی یا اسپانیایی مسلط باشید. مهاجران با پیدا کردن شغل توسط موسسه‌های کاریابی خارجی، اقامت دائم اسپانیا را بعد از 10 سال دریافت می‌کنند. بنابراین افراد زیادی از طریق دعوت نامه کاری و جاب آفر، متقاضی کار در کشور اسپانیا هستند. یکی از راه‌های ساده‌تر جهت دریافت ویزای کاری، یافتن کار پس از پایان تحصیل در اسپانیا است.

شما برای پیدا کردن کار در اسپانیا باید بازارهای مختلف کاری را بشناسید. همچنین از شغل‌های مورد نیاز کارفرمایان این کشور اطلاع داشته باشید. تسلط به زبان انگلیسی امتیاز خوبی برای شما محسوب می‌شود. اما اکثر موقعیت‌های شغلی در این کشور به زبان اسپانیایی هستند. بنابراین بهتر است به هر دو زبان برای کار در این کشور مسلط باشید. برای اطلاعات بیشتر راجع‌به موسسه کاریابی خارجی از وکیل‌های ما در موسسه کاریابی توسعه کار مشاوره بگیرید.

موسسه کاریابی خارجی؛ اهمیت زبان اسپانیایی برای کار در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ اهمیت زبان اسپانیایی برای کار در اسپانیا

سال‌ها قبل فرصت‌های شغلی در اسپانیا برای مهاجران‌، سخت پیدا می‌شد. اما از ژانویه سال ۲۰۲۲ به بعد کارفرمایان اسپانیایی می‌توانند، بدون شرایط خاصی و در هر شغلی کارمندان خارجی استخدام کنند. بنابراین فرصت‌های شغلی برای بومیان و مهاجران در این کشور برابر است. موسسه کاریابی خارجی برای انتخاب آسان‌تر شغل مناسب شما بوجود آمده است.

درخواست کار در اسپانیا

شما برای کار در اسپانیا به عنوان یک مهاجر، باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • به صورت قانونی در اسپانیا اقامت داشته باشید (یعنی از راه پناهندگی به این کشور وارد نشده باشید)
 • هیچ گونه سوءپیشینه‌ای در اسپانیا یا کشورهای دیگر نداشته باشید.
 • هزینه درخواست اقامت موقت را به اداره مهاجرت اسپانیا پرداخت کرده باشید.
 • یک قراداد رسمی با کارفرمای اسپانیایی داشته باشید.
 • رزومه کاری مناسبی داشته باشید.

موسسه کاریابی خارجی؛ پیدا کردن شغل در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ پیدا کردن شغل در اسپانیا

فرصت‌های شغلی بسیاری در اسپانیا برای افراد مهاجر، وجود دارد. لیست مشاغل مورد نیاز در اسپانیا، اولین انتخاب یک شهروند غیر اروپایی، جهت پیداکردن شغل می‌باشد. این مشاغل برای مهاجران در موسسه کاریابی خارجی در دسترس‌ هستند.

با توجه به جستجوهای چند سال اخیر، بسیاری از مهاجران تمایل به فعالیت در بخش گردشگری دارند.  در همین راستا تسلط به زبان انگلیسی یک امتیاز مثبت در اسپانیا به‌‌شمار می‌رود. بنابراین آموزش زبان انگلیسی یکی از موقعیت‌های بسیار خوب برای مهاجران است.

موسسه کاریابی خارجی؛ اهمیت زبان انگلیسی در مشاغل اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ اهمیت زبان انگلیسی در مشاغل اسپانیا

موسسه کاریابی خارجی؛ وبسایت‌های کاریابی

برخی از محبوب‌ترین وب سایت‌های بین‌المللی برای یافتن شغل عبارت‌اند از:

 • Glassdoor
 • Indeed
 • LinkedIn

همچنین به وزارت کار، مهاجرت و تأمین اجتماعی اسپانیا مراجعه کنید آنجا تمام اطلاعات و مراحل کار در اسپانیا را توضیح داده است. موسسه کاریابی خارجی نیز در این زمینه به شما کمک می‌کند.

از مهمترین نکات پیدا کردن شغل در اسپانیا، کار‌های اینترنتی است. شما در طول تحصیل خود در اسپانیا روابط کاری زیادی پیدا می‌کنید. سال‌های آینده همین موضوع در مسیر شغلی در اسپانیا به شما کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید پلتفرم InterNations برای شبکه‌سازی استفاده کنید.

موسسه کاریابی خارجی؛ وبسایت‌های معروف برای کاریابی در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ وبسایت‌های معروف برای کاریابی در اسپانیا

این پلتفرم، هر روز رویدادهای محلی را در بسیاری از شهرهای اسپانیا اطلاع رسانی می‌کند. از این طریق می‌توانید با افراد محلی یا سایر مهاجران آشنا و سریع‌تر کار پیدا کنید. در راستای انتخاب بهترین موسسه کاریابی خارجی، با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار در تماس باشید.

تکمیل رزومه برای کار در اسپانیا

شما برای تقاضای شغل در اسپانیا  باید رزومه کاملی از مهارت‌ها و تحصیلات آکادمیک مربوط با موقعیت شغلی داشته باشید. رزومه خود را برای به زبان اسپانیایی نوشته و موارد زیر را در آن مشخص کنید :

 • مشخصات شخصی: نام کامل، تاریخ تولد، ملیت، وضعیت تأهل، آدرس، شماره تلفن (با کد بین المللی)
 • عکس
 • تجربه کاری
 • تحصیلات آکادمیک و مهارت‌ها
 • نمره آزمون زبان انگلیسی یا اسپانیایی
 • مهارت‌های متفرقه
 • توصیه نامه (اختیاری)

موسسه کاریابی خارجی؛ تکمیل رزومه برای شغل مناسب در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ تکمیل رزومه برای شغل مناسب در اسپانیا

توصیه‌نامه تحصیلی یا “academic recommendation letter” یک سند رسمی برای موسسه کاریابی خارجی محسوب می‌شود. در این سند، یک فرد متخصص مثل استاد دانشگاه نظر خود را درباره‌ی عملکرد تحصیلی، شخصیت علمی و مهارت‌های متقاضی دانشگاه می‌نویسد.

موسسه کاریابی خارجی؛ درآمد در اسپانیا

بر اساس اطلاعات مربوط به حقوق افراد توسط موسسه آماری اسپانیا (INE)، کارگران در اسپانیا سالانه حدود ۲۳۰۰۰ یورو حقوق دریافت می‌کنند. حقوق افراد پذیرفته شده در این کشور به 14 ماه تقسیم می‌شود. موسسه کاریابی خارجی، راهنمای افراد متقاضی کار در کشور اسپانیا است.

دوازده ماه در سال، به علاوه دو ماه اضافی مربوط به پاداش کریسمس و پاداش تعطیلات در ماه جولای است. میانگین حقوق، با توجه به تخصص مربوطه و منطقه متفاوت است. اما به طور کلی کارگران اسپانیایی ماهیانه حدودا ۱۲۰۰ یورو (۱۳۵۰ دلار) دریافت می‌کنند.

موسسه کاریابی خارجی؛ میزان درآمد در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ میزان درآمد در اسپانیا

مدارک تحصیلی، هزینه زندگی در شهر و سبک زندگی شما تعیین کننده یک حقوق مناسب در اسپانیا هستند. برای درک درست از میزان حقوق مناسب در موسسه کاریابی خارجی، باید هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را در نظر بگیرید.

موسسه کاریابی خارجی؛ هزینه زندگی در شهر بارسلونا
موسسه کاریابی خارجی؛ هزینه زندگی در شهر بارسلونا

متوسط هزینه در برخی شهر‌های اسپانیا به این ترتیب است:

 • میانگین هزینه ماهانه زندگی در مادرید ۱۵۵۰ الی ۱۷۵۰ یورو
 • میانگین هزینه ماهانه زندگی در بارسلونا ۱۶۰۰ الی ۱۷۸۰ یورو
 • میانگین هزینه ماهانه زندگی در والنسیا ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ یورو
 • میانگین هزینه ماهانه زندگی در بیلبتئو ۱۴۰۰ الی ۱۵۸۰ یورو

به طور کلی، برای زندگی راحت در اسپانیا، حقوق خالص شما  باید این هزینه متوسط را پوشش و امکان پس انداز بدهد. کارگران بسیار ماهر معمولاً بین ۱۹۹۰ تا ۲۱۲۰ یورو (۲۲۳۰ تا ۲۳۸۰ دلار آمریکا) در ماه حقوق می‌گیرند. برای اطلاعات بیشتر راجع‌به درآمد‌ها در اسپانیا به مشاورین موسسه کاریابی خارجی توسعه کار مراجعه کنید.

موسسه کاریابی خارجی؛ حقوق کارگران در اسپانیا
موسسه کاریابی خارجی؛ حقوق کارگران در اسپانیا

شرکتهای کاریابی در عمان

متقاضیان کار و استخدام در عمان ابتدا باید برای یافتن شغل در این کشور، برای اخذ ویزای کاری عمان اقدام نمایند. هر چند اخذ این ویزا با کمک موسسه‌های کاریابی خارجی شرایط خاصی دارد و دستیابی به آن راحت نیست.

اولین شرط برای دستیابی به ویزای کاری عمان، داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر عمان است. از طریق موسسه‌های کاریابی خارجی عمان می‌توان برای کسب آن اقدام نمود. در صورت عدم موفقیت افراد جهت اخذ این پیشنهاد کاری یا جاب آفر عمان، ویزای کاری برای آن ها صادر نمی‌شود.

متقاضیان برای موافقت کارفرمایان عمانی، باید مدارک خود را برای آن‌ها بفرستند. سپس با مکاتبه و ارتباط با آن‌ها، کارفرمایان را برای استخدام خود راضی نمایند. شما باید مدارک مورد نیاز را جهت اثبات حرفه‌ای بودن و سابقه کاری خود برای کارفرمایان ارسال کنید.

موسسه کاریابی خارجی؛ مدارک مهم برای کاریابی در عمان
موسسه کاریابی خارجی؛ مدارک مهم برای کاریابی در عمان

شرایط مهم برای کاریابی در عمان

از شرایط مهم برای کاریابی در عمان، آشنایی به زبان عربی و انگلیسی، داشتن سن بین 21 تا 60 سال و همچنین حرفه‌ای بودن فرد می‌باشد . نکته مهم در رابطه با یافتن شغل در موسسه‌های کاریابی خارجی در عمان، تعیین سیاست‌های این کشور برای استخدام افراد خارجی است. این سیاست‌ها باعث ایجاد محدودیت‌های بسیاری برای افراد بین‌المللی می‌شود.

علت وجود این سیاست‌ها، اقدام کارفرمایان به استخدام افراد عمانی است. سپس در صورت نبود فردی ماهر در عمان، کارفرما برای استخدام افراد بین‌المللی اقدام می‌کند. در نتیجه از این طریق میزان بیکاری در این کشور کمتر شود.

موسسه کاریابی خارجی؛ آشنایی با زبان انگلیسی برای کار در عمان
موسسه کاریابی خارجی؛ آشنایی با زبان انگلیسی برای کار در عمان

شاید شرایط کار کشور عمان برای ایرانیان مناسب به نظر بیاید اما میزان رفاه کشور عمان نسبت به رفاه موجود در کشورهای اروپایی کمتر است. همچنین میزان حقوق مشاغل در کشور عمان نسبت به میزان درآمد و حقوق در برخی از کشورهای اروپایی کمتر می‌باشد. قبل از اقدام برای مهاجرت به کشور عمان باید شرایط کشورهای اروپایی را نیز برای مهاجرت کاری بررسی و سپس تصمیم‌گیری کنید.

پیش از هر تصمیمی برای مهاجرت، موسسه‌های کاریابی خارجی معتبر  در عمان را بشناسید. این موسسه‌ها معمولا پیشنهاد‌های شغلی کارفرمایان عمانی را به صورت آگهی استخدام منتشر می‌کنند. بیشتر موسسه‌ها در وب‌سایت‌های مخصوص، اطلاعات و شرایط لازم برای اتخاذ هر فرصت شغلی را قرار داده‌اند. ویزای کار عمان، فقط با پشتیبانی کارفرمای عمانی به فرد اعطا می‌شود.

موسسه کاریابی خارجی؛پشتیبانی کارفرما‌ها در عمان
موسسه کاریابی خارجی؛پشتیبانی کارفرما‌ها در عمان

همچنین تا الان آگهی مربوط به ویزای جستجوی کار در عمان توسط موسسه‌های کاریابی خارجی منتشر نشده است. یعنی شما با سفر به عمان قادر به پیدا کردن شغل نیستید. برای کار در این کشور، فقط باید از قبل پیشنهاد شغلی معتبر را گرفته باشید.

لیست موسسه‌های معتبر کاریابی در عمان

با اشاره به قسمت قبلی مقاله، استخدام فوری در عمان نیازمند اخذ ویزای کاری این کشور است. برای این امر متقاضیان نیاز به داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر عمان از طرف کارفرمایی معتبر در کشور عمان هستند. متقاضیان کار در کشور عمان، با کمک وب‌سایت‌های خارجی، قادر به اخذ پیشنهاد شغل از طرف کارفرما هستند.

موسسه کاریابی خارجی؛ ویسایت‌های مخصوص کاریابی
موسسه کاریابی خارجی؛ ویسایت‌های مخصوص کاریابی

همچنین آگهی‌هایی در راستای یافتن شغل در این سایت‌ها وجود دارد. متقاضیان بعد از پیدا کردن شغل و عقد قرارداد با کارفرما،  اید جهت اخذ ویزای کاری عمان اقدام کنند. در ادامه برای شما عزیزان به معرفی لیستی از سایت کاریابی عمان پرداخته‌ایم. برای اطلاعات بیشتر درباره موسسه‌های کاریابی خارجی با همکاران ما در موسسه کاریابی توسعه کار مشورت کنید.

با مراجعه به این وب سایت‌ها شرایط استخدام در عمان را بررسی یا برای استخدام در شرکت نفت عمان اقدام نمایید.

 • STAR AGENCY
 • Oxygen Oman
 • Randstad Middle East
 • MENA HR Solutions LLC
 • Competence HR

موسسه کاریابی خارجی؛ استخدام در شرکت نفت عمان
موسسه کاریابی خارجی؛ استخدام در شرکت نفت عمان

موسسه کاریابی خارجی؛ هزینه سایت

  یکی از موارد مهم برای استفاده از سایت کاریابی عمان هزینه این سایت‌های کاریابی می باشد. متقاضیان برای یافتن کار در این وب سایت‌ها نباید هزینه‌ای پرداخت نمایند. در نتیجه هزینه سایت کاریابی عمان برای افراد جویای کار، رایگان است.

همچنین سایت های کاریابی به طور معمول از کارفرمایان عمانی هزینه دریافت خواهند نمود. پس حتما در هنگام استفاده از سایت کاریابی عمان که از شما درخواست هزینه دارند، کمی تردید کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره موسسه کاریابی خارجی، با مشاوران ما در موسسه کاریابی توسعه کار تماس بگیرید.

موسسه کاریابی خارجی؛ هزینه سایت کاریابی عمان
موسسه کاریابی خارجی؛ هزینه سایت کاریابی عمان

کاریابی بین المللی کانادا

موقعیت عالی برای مهاجران در کانادا، باعث افزایش مهاجرت به این کشور و جستجوی افراد در موسسه‌های کاریابی خارجی شده است. بنابراین اخذ اطلاعات راجع‌به موسسات معتبر کاریابی در کانادا، کمک بسیار زیادی به شما عزیزان می‌کند. مهاجرت از طریق کار به کانادا از روش اسکیل ورکر کانادا، زیر مجموعه سیستم express entry صورت می‌گیرد. در این روش از اول به متقاضی اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود. این شیوه دارای یک سیستم امتیاز بندی سه مرحله‌ا‌ی است.

موسسه کاریابی خارجی؛ افزایش مهاجرت کاری به کانادا
موسسه کاریابی خارجی؛ افزایش مهاجرت کاری به کانادا

سیستم امتیاز بندی کار در کانادا

    مرحله اول: متقاضی در این مرحله با دارا بودن یکسری شرایط موفق به ورود مرحله دوم امتیاز‌بندی می‌شود. در صورت کسب امتیاز در مرحله اول، وارد استخر رقابتی می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی موسسه‌های کاریابی خارجی با مشاوران ما تماس بگیرید.

شرایط لازم در راستای کسب اجازه برای ورود به مرحله دوم در زیر عنوان شده است:

 • داشتن حداقل مدرک پیش دانشگاهی
 • داشتن مدرک زبان معادل آیلتس 6
 • داشتن تمکن مالی
 • قرار گرفتن شغل افراد در لیست مشاغل

موسسه کاریابی خارجی؛ قرار گرفتن شغل متقاضیان در مشاغل کانادا
موسسه کاریابی خارجی؛ قرار گرفتن شغل متقاضیان در مشاغل کانادا

مشاغل در کانادا دسته‌ بندی و به هر دسته از آن‌ها یک کد تعلق می‌گیرد. به این سیستم طبقه بندی کارها، به اختصار NOC گفته می‌شود. جدول زیر سطح‌بندی مشاغل در کانادا را نشان می‌دهد. در ادامه به دسته بندی ناک برای انتخاب بهتر شما در موسسه‌های کاریابی خارجی می‌پردازیم.

 • سطح 0: مشاغل مدیریتی (مدیریت رستوران، کارخانه و آرایشگاه)
 • سطح :A مشاغلی که نیاز به تحصیلات دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس دارند.
 • سطح B: شغل‌های TECHNICAL که فرد دارای مدرک فنی حرفه‌ای مثل لوله‌کش، برق کار یا آشپزی باشد.
 • سطح C: مشاغلی که برای کار در آن‌ها دارا بودن مدرک دیپلم مدرسه کفایت می‌کند.
 • سطح D: پایین‌ترین مشاغل شامل میوه‌چینی، تمیزکاری، خدمتکاری و غیره.

موسسه کاریابی خارجی؛ دسته‌بندی مشاغل برای مهاجران در کانادا
موسسه کاریابی خارجی؛ دسته‌بندی مشاغل برای مهاجران در کانادا

مرحله دوم: در این مرحله متقاضی وارد استخر رقابتی می‌شود. هر سال حداقل یک  امتیاز توسط دولت کانادا تعیین می‌شود. بنابراین افراد با کسب  بالاتر از امتیاز تعیین شده موفق به دریافت اقامت دائم از کشور کانادا برای خود و خانواده شان (همسر و فرزندان) می‌گردند. جهت مشورت با درباره ‌موسسه‌های کاریابی خارجی  با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

حداکثر امتیاز در این مرحله 1200 امتیاز شامل دو بخش 600 امتیازی می‌باشد. با عدم موفقیت متقاضی برای دریافت دعوت‌نامه از کانادا بعد از یک سال ماندن در استخر رقابتی باید از اول اقدام نماید.

موسسه کاریابی خارجی؛ دریافت دعوت‌نامه کاری از کانادا
موسسه کاریابی خارجی؛ دریافت دعوت‌نامه کاری از کانادا

مدارک برای اخذ ویزای کار کانادا

مدارک برای اخذ ویزای کار کانادا

مدارکی جهت اخذ ویزای کاری برای اقدام از طریق موسسه‌های کاریابی خارجی معتبر در کانادا در زیر عنوان شده است. درصورت موفقیت فرد به دریافت ویزای کاری کانادا، باید مورد نیاز را با دقت آماده کند. زیرا در غیر این صورت باعث رد شدن ویزا درراستای یافتن شغل در موسسه‌های کاریابی خارجی کانادا می‌شود.

 • ارائه پاسپورت
 • پیشنهاد کاری یا دعوت نامه صادره از دولت کانادا
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه نامه عدم سوپیشینه
 • ارائه مدارک مبنی بر بازگشت فرد به کشور مبدا
 • ارائه مشخصات فردی مثل سن، جنسیت و غیره

موسسه کاریابی خارجی؛ مدارک برای اخذ ویزای کاری کانادا
موسسه کاریابی خارجی؛ مدارک برای اخذ ویزای کاری کانادا
منابع
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *