دانستنی های مهاجرت

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان؛ مهاجرت به آلمان برای بسیاری از افراد یک فرصت جذاب است. با این حال، مهاجرت به یک کشور جدید همیشه هزینه‌های خود را دارد. در این چکیده، هزینه‌های مرتبط با مهاجرت به آلمان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های مهاجرت به این کشور، مبالغ مربوط به ویزا و مدارک قانونی است. بسته به نوع ویزای مورد نیاز و وضعیت شما، هزینه‌ها شاید متفاوت باشند. هزینه‌های دیگر شامل آزمون‌های زبان و آموزش برای برخی از مهاجران الزامی است.

هزینه معیشت و زندگی نیز در آلمان باید مد نظر افراد متقاضی قرار گیرد. هزینه مسکن، خوراک، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و آموزشی و دیگر موارد برای زندگی در آلمان باید مورد توجه قرار گیرند. به‌علاوه، هزینه‌های مربوط به تحصیل در آلمان نیز برای متقاضیان در این زمینه دارای اهمیت است. برای تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی در آلمان باید به هزینه‌های شهریه، کتاب‌ها، زندگی و مخارج دیگر مرتبط با تحصیلات توجه شود.

با این حال، مهاجرت به آلمان  منجر به فرصت‌های شغلی و اقتصادی بسیاری برای افراد می‌شود. سایت رسمی و مهاجرتی دولت آلمان bamf.de با ارائه به‌روزترین اطلاعات درباره اقامت، آگاهی شما را افزایش می‌دهد.

هزینه مهاجرت به آلمان قبل از سفر

اصلی‌ترین مسئله‌ در طی فرآیند مهاجرت مسئله هزینه‌ها در کشور مقصد می‌باشد. هزینه مهاجرت به کشور آلمان با توجه به راه منتخب شما، تعداد متقاضیان برای ویزا و موارد دیگر گوناگون است. در ادامه چند نمونه از هزینه‌های قبل از مهاجرت را بررسی می‌کنیم. البته هزینه مهاجرت به آلمان به مرور زمان نیز دچار تغییر می‌شود.

1- هزینه آماده‌سازی مدارک

آزاد کردن مدارکمتغیر است.

 

ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاریمتغیر است.
ویزا متریک برای لگال مدارکباتوجه به تجربه تقریبا 100 تا 120 یورو.
اخذ معادل‌ساری زابلیسانس 200 یورو و دیپلم 60 تا110 یورو

2- هزینه بیمه مسافرتی

هر متقاضی پیش از ورود به آلمان با هر ویزایی نیاز به بیمه مسافرتی دارد. این بیمه با دوره زمانی حداکثر 90 روز هزینه‌ای برابر با حدود 140 هزار تومان دارد.

3- هزینه‌های مربوط به زبان

مهارت زبان آلمانی را با شرکت در کلاس‌های خصوصی یا عمومی کسب می‌شود. به‌طور میانگین  هزینه دوره‌های آموزش زبان    10 تا  12 میلیون تومان است. و مبلغ پرداختی برای  هر آزمون‌ زبان  در سال جاری حدود 10 میلیون است.

4- هزینه ویزا

هزینه ویزا برای هر نوع ویزا، به ازای هر نفر و سن آن‌ها متفاوت است. به‌عنوان مثال ویزای شنگن برای یک فرد بالغ حدود 75 یورو است. همین ویزا برای فرد زیر 18 سال تقریبا 37 یورو برآورد می‌شود.

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه اخذ ویزا
هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه اخذ ویزا

هزینه سفر به آلمان برای مهاجرت

  شرکت‌هایی مانند ماهان ایر و ایران ایر، پرواز مستقیم از کشور ایران به آلمان را مدیریت می‌کنند. به‌عنوان مثال هزینه پرواز شما با شرکت هواپیمایی ایران ایر را در جدول زیر مشاهده می‌کنیم:

برنامه پرواز از ایران به آلمان با شرکت ایران ایر
تهران – کلن

99,965,000 الی 282,365,000 ریال

تهران – فرانکفورت

97,040,000ریال الی 279,440,000 ریال

تهران – هامبورگ

97,060,000ریال الی 279,460,000 ریال

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه سفر
هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه سفر

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

درصورت اخذ پذیرش دانشجوی بین‌المللی از دانشگاه‌های دولتی، فرد از آموزش رایگان بهره‌مند می‌شود. هزینه مهاجرت به آلمان و تحصیل در این کشور برای دانشجویان تقریبا حدود 100 الی 350 یورو جهت هزینه ثبت‌نام است. اما هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی متفاوت است.

این دانشجویان در مقطع کارشناسی دانشگاه خصوصی، باید مبلغی حدود 26,000 یورو در سال پرداخت کنند. همچنین شهریه دانشگاه‌های آلمان در قسمت تحصیلات تکمیلی به 40,000 یورو هم می‌رسد.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان نیز بستگی به عادت‌های زیستی و همچنین شهر محل تحصیل در آلمان دارد. به‌طور میانگین، هزینه زندگی دانشجویی در آلمان  مبلغی حدود به 834.03 یورو است. این مبلغ شامل هزینه اسکان درراستای زندگی در کشور آلمان نمی‌شود. دانشجوی خارجی برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه زندگی دانشجویی در آلمان باید هزینه اسکان را با مبلغ بالا جمع کند. برخی از هزینه‌های مختلف دانشجویی در آلمان را در جدول زیر می‌بینیم:

مواد غذاییحدود 10 یورو
امکانات تفریحیحدود 15 یورو
رستوران

12 تا 50 یورو

کارت حمل‌و نقل در ماه

70 یورو

قبض‌ها

حدود 200 یورو

اجاره‌خانه یک‌خوابه

حدو 700 یورو

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه تحصیل
هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه تحصیل

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه دانشگاه های آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان؛ کار دانشجویی در آلمان

مزایای تحصیل در کشور آلمان

هزینه تحصیل در دبیرستان های آلمان
هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

هزینه مهاجرت به آلمان؛ هزینه تحصیل در آلمان دندانپزشکی

هزینه مهاجرت به آلمان؛ اجاره خانه در آلمان برای مهاجران

هزینه مواد غذایی در آلمان

مطلب مرتبط

جهت مشاوره و کسب اطلاعات تخصصی در خصوص اقامت و کاریابی خارجی و انواع ویزا با کارشناسان باتجربه ما در مجموعه توسعه کار تماس بگیرید.

کشورهای حوزه فعالیت توسعه کار

همچنین می‌توانید از طریق فرم زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید، ایشان در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *