اخبار

کاهش هزینه‌های دانشجویان

کاهش هزینه‌های دانشجویان

خبرکانادا به نقل از سی تی وی، گزارشی از شهریه‌های مرکز آمار کانادا اعلام کرد. طبق این گزارش برای سال تحصیلی ۲۰۲۲ ـ ۲۰۲۱ دانشجویان کارشناسی کانادا به طور متوسط ۶۶۹۳ دلار بابت شهریه یک سال می‌پردازند.  این عدد افزایش ۱.۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد.

با این وجود راه‌هایی برای دانشجویان در راستای صرفه‌جویی و کاهش در هزینه‌هایشان پیشنهاد کرده‌اند. استفاده از این روش‌ها  تاثیر هزینه‌ها را  تا حد زیادی کاهش می‌دهد.  برخی از  توصیه‌ها برای بودجه‌بندی دانشجویان به شرح زیر است.

نکاتی برای کاهش هزینه دانشجویان

استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت هزینه: از یک برنامه مدیریت هزینه برای بررسی هزینه‌ها و درآمدتان استفاده کنید. درواقع با تکنولوژی این کار آسان می‌شود. برنامه‌های مدیریت هزینه رایگان، به شما این امکان مدیریت هزینه‌ها ومخارج‌تان را می‌دهد.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی:  تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. پیاده‌روی و دوچرخه هم گزینه خوبی برای کاهش هزینه‌ی حمل و نقل است. با استفاده از سیستم حمل و نقل مناسب هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت سوخت، بیمه و موارد دیگر بسیار کاهش پیدا می‌کند.

درست کردن غذا: خرید و پخت مواد غذایی را خودتان انجام دهید. با توجه به خبر‌ها نرخ مواد غذایی به‌دلیل تورم، بین آگوست ۲۰۲۱ تا  ۲۰۲۲، ۹.۸ درصد بیشتر شده است. تهیه غذا در بیرون از خانه به صورت قابل توجهی گران‌تر از خوردن غذا در خانه است.

انجام سرگرمی‌های کم‌هزینه: باشگاه‌ها و مراکز لوکس، مکان‌هایی برای خرج پول یک هفته در یک شب است. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، استفاده از مراکز تفریحی گران را به حداقل برسانید. سرگرمی‌های کم هزینه مثل دوچرخه سواری،  باشگاه‌های رایگان، مراکز ورزشی محلی و بازی، رزش‌های الکترونیکی و پیاده‌روی روش‌های خوبی هستند.

داشتن شغل پاره وقت: یک شغل ساعتی برای پس‌انداز پول  پیدا کنید. انجام کار پاره‌وقت راه مناسبی برای افزایش درآمد است. همچنین برای مدیریت هزینه‌ها کمک بسیاری می‌کند.

استفاده از تخفیف دانشجویی: بیشتر مشاغل به دانشجویان کانادا تخفیف می‌دهند. به بعضی از آن‌ها در پایین اشاره می‌شود:

  • اپلیکیشن‌های Amazon Prime ، Spotify و Apple Music تخفیف‌های خوبی برای دانشجویان قائل شده‌اند.
  • مغازه‌های لوازم الکترونیک، رستوران‌ها، استفاده از باشگاه، حساب‌های بانکی
  • پیش از ثبت‌نام برای هر مورد، اطمینان از وجود طرح دانشجویی در آن پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *