اخبار

کاهش بوروکراسی در اخذ ویزای آلمان

کاهش بوروکراسی در اخذ ویزای آلمان

وزیر خارجه آلمان  قصد تسهیل روند صدور ویزا را برای متقاضیان مهاجرت دارد. وزیر خارجه این کشور بیان کرد: یک کشور پیشرفته مهاجرتی باید دارای یک قانون اقامتی جدید و مراحل غیر بوروکراتیک نیز باشد.

 بئربوک وزیر آلمان در بازدید از اداره امور خارجه براندنبورگ، از کارهای جدید برای تسریع و آسان‌سازی  صدور ویزا  برای متقاضیان خبر داد. یکی از اهداف بئربوک، بررسی نتیجه‌بخشی مشارکت اداره‌های گوناگون در انجام مراحل صدور ویزا است. این اقدام‌های جدید مشارکت  مقام‌ها را در صدور ویزا ارزیابی می‌کند. آیا حضور و نقشش‌شان مهم یا منجر به کندی صدور ویزا می‌شود.

وزیر امور خارجه آلمان اذعان کرد: رقابت ما برای برای جذب کارگران ماهر به‌دلیل نیاز به یک سیستم دیجیتالی برای افزایش سرعت، در قرن بیست و یک است. یک کشور پیشرفته برای جذب مهاجران به قانون اقامت جدید و به‌روز و یک روند غیر بوروکراتیک احتیاج دارد. به نقل از وزیر خارجه آلمان، حاکمیت فدرال این کشور، روی این رویکرد جدید کار می‌کند.

 صدر اعظم آلمان (اولاف شولتس) در زمان بازدید از ادار‌ه‌های جدید زیر مجموعه وزارت خارجه فدرال، انالنا بئربوک را حمایت کرد. همچنین اولاف شولتس بر نقش بسیار مهم ایجاد دفتر فدرال در امور خارجه سال در 2021 نیز تاکید کرد.

اهمیت وجود کارگران ماهر

صدراعظم آلمان بیان کرد: تنها با وجود کارگران ماهر و متخصص قادر به تضمین آینده کارایی اقتصاد و سیستم‌های تامین اجتماعی خود هستیم.

او در ادامه صحبت خود گفت: این کار در اتحادیه اروپا خیلی چالش برانگیز‌ نیست. البته این موضوع درباره‌ی بقیه کشورهای جهان مشکلات بیشتری دارد. شولتس صدر اعظم آلمان اضافه کرد:  به همین خاطر، وجود یک اداره با عملکرد بالا، بسیار اهمیت دارد. او همچنین به افزایش کارایی دیجیتالی و تمرکز این پروسه بر روی موارد مهم اشاره کرد.

بر اساس تعیین اطلاعات و آمار  جدید از وزارت خارجه آلمان در هفته گذشته، بئربوک خواستار افزایش تعداد تصمیم گیرندگان ویزا در نمایندگی‌های بیرون از کشور است. این افزایش قابل توجه، جهت تسریع امور صورت می‌گیرد. به‌طور کلی، این پیشینه‌ها، یک رویکرد معین از طرف حکومت فدرال آلمان برای آسان‌سازی مهاجرت کارگران ماهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *