اخبار

کاهش قیمت خانه در اتاوا

کاهش قیمت خانه در اتاوا

با توجه به پیش‌بینی آخر Royal LePage، میانگین قیمت مسکن در اتاوا در سه ماهه دوم سال جاری 1.1 درصد کم می‌شود. طبق گزارش خبرکانا‌دا به گفته narcity، شرکت املاک و مستغلات در گزارش خود از قیمت خانه، به موضوعی اشاره کرده‌اند. با توجه به این موضوع متوسط قیمت یک خانه در سال ۲۰۲۲ از سه ماهه اول تا دوم ، شامل مسکن‌های مستقل، از ۸۰۹۲۰۰ دلار به ۸۰۰۳۰۰ دلار کاهش یافته است.

طبق صحبت یک کارگزار مسکن در اتاوا، با وجود افزایش جدید نرخ سود و قیمت خانه، درخواست خریداران در این شهر همچنان بالا می‌باشد. با وجود رشد کند نقدینگی، تقاضا همچنان از عرضه بیشتر است. همچنین در بعضی مناطق به‌خاطر تقاضای بالا و عرضه کم مسکن،  قیمت‌های متفاوتی برای خرید ارائه می‌شود.

قیمت‌های خوب مسکن در اتاوا

طبق صحبت کارشناسان، بازار کار پررونق و قیمت‌های خوب در اتاوا، این منطقه را یک گزینه خوب برای خریداران تبدیل کرده است. کاهش رشد تابستانی موضوعی عادی است. البته باید میانگین قیمت‌ها تا پایان سال با رشد بالغ بر ۱۰ درصد به اوج خود برسد.

با توجه به گزارش آژانس املاک و مستغلات اتاوا، فروش خانه در این منطقه نیز، تقریبا 30 درصد کم شده است. در ماه ژوئن، نسبت به سال پیش ۶۱۴ مورد فروش کمتری ثبت شد. کارشناسان این کاهش سرعت فروش را به یک رکود عادی فصلی، افزایش میزان سود و هزینه‌های بالای زندگی ربط می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *