اخبار

کلگری، شهر برتر جهان برای زندگی

کلگری، شهر برتر جهان برای زندگی

اخیرا در یک فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی را رتبه‌بندی کرده‌اند. طبق این فهرست شهر کلگری در جایگاه سوم قرار و بالاترین رتبه را در کانادا به خود اختصاص داده است. طبق گزارش خبرکانادا به گفته narcity، شهرهای تمام جهان بر پایه عواملی مثل: ثبات، مراقبت‌های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت‌ها طبقه‌بندی شده‌اند. در این آمار کلگری و زوریخ در رتبه سوم از این شهرها قرار گرفتند. درهمین راستا  وین رتبه اول را به خود اختصاص  و کپنهاگ در رتبه دوم جای دارد.

شهر کلگری علاوه‌بر این  فهرست در مطالعات و حوزه‌های دیگر نیز رتبه بالایی در زمینه‌های مراقبت‌ بهداشتی، آموزش و پرورش و زیرساخت‌ها کسب کرد. همچنین این شهر نسبت به رتبه‌بندی سال پیش در مقام هجدهم، جهش چشم‌گیری داشت. از دیگر شهرهای کانادا در این آمار، به شهر ونکوور در رتبه پنجم اشاره می‌کنیم. شهر تورنتو نیز در این رتبه‌بندی در مقام هشتم قرار دارد.

شهرهای برتر جهان در کانادا

طبق این گزارش، در این 10 شهر برتر جهان محدودیت‌های کمی برای کرونا در مغازه‌ها، رستوران‌ها، موزه‌ها و مدارس در نظر می‌گیرند. افراد بستری در بیمارستان به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا نیز کم‌تر شده است. درنتیجه این موضوع باعث کاهش فشار بر منابع و خدمات مراقبت‌های بهداشتی می‌شود. همچنین نیاز به استفاده از ماسک در بیشتر شرایط نیست.

بنابراین، شهرهای رده بالا قبل از کرونا به‌دلیل ثبات، زیرساخت‌ها، خدمات خوب و همچنین فعالیت‌های تفریحی جهش پیدا کرده‌اند. علاوه بر این‌ها طبق آمار، شهرکلگری یکی از متعادل‌ترین شهرها برای کار و زندگی در کانادا و  از مقرون به صرفه‌ترین بازارهای مسکن در جهان را دارا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *